0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #780 -: Март 18, 2013, 12:58:40 pm »
Имах същия проблем.Сина ми роден 3500 и изписан 3530.Две седмици след изписването беше с рожденото си тегло.Оказа се,че не му стига кърмата и сега дохранваме с АМ.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #781 -: Март 18, 2013, 13:56:42 pm »
Керита, Сладко, направете консултация за изключване на къса юздичка на езика. Понякога това е причината за лошо наддаване. Бебето просто не суче ефективно от гърдата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #782 -: Март 18, 2013, 14:42:19 pm »
Мими благодаря.
От няколко дни сме само на добавка вечер и през нощта /кърмя през нощта/. Ще продължим още няколко и ако пак не наддава ще си включвам добавката редовно.

White и за това помислих, и то заради болка при мен по време на кърмене, т.е. недобро захващане, но с регулиране на позицията мисля, че вече се справяме.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #783 -: Март 20, 2013, 23:19:02 pm »
Сладко, аз съм с две бебета. Почнах да давам АМ, тъй като кърмата не им стигаше, но като се цедя към 03.00 ч. изцеждам към 150-170 гр. и по мои наблюдения наистина се стимулира лактацията. И дъщеря ми доста връщаше, но с времето установих, че просто яде по-малко от брат си. И досега са така. Тя към 100-120 мл, а той - 160-190 мл. Може и твоето дете просто да му идва в повече като при нас. А ако е гладно и нямаш кърма, АМ си е вариант.

Да споделя ние как сме.
В момента моите имат по 2 храненета на АМ (среднощното и веднъж през деня), а през останалото време са само на кърма. Синът ми одеве си изцоца 220 гр., което не успявам да постигна при цеденето. Изпиват около 700 гр. на ден от мен и си наддават добре.
Вчера бяхме при педиатърката ни и ги мерихме и на дължина. Станали са дългучи :) Той - 64 см при тегло 6700 гр., а тя - 61 см при 5400 гр.

« Последна редакция: Март 20, 2013, 23:21:51 pm от Bogi »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #784 -: Март 21, 2013, 00:06:15 am »
боги, не само дълги, ами и с месце по дългите кокали, бравос  :)
само да кажа на сладко, че ти все пак цедиш цели три месеца, а и тялото ти знае, че храни две бебета, да не се шашка от разликите в изцедените грамажи. :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #785 -: Март 21, 2013, 03:32:53 am »
Сладко, в началото и аз цедях много по-малко към 30-60 мл. Бях се разстроила една идея и даже ме хвана яд, че тормозих мъжа ми да купи електрическа помпа на Медела, пък то няма какво да се цеди. Към края на първия месец почнах да цедя по повече. Търпение му е майката на всичко :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #786 -: Март 21, 2013, 08:12:03 am »
Боги, много се радвам за вас :) Прекрасни са децата :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #787 -: Март 21, 2013, 11:30:42 am »
Стига с това цедене, бе хора - то не е показател колко кърма има в гърдите и колко може да изсуче бебето! yahoo_33 Така само майките се шашкат, че нямат достатъчно кърма. Ако държите да знаете какво количество изпива бебето - направете няколко пробни кърмения -теглете бебето с ел. везна след кърмене - поне два дни.
Сладко, как сте?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #788 -: Март 21, 2013, 12:25:08 pm »
Стига с това цедене, бе хора - то не е показател колко кърма има в гърдите и колко може да изсуче бебето!

Цедят за стимулация най-вече, не за да видят какво имат  :wink: а Боги май си ги тегли за да знае колко изяждат, така че първо чети.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #789 -: Март 21, 2013, 12:27:35 pm »
Стига с това цедене, бе хора - то не е показател колко кърма има в гърдите и колко може да изсуче бебето! yahoo_33 Така само майките се шашкат, че нямат достатъчно кърма. Ако държите да знаете какво количество изпива бебето - направете няколко пробни кърмения -теглете бебето с ел. везна след кърмене - поне два дни.
Сладко, как сте?
Напълно съм съгласна, че не е показател. Даже съм написала, че синът ми е по-резултатен от помпата. Аз си имам ел. везна и си ги тегля редовно. Малко е досадно и за тях и за мен, но поне зная кой колко е изпил. На мен ми се налага да се цедя и през деня, тъй като дъщеря ми отказва да суче. Та за нея цедя и давам в шише. Като бутам цица се счупва да реве и да се дърпа и огъва. Какво да правиш!? Цирикалото малко на мама :)
Сладко, наистина не се шашкай! Всяко бебе е различно. Аз поне имам примера с две :) След още малко ще свикнете един с друг и нещата ще се нормализират.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #790 -: Март 21, 2013, 13:08:53 pm »
Еми, как сме - незнайно защо реших, че вече имам повече кърма и сме само на кърма, спрях и вечерните дохранвания. Утре ще ходим да се теглим, пък да видим какво се случва.
За два дни имахме кантар вкъщи - според него ядеше между 50 и 70 гр. /сутрин/, но не съм убедена колко може да му се вярва.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #791 -: Март 21, 2013, 13:13:24 pm »
Само сутрин ли се теглихте?
Дано всичко е наред вече и се успокоиш след прегледа  :)

м-и, имах предвид друго, не последните няколко поста  yahoo_33
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #792 -: Март 21, 2013, 13:15:47 pm »
Не, след всяко хранене.
Сутрин изяденото беше най-много.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #793 -: Март 21, 2013, 13:25:33 pm »
Вижда ми се нормално за едномесечно бебе, но аз нямам представа колко е изяждала моята в който и да е месец.
Утре ще чакаме да пишеш колко е наддал бебчо. Станахте ли на месец вече?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #794 -: Март 21, 2013, 16:55:53 pm »
На 20 дни сме, но ще ходим да ни мерят, защото така се разбрахме с лекарката, след като трябваше да включа добавка :wink:

Трябва да започна антибиотик, съдържащ амоксициклин - нали няма причина да спирам кърменето, че мненията май са противоречиви. Според моята лекарка няма проблем да го пия.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #795 -: Март 21, 2013, 18:16:08 pm »
Сладко, тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=462309 има коментари за амоксициклина и кърменето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #796 -: Март 21, 2013, 22:34:49 pm »
сладко, и според мен сте си съвсем добре, дано утре се успокоиш и си продължите само на кърма.

амоксицилина е пеницилин, нали? мисля, че при аб на основа на пеницилин няма проблеми
ето сега на прима виста, това намерих, надявам се да ти свърши работа
http://www.podkrepazakarmene.com/bf-lekarstva-345.html
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #797 -: Март 21, 2013, 22:41:17 pm »
http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/meds/aap-approved-meds/

Аз си пазя това за кърмене и разрешени лекарства. В блога на Хедра също имаше статия мисля.
До сега като се е налагало да пия АБ, винаги съм казвала и лекаря го е съобразявал с кърменето.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #798 -: Март 21, 2013, 23:56:22 pm »
Сладко, точно този аб беше един от трите, които пих като бременна.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #799 -: Март 22, 2013, 03:38:32 am »
http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/meds/aap-approved-meds/

Аз си пазя това за кърмене и разрешени лекарства.
Благодаря за линка! Много полезно!
Сладко, проверих твоя АБ и е най-безопасен, според тази таблица.