0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #40 -: Януари 21, 2008, 12:58:15 pm »
Тя Ели ще порастне аз докато се включа... ама от нея немога да се вредя на компютъра ;)  :D
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - октомври 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - бебето беше при мен от самото начало нищо че раждах секцио и ми я даваха за сухи тренировки, тъй като в началото нямах кърма.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да, от акушерките
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - да, много пъти
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - постоянно беше при мен вземаха я само за къпане, незнам дали съм имала избор, но и да имах това щях да избера.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - да
7. Как родихте – секцио или нормално? - секцио с пълна упойка, по медицински причини
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - болницата във Велико Търново, секциото направиха д-р Цочева и д-р Копчев, акушерка Великова, анестизиолог д-р Попйорданов.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - носете си помпа за кърма, може да е от най евтините, но имайте. Аз мислех, че ще мина без таково чудо, но ми слезе много кърма, гърдите ми станаха много твърди и бебето неможеше да захапе и от цялата работа вдигнах температуа. После ми донесоха помпа и всичко се оправи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #41 -: Януари 21, 2008, 15:48:46 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? -май 2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? -на шестия ден. Никакъв избор не съм имала, за съжаление.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? -Не бих казала.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? -Да, беше. Колко пъти -не знам точно, 1 ден вероятно.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? -Не, не беше. Нямах избор.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? -Абсолютно не, особено от персонала.
7. Как родихте – секцио или нормално? -Планирано секцио по медицински показатели.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? -При мен не, но при бебето имаше. Определиха го като майчино-фетална инфекция. Така и не ми обясниха каква е и откъде се е получила, при положение, че при мен няма нищо. Имам дълбоки подозрения, че е лекарска небрежност или грешка, защото показателите на бебето при раждането бяха повече от добри. Нямаше никаква индикация или причина за проблем.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? -Шейново. Д-р Богословова направи секциото, а д-р Добрева ми скъси живота с "грижите" за бебето като неонатолог.Анестезиологът беше много добър, но не помня името, както и на акушерката по време на раждането.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Отчитам като грешка от моя страна, че освен лекар за следене на бременността и раждането, не избрах предварително и неонатолог. Оказа се, че раждането на живо и здраво бебе не гарантира и изписването на такова, за съжаление.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #42 -: Януари 21, 2008, 16:08:16 pm »
Определиха го като майчино-фетална инфекция. Така и не ми обясниха каква е и откъде се е получила, при положение, че при мен няма нищо. Имам дълбоки подозрения, че е лекарска небрежност или грешка, защото показателите на бебето при раждането бяха повече от добри. Нямаше никаква индикация или причина за проблем.
Отчитам като грешка от моя страна, че освен лекар за следене на бременността и раждането, не избрах предварително и неонатолог. Оказа се, че раждането на живо и здраво бебе не гарантира и изписването на такова, за съжаление.

Понеже забелязвам, че на страшно много бебета се прилага антибиотична терапия поради инфекция на майката, а това може и да не е истина, искам да кажа, че и на нас така се случи, при положение, че изключително стриктно си правех изследвания и понеже съм и абонат на клиника и я позлвам безплатно - на няколко места. И изследванията ми бяха перфектни, инфекции не съм имала, поне аз не съм разбрала, но и на Кристина слагаха антибиотик и ми казаха, че е заради моя инфекция. Затова - подкрепям мешко, ако може да си ангажира човек и добър неонатолог. Аз раждах през нощта и освен липсата на анестезиолог, нямаше неонатолог, а 4 часа преди да родя се знаеше, че може би е нужно да има.../а по принцип смятам, че е задължително/.
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 19:42:24 pm от Nina »
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #43 -: Януари 21, 2008, 16:24:34 pm »
Здравей Bora82,
би ли ми казала колко струваше раждането в Токуда и как се организира, т.е. като получи родилни болки ли отиде, после ли плати и т.н.? Питам за моя близка, благодаря ти предварително!
ще ти отговоря на лични, че и без това оспамихме темата  :D
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #44 -: Януари 21, 2008, 22:43:15 pm »
ще ти отговоря на лични, че и без това оспамихме темата  :D
Аааа...и мен ме интересува това! Да пуснем отделна тема тогава  :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #45 -: Януари 24, 2008, 09:50:42 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?-07.11.2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?-
шест дни след раждането, когато беше изведен от кувиоза.Ситуацията беше такава, другите майки имаха избор!
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?-
помощ да, много и подкрепа също, за да не натоварвам дробчетата му сучеше съвсем за кратко и остатака давах с шише!
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?-
само един път.Аз се цедях и му давах дори и в кувиоза, не са ме ограничавали в достапа до него!
Стерилизираха ми помпата всеки път и аз им носех кърма дори и за нощното хранене!

5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?-
след като беше изведен от кувиоза, престоя в интензивния сектор още два дни.След което дойде при мен в стаята!
6. Доволни ли сте от условията, персонала?-
да изключително доволна!Незнам при тези обстоятелства и спешното раждане как бих се справила без подкрепата и на гинеколозите и на неонатолозите!
7. Как родихте – секцио или нормално?-спешно секцио, три седмици преди термин!
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?-
да имаше, не ме хвана упойката поставена в гръбнака с оглед спешността и състоянието на плода се предпие пълна упойка, после съм била интубирана!Бебето не разгърна дробчето в ляво и се наложи да го поствят в кувиоз и лекуват с антибиотици!
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
-болница "Токуда"-раздането води д-р Диков,анестезиолог този който беше на смяна, не избрах за което много съжалявам,
неонатолози д-р  :lovedock: Масларска(невероятна лекарка с голямо сърце),д-р Калайджиева и д-р Дренски!

10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?-
Първо, подкрепям Мешко неонатологията е много важна!
Аз се възстанових от травмата в гръбнака за три дни,слава богу,
но неонатолозите спасиха и помогнаха на сина ми да бъде изписан здрав!
Второ, както избирате кой да води раждането изберете и анестезиолог!


П:П: за да мога да пиша в тази тема  :flower:БЛАГОДАРЯ на д-р Владимиров и д-р Тачева!
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 09:52:55 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #46 -: Януари 26, 2008, 19:27:18 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?-ноември 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? на другия ден след раждането(около обяд)
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?-
акушерките с изключение на една не бяха много загрижени за това
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?-
да, колкото бе необходимо за да не е гладно
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?-
без първата нощ, беше изцяло при мен(не съм питала дали имам избор)
6. Доволни ли сте от условията, персонала?-като цяло съм доволна
7. Как родихте – секцио или нормално?-планирано секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?- не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
клиника Торакс - Пловдив, раждането води д-р Заимов, анестезиолог - д-р Джаров, педиатър - д-р Вълчев, имената на акушерките не знам
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?-
изисквайте и питайте за кърменето в болницата независимо от обстоятелствата, само така ще си гарантирате успешен старт при кърменето по нататък

Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #47 -: Януари 31, 2008, 22:30:45 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
На 3 ден си ги поисках да са при мене, защото бях много изтощена и ми ставаше лошо, не можех по рано да се грижа за тях.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
Само, когато аз ги молех за такава и питах нещо, да.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
Да хранеха ги с АМ и като си ги взех видях, че едната постоянно повръщаше всичко, а коментара на една акушерка беше "-Ами тя си повръща от първия ден"! Аз не бях уведомена за това, нито пък на лекар бяха казали, който като чу веднага ни смени млякото с по гъсто против повръщане, защото аз още нямах достатъчно кърма. Да не говориме, че АМ им го даваха и студено, особенно нощно време  :bonk:
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?През деня бяха при нас, след 22 часа ги взимаха.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
Като за България, за съжаление няма на друго място по добри условия, поне за хигиената.
От персонала и да и не, някои си мислят все още, че работят в държавните болници от едно време. Други са много мили и любезни.

7. Как родихте – секцио или нормално? - Секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
Преразтегната матка от големички близначки :) и една сестра благоволи да прочете и ми каже, че съм изгубила доста крьв по време на операцията, поради което едвам се вдигнах от леглото, но аз съм си и с ниско кръвно.Бебетата бяха - окей.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
Токуда, Д-р Диков в екип с Д-р Димитров - нямам много впечатления, Диков беше в отпуска и дойде само за операцията, а Димитров не влезна нито един път при мене да пита как съм или нещо подобно, но може би, защото избора ми на екип беше Диков?
Акушерката Милена от неонатологията, също близнашка мама ми помагаше много и се грижеше от сърце за всички бебета.Доволна съм и от педиатъра Д-р Дренчев.
 
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
« Последна редакция: Януари 31, 2008, 22:41:39 pm от mari73 »

*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2008, 09:23:17 am »
   1.Година на раждане (с оглед по-късни справки)? Родих близначета-Ема(2000,47) и Сияна(2600,47) на 1.12.2007г   
   2.Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
 Сияна ми я дадоха на третия ден и я кърмих,но Ема беше в кувьоз и изобщо не ми я дадоха.Кърмена е съвсем малко когато я изписаха,2 седмици след като изписаха мен и Сиска
  3.Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
Не и от медицинско лице,помощ получих от една майка до моето легло,която беше раждала един път
   4.Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
  Да,били са хранени и двете,но незнам колко пъти
   5.При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
   Сияна беше непрекъснато при мен,а Ема не.С оглед на здравословното и състояние тя беше в кувьоз.Исках да е при мен разбира се,но здравето и е по-важно.Когато достигна 2250 гр.(около 20 дни след раждането си) все още не искаха да ми я дадат,но подписах декларация и си я взех.И досега смятам избора ми за правилен
   6.Доволни ли сте от условията, персонала?От персонала в интензивното-да,много съм доволна от грижите и помоща,които оказаха за мен.А условията...абе биваха горе долу.
   7.Как родихте – секцио или нормално?Уж беше планово секцио,но 12 дни преди това ми изтекоха водите,стана като по филмите :lol: и после като почнаха едни палави контракцийки....секцио,с пълна упойка.
   8.Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? За мен и Сиска никакви,но Ема се роди с шум в сърчицето та другия месец ще ходим до София да разберем за какво точно става въпрос.
   9.Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
    В Бургаската държавна болница,д-р Ризова,акушерки..само на Христова помня името,педиатър-д-р Колева и детски кардиолог д-р Ралева
    10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? Благодаря на педиатрите,че откриха навреме проблема при Ема,преди да се е задълбочил в годините напред.Надявам се всичко при нея да е наред и тревогите ни да са напразни.Д-р Ризова също  извърши много професионално операцията и слава богу нямам никакви усложнения.
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #49 -: Април 03, 2012, 15:01:00 pm »
защо не пишете в тази тема.
Много е хубава  :wink:
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #50 -: Април 20, 2012, 14:16:23 pm »
Тъй като видях, че има интерес към тази тема, реших и аз да се запиша :)
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - август 2011
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - 5 часа след раждането. Не знам дали съм имала възможност за избор, но следващия път ще искам да ми го дадат веднага.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - акушерката ми помогна да я поставя на гърда. Следващите дни ме наблюдаваха как кърмя.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - не съм сигурна, но като ми я донесоха си сучеше като змей :)
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - изцяло при мен си беше бебето, даже пресушаването и банята ги правеха пред нас. Количката за с принадлежностите за пресушаване беше винаги на разположение и при желание на майката, можеше и ние да сменяме памперсите (или да извикаме акушерката)
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - много
7. Как родихте – секцио или нормално? - нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - "Св. Иван Рилски" - Стара Загора; акушер-гинеколог - др.Бузалов; неонатолог - др.Узунова, но не помня името на най-милата акушерка :oops:
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - ако искате анестезия (епидурална или спинална) кажете си още в началото, не чакайте до 4-5см разкритие
[/url]
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #51 -: Април 20, 2012, 17:02:49 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?21 Март 2012 година
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?На 6-тият час от раждането.Право на избор нямах!
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?НЕ!!!Дойде някаква"овца"(съжалявам за грубостта, но по точно описание няма)и ми заяви:"Ти си второ раждане,(първото беше приди 11 год. 8O)ти знаеш всичко! 8O 8O 8O
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?В болницата още нямах кърма,и го дохранвах с АМ!
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?Да постоянно след около 4-5 часа от раждането.Избор нямах никакъв!
6. Доволни ли сте от условията, персонала?Доволна съм от порсонала във връзка с раждането -избрах си лекар и екип, и си платих естествено.Предполагам,че за това съм доволна.От персонала в неонатология съм възмуметна...Нищо не обясняват, бяха груби и арогантни.Само за пример :слагаха спирт на пъпа на бебетата в 12 часа посреднощ!!! 8O.Последната ваксина ния удариха броени минути преди да ни изпишат!!
7. Как родихте – секцио или нормално?Нормално!!!Юнак-3980 кг! 8)
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?Слава БОГУ -никави!!!
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
МБАЛ-Добрич.д-р Михаела Попова.[/b]
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?Много съм доволна от отношението по време на раждането.Възстанових се много  по- бързо отколкото при първото ми раждане.Като се има в предвид сега съм на повече години.



« Последна редакция: Април 20, 2012, 17:50:42 pm от Misty »


Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #52 -: Април 20, 2012, 17:16:59 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 05 май 2010 година
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?На другия ден около обяд. Можех да избера АМ или кърма, но насърчават кърменето и говориха с мен още преди раждането за важността на кърменето.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? Да, от всички акушерки и неонатолози. Съвети, показаха пози (една от тях грубо) и като изключим, че всяка даваше различни съвети съм доволна от общата нагласа за кърмене на поискване първите месеци.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? Преди първо кърмене веднъж го бяха захранили. После когато нямах кърма си исках АМ.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? Да, постоянно целият ден.Можех да избирам, дали да остава при мен нощем или в неонатологията.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? Доволна съм и то много, с малки изключения!.
7. Как родихте – секцио или нормално?Нормално.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? Не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? Окръжна болница "Св. Анна" София, д-р Жекова
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? Ако имате шевове първите дни седете на пояс, за да не ги натоварвате. Изисквайте си прегледите на шевовете и при болки - акушерски тоалет.
[/url][/url]
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #53 -: Април 20, 2012, 18:16:57 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?-10 юни 2009г.
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето?-на следващият ден на обяд

3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?-не,никой не дойде да обясни пък и аз никой не потърсих/второ раждане ми е /
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?-беше захранено и допълнително си исках АМ
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?-първата нощ не,на следващият ден на обяд си го взех и беше непрекъснато при мен до изписването
6. Доволни ли сте от условията, персонала?-от обстановката горе-долу,от персонала-не,най-много от докторката водеща раждането
7. Как родихте – секцио или нормално?-нормално с епидурална и усмивка на уста :)
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?-не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?-бившата "Тина Киркова",д-р Николова
 Нещо друго, съществено за вас по въпроса?-не

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #54 -: Април 20, 2012, 19:35:28 pm »
ще ти отговоря на лични, че и без това оспамихме темата  :D
Аааа...и мен ме интересува това! Да пуснем отделна тема тогава  :wink:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45041.0 Ето ви я темата по тези въпроси - писано е подробно, вкл. за цени ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #55 -: Юни 18, 2012, 06:57:24 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
не
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
3 часа след раждане.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
не.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
не
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
бебето беше постоянно при мен, нямах право на избор.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
условията бяха прилични, от персонала има много, много какво да се желае...
7. Как родихте – секцио или нормално?
нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
при бебето - асфиксия, при мен - ужасно направена епизиотомия... Причини - бебето беше преносено с почти 2 седмици, последната от които прекарах под наблюдение в болница. Изкарахме голям късмет, че лекарката, застъпваща нощна смяна, забеляза промяната в тоновете на бебето и предприе незабавни мерки. Епизиотомията беше направена от акушерка. 5 месеца по- късно се наложи пластика.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
Окръжна болница - Пловдив, благодарности към д-р Кръшкова и акушерка Цветкова, благодарение на които се роди синът ми.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Прекарах цяла седмица в болница под наблюдение, заради преносването. Въпреки изследванията, които ми се правеха ежедневно, никой не обърна внимание, че плодът страда и губи тегло, а накрая и тонове... Изкарах късмет, че една акушерка с дървена слушалка установи, че бебето губи тонове и събуди докторката.

Второ раждане:

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2011
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? 2 часа след раждане.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?- да.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?- не.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?- да. Имах право на избор.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?- да, всичко беше перфектно.
7. Как родихте – секцио или нормално? - секцио.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?- не.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - в Америка...
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - ако имах избор безспорно бих искала да раждам нормално, независимо от усложненията при първото ми дете.
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #56 -: Юни 18, 2012, 15:24:05 pm »

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2011
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? не са ми ги давали,родиха се много малки и бяха в кувиоз
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? не
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? да
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? не
6. Доволни ли сте от условията, персонала? да
7. Как родихте – секцио или нормално? секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? не никакви
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? родих в Майчин дом-София,оперираха ме по спешност и екипа който беше на смяна,не съм избирала,операцията я извърши д-р.Фръндева
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? не
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #57 -: Юни 21, 2012, 14:47:52 pm »

1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - декември 2011
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - дадоха ми го няколко минути след раждането да го сложа на гърда
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да, в болницата си имаше специално акушерки, които бяха експерти по кърменето
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - не
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? -да, през цялото време си беше при мен
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - да, много
7. Как родихте – секцио или нормално? - нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - не, никакви
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - Австрия
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - не