0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #620 -: Октомври 14, 2012, 07:57:25 am »
Bobbie,синът ми е на 1,10м ,алергията е откриха пред 5м.Аз също сега разбирам че може да има връзка.Ако може доктора да коментира също или някой с подобев проблем.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #621 -: Октомври 14, 2012, 08:49:38 am »
Не знам. Аз наскоро поръчах такъв "уред" за нас и за малкия също /неговият дори нямам представа как ще го ползваме когато се наложи, хич няма да е лесно да го убедя вероятно/. Аз обаче вече имах "удоволствието" да го ползвам, баща му също. Аз по принцип имам проблем с носа- крива преграда, неуспешна операция за "оправянето и", след която съм в пъти по-зле, както и да е, мислех че ще имам проблем с това чудо, защото едната ми ноздра е перманентно запушена, а другата в 50 % от времето, но нямах никакви проблеми до момента, в който не настинах и ми се запуши носа от хремата. Очаквах, че ще се почуствам по-добре след процедурата, но не стана така. Течността почти не успяваше да изтича от там от където трябва, а през устата. На всичкото отгоре започнаха да ме наболяват ушите, сякаш се опитваше да избие и от там :) Отказах се!
Мъжа ми на свой ред е с много лош алергичен ринит. При него пък много странно се получи- въпреки, че носа му в момента на процедурата беше отпушен... в смисъл-дишаше си спокойно, обаче не можа да му изтече почти нищо от другата ноздра, всичко отиваше в гърлото, а само съвсем леко се точеше от където си му е реда :)
Не знам, защо така се получава. Сигурна съм, че не бъркаме в начина на поставяне и т.н. Ето- при мен, когато съм здрава си се получава всичко както трябва.
Някой ако има идея- да сподели, моля!

За да са минимално неприятни промивките - главата се накланя леко надолу и на противоположната страна, на която се впръсква. Така тече минимално колиечство разтвор по гърлото и устата. Устата е леко отворена. Течността е добре да е с близка до телесната температура, когато е студена е гадно - все едно се давиш в морето.
Не се издухва много силно, защото наистина може да те заболят уши. Ако имате активен проблем с уши в момента - промивките са противопоказни.
Промивките не се правят непосредствено преди лягане или преди излизане, когато е студено.

Бутилките от типа нети ботъл, синус райз не могат да се стерилизират, така че е добре да са индивидуални.
Пробвай така!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #622 -: Октомври 14, 2012, 09:11:45 am »
Bobbie,синът ми е на 1,10м ,алергията е откриха пред 5м.Аз също сега разбирам че може да има връзка.Ако може доктора да коментира също или някой с подобев проблем.
Вие с АБКМ ли сте диагностицирани или с лактозна нетолерантност? Може и да съм сбъркала, понеже сега виждам, че е само след антибиотик. След чревно заболяване или антибиотици може да има временно нетолерантност към лактозата. обаче не знам дали тя прави същите симптоми.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #623 -: Октомври 14, 2012, 09:13:18 am »
Вера, всичко, което си изброила го спазваме. Включително и индивидуални бутилки :)
Както казах- при мен се получава идеално, когато съм здрава.


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #624 -: Октомври 14, 2012, 11:17:36 am »
Тогава вероятно имаш задръстване със секрет. Около половин бутилка поне трябва да се впръска за да си сигурна, че се прочиства. Малкият в началото беше така. Впръсквам, тече съвсем скромно от другата ноздра. Аз обаче тъпо и упорито, продължавам да впръсквам, след което изтича една огромна "тапа" фитил от секрети. И тогава се изтича впръсканата вода.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #625 -: Октомври 14, 2012, 15:25:05 pm »
Чакайте сега, значи ако съм разбрала правилно тези промивки с инхалатор и физиол.разтвор могат да се правят ако детето има хрема и кашлица за облекчаване на симптомите, така ли? Ако да - може ли да ми препоръчате някой(инхалатор) Ние сме здрави, но ако наистина облекчава, ще е хубаво да се има.
Боби, ти верно ли пъхаш спринцовка в нослетата??? :? :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #626 -: Октомври 14, 2012, 16:18:41 pm »

Боби, ти верно ли пъхаш спринцовка в нослетата??? :? :)

Не съм Боби, но то има едни дози физ. разтвор, които също се пъхат в нослето, просто тя ползва спринцовка и вероятно банка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #627 -: Октомври 14, 2012, 17:55:32 pm »

Боби, ти верно ли пъхаш спринцовка в нослетата??? :? :)
Не им я пъхам вътре,само предната част отпред в ноздрата и от там впръсквам. Защо, то е същото- спринцовка без игла или онези впръсквателчета е все тая.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #628 -: Октомври 14, 2012, 18:12:30 pm »
не е все тая и Бърди го е обяснявал защо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #629 -: Октомври 14, 2012, 18:32:53 pm »
не е все тая и Бърди го е обяснявал защо
:-)
Ок, ше се поправя.

Иванита,  според моя детски алерголог, който е и педиатър и също и според педиатъра ми, е все тая с какво ше го впръскваш. А според алероглозите писали за USA toдay не е и небходимо да се впръсква. Там също така пише, че силното впръскване не винаги е желателно. Сега вече съобщението ми е 100% фактически вярно.
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 18:39:26 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #630 -: Октомври 14, 2012, 19:56:27 pm »
Спринцовките са огромна "беля". Те предизвикват хронична дисфункция на евстахиевата тръба, рецидивиращи отити и всички други "екстри" около това.

За съжаление, без промивки на нослето нещата могат да "отидат" с месеци. Недопустимо за мен, при условие, че искат от мен резултат. И ми плащат за това. Все пак не ме посещават за да бездействам с месеци... . А и децата много бързо се оправят с няколко дена промивки със "Синус Ринз".

Простете, но УСА тодей едва ли е критерий за нещо. Още по-малко какво мислели алерголозите, при положение че това е тема за педиатър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #631 -: Октомври 14, 2012, 19:59:52 pm »

Боби, ти верно ли пъхаш спринцовка в нослетата??? :? :)
Не им я пъхам вътре,само предната част отпред в ноздрата и от там впръсквам. Защо, то е същото- спринцовка без игла или онези впръсквателчета е все тая.

Не, не е така.
Налягането от спринцовките масивно колонизира максиларните синуси с микроби, тъй като клапите на синусите (тези, конкретно) се отварят под голямото налягане.
Освен това, този вид манипулация предизвиква хронични дисфункции на Евстахиевата тръба и хронични отити поради хроничните серозни отити с течност в средното ухо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #632 -: Октомври 14, 2012, 21:17:37 pm »
Докторе това означава ли, че не е добре да се ползват и малките опаковки физ. р-р? Аз не пръскам силно, но гледам да вкарам течност за да омекнат коричките и оставям да изтекат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #633 -: Октомври 14, 2012, 21:22:43 pm »
Това синус ринс има ли го вече в България? И се използва само при хрема и за носна хигиена така ли?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #634 -: Октомври 14, 2012, 21:41:35 pm »
Докторе това означава ли, че не е добре да се ползват и малките опаковки физ. р-р? Аз не пръскам силно, но гледам да вкарам течност за да омекнат коричките и оставям да изтекат.
Не. Но с тях "капете" в нослето.
Синус-Ринз е безопасен- той не дава високо налягане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #635 -: Октомври 14, 2012, 21:42:35 pm »
Тогава вероятно имаш задръстване със секрет. Около половин бутилка поне трябва да се впръска за да си сигурна, че се прочиства. Малкият в началото беше така. Впръсквам, тече съвсем скромно от другата ноздра. Аз обаче тъпо и упорито, продължавам да впръсквам, след което изтича една огромна "тапа" фитил от секрети. И тогава се изтича впръсканата вода.
Мисля че останахте доволни.
Аз съм много доволен от Синус-Ринз, вече 2-3 години.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #636 -: Октомври 14, 2012, 21:46:13 pm »
Докторе това означава ли, че не е добре да се ползват и малките опаковки физ. р-р? Аз не пръскам силно, но гледам да вкарам течност за да омекнат коричките и оставям да изтекат.
Не. Но с тях "капете" в нослето.
Синус-Ринз е безопасен- той не дава високо налягане.

Благодаря!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #637 -: Октомври 14, 2012, 21:50:25 pm »
Налягането от спринцовките масивно колонизира максиларните синуси с микроби, тъй като клапите на синусите (тези, конкретно) се отварят под голямото налягане.

Ами докторе при това положение би трябвало да го кажете на хората и да не го препоръчвате въобще понеже точно това е целта на този „уред“. Ако не вярвате на мен, можете сам да се убедите като му прочетете инструкциите... или просто името „Синус ринс“. Те сами се рекламират с това, че налагането е по-силно от обикновени шишенца и как за  нула време влизали цели 'нам колко си милилитра.



П.П. Аз ползвам спринцовка заради по-ниското налягане,а не по-високо както вие твърдите.   Също и заради контрола, който имам при впръскването - с каквато скорост искам, с такава ще го направя и съответно налягането е ниско, понеже аз го искам да е такова. Впръсквам по 2-3 мл на един път, въобще не стига до там. 
« Последна редакция: Октомври 14, 2012, 22:01:46 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #638 -: Октомври 14, 2012, 22:56:52 pm »
Спринцовката има много по-малък отвор, отколкото Синус-Ринз.
Освен това, бутилката на Синус-Ринз е мека, и през големият и отвор течността тече, а не се "изстрелва" както при спринцовката.
И последно, в самото упътване на Синус-Ринз пише, че не дава високо налягане и затова е безопасен. А и от практиката ми се убеждавам в това... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #639 -: Октомври 15, 2012, 00:06:24 am »
 докторе, зарежете я моята спринцовка.  Обаче как като вкарате с по-малко налягане течността в синусите  те няма да се колонизират?