0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saber_rider

Привет на всички в форума!

Надявам се да ми споделите вашия опит, защото виждам, че от тук много хора са минали и при повечето в крайна сметка резултатите са възнаградени.

Това е спермограмата ми, правена в Щерев

http://imageshack.us/photo/my-images/38/privatee.jpg/

Диагнозата ми е Астенозооспермия. Лекарката директно препоръчва инсеминация, защото по естествен начин щяло да стане доста трудно.

Виждам, че всякакви случаи сте разглеждали тук. Може ли за коментар на стойностите и за съвет как да продължим напред. Трябва ли да посетя андролог, да се тъпча с химии, бодили и прочие или директно да действаме с инсеминация и прочие?

Благодаря ви предварително. Може би малко мъже пишат тук, но аз знам, че вие жените, държите контрола и сте реално по-силния пол, така че очаквам най-добрите съвети именно от вас.

Поздрави,
« Последна редакция: Август 03, 2012, 18:24:00 pm от saber_rider »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Разчитане на спермограма с Астенозооспермия
« Отговор #1 -: Август 03, 2012, 18:34:21 pm »
Добре дошъл и поздравления за смелостта да признаеш проблема си.
Тази спермограма на мен не ми изглежда чак толкова зле, че чак и да пристъпите към методи за ар, но все пак има и други фактори- възраст и проблеми при партньорката, твоята възраст и др. които да насочат по-бързо към Ар.
При всички положения една консултация с андролог ще е само в плюс, един преглед за физически проблеми е също толкова полезен за диагностициране на проблема, както и самата спермограма. Аз лично не съм почитател на "химиите" а и няма специалист, който да ги изписва, като цяло. При проблем със сперматогенезата обикновено се препоръчва водене на малко по-здравословен живот, както и прием на определени витамини, минерали и микроелементи. Аз ти препоръчвам да посетиш д-р Кацаров, като един добър специалист-андролог и заедно да стигнете до правилните изводи за вашият случай.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    saber_rider

Re: Разчитане на спермограма с Астенозооспермия
« Отговор #2 -: Август 03, 2012, 18:46:53 pm »
Благодаря ти mini,

днес се обадих на двата телефона на д-р Кацаров, но съм го изпуснал. Ще го посетя. Аз съм на 33 години, партньорката е на 30.

Да видим, от една година се опитваме, та в крайна сметка стигнахме до Щерев. Преди това правих още една спермограма в лаборатория, но после разбрах, че не са много надеждни.

Докторката каза да започна fertile aid, аз искам само да съм сигурен, че не е голяма химия, а отделно събрах добри мнения за препарата.

Да видим, благодаря отново!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Разчитане на спермограма с Астенозооспермия
« Отговор #3 -: Август 03, 2012, 19:08:10 pm »
много полезно ще бъде да си зададеш въпроса в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0;all
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!