0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
сушилня - за и против!
« -: Юни 04, 2012, 20:28:04 pm »
здравейте на всички. имам въпрос, колкото и смешен да ви се струва.  :oops:  
да сега не съм имала сушилня, но се замислям да вземем. тъй като кухнята ни е малка, както и жилищито по принцип това ме е спирало, но сега все ще се намери място. при заявката пред приятели и познати покрай ремонта всички ме предупредиха за конденз и мухъл в помещението, където ще е.
имате ли такъв проблем, проветрявате ли задължително и как може това да се избегне евентуално?
приемам всяккави съвети и препоръки и за модели и всичко, което мислите, че ще е от полза.  
благодаря ви предварително, може и на лс.
« Последна редакция: Юни 04, 2012, 20:47:11 pm от Lisko »
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #1 -: Юни 04, 2012, 22:03:46 pm »
При мен пералнята е комбинирана със сушилня, намира се в кухнята ми и никога не е имало мухъл или конденз вече 3-4 години. Предимство е, че прането е готово и сухо след макс 2 часа, но гладенето......Ютията се е превърнала в продължение на ръката ми, всичко е силно намачкано. Но все пак съм ЗА.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #2 -: Юни 04, 2012, 22:21:44 pm »
ако имаш възможност да простираш навън, сушилнята не е опция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #3 -: Юни 04, 2012, 22:35:28 pm »
Сушилнята е един от незаменимите уреди в домакинството ни. Отделно е от пералнята.  Прането не е изобщо измачкано, стига да не я препълня. Няма никакъв конденз и мухъл, не се сещам за нито едно неудобство.
Сега, вероятно въпросът опира до вид и марка, където не мога да бъда полезна, /а и не питаш де  :lol:/ тъй като не живея в България.
Категорично ЗА.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #4 -: Юни 04, 2012, 22:36:04 pm »
И моята пералня е със сушилня, проблем не съм имала с конденз.
Страшно удобство е, особено като имаш бебенце и живееш в град, където не винаги е добра идея да проснеш бебешките дрешки на миризмите навън.

Re: сушилня - за и против!
« Отговор #5 -: Юни 04, 2012, 23:15:48 pm »
И моята е пералня и сушилня комбинирана. Преди да се появи бебето съм ползвала точно веднъж сушилнята, но сега ми се случва доста по-често. Един два пъти ме спаси, защото всичките му спални чували бяха за пране и трябваше спешно да пера и суша. Ако не бяха тези случаи, и за мен би била излишна сушилнята. Иначе и аз не съм имала никакви проблеми с мухъл и т.н.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #6 -: Юни 05, 2012, 00:23:19 am »
вече 4 години имам индезит (хайде малко реклама  :lol:) 2 в 1, ползвам сушилката обаче само през зимата,   :? заради сметката за ток, намира се в кухненският бокс, не съм забелязала да има проблем с конденз, след всяко пране/сушене я оставям отворена да се проветри добре, около нея шкафът е добре.

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #7 -: Юни 05, 2012, 00:44:47 am »
На мен ми е много полезна сушилнята откакто се е родило детето. Живея на място, където много, ама наистина много вали. Понякога седмици наред. Няма как да изнеса дрехи да се сушат навън. Дори и да е хубаво времето в момента, не бих изнесла прането, защото никога не знам кога ще плисне поредният дъжд.

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #8 -: Юни 05, 2012, 07:43:53 am »
От мен много "за" сушилнята  :D. Имам я от тази зима. При нас е невъзможно през зимата да оставиш дрехи вън, тъй като в района ни има много къщи и миризмата на дим е страшна. А сушило в стаята изобщо не ми е вариант вече, че имам голяма помощничка. Нашата сушилня е монтирана в остъклен балкон. Няма влага и мухъл.
     
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #9 -: Юни 05, 2012, 09:00:00 am »
и аз с две ръце ЗА, имам я от както станахме 4-ма, ами няма по-незамеинм уред за мен. Моята е отделен уред, водата се събира в контейнер, няма нито мухъл, нито влага, вече 3.5г. Другото което съм забелязала е че се събират много по-малко прах и мъхчета по пода, защото се обират в сушилнята :wink:
И преди, мисля съм писала, но дрехите изобщо не се мачкат, противно на всички слухове. Дори ако ги извадя в рамките на 20-30 мин. след като е свършила програмата и са още топлички не се налага и да ги гладя.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #10 -: Юни 05, 2012, 11:37:56 am »
Няма никакъв мухъл и конденз. Аз съм привърженик на простирането навън и го правя дори и зимата, стига да има слънчеви дни. Но въпреки това не  бих се отказала от сушилнята, която е голям помощник в студено,снежно или дъждовно време, особено ако се заредедят много поредни дни, в които прането не може да съхне навън. Особено ако има малки палавници, които цапат по няколко ката дрехи на ден! Моята е в коридора, в един шкаф, направен специално за нея. Не е мръднал до сега. Вярно, че излиза малко пара, но отварям вратата към банята и от там - през нейния прозорец, всичко излиза навън за нула време.И да - дрехите си миришат приятно, за разлика от тези, които са поели от вън миризмата на дим през зимата.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #11 -: Юни 05, 2012, 13:48:08 pm »
и аз с две ръце ЗА, имам я от както станахме 4-ма, ами няма по-незамеинм уред за мен. Моята е отделен уред, водата се събира в контейнер, няма нито мухъл, нито влага, вече 3.5г. Другото което съм забелязала е че се събират много по-малко прах и мъхчета по пода, защото се обират в сушилнята :wink:
И преди, мисля съм писала, но дрехите изобщо не се мачкат, противно на всички слухове. Дори ако ги извадя в рамките на 20-30 мин. след като е свършила програмата и са още топлички не се налага и да ги гладя.
Ооо, да. Това с мъховете и дрехите, които вече не гладя го пропуснах.
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #12 -: Юни 05, 2012, 14:24:00 pm »
И от мен категорично ЗА.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #13 -: Юни 05, 2012, 14:32:27 pm »
Аз това за мъхчетата не го разбрах, може ли да ми обясните :)
В квартирата имаме комбинирана пералня със сушилня. Ползвала съм я два пъти само, защото не ми харесва как миришат дрехите после на изпечени. Съсипа ми и едната завивка - в единия край се степа и изпече :lol:
Но това, с което разполагам, е много архивно и мнението ми не важи. Със сигурност един ден ще си купя отделна сушилня.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #14 -: Юни 05, 2012, 14:54:02 pm »
Нали като се носят дрехите и се завалват.
При въртенето в барабана една с друга, дрехите се трият на сухо и тези мъхчета падат, събират се във филтъра и се махат после.
Вероятно си сушила на висока температура тогава. Сегашните сушилни имат избор на синтетика, памук, полусухо и т.н. Аз винаги проверявам процеса на сушене и ако са готови я спирам.
И понеже енергоразходът им изобщо не е за пренебрегване, я ползвам за доизсушаване. Примерно дрехите ми са висяли цял ден на простора, но е влажно времето и не могат да станат съвсем сухи. Пусна ги за 20-30 мин и са супер.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #15 -: Юни 05, 2012, 15:26:27 pm »
категорично не забелязвам аз разлика в сметката за тока.
използвам я съвсем експлоатационно, защото това първо простиране, след това събиране, сушене и прочие не ми е никак рентабилно откъм време :?
суша на програма за пълно изсъхване на дрехите, вадя, сгъвам, прибирам в гардероба :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #16 -: Юни 05, 2012, 15:30:31 pm »
използвам я съвсем експлоатационно, защото това първо простиране, след това събиране, сушене и прочие не ми е никак рентабилно откъм време :?
суша на програма за пълно изсъхване на дрехите, вадя, сгъвам, прибирам в гардероба :)

Абсолютно същата работа. За сметките за ток не мога да говоря, тъй като моята е на газ.
Оставам с впечатлението, че отделният уред е по-добър като избор.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #17 -: Юни 05, 2012, 15:50:40 pm »
ами най-малкото поради по-големия барабан. на моята е огромен, няма нищо общо с този на пералнята, която също е за макс. количество дрехи. :)
« Последна редакция: Юни 05, 2012, 16:19:50 pm от StefiZ »
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #18 -: Юни 05, 2012, 16:09:41 pm »
Имам сушилня от 9 години. Не я ползвам кой знае колко често има си и плюсове и минуси. Аз също съм привърженик на простирането навън (при хубаво време разбира се). Смятам обаче че това е един домакински електроуред който трябва да го има у дома. Според случая - понякога спасява положение. Учудвам се какъв е този мухъл и конденз, даже и не съм се замисляла, че може да се появи такова нещо. Не се ли изпомпва кондензираната пара в канализацията.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #19 -: Юни 05, 2012, 16:22:49 pm »
Съгласна съм, че е въпрос на навик. На мен ми отне дълго време да приема сушенето на дрехи в машината вместо простирането навън. Действително става дума и за по-новите сушилни, които имат различен режим за много видове тъкани.
Голямо удобство е и пести много време, особен от гладене.
Който още не убеден - да даде още един шанс на машината, струва си.