0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #80 -: Август 04, 2012, 15:30:02 pm »
Мише, честита книжка, лека и безаварийна!
И на новата кола най-важното - ДА Я ПОЛЕЕШ СЪС ЗАЧАТКИ! Иначе не важи :)

Подкрепям казаното от Жбрул, мен ме скъсаха два пъти на практическия. Първият път на знак Стоп скрит в дървото (трябвало да знам, че е там, нищо, че не се вижда), вторият път защото "не даде предимство на правителствена кола", която не беше със сигнализация и беше в нарушение (движеше се в насрещното на еднопосочна улица).
Накрая при най-голямата гад в София форсирах мъжката на един ляв завой и ми даде книжката.

Качвай се и карай, аз от инат спрях да карам, след като мъжо ми се разкрешя. Слезох, хрърлих ключовете, теглих една майна и до там. Сега съм загубила навици :(

Ако живот и здраве стигнем в Канада, там вече няма мърдане, нооо взимам автоматик :lol:
[/url][/url]
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #81 -: Август 04, 2012, 15:34:41 pm »
Дайте малко инфо за тия категории В и В1- за автоматик и ръчна??? Много съм озадачен1 Аз скоро сменях шофьорска книжка,но даже не съм поглеждал таблицата с категориите!!! :o Книжка взех във "древната" 1986 година,но то пък тогава нямаше  автоматични скорости. Поне не в БГ!!! :lol: :lol: Е,или не бяхме  чували за тях!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #82 -: Август 04, 2012, 16:50:00 pm »
Хахах, ами кажи на свекър ти, че моята "Хонда" е с вериги примерно и да искам да сменям ремък - такъв нЕма.
Не не, ти говориш за агренажен ремък, че има коли с агренажни вериги. Той е сложен, не мисля, че можеш да го смениш на пътя набързо. Има си други ремъци, примерно водната помпа може да ти се върти с ремък. Просото не помня какъв беше поправял.

Като купиш колата да си сложиш една факла в багажника на момента.
То при вас има и закон за външният вид на колата, който пък хич не го разбирам. Не можело да ми липсва единият тас. Аз тук мога и без преден капак да си я карам, ако ми е кефм вижала съм такива коли. Изискваняита са само за безопаснотст, всички друго не е задължително да имаш - странични прозорци, врати или подобни подробности :-).


  
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #83 -: Август 04, 2012, 16:57:11 pm »
Съгласна съм с Мими и останалите- вземи някоя втора ръка.
Аз взех книжка 2003(преди това не знаех и как се сменят скоростите), после 2 год. почти не карах. Отидох на бригада и след това си купих VW Polo с 3 врати и след няма и 2 месеца я "паркирах" на тротоара в един стълб за интернет, та спрях интернета на някой  :lol: Слава богу се отървах само с уплах. Ся, да не кажете тая е егати шофьорката-имам си малко оправдание-беше зимата. После като се качих пак на кола имах чувството че всички коли карат срещу мен. Обаче и това премина, поуспокоих се, карах първо в града известно време и след това извънградско и в по-голям град. И се ошлайфах с времето.  :)
Полото пък се оказа супер здраво, сменяла съм само едни свещи и още 1-2 ремонта, които ми струваха по около 40лв. Та аз ако си купувам нова бих заложила пак на немското :), но нещо малко по-голямо, че в това сложа количката в багажника и до там, ама като я купувах кой ти е мислил, че ще возя деца, колкички....  :D


Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #84 -: Август 04, 2012, 17:01:57 pm »
Лелеее, голям майтап! :lol:
Това в женски форум за репродуктивно здраве да се говори за марки коли, за скоростни кутии и за шофирането въобще?! :lol:
А къде останаха акитата? :wink: А сополите? Кърменето? Кашичката и пюрето? :lol: :lol: :lol:

Мише, честито! И сега е моментът да се научиш да си непукист! Подкрепям Мими, че е добре да караш стара кола (не е задължително да е малка).
Аз карам Ситроен Ксантия комби - голямо нещо! Обаче си я обичам, защото в багажника постоянно стои колата на Косьо (от онези, които се карат с крачета), 2бр. тротинетки, една количка за кукли, някоя и друга топка и какво ли не още. :D Мъжът ми кара едно Клио служебно. Бяхме тия дни на почивка и той предлагаше да сме тръгнели с Клиото. Ами, извинявай, ама в това багажниче не можем да си съберем нещата! Та предвид по-големите габарити на колата, случвало ми се е да охлузя леко броня или да счупя дясното огледало, но важно е мъжът ти да не те трови за тия неща. Щото моят мъж много ми бучи.

Ще ви споделя за едни мои премеждия наскоро.
Преди две седмици бяхме на почивка с децата в Рибарица. Аз пътувах сама с децата от Русе, а мъжът ми дойде от София, но в повечето време не беше с нас.
Та, решаваме, че последния ден ще водим Михаела в Токуда на преглед. Отказах да ходим с двете коли в София; там не съм шофирала и откровено казано, там трафикът ме плаши. Добре, ще ходим само с Клиото, но първо тръгваме заедно двете коли, за да оставим моята в Правец. Имаме да изминем около 70км до Правец. Мъжът ми прехвърли децата при него. Добре че си карах сама, защото на едно от онези планински мостчета, където минава само по една кола едно пишлеме щеше да ме убие. Честно ви казвам. Бях с предимство, но нещо ме накара да намаля преди мостчето. Виждам го, че лети насреща ми. Ако не бях скочила на спирачките, щеше да ме удари челно. :x Толкова много се уплаших, че се разревах. и така в следващите 15-ина минути си карах и си ревях и го ругаех оня изрод на глас. Добре, че децата не бяха при мен!
Но това не е всичко!
Спираме да заредя на ОМВ. Гледам, Дребния спи в колата, а Михаела слезе да играе на площадката. Тъкмо се качвам отново в колата да паля и момчето от бензиностанцията ми чука на стъклото: "Гумата ви е спукана!"
Викам си: "Оф, сега пък това ли!!" А навън печееее, 40 градуса жега! 8O Мъжът ми и момчето успяха да сменят гумата сравнително бързо (ще вметна, че на френските коли резервната гума е на много трудно място). Тъкмо изпиках децата. :wink: Та, накрая тръгнахме, на Правец оставихме моята кола и се прехвърлих в другата и продължих с полу-плачещ глас да обяснявам: "Оле, оня изрод наистина щеше да ме размаже там! ти видя ли го как летеше?!!"

... Та големи перипетии. :lol: :lol: Благополучно се прибрахме в Русе по живо по здраво вечерта с двете коли. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #85 -: Август 04, 2012, 17:07:02 pm »
Бяхме тия дни на почивка и той предлагаше да сме тръгнели с Клиото. Ами, извинявай, ама в това багажниче не можем да си съберем нещата!
Моля, моля  :lol: Като се родиха децата бяхме само с Клиото, събирали сме двойна количка, 2 преносими кошари, 2 сгъваеми матрака, багажа за всичките, ние с мъжа ми и имаше дори място за двете бебета  :lol:
Елфи е свидетел  :lol:
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #86 -: Август 04, 2012, 17:08:38 pm »
Бяхме тия дни на почивка и той предлагаше да сме тръгнели с Клиото. Ами, извинявай, ама в това багажниче не можем да си съберем нещата!
Моля, моля  :lol: Като се родиха децата бяхме само с Клиото, събирали сме двойна количка, 2 преносими кошари, 2 сгъваеми матрака, багажа за всичките, ние с мъжа ми и имаше дори място за двете бебета  :lol:
Елфи е свидетел  :lol:

Ми браво на вас! :lol: Аз мислех, че не бихме се събрали. :? някой път ще ми покажеш :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #87 -: Август 04, 2012, 18:27:35 pm »

Много благодаря на всички за съветите, аз просто споделих на каква кола съм се учила
иначе моя собствена ще имам, но кога и каква, ще решим, че .... времената са едни!
Аз също съм разумна и предпочитам втора ръка за да не се притеснявам,
ако я тропна нейде!

Рачо с В 1 категория може да се управлява кола с автоматик
/дори ако правилно помня има ограничение в обема на двигателя/
и дву и три колесно возило/скутери и други джаджи/ от категория М

Водач придобил В категория може да управлява автомобили,
чиято допустима максимална маса не надвишава 3 500кг.
и броят на местата им засядане, без мястото на водача не превишава 8.,
както и автомобили и МПС от М и В 1 категория!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #88 -: Август 04, 2012, 20:25:02 pm »
Мише, честито! Леко и безаварийно каране!  :)
Ти си герой за мен, ще видим дали аз някога ще се престраша да се явя на кормуване...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #89 -: Август 05, 2012, 01:06:52 am »
Бяхме тия дни на почивка и той предлагаше да сме тръгнели с Клиото. Ами, извинявай, ама в това багажниче не можем да си съберем нещата!
Моля, моля  :lol: Като се родиха децата бяхме само с Клиото, събирали сме двойна количка, 2 преносими кошари, 2 сгъваеми матрака, багажа за всичките, ние с мъжа ми и имаше дори място за двете бебета  :lol:
Елфи е свидетел  :lol:

Говори го ти това на човек, който е свикнал вече да се шири и разпростира с багажа :lol: :wink:
Аз карам Тойота Хайлукс, много си му обичам и ръчните, и всичко :) Не е комфортната градска кола, но това е положението на този етап. Ние винаги пътуваме с много багаж, вярно сега колички вече няма, ама има тротинетки, колелета, нашите колелета, крилото на мъжа ми, кану - пикапа се пръска по шевовете. Не мога и да си помисля да тръгнем нанякъде с малка кола, но най-вероятно, защото просто вече сме свикнали с огромния багажник и за нищо на света не се разделям с него :)
Мише, моят съвет е да не чакаш купуването на собствена кола, по-горе някой ти даде много ценен съвет - може и за 15 мин да е, в квартала да е, но само така се придобива рутина и увереност. Пък ти пак си купи собствена, но няма какво да те спира дотогава да се учиш на семейната. Не се плаши от габаритите. Аз се научих да шофирам (имам предвид реално, щото курса и аз не го броя за научаване) на пикап :)
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #90 -: Август 05, 2012, 01:23:56 am »
да, Цвете, сега се сещам, че като тръгвах за Рибарица, освен всички сакове и играчки, за които споменах, най-отгоре сложих и надуваемия басейн на децата, който обаче не бях успяла да го отдуя и си беше полунадут в багажника. Та, на няколко пъти сядах, поглеждах в огледалото, да видя имам ли добра видимост и отново слизах да донатъпча багажника. Кофти е, че газовата бутилка изяжда част от обема на багажника, но няма как. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #91 -: Август 05, 2012, 06:47:08 am »
Още една причина да съм много щастлива Мишка с книжка...
само каква дискусия се получи...ръчни, автоматични, модели коли,
вместимост, направо всички от Зачатие в СБА без членски внос!  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #92 -: Август 05, 2012, 08:34:08 am »
Мише, честитоооооо! Леко и безаварийно шофиране.
Охх, аз много обичам да карам, но от една година работя на 15 минути пеша от къщи и моята барака така застоя пред блока, че се наложи на скоро да я предадем на металекс. Още ми е тъжно  :?

Преди време съм карала автоматик и през цялото време се чудех къде да си дяна левия крак и дясната ръка  :lol: :lol:
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #93 -: Август 05, 2012, 09:59:56 am »
Бяхме тия дни на почивка и той предлагаше да сме тръгнели с Клиото. Ами, извинявай, ама в това багажниче не можем да си съберем нещата!
Моля, моля  :lol: Като се родиха децата бяхме само с Клиото, събирали сме двойна количка, 2 преносими кошари, 2 сгъваеми матрака, багажа за всичките, ние с мъжа ми и имаше дори място за двете бебета  :lol:
Елфи е свидетел  :lol:
Мдам, беше побрала половината покъщнина, 2 бр. деца и мъж  :lol:

Мише, честито и от мен! Безавариен да ти е шофьорският стаж! Не го отлагай, обаче. Големи - малки коли, карай смело! И да ожулиш някоя ламарина - тенекеджиите и те деца хранят. Важното е да няма големи премеждия.

Аз това лято направих сериозна катастрофа, но веднага след нея подкарах колата, защото знам, че така се лекува страхът.

Отидох на бригада и след това си купих VW Polo с 3 врати и след няма и 2 месеца я "паркирах" на тротоара в един стълб за интернет, та спрях интернета на някой  :lol:

Един такъв сладур гътна стълба до нас и ме остави без интернет точно по Коледа и НГ, когато нЕма ни един трезвен техник.
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #94 -: Август 05, 2012, 19:33:08 pm »
Еее, честито , Мише! Да си я ползваш безаварийно и без да ти пука като не успееш да тръгнеш две милисекунди преди светофарът да светни зелено и някой юнак зад теб вече бибитка като бесен!
Много готина дискусия се е завързала! Не знам някой да кара кола и да не я е одраскал поне веднъж. Моето първо излизане след купуването на Фиатката- герой завърши в един паркирал камион и със смачкан стоп на колата. А още колко пъти съм я мачкала и драла! И мъжът ми го е правил- на всеки се случва.
Точно днес по обед един младеж така засили на един завой до нас един лимон на колела( разбирай Смарт), че се надъни в една спряла кола- остави, че си смачка цялата предница, ами и на другата кола потроши бронята.
Въоражаваш се с железни нерви и не обръщаш внимание на бибитканията и псувните и си караш по правилника!
Моят мъж е с дълга коса, та и с обици- нямате представа колко пъти някой се набира отзад бибиткайки и свиркайки и остава с тъпа физиономия като осъзнае, че това е мъж. Доста гаднички са разбиранията в това отношение у нас. Ама да не ти пука- добрият шофьор си е добър, не зависи от пола- доказано е.
А ние откакто мъжът ми остана без работа, оставаме хич без бензин поне 10 пъти. Вече си сложихме едно пластмасово шише в багажника и притичваме до някоя бензиностанция. Такива са времената, че това си стана често срещано.
Никаква грешка не е срамна, според мен- никой не се е родил научен. Но един път умрях от срам на едно много гадно кръстовище- с много сложен ляв завой- паникьосах се и изгасих колата 3 пъти- изтървах 2 светофара, но за мое учудване никой не ме напсува или наби!
Не е и лоша идея да си вземеш подобна кола на тази, на която си се учила- аз се учих на един много изстрадал Фиат Типо и така преодолях предрасъдъците си на тема Фиат и в крайна сметка си взехме Фиат Браво- за 6 години не е имала нито един сериозен ремонт, с изключение на едно изчукване на ламарини, но това по наша вина.
Олях се!Извинете- много обичам коли!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #95 -: Август 05, 2012, 21:18:57 pm »
Мишенце, няма се пуашиш. Кънчо уж от кога шофьор па веднъж сгъна капака на багажника, като ме караше на преглед. Гледал колите от ляво и от дясно, пък че отзад има дърво не видял. Преди месец смени целия капак с нов, че и със спойлер. Не спираше да се фука колко евтино му излезнало. И преди 2 седмици пукна задния мигач в един стълб. :lol: После жените не умеели да паркират на задна. :wink:
Днес си взехме човечето от баба и дядо. И тримата са много доволни. Ще повторим. Нея ако питаме още утре, ама тя не е времево ориентирана още. :D
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #96 -: Август 05, 2012, 21:51:57 pm »
Ние оставихме детето за две вечери пробно на баба му - голяяяма грешка.
Режим - никакъв. В резултат на което днес не е спал, защото тя не излезла от стаята да го остави, а го е "приспивала". В резултата той неспал и неял два дни закърти в колата и се наложи да го будя за да го мия, че беше мръсен и легна гладен.
Мъжо и свеки се скараха, тя ме обвини мен, че съм му нарушила режима, че съм го завела на кучешката поляна да поиграе, после си изключи телефона.
Сега мъжа ми яко пил, се притесни дали нещо не се е случило и се качи на колата и отпраши към Младост. Фън,а?

Повече никога няма да й го оставяме в Младост, ако решим да правим някой опит, го водим наял се, наспал се, да преспи само там и сутринта си го взимаме.
[/url][/url]
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #97 -: Август 05, 2012, 23:11:18 pm »

Повече никога няма да й го оставяме в Младост, ако решим да правим някой опит, го водим наял се, наспал се, да преспи само там и сутринта си го взимаме.
И защо трябва да са тия напъни...за едното спане? Че легнал и станал на друго място. Аз ако съм просто няма да го водя, след като не се изпълняват препоръките ми. Как може да те обвинява? Толкова ли е трудно да признае, че просто е сгрешила като е направила така и така, че не е предполагала, че детето няма да заспи и пр., ами трябва да обвинява и да се създава сега такъв смут в семейството ти?
Опасни са тия вампири, ей!!  :x

Тинки Уинки,стана ми много интересно какъв е този "сложен" завой  8O Аз ги деля на ляв и десен, не знаех, че някои леви са по-сложни от други леви :lol:
Личното ми мнение, без да искам да обиждам някого е, че като си се качил в кола и участваш в движение, където не само ти, ами и околните застрашаваш, ако не се чувстваш сигурен извън нормалното време нужно на всеки млад шофьор, за да се адаптира, или с други думи, коогато е напън шофирането, а не идва от вътре,по-добре метрото...

Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #98 -: Август 05, 2012, 23:53:48 pm »

Повече никога няма да й го оставяме в Младост, ако решим да правим някой опит, го водим наял се, наспал се, да преспи само там и сутринта си го взимаме.
И защо трябва да са тия напъни...за едното спане? Че легнал и станал на друго място. Аз ако съм просто няма да го водя, след като не се изпълняват препоръките ми. Как може да те обвинява? Толкова ли е трудно да признае, че просто е сгрешила като е направила така и така, че не е предполагала, че детето няма да заспи и пр., ами трябва да обвинява и да се създава сега такъв смут в семейството ти?
Опасни са тия вампири, ей!!  :x

Причината за това приспиване беше много по-гадна. Наши приятели се жениха и изрично казаха на поканените, че децата ще са не на място на една сватба.
Кофти,а? Нищо де, ще дочакам да им се родят деца и пак ще ги питам, прави ли бяха.
[/url][/url]