0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #880 -: Март 14, 2013, 00:50:18 am »
видеото е страхотно, елле! нагледно показва как ако оставим децата на мира всички ще са щастливи и ще стигнем там за където сме тръгнали. важно е, обаче, да не забравяме гумените ботуши :)
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #881 -: Март 14, 2013, 11:03:59 am »
Ако не сте правили евокирани потенциали в бебешка възраст- изследвайте незабавно слуха (аудиограма).
Не, не му е правено това изследване. Прочетох обаче, че при толкова малки деца аудиограмата не е надежден метод. При този случай не е ли по-добре тогава да се направят тези потенциали? Единтвеното, което ме притеснява малко, е че се прави под пълна упойка. Има ли някакъв риск за детето.
В ИСУЛ в СОфия имат изследване за: Детска игрова аудиометрия; Отоакустични емисии; Евокирани слухови потенциали. Потенциалите ли са най-добрия метод?
 
Към съфорумките: Педиатърката ни спомена за това изследваче, че се прави в ИСУЛ, вие споменахте  Токуда. Според вас къде е по-добре да отидем? Не знам защо, но клоня към Токуда.
 


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #882 -: Март 14, 2013, 11:11:59 am »
Детска игрова аудиометрия; Отоакустични емисии;
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #883 -: Март 14, 2013, 11:21:40 am »
В ИСУЛ в СОфия имат изследване за: Детска игрова аудиометрия; Отоакустични емисии; Евокирани слухови потенциали. Потенциалите ли са най-добрия метод?
 
Към съфорумките: Педиатърката ни спомена за това изследваче, че се прави в ИСУЛ, вие споменахте  Токуда. Според вас къде е по-добре да отидем? Не знам защо, но клоня към Токуда.
 

ivanita, виждала съм да водят деца за такива изследвания и във Военна болница (ВМА).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #884 -: Март 14, 2013, 11:28:44 am »
ivanita, н Медицински университет Пловдив също може, виж тук http://www.unihosp.com/?menu=clinics#UNG


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #885 -: Март 15, 2013, 00:23:50 am »
Няколко снимчици за днес, че темата тук се превърна пак в Медицинска... .

Николай Гяуров и съпругата му- Мирела Френи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #886 -: Март 15, 2013, 00:27:36 am »
Кой би познал от първата снимка, че това е Даниел Деи Люис- първа, малка, епизодична роля, на крадец на коли... .
« Последна редакция: Март 15, 2013, 00:29:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #887 -: Март 15, 2013, 00:35:14 am »
о, докторе, невероятен актьор е, много го харесвам. все още не съм гледала линколн, но го чакам с удоволствие.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #888 -: Март 23, 2013, 14:12:02 pm »
На 2 срещу 3 ноември 1944, край Русе, между селата Щръклево и Нисово се чуват изстрели.
След 1, 2 дена, кучета разравят плитко заровените. Местни хора установяват и личността на разстреляните- това са Нико Просеничков и съпругата му Тонка Просеничкова.
Името на жената преди брака е - Тонка Обретенова, и тя е единствената живееща в Бг внучка на славната баба Тонка Обретенова. Тоест, комунистическите изверги собственоръчно разстрелват единствената останала жива наследница в Бг ( внучка, дъщеря на Никола Обретенов) на легендарната Бг революционерка- Баба Тонка Обретенова ( Тонка Тихова Обретенова).

Същата е и съдбата на наследниците на Райна Княгиня- синът и- Ген. Иван Дипчев умира в концлагера в Ловеч.

Другият и син- Владимир, изчезва безследно дни след 09/09/1944 на път за работа.
Синът на Владимир ( внук на Райна Княгиня) -Христо е пратен в концлагера Богданов Дол, а синът на Христо (правнука на Райна Княгиня) Владимир, завършил с отличие инженерство, с десетилетия е гонен и преследван от комунистическите простаци и плебеи.

Най-малкият син на Райна Княгиня- Асен, след 09/09/1944, лежи с години по лагери и затвори, и умира чак в 1964 в Бургас. Без пенсия и средства. Децата му са гонени от работа и лишавани от препитание само заради това че са деца на Асен.


Накратко:

Иван Дипчев – български герой и участник в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война. След 9 септември . новата власт отнема къщата, която Райна Княгиня е строила. Героят е изпратен в лагер, присъдата му е доживотна. Умира в лагера, не се знае къде е гробът му.

Владимир Дипчев - участник в превземането на Одрин през Балканската война, взима участие в Междусъюзническата и Първата световна. Носител на три ордена “За Храброст”.  На 10 октомври 1944г. Владимир изчезва безследно на път за работа, най-вероятно разстрелян без съд и присъда.

Асен Дипчев - още ученик, когато започва Първата световна война. Отписва се от училище, за да се включи в нея като доброволец. Сражава се в най-тежките сражения – Тутракан, Добро поле и Дойран. Награден с орден “За храброст”.  На 9 септември 1944г. е осъден и излежава присъда в различни лагери. В крайна сметка е освободен, на преклонна възраст и е лишен от пенсия.

Райна Княгиня ( Райна Попгеоргиева Футекова, по мъж-Дипчева) ражда петима синове-Иван, Георги, Петър, Владимир и Асен. През 1898 Райна остава вдовица, на 42 години, и с 4 малки деца на ръце. Работи като акушерка в Орландовци, обикаляйки домовете, и израждаща бременни в домашни условия. С парите от своя труд, и парцел предоставен от бивши поборници, през 1909 Райна построява дом за себе си и за децата си. Гордо отказала на националния Предател Фердинанд поканата да се пресели и живее в двореца, и взела у дома си сирачето Евгения като собствено дете, Райна умира през 1917 ( родена на 20/04/1857), заобиколена от вече порасналите си деца. Майката на Райна- Нона я надживява с 4 години, и умира в 1922. Непосредствено след 09/09/1944, комунистическите плебеи и простаци, не се посвениха и реквизираха къщата на Райна Княгиня. Така че единствения и наследник сега живее в панелка срещу собствената си къща.

Наближават избори.
Трябва да помним собствената си история.
Червените боклуци и престъпници- на бунището на Историята.
« Последна редакция: Март 23, 2013, 14:42:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #889 -: Март 23, 2013, 19:18:20 pm »
Много тъжно...
и жалкото е, че не са само те потърпевшите от комунизма...
*
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #890 -: Март 23, 2013, 22:02:22 pm »
а, докторе, аз мисля, че трябва да ги помним, да си ги държим в главите, че от бунището всякакви гадинки могат да ни полазят така, че да не се усетим.
удивителен е страхът на посредствените хора - да убиеш някого, защото той има потенциал....дори митичният салиери се разкайва, аз досега разкаял се комунист не съм срещала.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #891 -: Март 24, 2013, 14:07:43 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Искам да попитам, какво точно е изкривяване на окото или т.н. мързеливо око, има ли някаква симптоматика?
Питам, защото на Ники едното око било изкривено (според родата) и това е окото на по-активната ръка, ако има връзка. Било леко навътре. Действително, има минимално изкривяване, но и на мен е така, на баща му и на 90% от децата, които заглеждам в последно време.
Да тичаме ли спешно на офталмолог или да изчакам да навърши 3 години, тъй като тогава се препоръчва профилактичен преглед? Не съм забелязала да има проблем със зрението или координацията.
Да не съм голословна- заповядайте снимки.


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/64728_10151502598016749_507237294_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/268557_10151345431461749_1276418295_n.jpg

Благодаря ви предварително :)
« Последна редакция: Март 24, 2013, 14:09:28 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #892 -: Март 24, 2013, 15:37:21 pm »
На 2 срещу 3 ноември 1944, край Русе, между селата Щръклево и Нисово се чуват ....

Потресаващо.
Докторе , благодаря за интересните факти -за мен бяха   не просто разтърсващи ...


jasmin_veni, извинявам се за спама , но юнака  е Прекрасен !


Чудех се  в коя тема да споделя , дали тук или в Педиатрични , за следното :Момичета , вашите лекари предписват ли Ca глюконат на общо основание при  настинки  , хреми , вируси и т.н.?
Доктор Бърди   не веднъж е писал , че Ca глюконат  се дава само при няколко специални състояния и приема му  не е  нужен.
 
Имам чувство , че в нашия град  всеки лекар го предписва масово -няколко ампулки глюконат , комбинирани с вит. С   и после може сиропче Ca глюконат лактат . Обяснението накратко  бе , че Ca  намаля оттока в гърлото например и  улеснява дишането .
Впечатленията са ми от няколко лекари и  от много майки ,с които съм разговаряла- дори някои споделяха , че при първи симптоми на настинка и подобни ,веднага по свое решение  дават ампулка Ca и всичко се оправя .

Докторе , простете  за времето , но ще ви помоля да обясните и повторите за пореден път , Вашето мнение по въпроса  , ще е от полза .
« Последна редакция: Март 24, 2013, 15:51:15 pm от nimika »


Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #893 -: Март 24, 2013, 15:51:15 pm »
Не, не са ми изписвали никога :)
Само вит.Ц при хрема, със все другите лекарства, това е :)

мерси, Нимика и аз мисля, че детето е здраво, но понякога просто се побърквам от доброжелатели.
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #894 -: Март 24, 2013, 16:37:27 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Искам да попитам, какво точно е изкривяване на окото или т.н. мързеливо око, има ли някаква симптоматика?
Питам, защото на Ники едното око било изкривено (според родата) и това е окото на по-активната ръка, ако има връзка. Било леко навътре. Действително, има минимално изкривяване, но и на мен е така, на баща му и на 90% от децата, които заглеждам в последно време.
Да тичаме ли спешно на офталмолог или да изчакам да навърши 3 години, тъй като тогава се препоръчва профилактичен преглед? Не съм забелязала да има проблем със зрението или координацията.
Да не съм голословна- заповядайте снимки.


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/64728_10151502598016749_507237294_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/268557_10151345431461749_1276418295_n.jpg

Благодаря ви предварително :)
Трябва да завдем на офталмолог- или е страбизъм, или лек астигматизъм.

***
Никой и никъде не дава Калциев глюконат за пиене- това са допотопни работи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #895 -: Март 24, 2013, 16:41:49 pm »
На 2 срещу 3 ноември 1944, край Русе, между селата Щръклево и Нисово се чуват ....
Потресаващо.
Докторе , благодаря за интересните факти -за мен бяха   не просто разтърсващи ...

За сведение- Владимир Дипчев е бил... отговорник, или директор, на някакво киноразпределение ( детско кинопросветно дружество?). По сведение на познаващи го- аполитичен изобщо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #896 -: Март 24, 2013, 21:05:40 pm »
Обяснението накратко  бе , че Ca  намаля оттока в гърлото например и  улеснява дишането .

Интересно защо на мен ми го изписваха два дни преди ваксина, превантивно, за да не "реагира" детето....  :lol: Не съм давала, разбира се, защото бях чела мнението на д-р Бърди.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #897 -: Март 24, 2013, 21:54:35 pm »
Никой и никъде не дава Калциев глюконат за пиене- това са допотопни работи.
Тъкмо преди 2-3 дни ми го дадоха да "повдигне имунитета", тъй като таткото беше болен от грип. Обаче аз първо потърсих мнението ви и го засилих директно в кофата... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #898 -: Март 25, 2013, 04:56:35 am »
Никой и никъде не дава Калциев глюконат за пиене- това са допотопни работи.
докторе, не е ли освен това и опасно?


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката №3
« Отговор #899 -: Март 25, 2013, 12:11:37 pm »
Да, опасно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.