0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #500 -: Септември 26, 2012, 00:25:34 am »
Боби, и аз съм чела мнението на Бърди за продължителността на приемане на аб, но ставаше въпрос за ДЕЦА. Явно има разлика. Също мисля имаше значение на колко приема дневно е изписан. Тези, които се пият в една доза на 24 часа мисля пак не бяха добро решение при малки деца.
Не знам за кой антибиотик си чела.  Антибиотика не е едно лекарство все пак. Зависи първо от самият антибиотик и второ от какво се опитваш да лекуваш с него. Това не може да по нечие мнение.  Прозиводителите си правят изследванията и казват с какви дози за кои инфекции и колко дълго. На Ивана предписаха Седакс за 5 дена и в листовката също така пишеше.  Ето специално сега проверих и за Азитромицина за деца - има 3 и 5 дневен курс - http://www.medicines.org.uk/emc/medicine/22608


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #501 -: Септември 26, 2012, 08:26:39 am »
София е с лека хрема. От няколко приятелки съм чувала, че в такива моменти действат със сребърна вода. Но някак не смея да правя каквото и да било без лекарско мнение.
Докторе, какво е вашето мнение за сребърната вода и как се прилага?
Благодаря предварително!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #502 -: Септември 26, 2012, 09:05:15 am »
Ники аз не съм ползвала сребърна вода, но мисля, че ако не помага и не вреди.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #503 -: Септември 26, 2012, 09:17:15 am »
Ники аз съм чувала,че е отлично средство за хрема е 10 мл физиологичен разтвор или сребърна вода с 5 капки клеева тинктура,но по колко се капе не знам,имам приятелка която го е капала,ако искаш ще я питам
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #504 -: Септември 26, 2012, 12:41:58 pm »
Сребърната вода има антисептично действие и от там е и произлезнало , че свещената вода била лечебна. Самата вода не е била нищо по-специално, но в нея попа си е топял кръста, който е сребърен и тя се пълнела лека полека със сребърни йони. Съответно като наръсиш рана действа децинфекциращо. Среброто по принцип и до ден днешен се позлва за рани. Сега не мисля, че го правят това с кръста и съответно тя въобше не е никак лечебна :-).
 За нос не съм чувала да се позлва. Хремата е по-често вирусна и аз не съм чувала да действа срещу вируси, не щом казват по-горе, че работи, значи предполагам може и някакво такова действие също да  има. Според Уикишедия, риск и то много малък има само, ако има хронична употреба. Така че едва ли може да навреди, ама знае ли човек.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #505 -: Септември 26, 2012, 13:08:29 pm »
Благодаря ви за мненията.
Попитах доктора, защото не ми се иска да действам на принципа - един познат на познатия го ползвал и т.н
Засега пръскам Риномер, пък ще видим как ще се развият нещата.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #506 -: Септември 26, 2012, 14:49:33 pm »
Ники, аз слагам в 10 мл сребърна вода 5 капки клеева тинктура и пръскам по 5-6 пъти на ден по 1-2 пъти във всяка ноздра. При нас има ефект.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #507 -: Септември 26, 2012, 16:43:09 pm »
Сребърната вода има антисептично действие и от там е и произлезнало , че свещената вода била лечебна.
Ох какви глупосит говоря- светена вода, не свещена :-).


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #508 -: Септември 26, 2012, 21:03:37 pm »
Момичета,дайте съвет.Купих на Митко обувки от които над петичката се протри крачето и се образуваха мазолчета и на двете крачета.Веднага спрях да слагам тези обувки и раничките позавехнаха.Одеве като го къпех обаче забелязах че едното краче при засегнатото място е по зачервено.Огледах обстойно и забелязах че леко е почнало като че ли да забира.Нямам нищо подръка затова промих за момента с риванол и поръсих със солфатиацол/простете ако не го изписвам правилно/.С какво да взема да го мажа?

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #509 -: Септември 27, 2012, 14:54:45 pm »
Здравейте,пак сме с гнойна ангина и вече полудявам.Синът ми е на 1,10м и вече за 3ти път е болен.Цяла седмица ходя при лл с обезпокоителни симптоми и нищо ,накрая когато вече стана супер показателно състоянието на дететео се оказа с гнойна ангина в болница навенозен антибиотик ,понеже не пие лекарства.Затова се обръщам към вас ако някой има сходни проблеми или мнение по въпроса да ме насочи към някаква имунотерапия в тази област.Докторе ,ако е удобно и вие да се включите как да му помогна аз.За целта ще дам малко данни.Има алергия към кравия белтък,хемоглобина му е нисак 109-112,много трудно се храни, сега е 10кг ,често боледува .Сега все още има секрети в нослето прозрачни но текат,направиха ни изследвания за носен и гърлен секрет всичко е ок.След приема на антибиотика има в момента слуз в акото /биеха му Клиндамицин/.Стана много дълго и хаотично дано ме разберете.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #510 -: Септември 28, 2012, 11:43:45 am »
Момичета,дайте съвет.Купих на Митко обувки от които над петичката се протри крачето и се образуваха мазолчета и на двете крачета.Веднага спрях да слагам тези обувки и раничките позавехнаха.Одеве като го къпех обаче забелязах че едното краче при засегнатото място е по зачервено.Огледах обстойно и забелязах че леко е почнало като че ли да забира.Нямам нищо подръка затова промих за момента с риванол и поръсих със солфатиацол/простете ако не го изписвам правилно/.С какво да взема да го мажа?
Не знам дали се ползва при малки, но на мен ми бяха дали крем Йодасепт.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #511 -: Септември 29, 2012, 16:06:46 pm »
Ох ние пак сме с проблеми  :?  Сладура ми от вчера е с Т от днес вече никак и с нищо не пада под 37. Редувам Нурофен и Панадол през 3ч и Хексалгин по 10 капки при по-висока каза педи. Само червено гърло, без гной, без проблеми при дишането. Изписа ни АБ, а казва, че вирусите били така с Т. Обтривам го по-малко с една влажна хавлия. Дайте ми съвет! Как да процедирам? С нещо още мога ли да облекча?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #512 -: Септември 29, 2012, 16:55:45 pm »
Здравей,както писах по горе ние сме с гнойна ангина,но преди това имахме вашите симптоми и единствено за Т помогна Бела дона на Буарон по схема струва към 3лв ако желаеш може да пробваш.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #513 -: Септември 29, 2012, 17:08:23 pm »
М-и, а защо като е казал вирус, изписва аб?
Ние бяхме така в началото на седмицата- висока температура до 38,6
Нашето педи ни викаше всеки ден за да ни преслушва и преглежда и каза само да следим за други симптоми и да не се вдигне темп. над 38,5. Лечението е симптомаично.
Аз давах нурофен само ако видя, че детето не се чувства добре.
Слава Богу- размина ни се бързо. Кажи речи приключихме за 24 часа цялата история.
Дано и вие се оправите бързо!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #514 -: Септември 29, 2012, 19:15:07 pm »
Не му задавам такива компрометиращи въпроси, защото се започва - ами ако искаш не го давай и аз казвам ами ако.... и той-ами давай го  8O :lol: Не го разбирам и въпреки славата му на добър лекар изпитвам недоверие. То затова и питам тук де  :oops:
Пита ме имал ли е контакт с болен, казах не и даде АБ. От 4 дни интернета ми хич го няма и нямаше как да споделя с вас поне снощи преди да вдигне Т, а много се изплаших, без малко да направи гърч, така се разтресе чак повърна като го вдигнах за антипирептик.
Така се отплеснах, че забравих да напиша, че е вирус ми каза след цял ден неуспешни опити да сваля Т.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 19:23:49 pm от м-и »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #515 -: Септември 29, 2012, 22:24:26 pm »
Божеееее, какви лекари само... "Ако искаш го давай...."  :x


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #516 -: Септември 29, 2012, 22:33:25 pm »
Божеееее, какви лекари само... "Ако искаш го давай...."  :x
И аз съм възмутена, смятам, че като професионалист трябва да има нещо предвид като дава препоръки и да настоява да се спазват. Отделен е въпроса, че ми отказва изследвания. Просто не ми се правят упражнения за смяна на лекари и за сега само разпитвам за друг.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #517 -: Септември 30, 2012, 02:29:40 am »
аз пак нещо не разбирам, затова да ви питам, доколкото съм чела 37 при децата, пък и при възрастните не се води температура. ако детето е добре, тук дори препоръчват да не се дават антипиретици? защо се борим да сваляме подобна температура?

колкото до лекарите, думите са недостатъчни....
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #518 -: Септември 30, 2012, 07:04:54 am »
аз пак нещо не разбирам, затова да ви питам, доколкото съм чела 37 при децата, пък и при възрастните не се води температура. ако детето е добре, тук дори препоръчват да не се дават антипиретици? защо се борим да сваляме подобна температура?
Правилно си разбрала.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #519 -: Септември 30, 2012, 09:22:16 am »
Нурофена е и обезболяващ не само антипирептик. Аз давам като има неразположение, като или като знам, че ще има повишение. Снощи за 20 мин. от 36.7 стана 37.7 не може при такъв скок да чакам да се вдига още, че да свалям, а и голямата Т пада много по-трудно и бавно. Не споря да съм компетентна, така правя от страх. Не искам да си викам после ама можеше това, ама можеше онова. Днес е заковала на 37, но той е жизнен и не давам, само слагам кърпа на челото.