0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #480 -: Март 14, 2013, 10:11:45 am »
Е, той не е малък вече, след два месеца става на 6 години, но аз продължавам да считам за "бисери" използването на изрази, които смятам за нетипични за речника на дете на неговата възраст. Много ме развеселява, когато уцели приложението им, макар да не му е обясняван до тогава точния им смисъл. Някои ги е чул от нас, други от филмчетата, в които както знаете често има неподходящи за децата диалози /какво да се прави/ - но той и от тях успява някак да си обогати речника :)
Когато го попитах какво според него значи "абсолютен фарс", обяснениито му беше също толкова лаконично - "пълен провал" и поясни в кое филмче, кой герой го бил казал. Май беше Бъгс Бъни или Патока Дафи, не помня...
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #481 -: Март 18, 2013, 19:57:18 pm »

Константин иска прошка по телефона от баба си.
- Бабо, прощаваш ли ми, ако нещо си ме обидила...



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #482 -: Март 20, 2013, 00:11:42 am »
тая сутрин го будя и както често напоследък, първият въпрос е "Какво има за закуска?"

аз гордо съобщавам, че има гофрета с течен шоколад, очаквайти буен възторг.

в отговор, обаче, се чува отчаян лъвски рев - "НЕ ИСКАМ ГОФРЕТ! НЕ ИСКАМ МЕСО!"

опитвам се да прекъсна рева и да обясня, че гофретата не е от месо, а е от тесто, нещо като палачинка. да, ама не! човекът продължава обидено и възмутено да крещи - "А, НЕ! АЗ ТОВА ВЧЕРА СЪМ ГО ЯЛ ЗА МЕСО!"

накрая все пак го придумах, затътра се до масата, подуши шоколада, изхъмка и заръфа... питам "е, видя ли, че не е месо?", а той - "ами защо вчера ни дадоха телешки гофрет?!"  :lol: :lol: :lol:

(то било телешки гулаш, се оказа...)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #483 -: Март 20, 2013, 08:24:39 am »
На 8-ми март мъжа ми подари цвете и на Теодора - лилав зюмбюл. В следващите дни сергийките с цветя, покрай които минаваме всеки ден също бяха обсипани със зюмбюли, основно лилави и се спирахме да им се радваме. От няколко дни, сутрин, Теди ми обяснява какви са цветята по чаршафа - роза, маГаритка, люлюл  :lol:. Първия ден много се чудих от къде е дошъл "люлюла", после включих, че комбинира лилаво и зюмбюл. Та така, лилавите зюмбюли са люлюли  :lol:.
     
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #484 -: Март 20, 2013, 13:02:22 pm »
Стефан от половин година е на вълна динозаври и преди няколко дена ми заявява: - Мамо, искам да се казвам Стефан Марчев Диплодок  8) (добре, че поне не е Диплодоков) ;)

Оня ден гледали Алиса в детската градина и Стефан въодушевено ми разказва: - и тя първо става по-голяма и по-голяма и по-голяма, после става и по-малка и по-малка и по малка, и накрая и по-същата и по-същата  :lol:

Сутринта: - Мамо, ние с Ели се изпреварваме по равно ;)

Елена интерпретира задача от детската градина: - Ако една патка на един крак е един метър, колко е на два крака?  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #485 -: Март 21, 2013, 14:57:53 pm »

Влизаме в колата.

К - Може ли да ми пуснете Вай Кон Дьо?
Аз - Какво да ти пуснем  8O ?
К- Ама, мамо, на мене много ми харесва...

Откъде да знам, че сутрин, като пътуват към детската градина, слушали в колата Вая Кон Диос?



*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #486 -: Март 23, 2013, 13:03:27 pm »
Снощи, иска да яде сладолед. И си нарежда:
 -Нали през зимата не се яде МНОГО сладолед, защото е студено? Ама Коледа беше мнооого отдавна, вчера дойде пролетта...
 -Така е, ама я погледни през прозореца какъв сняг вали навън.
Отива до прозореца, замисля се...
 - Ах, тази Баба Марта, как се е ВЛЮТИЛА! Нищо, виж сега какво ще направим...
Хваща плътното перде и го дърпа.
 -Ето, готово, сега вече не можем да видим колко е студено!

**********

Нарежда си играчките - ще им правим театър.
Застава пред тях.
- Здравейте, деца! Как сте днес? Искам да ви кажа нещо много важно, което трябва да запомните от мен - ВИНАГИ ИЗПОЛЗВАЙТЕ УМА СИ!
« Последна редакция: Март 23, 2013, 13:09:18 pm от Nedda »



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #487 -: Март 23, 2013, 20:09:19 pm »
"Мамо, нали на момченцата сърцата са винаги отдясно, пък на момичетата от ляво?"
Толкова уверен и горд беше в това заявление, но не съм сигурна дали ме разбра, че то сърцето си е на едно и също място.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #488 -: Март 23, 2013, 20:48:26 pm »
В детската градина на Симеон медицинската сестра е наша семейна позната. И тя го питала как е Зори, на което той отговорил, че има температура, защото майка му онзи ден ми купила термометър(бях поръчала нов). Да внимава леля му какво поръчва следващия път.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #489 -: Март 24, 2013, 00:41:10 am »
Неда, чак ми се приисква да родя още една щерка, че да се взема Косьо за зет. Голяма съм му фенка.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #490 -: Март 24, 2013, 16:04:28 pm »
 :balk_47: заредих се с усмивки . Неда , с бисерите на момъка сте за цяла  книга .
Кондьо ми е фаворит -ми пусни му го на детето  :lol:


*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #491 -: Март 25, 2013, 19:10:17 pm »
Неда, чак ми се приисква да родя още една щерка, че да се взема Косьо за зет. 

Blue, тази вече обещана ли е?  :wink:



Кондьо ми е фаворит -ми пусни му го на детето  :lol:

nimika, няма шанс...

И за да не е спам...

*vera, подсети ме за нещо наше...
 -Мамо, знаеш ли къде ми е сърцето? Ето тук / показва на правилното място/. А твоето къде е?
 - На същото място, като твоето.
Замисля се...- Аааа, не няма го тук, само моето си е тук.

********

 - Мамо, Томи има ли "братко"?
 - Какво значи това?
 - Ами "братко" значи, че брат ти ти е батко.
 - :lol: Ами ако сестра ти ти е кака?
 - Значи имаш "сестрака"!



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #492 -: Март 25, 2013, 22:43:11 pm »
Понеже наскоро попита за какво служи пъпа аз ѝ обясних за връзката между бебето и майката. Явно я занимава тази тева и си разсъждава по въпроса. Та днес когато пак повтаряше как като била в коремчето ми и имала пъпна връв и .... всичко което сме говорили. И накрая завършва:
- Ти тогава не си яла хана.
- Как не съм яла бе мамо?
- Ми как, да не ме изцапаш с ханата бе.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #493 -: Март 25, 2013, 22:57:45 pm »
Обещана е, Неда.
Имам си две броя сватя тук. И двете Петя. Ще речеш, че с конкурс съм ги избирала.

И за да не е съвсем спам.
Бяхме в природонаучния музей. И там видя младежът една патица с няколко патенца.
- Мамо, тя може ли да се движи?
- Ами, по принцип да.
- Ама тя само стои.
Баща му се опита да му обясни, че животните в музея не са живи, но той не разбра. След известно време ходихме до зоопарка и явно беше запомнил, защото ме пита дали животните там се движат.  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #494 -: Март 26, 2013, 10:56:09 am »
След известно време ходихме до зоопарка и явно беше запомнил, защото ме пита дали животните там се движат.  :lol:

:lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #495 -: Март 27, 2013, 13:56:27 pm »
Момчето дава на баща си пример за това как било приложило "обратна психология", след като таткото се е постарал да му обясни какво означава това:
- Тате, аз един път приложих на Жорко обратна психология, когато той отказваше да ми даде таблета си, за да поиграя на игрите. А аз много исках! Казах му, че таблета му изобщо не ми харесва, че е даже много скучен и безинтересен. След малко Жорко започна да ходи след мене и да ви вика: "Хайде, бе, Гоше, вземи талбета да си поиграеш, давам ти го,поиграй да видиш колко е интересно!" И така постигнах своето!
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #496 -: Март 27, 2013, 14:00:33 pm »
Браво на детето :D

Разговор от преди 2 вечери. Девойките са в леглата и се очаква да заспиват, но те продължават да водят "дълбокомислени" разговори и аз подлсушвам:
Е - Деси, сега ме ритни в топчетата.
Д - Елееенааааа ти нямаш топчета, само момчетата имат :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #497 -: Март 27, 2013, 15:33:21 pm »

Лягаме си с Константин, татко му остава в хола да гледа телевизия.
По всичко личи, че не му се спи, бърбори, върти се в леглото...
По едно време се изправя рязко:
- Мамо, СПЕШНО трябва да отида в хола да кажа на тате нещо МНОГО ВАЖНО!!!
- И кое е толкова важно, дето не може да изчака до сутринта?
- Ами...още не съм го измислил  :wink:



Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #498 -: Март 28, 2013, 11:32:33 am »
Мислех, че с порастването моето дете е престанало да ражда бисери, ама явно че сле известно прекъсване, пак се активира. Ето от вчера:
Разказва, че в градината госпожата много му се карала за нещо. Не казва за какво точно, но подчертава, че тя изобщо не била права да му вика толкова. Когато най-накрая престанала и той успял да се отдалечи на разстояние от нея, си казал тихичко:
- Какво толкова е станало, защо така се кара сега, да не би да сме в тоталитарна Русия! 8O 8O 8O - ние с баща му бяхме така.
Добре, че не го е чула, че току виж реши, че в къщи я сравняваме с надзирателка от ГУЛАГ!
« Последна редакция: Март 28, 2013, 11:35:16 am от hope-love »
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #499 -: Март 30, 2013, 13:47:20 pm »

Баща му се прибира от път, и излиза отново, защото трябва да отиде на зъболекар.
- Мамо, защо тате трябва да ходи при зъболекаря?
- Защото му е паднала пломбата - да му я оправят.
- А тя от друскането по пътя ли му е паднала?
- Не, може да е ял много бонбони...
- Аууу, и сега тате глупав ли е? Нали Рошко казва, че от ядене на много сладки неща се става глупав, като вещицата Руби....