0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #40 -: Август 03, 2012, 15:05:45 pm »
Мише, честито!
Много километри да изминеш и всичките безаварийно и безпрепятствено  :bighug:
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #41 -: Август 03, 2012, 15:07:46 pm »
Честито,Мише!
Леко,смело и безаварийно пътуване!

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #42 -: Август 03, 2012, 15:32:51 pm »
Браво, Мишееее :D
Безаварийно ползване на книжката!
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #43 -: Август 03, 2012, 15:36:27 pm »
Еййй най-после Мише! Супер! Днес поливай и от утре - не слизаш от колата. Може да е за по 15 мин., в квартала, с мъжа ти, с приятел, сама, НО - всеки ден трябва да си на колата - няма друг начин за добиване на рутина и да се чувстваш сигурна. Ако нямаш своя кола, възможно най-скоро да си имаш ти желая. Весело поливане и безаварийно шофиране! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #44 -: Август 03, 2012, 16:32:57 pm »
Мише, леко и безаварийно!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #45 -: Август 03, 2012, 16:47:00 pm »
:flower: Много и от  :heartbeat: Благодаря за пожеланията!

Иска ми се, но е въпрос на време да имам своя кола,
защото семейната е голяма и аз имам респект от нея,
а и е с автоматични скорости, което по новия правилник е В 1 категория  :lol:

Аз имах притеснения, че за една година съм забравила всичко
и едва ли не ще започна отначало, но не е било така!
И друго, наблюдавайки останалите курсисти осъзнах с пълна сила,
че е в пъти по-лесно да вземеш книжка на 18, отколкото на 18+18!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #46 -: Август 03, 2012, 16:53:11 pm »
о да, спор няма, на 18 всичко е по-лесно, защото просто не се замисляме :lol:
аз взех изпита на 17.6г., след като предната вечер бяхме пили до зори... можех да шофирам на 15г., не ме питайте кой и къде ми е давал кола, времената бяха друго, просто :oops: Но мисълта ми беше, че тогава изобщо не съм се замисляла, не ме беше страх, дори не си спомням друго освен голямото желание да взема книжка :lol:
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #47 -: Август 03, 2012, 17:37:13 pm »
Ейнц, бръм, бръм! Честито! Много километри ти пожелавам, Мише, на много красиви места да отидеш! 8)

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #48 -: Август 03, 2012, 17:57:02 pm »
Мише, честита книжка! Знаех си, че ще успееш. Леко и безаварийно шофиране! Иначе автоматичната кола се кара лесно. Мисля, че е добър вариант за начинаещи. Аз съм така вече 6,5 години.
Днес за пръв път се пуснах с колата из големия град. Ами, то не било сложно, а и германците спазват правилата. Доволна съм. Ще карам пак, въпреки че реално вече нямаме нужда от 2 коли и ще трябва да продадем моята, че е малка за семейна кола, а и на нея ще й вземем някакви пари за разлика от тази на мъжа ми - на 13 години, 300 000 км и Форд. Шегувам се, че е чудо на техниката. Сигурно единственият Форд, доживял до тези преклонни километри. И че трябва да ни я заменят за нова безплатно.  :lol:
Стефка ме зариби с тяхната Шкода Октавия и сигурно това ще ни е следващото возило, когато Фордът издъхне.

Приятен уикенд ви желая!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #49 -: Август 03, 2012, 18:15:09 pm »
Мише, честита книжка. Леко и безаварийно шофиране!
Стефи, на огрооомна патерица - честит рожден ден!
Мен сега треска ме тресе. Събрах багажа и Ники отива за пръв път на село с преспиване. Време ѝ е вече. Тъй че от тая вечер до неделя по някое време съм отпускарка.
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #50 -: Август 03, 2012, 19:38:19 pm »
Еее, Мише, честито за книжката.  :D Леко и безаварийно каране ти желая. И както е писала Jbrul,  по възможност всеки ден с колата на разходка  :)
И докато сме на тема коли, дадоха ми едно столче за кола за временно ползване, та исках да попитам. Независимо от марката, когато е монтирано/закопчано с коланите на колата, трябва ли да сточето да "шава" или не трябва да мърда въобще. Аз доколкото знам, не трябва. А и то е без база отзад,само под столчето.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #51 -: Август 03, 2012, 19:42:08 pm »
:flower: Много и от  :heartbeat: Благодаря за пожеланията!

Иска ми се, но е въпрос на време да имам своя кола,
защото семейната е голяма и аз имам респект от нея,
а и е с автоматични скорости, което по новия правилник е В 1 категория  :lol:

Честито Мише. Няма да се плашиш от големите коли, въпрос на анвик е, Няколко дена и ще си като във всяка кола.
Какво значи това с различната категория - че трябва отделно за нея да имаш книжка ли? Това гояма глупост ми се струва - ако можеш да караш със скорости, какво има да му се учиш на без скорости. Май искат просто да ръсят повече пари за още един изпит.
Тук пък се ходи на изпит със собствената ти кола и каквато имаш, с такава взимаш книжка. Въобще не е задължително да можеш да караш ръчни скорости, за да вземеш книжка. Взимаш ако искаш на автоматик, пък после каква кола караш си е твоя работа. Аз 8 години карах с ръчни ( оше обичам, но за кеф) и после на автоматик, че в тези задръствания е ад, заболяваше ме левият крак докато се прибера в къщи :-).
А ако си над 18г, като минеш изпита ( листовките) всеки, който има книжка над 3 години, може да те учи в твоята си кола да караш. Дават ти така нареченото разрешени за за учене и с него и с друг шофьор имаш право 3 месеца да се учиш. Мен майка ми ме е учила. Но понеже повечето хора взимат на 16, за тях вече курсовете са задължителни. 

Като заговориме за кникжи - някой знае ли, човек като мен, който има книжка от 18 години, но не българска, не може ли да се яви на листовки и кормуване само, без да кара курсове? На мен не ми трбява да ме учат да шофирам, само да покажа, че мога и че знам правилника. В момента имам право да карам в България ( т.е. българското законодателство признава, че мога да карам лека кола) с моята си книжка,не помня за колко време. Но за българска книжка как стоят нещата?
« Последна редакция: Август 03, 2012, 19:50:17 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #52 -: Август 03, 2012, 19:53:46 pm »
Какво ,какво?Аз карам автоматик пък съм с категория В.И ся кво...

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #53 -: Август 03, 2012, 20:36:56 pm »
Боби, доколкото помня тук по едно време имаше опцията да си изкараш книжка САМО за автоматик, но с нея - нямаш право да управляваш кола с ръчни скорости. Не се сещам за детайли, защото просто беше коментирано пред мен, не ме е засягало лично. Иначе всеки, вкл. и аз, който има шофьорска книжка и на изпита е карал автомобил с ръчни скорости, може да си кара автоматик и каквото му е кеф. Естествено да е така, защото то на автоматика - какво да му "караш" всъщност  :lol:, той си се кара сам, от теб се иска да знаеш правилника само. Ама ако не си карал ръчка никога и се метнеш - можеш да направиш някой сакатлък, най-малкото защото няма да си гледаш пътя, ами ще се гънеш как да превключиш, какво да натискаш и пр.
Аз карах с ръчни първо, преди да се роди Дани си взех автоматик, за мен е по-удобния вариант във всякакъв смисъл, особено за градско шофиране. Но чат-пат подкарвам и нещо с ръчни скорости, за да не губя навик, че то на лесното като свикнеш - да не взема да забравя ръчките  :lol:
Иначе за БГ-книжката - не виждам за какво ти е изобщо, но май само на листовки трябва да се явиш, понеже има разлики в правилниците за движение, ако не греша. Особено предимствата на нерегулирани кръстовища. като ги вземеш, един изпит кормуване, да те видят, че знаеш правилника и това е. Едва ли някой ще те кара да се учиш да шофираш в буквалния смисъл.

Мише, да не те плашат габаритите на колата - не я носиш на гръб все пак, нито управлението й е по-сложно, или различно ако е по-големичка. Всичко е в главата ти, не се "респектирай" от семейното возило, подкарвай го смело ;) Лично аз обичам големи коли и все такива карам, хем ми е по-комфортно, хем по-сигурно и просто ме кефят освен всичко друго. Както нямам 50 кила щом се справям - всеки може.  :lol: Следиш си огледалата и за седмица - ще й свикнеш на габаритите и това е всичко. Страшното мина вече, сега ще си спокойна, не всеки път като на изпит. Пък ако ще караш автомат - хич не го мисли и въпреки, че не ти е присъщо на теб точно - напъни се да бъдеш дебелокожа на пътя, защото другите ще са :( Кой ти свирел, светел, размахвал средни пръсти - все едно ги няма. Караш си по правилник и както се чувстваш сигурна - това е най-важното за шофирането в БГ условия. Другото е детска игра пред шофьора простак-камикадзе.  :?

ivanita, не трябва да "шава" столчето. Мърда ли - не е добре/правилно монтирано. Сегашното на Дани също не е с база. Като го слагам, изтеглям доооста колана, за да ми е удобно да го промуша където трябва и го закопчавам в закопчалката на самия автомобил. На този етап - той си седи хлабаво и столчето мърда. След като го щракна, изтеглям колана така, че да "затегне" седлката максимално и тази част от него, която е "излишната" се прибира обратно в механизма на самия колан. Тогава вече щраквам фиксатора на столчето за самия колан и е ОК. А дано ме разбра както го обЕсних  :lol:
« Последна редакция: Август 03, 2012, 21:00:12 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #54 -: Август 03, 2012, 20:43:09 pm »
Като заговориме за кникжи - някой знае ли, човек като мен, който има книжка от 18 години, но не българска, не може ли да се яви на листовки и кормуване само, без да кара курсове? На мен не ми трбява да ме учат да шофирам, само да покажа, че мога и че знам правилника.

Това го питаха за мен в Ловеч или Троян наскоро.
Не се изисква да караш курс, само се явяваш на изпитите - теория/листовки и практика/кормуване.
Поне така беше допреди няколко месеца, това с новия правилник не ми е ясно откога е и що е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #55 -: Август 03, 2012, 21:19:21 pm »
Jbrul, то и аз така си мисля - като можеш ръчкa би трябвало да можеш и авотматик, ама понеже Мишанта каза, че нямала право да кара семейната кола, която е автоматик, та затова се зачудих. Тук не им пука на какво си взел книжка и какво караш. Разбирам логиката, че може нещо да се объркаш, но честно казано не съм чула да е проблем. То и ръчките вече почти са на изчезване в леките коли. Представи си закарах си веднъж колата да ми сменят маслото и монтьора отиде до нея и се върна да ми каже да си я закарам сама в гаража, че не можел да кара ръчни :-) Викам си баси монтьора, добре че съм само за масло :-).

И аз не обичам да карам много малки коли. Най-малкото, по-големите коли при сблъсък са по-безопасни. Не заради това обаче не обичам, ами просото не ми е кеф.

Цигу, мерси, идеално. Не че ми е зор, ама ако се заседя повече там ще ми трябва и искам да знам как стоят нещата. За сега ми е по-лесно с моята книжка, пък и талон нямам, нямат какво да дупчат :-).
« Последна редакция: Август 03, 2012, 21:21:39 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #56 -: Август 03, 2012, 22:39:15 pm »
Боби, при вас ръчките са на изчезване, ама в БГ е съвсем различно положението. Доскоро автоматиците бяха почти екзотика, сега понавлязоха, ама пак са много малък процент и са на предимно "магазинските", или почти новите коли от скъпи марки... Сещай се колко хора могат да си позволят нова, или просто скъпа кола. Отделно, че винаги автоматика е по-скъп, ако счупиш скоростна кутия - няма плащане, горят повече /което тук е голям фактор/, не всеки тийн може да има свой автомобил на 16, пък бил и по-старичък... Изобщо не бих искала освен всички други идиоти по пътя и някой дето само автоматик може да кара, да има парво да откачи и да се метне на нещо с ръчни скорости. И ти си карала и двата вида и аз - сещаш се къде е значителната разлика. Очудвам се, че в САЩ имаш право да караш ръчка, ако си взел книжка с автоматична  :?, ама то при вас май никой не кара ръчка, освен лудите фенове  :lol:

П.П. Аз как да си изкарам от вашите кнжки бе Боби, това с талона яко ме блазни хахаха
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #57 -: Август 03, 2012, 22:55:19 pm »
Боби, според инструктора ми се държи изпит само ако придобиваш друга категория
която не притежаваш имал е такъв курсист с английска книжка тук се е явил на изпит само за А категория, която нямал!Може да се провери обаче, за да сме 100% сигурни!
Аз питах защото племенницата ми има възможност да се обучава в Унгария и
според него после и била необходима само легализация на книжката!

Относно В1 и В категория Жбрулката ти е обяснила разликата...
Аз се пошегувах преди, но тази година ръката ми е много по-добре
и това веднага ми оказа влияние и бях с много по-добра координация
при превключване на предавките!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #58 -: Август 03, 2012, 23:15:57 pm »
мише хич не ти трябва семейната кола, купи си твоя си
честита книжка, лека и безаварийна и да не ти пука
в България така или иначе всички, които карат по-бавно от теб са глупаци, а по-бързо- идиоти ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #59 -: Август 03, 2012, 23:29:31 pm »
Мини, аз карах курса с една Toyota Yaris
и много се сработихме с нея, такъв калибър ми е достатъчна.
Живот и здраве да е само, а семейния рейс си е за големия човек!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)