0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2012, 19:23:24 pm »
е как Теди да е по-ниска от Ники - да не я е донесъл някой щъркел. :lol:


Тц, не е щъркел. Във Варрна, Илександров я е сложил във на мама коремчето, а пък в Подив доПтор Даскалов я е извадил  :lol:.

Количката ти е Чиполино, нали Пеше? Те имат чудесни ранички. Миналата година тук в магазина им бяха пуснали определени цветове по 5лв. Купих, войнишко зелено. И то точно с идеята за градина някой ден.
     
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2012, 20:54:33 pm »
здравейте от мен,
имам един малко по-странен въпрос:
Знаете ли коя фирма бих могла да ползвам за посредник, да си пуснем документите за зелена карта? Какви са тарифите?
Благодаря ви предварително
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2012, 21:09:24 pm »
Да, Дани, на Чиполино раничката е идеална за целта. Но нашата идея беше тя да си има нейна чатна, та уж да свикне по-лесно. Понеже тази раница според нея е на мама, щото мама я носи нагоре надолу ( как според вас се свалят килограми - 3 етаж без асансьор, бебе, раница на гръб + някои покупки и ....).
Ще го мислим.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2012, 21:29:45 pm »
Мими, за градината си трябва раничка. Нали носим резервни дрешки  :). Аз взех, за яслата една малка раничка и Моника още е с нея.
Аха, аз не знаех, че трябва  :D
Мими, не е казано, че трябва :wink: Аз все деца с раници виждам и затова го приех за съвсем естествено.

Моята мома цял ден мамосва, гушка и целува. Не ме изпуска от поглед, да видим утре сутрин как ще е с яслата :D

Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2012, 21:43:53 pm »
здравейте от мен,
имам един малко по-странен въпрос:
Знаете ли коя фирма бих могла да ползвам за посредник, да си пуснем документите за зелена карта? Какви са тарифите?
Благодаря ви предварително

За САЩ ли?
Можеш, взимат скъпо, нямаш гаранция, че ще вземеш карта и с малко повече четене ще си спестиш 7000 долара.
[/url][/url]
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2012, 22:35:29 pm »
Как 7 000 долара, аз знам, че вземат 50 лв. за семейство и май 30 лв. на сам човек.
Друг е въпросът, че можеш сама да си попълниш данните и да си ъплоуднеш снимка от фотото. А пък дали ще спечелиш - гаранция Франция. Независимо дали ще си попълниш сам документите или през фирма.
https://www.dvlottery.state.gov/
Онлайн регистрацията започва утре и ще е до 3 ноември тази година.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #26 -: Октомври 01, 2012, 22:40:21 pm »
За САЩ зелените карти не се ли раздават чрез лотария?
Поне едно време беше така. Аз съвсем на шега /покрай колежката, която ме помоли да и го напечатам на компа/ написах на един бял лист имената си, сем пол. и т. н. общи данни, залепих снимка и пуснах в писмо. 2001 год беше.

Е, спечих зелена карта за САЩ. Но отидох в Германия :D.  И не съжалявам за избора.

Та какви фирми, какви 7000 лв? Или нещата са се променили?

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2012, 22:44:13 pm »
Точно лотария е - регистрираш се сега от 2 октомври до 3 ноември, а тегленето е на 1 май 2013г.
Албена, има фирми, които предлагат тази услуга за хора, които не говорят английски и се възползват от това, а има и доста такива, които откровено подвеждат хората, че ще им урпедят карта и само им вземат парите.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2012, 22:55:54 pm »
papilio, поясни, моля, какво точно търсиш. Ние взехме зелени карти за САЩ без лотария, чрез адвокат.

Успешна седмица!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #29 -: Октомври 01, 2012, 23:13:24 pm »
Албена, и аз така преди 8-9 години... Целият офис подаваше документи за зелена карта...и аз да не остана по-назад. Накрая само аз спечелих... Аз обаче заминах... още се чудя защо....може би от любопитство. След година и половина се прибрах тук. Не беше за мен тая работа :)
Мини, не знам защо така, предполагам, че сестрата я хвана яд, че отказвам и се разправям с нея. Може би така искаше да ме накаже :) Иначе и педиатърът ни не е съгласен да не правим Манту. Той бил боледувал от туберколоза и знаел какво е...  :lol: Цял ден се чудя какво да правя. Ти обаче ме подсети една идея, чудя се защо не съм се сетила да го отиграя по твоя начин по-рано :) Мисля да кажа, че съм съгласна да направим прословутото Манту, за да може да ми дадат бележката. После ще си измислям всякакви причини да го отлагам и така.. След като нямам писмен отказ си мисля, че няма как да ми откажат бележка. Все пак не е по моя вина, просто така са се стекли обстоятелствата :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #30 -: Октомври 02, 2012, 07:02:46 am »
Здрава седмица на всички!

За мен не е нормална тази работа с 35 градуса октомври, но някой пита ли ме!

Мишоците имат ранички, но в тях държат "лични" вещи!
Митака без неговата не тръгва на път, Калина я мъкне полупразна за да е като него.
Иначе е въпрос на избор на родителя с какво да носи нещата в ДГ.
На мен раницата ми е малка за всичко което нося и ползвам хартиени торби, а и някак ми се мачка всичко в тях!
А в петък в еко-чантата на Зачатие събирам всичко за пране,
апропо тя си ми е все в дамската чанта, страшно удобна за пазар!
На Калина и бях сложила повече бикини и клинчета първата седмица,
но редовно я водят да пишка и не е имало нужда да я сменят, та намалих инвентара за тази,
която обаче започнахме у дома защото тя вдигна температура в събота
и са с леко червени гърла, класикаааааа!

Хубав и спокоен ден!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #31 -: Октомври 02, 2012, 07:42:14 am »
Да точно така за лотарията за зелена карта искаме да подадем документи. Искаше ми се някоя фирма посредник да ми попълни документите за да съм сигурна , че ще са правилно попълнени, но и фирмата да е проверена по възможност.
Еле как взехте чрез адвокат зелена карта? Колко ви струваше удоволствието? Ако искаш пиши ми на лични, много ще съм ти благодарна за малко повече инфо.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2012, 09:43:41 am »
Добро утро :D

На мен ми се изпари ентусиазма за яслата. Тази сутрин заведох момата и се показа една жена(не разбрах лелка ли е сестра ли е) не се представи, при все, че ме вижда за първи път. Децата(София и племенницата) влязоха в групата и тя хлопна вратата. При хлопването моето диване се сети да мамосва. Подадох с ръка шишетата за вода и биберона на София и останах отвън. Бая време си порева детето.
Сега си мисля така ли трябва да стават нещата. Да се представиш е част от възпитанието ти. Когато взимат нови деца би трябвало да питат за навиците им и т.н
Не можах да кажа, че на обяд ще я вземе майка ми, което според мен е важно. Абе, нищо не можах да кажа, тя просто си влезе и останах  8O . Не посмях да вляза вътре, за да не разстроя детето още повече...
Свило ми се е сърцето, и в обедната почивка ще тичам да я прибера и да я видя :oops:

Хубав ден ви пожелавам, пък аз ще се опитам да поработя :wink:

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2012, 10:21:42 am »
Ники, ами не е нормално, да му се не знае. Нормалното е да те попитат всичко за детето и ти да си кажеш, а че ще реве ще реве, дали ще ти хлопне вратата под носа веднага или ще поговори с теб 3 мин., детето пак ще реве.
всичко е в реда на нещата, на мен сега ми е лесно да успокоявам, но и аз обикалях като куче около градината като оставих Деси за първи път, след това с еленка филма се повтори, въпреки че знаех какво е и всичко ще е наред предвид мястото, но.... така е, майчно сърце, все ще се е свито от тук на сетне :wink:
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #34 -: Октомври 02, 2012, 11:22:12 am »
Права си Стефи за рева, ясно е, че е ще го има.
Но за другото съм меко казано в потрес...

Редактирам си поста, за да не пускам нов :D
Имаме пробив в отношенията с лелките :wink: Разбрах как се казват сестрите и едната леля, което си е напредък.
Взех я момата на обяд с нови две синини, едната сестра укорително ми каза - Тя много се спъва докато бяхме навън. Според нейните критерии на година и три месеца, явно трябва да се поставят световни рекорди по бягане с препядствия
Поне се храни добре момата нищо, че цялото меню й беше върху лицето :D
Има предимства, че с племенницата са в една група, ама има и недостатъци. Едната като ревнела и другата надува гайдата. Хващали се за ръчички и се утешават.

Благодаря, че ме изчетохте, че то от два дни няма отърване от мен  :oops:
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 12:57:09 pm от Ники »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #35 -: Октомври 02, 2012, 11:50:35 am »
Мими, за градината си трябва раничка. Нали носим резервни дрешки  :). Аз взех, за яслата една малка раничка и Моника още е с нея.
Аха, аз не знаех, че трябва  :D То колко резервни дрешки ще събере една малка детска раничка. Аз си ги слагам в една голяма торба, разделени в малки торбички слипчета, потничета, чорапки и т.н. и си стоят в шкафчето. Като взимаме чаршафите пак в голяма торба си ги нося, то не знам каква раница трябва да е, за да събере к-т чаршафи, а и хич не виждам малките отсега да носят пълни ранички, ей тъй за гъзарията с по едно шише вода - да, ама с багаж...
Тъй, че Пеше, хич не се втелявай. 3 години сме по детски заведения, раница не ни е потрябвала.

Какви са тези чаршафи дето носиш? :) Панталонче, тениска, потник, гащета и чорапки. В яслата слагах по 2 чифта гащета и панталончета.   Моника много обича да си носи раничката с дрешките.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #36 -: Октомври 02, 2012, 12:01:58 pm »
и ние списъка на lidia + пижама, калъфка за възглавница и пантофи. Допълнителен джоб е удобно да има, за да са отделно пантофите от дрешките.

Ники, викай ги, питай ги, не ги оставяй така. Естествено, че не е нормално това.
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #37 -: Октомври 02, 2012, 12:08:39 pm »
нашия като на lidia. Пантофите стоят там, не ги прибираме, чаршафи, калъфки, таквиз неща от градината.
*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2012, 13:06:19 pm »
Аз си мисля, че са по-скоро на принципа, който и тук прилагат - раздялата с родителя да е бърза. Е, да, де, ама това се прави, когато детето практически е свикнало. Ники, сигурно не помниш, но две седмици го свикваха в градината тук и то при положение, че беше ходил на ясла. А вече, когато му е познато всичко, дори и да ревне за 2 минути, учителката ще намери начин да го разсее и скоро ще спре да плаче.
Ние имаме пълен комплект за преобличане в яслата. В раницата си носи сутрешната и следобедната закуска. Всички деца си имат раница, където им стоят кутиите с яденето.
Но поведението на лелката е малко неприятно, въпреки че не знам как стоят нещата - може вътре да е отговаряла за други деца и да е бързала да се прибере. Но поне "добър ден" и още 2 приказки може да каже.

Хубав ден от нас!  :)

*
Re: Слънчева и ведра Октомврийска седмица 01.10.-07.10.12
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2012, 13:12:58 pm »
Чаршафчетата и пижамките са си наши и ги взимаме в петък да ги перем, в понеделник ги връщаме, също и хавлийката ,с която им бършат краката лятото. Пантофите си седят там, а дрешки съм оставила по 2 комплекта (потници, слипчета, чорапки, тениски, панталонки и тънки блузки с д.р.) за двамата, което си е доста обемно.