0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #540 -: Май 09, 2013, 17:17:45 pm »
пресен от снощи:
Деси: Ели, избирай коя книжка ще четем тази вечер и давай да чета.
Елена избира и деси започва да чете приказката за тримата браят и златната ябълка.
Елена: аааа Деси, много бавно четеш, да дойде тати, не искам да те слушам.
Деси: добре Елена, щом не ме уважаваш, не пазиш тишина, не искаш да ме слушаш, няма да ти чета, и тати няма да чете :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #541 -: Май 09, 2013, 17:19:58 pm »
Деси: добре Елена, щом не ме уважаваш, не пазиш тишина, не искаш да ме слушаш, няма да ти чета, и тати няма да чете :lol:

това просто знам откъде го е чула...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #542 -: Май 13, 2013, 09:22:18 am »
Теодора изгледа няколко серии на "Дора изследователката" с аудио на български. Преди ден, в банята - кажете всички: Мерудиааас  :lol:
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #543 -: Май 13, 2013, 10:55:31 am »
На мен пък ония ден почти ми направиха комплимент. Приспивам на обяд, че тогава е сложно. Гушкаме се и тя:
- Какви са ти мекички и гладички бузкитееее. Само малко бръчки има, ама малко, мъъъъничко. Аааа, като се смееш стават повече до очите. Ни са смей! Ни съ смей бе мамоооо!
Е как да не се смея.
Иначе от снощи ме навива на тържество им да съм с - „локля и високи обувки, и чопогашник и ... хубава да си.“
Ще трябва да се накипря - ко да прая. :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #544 -: Май 13, 2013, 11:13:22 am »
Т: Мамо, аз като съм се родил къде сме живяли?
Аз: Тук, мамо, с тази разлика, че си спеше в леглото, в стаята ти, а не в моето
Т: Съмнявам се, като знам колко е тъмно там...
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #545 -: Май 15, 2013, 03:32:12 am »
Наизвадила съм 5-6 тиквички на кухненския плот и ги беля. Скоро не съм готвила тиквички, или поне те не са ги виждали и явно са ги позабравили. Влита младежа и  ентусиазирано:
- Ей, мамо, ще готвиш патладжани!
- Не са патладжани, това са тиквички, сигурно си ги забравил.
- Оф, да бе, сетих се. Патладжаните са други, имат такава ... лилава опаковка.
След минута се явява сестра му и със същия ентусиазъм:
- Краставици, краставици  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #546 -: Май 15, 2013, 10:22:53 am »
Дошла ни е лелята на гости и момчето много иска тя да го взима от детската градина. Спазарили се те снощи, че тя ще го вземе, на сутринта ние се измъкваме тихичко рано от дома, лелята още спи, но младежът напъва да нахлуе в стаята й.

- Стой бе човек, леля ти спи!
- Аз само да й напомня да се събуди навреме за взимането от градина!!!


Преди два дни, пък, прибираме се ние от градина, отключваме вратата, той нахлува в жилището и започва да вика - Лельооооо! Казвам му -  леля ти я няма, стига вика. Той замръзва и с тих, сериозен глас констатира трагично - "Отишла си е!!!" Обяснявам, че не си е отишла, само е излязла за малко някъде, че няма да си отиде, без да се сбогуват, но той продължава да гледа тъжно и коментира:

"Така е... не й обръщахме никакво внимание, само ходехме нагоре-надолу и тя си отиде...."

 :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #547 -: Май 15, 2013, 11:49:25 am »
 :lol: :lol: :lol: уникални са  :lol:
разговор:
К: Тате, нали само големите имат косми на краката, а бебетата нямат  :lol:
 - Да.
К: Ами значи ние вече сме големи, защо ни казваш малчовци, виж имам косми на краката вече  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #548 -: Май 15, 2013, 15:39:49 pm »
Бисерите край нямат...  :lol: много добре ми дойдоха.

Митака намерил перо и си му говори нещо ..
- Перо мило мое, колко си хубаво!
И с движение си гали устните, а хипохондричната му майка
му каза да не го допира до устните, защото не знаем на кое птиче е било...
- Как на кое мамо , на Рошко!
Та му го оставихме до входната врата, ако му стане студено да мине да си го вземе за гнездото.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #549 -: Май 15, 2013, 22:00:12 pm »
Мъжа ми изважда от хладилника две кофички кисело мляко и Йоана се провиква:
"Татиии, къде ще носиш двата млякове?" :D :D :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #550 -: Май 16, 2013, 19:15:19 pm »
Разговор от преди малко:
М: - Мамо, каква е тази музика?
А: - Франкенщайн/Рамщайн/ музика е това, Мила  :lol:
А: - нали е Франкенщайн музика, мамо?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #551 -: Май 18, 2013, 07:50:20 am »
На мама луничката казвам аз. Тя се усмихва и ми обяснява, че всички лунички са нейни приятели. Чула го от едно детско. Супер казвам аз, имаш много приятели  :lol:. А ти мамо си най-голямата луничка, ей тук на върха на нослето. Разбира се майка и се размаза от кеф...  :lol: .

Пътуваме от Козлодуй за София. На връщане искам да минем през баба ми, която живее в близко селце. Моника заспива в колата. Аз разбира се не и давам, защото след 20 мин. трябва да слезем. След това ще пътуваме още час и половина. Мони не заспивай казвам аз, обаче русото нарочно заема поза на бебе в седалката и затваря очи. Прозореца беше леко отворен и аз тропнах по тавана на колата. Девойчето скочи и ококори очи. В този момент мина врабче и тя кацна на главите ни. Тва бил Рошко. Тропнал и на капака и литнал пред колата да го види. Разбира се, тя се разкопча и започна да наднича по прозорците, аз се развиках, защото се движим с висока скорост, та след 5 минутен хаус, всеки си беше на мястото. Седя аз и гледам лошо, още ми кипи, че си е позволила да се разкопчае по време на път.  Девойката обаче продължава да зяпа и на всяко врабче решава, че е Рошко и я дебне. Викам той Рошко не беше ли с черно на снимката. Ми и врабчето дето тропнало на колата и летяло пред нея било черно! Рошко бил! Предавам се аз. Стигаме почти до къщата на баба ми. Има още 2-3 къщи разстояние. Девойката сваля прозореца и когато колата почти спря, тя се изправи през него. Баба ми насреща я прегръща а аз съм вдигнала едни децибели и и се карам. Как така ще се виси през прозореца. След като и обясних, че ще я вържа когато тръгнем на възел с 2 бъжета, отидоха да си гледат някви пилета с баба ми.
Прибираме се в къщи и след няколко дни пристига писъмце от Рошко. Сядам аз да чета и в момента в който чета, че Рошко е бил на река Дунав, едно русо кукуриго скача само метър и вика: Аха!  :lol:
А ти ще ми обясняваш, че бил далече  :lol:. Ми викам той е бил далече, реката е много дълга, минава през толкова държави и т.н.
Русото кукуриго ме гледа втренчено около минута и смръщи вежди. Престани, щото ще чуе и няма да ми праща писма заради тебе! Като не го познаваш, няма да говориш. Тук се предадох  :lol:

Девойката обаче не се дава. Чети сега да видим, дали е писал нещо за яйцето на великден, дето му оставих на прозореца и си го взе. Викам, сега Рошко я втаса  :lol:. Чета аз, чета и по средата вкарах изречението за яйцето. Обаче русото си е на мама девойката. дай и аз да го прочета това с яйцето. Много се радвам  :lol:. Викам не се хаби маме, аз нали го прочетох. След като ме премери с поглед, реши, че е много посредата на текста и няма да се мъчи да чете цял лист. Накара се на майка и, че е забравила на кой ред е изречението и си го сложи в якенцето, за да го четат в градината. На другия ден след градина ми обясни, че слушала много внимателно, да чуе отново за яйцето и казала на госпожата да и покаже реда, в който го пише, за да си го прочете, щото тя прочела почти целия лист и не видяла изречението. Добре, че си имаме схватлива госпожа. Казала и, че е на другата страница, да прочете и нея и девойката се отказа  :lol:

 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #552 -: Май 21, 2013, 07:26:26 am »

На терасата сме. Аз простирам, Константин се върти около мен.  Парапета е решетъчен - вижда се всичко навън. По едно време  се хваща за горната част и се повдига на пръсти. Започвам да се карам, че така не се прави.
 - Мамооо, аз само искам да си погледам света. И да му се порадвам, нали казват, че е прекрасен !?!

*******
 Гледаме на покрива на съседна кооперация един метален петел, нещо като ветропоказател.
- Мамо, какво е това петле?
- От ламарина е направено.
- От коя Марина е направено?

*******
Отново от книжката за динозаврите. За тиранозавъра пише, че най-близкият му роднина в съвременният свят е ....петела.
 К - Това не е възможно...Как може  това огромно чудовище да е братовчед на толкова малко животинче? Аз съм....смутен от тази книжка....

*******

Вечерта, не иска да ляга. Ядосва се, че го карам да спи, а на него още му се играе. В яда си хвърля една играчка на земята. Правя обидена физиономия и се врътвам демонстративно.
- Мамо, ти сега сърдита ли си ми? Защото хвърлих играчката?
- Да, точно така.
- Искаш ли тогава да се разберем така...Аз сега заспивам веднага, а ти можеш да се сърдиш колкото си искаш... Но на сутринта, като те видя, трябва да си най-усмихната майка...



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #553 -: Май 21, 2013, 09:00:07 am »
На най-усмихната майка, да й е жив и здрав именника Константин!
Умен и щастлив!  :balk_5:

Да са живи и здрави всички дечица, които днес празнуват своя празник,
носете имената си с гордост и ни радвайте със своите умотворения!
« Последна редакция: Май 21, 2013, 09:06:23 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #554 -: Май 21, 2013, 09:07:23 am »

Благодаря, Мише!

Тази сутрин обяснявам, че има празник - имен ден.
- Ихааа, значи вече съм на 5 години!
- Не, нямаш рожден, а имен ден - означава, че името ти има празник.
- А на колко години става името ми тогава?



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #555 -: Май 21, 2013, 11:25:03 am »
 :lol: Nedda Да ти е жив и здрав младежа  :)


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #556 -: Май 21, 2013, 22:03:34 pm »
пресен от тази вечер,седнали сме в дон домат да се почерпим семейно за празника и отиваме с Деси в тоалетната, там на огледалото залепен стикер на някакви противозачатъчни хапчета има нарисувани и детски крачета на стикера, детето чете:
- след секс ... (пауза, името на хапчетата я затруднява и тя заключва) .. си мийте задължително краката :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #557 -: Май 21, 2013, 23:23:44 pm »
а не попита ли какво е секс или вече й показахте? :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #558 -: Май 22, 2013, 08:28:42 am »
.. си мийте задължително краката :lol:

 :lol: бебешорковци са си още.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #559 -: Май 22, 2013, 10:08:49 am »
Много остоумно и находчиво заключение на Деси - за миенето на краката! Посмях се здраво!