0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте ,взехме талони по каса за изследването за чревни паразити за детска градина. Но на единия близнак има разлика в бланката от лабораторията .. на единия пише три поръчани изследвания ,а на другия само едно.Когато попитах ми обясниха че кода който е по каса /04 ..или нещо такова../ е за "Микроскопско изследване за паразити, вкл. Trichomo" /което фигурира и при двата близнака/ ,а другите две: НЗОК Морфологично изследване    
                                НЗОК Острица Ентеробиоза (скочлента) се отбелязвали в системата ,за да си знаели кой пациент какво е донесъл..т.е. било техническа грешка  :x .
Тези двете ги има в бланката само на единия близнак .От друга страна в забележка резултат : и на двамата пише "Забележка: ПРОТОЗОИ /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН
              ХЕЛМИНТИ /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН
              ПЕРИАНАЛЕН ОТПЕЧАТЪК /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН"
което предполага че и на двете деца е изследвано всичко .Так обясниха от лаб че Микроскопско изследване за паразити, вкл. Trichomo това вкл и трите неща и щом го има него ..щом имало и резултата за трите ,значи всичко е изследв.По каса било така наименованието на трите изследвания .
Та минавам на въпроса - може ли някой да ми каже кода /забравих го/ по каса за това изследване ,да го проверя някъде.. влизах в сайта на касата ,но не успявам да намеря кодовете?Тук намерих една таблица с кодове ,но е от 2006г и единств микроскопско ,което вкл трихомона е вагинално и кода е 117 /или нещо подобно,но нищо общо с 4/ ..и май се отнася за вагинален секрет ,а мен ме интересува справката за изследването за детска градина...
Ох дълго стана..искам да съм сигурна че са направили всичко..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!