0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #80 -: Юни 07, 2012, 06:30:49 am »
Тя щала да  ми държи сметка отсега нататък къде отивали парите, които синът и изкарвал (затова дойде), защото аз съм била виновна, че все сме били без пари. Била съм крадяла, щяла била да дойде с полиция и да влезела с вратата в нас. 
Лисо, тази не е с всичкия си очевидно. Нито може да ти държи сметка, нито да влиза у вас, а пък и бих искала да я видя като (ако)отиде в полицията, защото там със сигурност ще и се изсмеят на малоумните твърдения, че крадеш от мъжа си. Парите му са и твои и реално все едно да крадеш от себе си.
Помня, че беше писала, че и преди те е тормозела, но сте имали разговор и беше доволна, че сте се оправили. Като гледам май не е било за дълго. Заключвай вратата, както са те посъветвали и въобще я отрежи от всякакви комуникации, все едно е умряла ( каквато и ще е за теб).


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #81 -: Юни 07, 2012, 06:53:15 am »
Лисано, по-добре звучиш  :hug2:

Момичета, дайте съвет как да се справя с девойка която си гризе ноктите!?
Тя няма такива реално, защото са подрязани и после изгризани!
Лак- как изглежда, много ли е горчив?
Мазах със спирт, даже и с ракия, да дезинфектира и малко да загорчи, пак си продължава!
Обяснявам, махам ръка рязко и демонстративно, пак цък!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #82 -: Юни 07, 2012, 08:04:02 am »
Мише,само не се отказвай.Аз съм от тия дето си гризат ноктите и майка ми не е успяла да се пребори.Нямам идея кое е ефикасно-пробвай всичко и успех!

*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #83 -: Юни 07, 2012, 08:26:53 am »
Мише,и аз от групата на деца, които са си гризали ноктите и то като по-голяма.
Установила съм ,че е удобно да си гризеш ноктите,точно, когато са отрязани.Дълги нокти не са удобни. При мен свърши работа лак за нокти - не горчи, но има риск да гълта парчета от него при гризането.Ако успееш да ги оставиш малко по-дълги може и да спре.
Другото, което ми идва в главата е - имало някакво лекарство - горчиво за мазане на пръситте за да се отучи детето да си смуче палец.Може и с него да опитате.
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #84 -: Юни 07, 2012, 08:46:12 am »

Момичета, дайте съвет как да се справя с девойка която си гризе ноктите!?
Тя няма такива реално, защото са подрязани и после изгризани!


Ще прозвучи ли отчайващо ако ти кажа, че аз продължавам? Правя го супер несъзнателно и вече съм се отказала да правя опити да спра..Мазали са ме с люта чушка, от тогава ям люто .... :oops: :oops: :oops:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #85 -: Юни 07, 2012, 08:50:27 am »
Лисе, като си помисля как чудото наречено свекърва направи майчинството, раждането на детето ми и първите две години най-големия ад, направо сърцето ми се свива. Не знам какви са отношенията с мъжа ти, но ако причината за развода е майка му, само искам да си зададеш въпроса. Длъжни ли сме да носим последствията от грешките на родителите си и виновни ли сме за тяхното държание? С две думи, двама сте, обичате се, мама с шут дето има нужда и така. А това за жалбата в полицията, идеален вариант за теб според мен. Подай за тормоз. Ако трябва и няколко пъти. Кацне ли отново на вратата, хайде пак полиция и ще се отучи. Ако имаш познати да и уредиш една солидна глобичка...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #86 -: Юни 07, 2012, 09:03:01 am »
Момичета,искам да  помоля за съвет майките от Варна, има ли някоя от вас лични впечатление от д-р Живков /детския ортопед/, и според вас на кого да се доверя - на д-р Живков, или на д-р Райков?   
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #87 -: Юни 07, 2012, 09:03:34 am »
И аз имам нужда от съвет. Днес младежа ми обясни, че леля Роси (от яслата) казала, че цитанина с големия чувал взима непослушните деца. Няколко пъти вече се обясняваме за баба Яга, баба Меца и др. подобни. Обяснявам, че са само в приказките, той се успокоява и с лелите не съм говорила, но "циганина" вече ми дойде в повече. Въпросната леля е втора смяна и довечера ми предстои разговор с нея, та приемам съвети. Ще и кажа, че последното, което искам е да възпитавам расист, но се чудя да задълбавам ли  :? На детето обясних, че цвета на косата, очите, кожата не прави хората добри или лоши, страшни или приятели, та там ще се справя, но с лелите не зная как да процедирам.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #88 -: Юни 07, 2012, 09:14:21 am »
Момичета,искам да  помоля за съвет майките от Варна, има ли някоя от вас лични впечатление от д-р Живков /детския ортопед/, и според вас на кого да се доверя - на д-р Живков, или на д-р Райков?   
Аз съм водила моята дъщеря и племеницата при д-р Райков. За д-р Живков не съм чувала отзиви!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #89 -: Юни 07, 2012, 10:16:36 am »
Пети, както каза мъжа ми изкарала съм късмет да съм без свекърва, че и аз седем години само му харча парите :lol: 8)
Игнор до края и ще си добре!

Креми, братовчедка ми води малката при Живков,той и прави операция като бебе, от Сливен пътуват за прегледи през няколко месеца.По-лично впечатление нямам.

*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #90 -: Юни 07, 2012, 12:50:20 pm »
Лисе, много съжалявам да чуя, че освен другите тревоги и това ти е на главата.
И аз помня, че беше писала преди време, че свекърва ти драстично се е променила към по - добро, но явно наистина не е било за дълго.
Стискаме палци за добри резултати за Никол, това е най-важното.

Мише, въпросното горчиво мазило, което съм ползвала за отучване смученето на палеца, се ползва и за този вреден навик - ноктите. Пробвай, дано има ефект! Не си спомням името му, но сме го коментирали много тук, а и мисля е единствен вариант на пазара - някакво немско производство беше, около 10тина лв.
Аз нокти не гриза, но гриза кожата около тях - еми отвратителен навик, толкова вкоренен в ежедневието ми, че нямам шанс май да го изоставя :? Преди година за първи път си направих маникюр и установих, че е голямо неудобство да практикувам гризане на кожички с оформени и лакирани нокти :lol: Явно вариант е да ходя с лакирани нокти, лошото е, че хич ме няма в тези неща - разбиращи се от само себе си при повечето жени, но на мен не ми се отдават никак.
И аз споделям, че с подрязани нокти гризането е много по-удобно, отколкото при по-дълги! Ама на малко дете няма как да му ги оставиш дълги, но може би все пак е по-добре да не ги режеш прекалено навътре.
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 12:53:08 pm от tzvetenze »
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #91 -: Юни 07, 2012, 13:05:21 pm »


Мише, въпросното горчиво мазило, което съм ползвала за отучване смученето на палеца, се ползва и за този вреден навик - ноктите. Пробвай, дано има ефект! Не си спомням името му, но сме го коментирали много тук, а и мисля е единствен вариант на пазара - някакво немско производство беше, около 10тина лв.
Аз нокти не гриза, но гриза кожата около тях - еми отвратителен навик, толкова вкоренен в ежедневието ми, че нямам шанс май да го изоставя :? Преди година за първи път си направих маникюр и установих, че е голямо неудобство да практикувам гризане на кожички с оформени и лакирани нокти :lol: Явно вариант е да ходя с лакирани нокти, лошото е, че хич ме няма в тези неща - разбиращи се от само себе си при повечето жени, но на мен не ми се отдават никак.

Е все едно мен си ме описала :)

*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #92 -: Юни 07, 2012, 13:39:30 pm »
Парси, аз си мислех вариант да поддържам маникюр в рамките на няколко месеца, за да видя дали ще има някакъв ефект върху вредния навик. Обаче много се притеснявам за евентуално заразяване по кръвен път - изобщо не съм убедена, че се спазва стриктна хигиена и необходимата стерилизация. И не говоря за разните щандчета по моловете, а дори и за големите салони - не съм убедена, че поддържат нужната апаратура за стерилизация. Не е ли да ми разопаковат стерилизираните и запечатани инструменти като в стоматологичния кабинет - как да съм сигурна :?
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 13:41:59 pm от tzvetenze »
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #93 -: Юни 07, 2012, 13:53:08 pm »
Така е.А при мен лошото е че пък не мога да държа дълго време маникюр,защото ноктите ми се чупят :?.и пак старата песен на нов глас.Единствено не си гризях кожичките като бях бременна,щото ми се гадеше :D.Освен да съм си бременна нон стоп...

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #94 -: Юни 07, 2012, 15:28:03 pm »
Направо ме обезкуражихте...но ще опитам с този лак като се върнем в София!
Калина е хитруша и се прави, че не ме чува като и обяснявам!
Аз също си мислех, че подрязвам ноктите по-ниско и това може би,
още повече я предизвиква да ги гризка, а и нали е мишок влече си я!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #95 -: Юни 07, 2012, 15:32:48 pm »
Мише, хич не исках да те обезкуража, а да те убедя да упорстваш в търсенето на варианти за справенето с проблема. Защото това наистина са неприятни навици и на "дърти" години да се справяш с тях е много трудно.
Не е лесно, знам, нали и мойто гардже смучеше палец...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #96 -: Юни 07, 2012, 15:35:30 pm »
Мише, Мише, и аз си отглеждам у нас такъв гризач! :oops:
Ще ти пратя още един у вас! :) Също толкова хитър и див, но и имащ отговор на всички въпроси! :?
Разранила си е пръстите да дърпа кожичките, от скоро и нокти за рязане не намирам! 8O :(
Обяснявам, карам се, заплашвам /казах, че ще и залепя всички пръсти с левкопласт и така ще ходи на градина да я питат всички защо е с лепенки!/ :oops: Опитах и с това, че лятото и ноктите и няма да лакирам, щото е фен на лака, за разлика от майка си! :oops:
Нищо за сега не е имало ефект!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #97 -: Юни 07, 2012, 15:54:49 pm »
Цвете, знам мила, ще търся начини разбира се, дано има резултат!

Яне, прати ми я, две руси фурии според мен ще са добър тандем  :P :P
За протокола кротушка вчера добави над стария белег на челото нова синя лента!
За пореден път се убедих как Арниката стопи чуден хематом!

- за разведряване...бисер от Митака
Тези дни намерили с баба му архивни снимки
- моя бал, годежа, сватба...
Гледа диви се и ми каза...

-Мамо, мамо в какво сте се превърнали тук!?
-Процеса е обратен, пиленце, викам аз...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #98 -: Юни 07, 2012, 16:01:56 pm »
Мише, а психоатака няма ли да върши работа? Потърси в нета снимки на изкривени нокти примерно - нещо, което не е красива гледка и и кажи, че ако продължава, ще и станат такива ноктите.
При нас този подход действа и за други работи. Последно темата за цигарите нищихме  :? Сега вървяха на всяка цигара след баба си да и повтарят, че който пуши му стават жълти пръстите, а който пуши много - червени  :lol: (решили са, че този цвят е след жълтия  :lol: ), ще го болят дробчетата, ще кашля, няма да може да диша и няма да е силен и с големи мускули  :lol: Тържествено са заявили, че те няма да пушат, защото трябва да станат силни.
*
Re: 4.06-10.06.2012г- Слънчева и усмихната !
« Отговор #99 -: Юни 07, 2012, 16:25:44 pm »
Като стана въпрос за пушене, от вчера се чудя да кажа ли на моя съседка, че синът и пуши. В 8-ми клас е и го виждам за втори път, а сега беше и в двора на училището, до оградата. Семейството им има 5 деца и тя и мъжът и се чудят по колко работи да работят, за да оцеляват, а този образ цигари купува. Как да постъпя, посъветвайте ме.