0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #80 -: Май 23, 2012, 10:28:21 am »
Жбрул, авторитета с адекватното мислене у на'ща къща е половинката. Аз губя и ума и дума, по тая причина предпочитам поне да съм малко подготвена - будна. За останалото си права :)
Тара, съжалявам за това, което си преживяла, да не се повтаря!
Аз съм кораво шубе, а от как се роди детето съм само шубе  :lol: Трудно реагирам в такива непредвидени и непредвидими ситуации...
Мина, дано не се и повтаря с такава голяма сила. Ся ще борим дъждовете и бурите, пък предстоят и цели 4 почивни дни, нека са слънчеви!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #81 -: Май 23, 2012, 10:58:22 am »
Не ми се казва и „да му се не види“ вече. То земетресение, то буря, то дъждове ....
Земетръса го усетихме в леглото. Моят мъж твърди, че гардероба е скърцал, не съм чула. Коментирахме, че дълго е тръскало, но си заспахме като спря. Нито сме ставали, ни вторичен трус сме усетили. Дребната изобщо не реагира.

Пък аз си мислех, че само ние ще сме рано на море тая година. Надявам се на прилично време, ако пък е и хубаво още по добре.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #82 -: Май 23, 2012, 11:03:25 am »
... пък предстоят и цели 4 почивни дни, нека са слънчеви!
Ама няма! :balk_71: :D

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #83 -: Май 23, 2012, 12:29:28 pm »
има неща, за които няма подготовка. и аз си мислех, че като съм изпратила трима човека от семейството, за четвъртия ще съм по-подготвена, но не би. изкарах земетресението между умиращата си баба и бебето на пода (за да е при мен), само реших, че ако има втори трус ще я бутна под масата, ама после през нощта си викам, как може да съм такава патка, то на масата има компютър и монитор, от тези старите, дето тежат сигурно пет кила. да пази господ или там каквото ни пази/гази.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #84 -: Май 23, 2012, 14:21:01 pm »
Tapa, Eli, за съжаление понякога действителността е много жестока и живота ни ги поднася едни... Излизахме ние навън, после тъкмо полегнем и хайде отново. Тътена е смразяващ, още ми е в ушите. 4:30 мъжа ми излезе за работа и аз просто се сдухах здраво. Моника само ревеше и повтаряше, че я е страх и и се вие свят от толкова люлеене... Акъла и е изтрещял от трещене, каквото и да значи това и т.н. Тъкмо решим да влезем и пердетата затанцуват... Тамън се осмелим и полегнем и хайде отново... Та така. Рано рано на работа. И без това не успях да спя след първия трус.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 15:29:21 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #85 -: Май 23, 2012, 16:43:40 pm »
Благодаря на всички за отговорите. Разгледах добре полицата и въпросника към нея - така хитро е написано, че най-вероятно ще ми откажат за ми покрият щетите - застраховката е срещу пожар и наводнения, като наводнението може да е следствие и от природно бедствие като земетресение, ама за щети вследствие земетресение никъде не се споменава.
Но няма да се дам без бой - ще се пробваме, пък каквото стане.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #86 -: Май 23, 2012, 21:55:59 pm »
Ние сме на морето вече  :wink: От вкъщи тръгнахме на 7 градуса, по пътя стана и 4  8O През цялото време се чудех къде сме тръгнали. На Халкидики, обаче времето ни изненада - 25 градуса, слънце. Дано е така и другите дни. Малката жаба като види вода полудява. Накиснаха се с баща му в един детски басейн и няма вадене. Син, трепери и не иска да излиза. Нямат ли някакви рецептори тези деца?!? И другите дребосъци бяха така, де.
Утре се чудя къде ще ги водя, да не е около вода.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #87 -: Май 23, 2012, 22:04:22 pm »
Midge, дано да ви е хубаво времето и да изкарате хубаво!

И моята Мона е на гръцкото море, но този път без нас, само с баба си и дядо си. Не само де - братвочеди, лели, чичовци, цялото наше не малко семсйтво :) И те казват, че било топло времето.
Колкото пъти сме ходили май месец по гръцко - аз не влизам в морето, студено ми е. Обаче децата са все във водата, ни  треперят, ни нищо. Само аз треперя да не се разболее, но не се е случвало. И аз съм останала с извода, че децата нямат рецептори :lol:
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #88 -: Май 23, 2012, 22:06:56 pm »
Само аз треперя да не се разболее, но не се е случвало. И аз съм останала с извода, че децата нямат рецептори :lol:
Дано, дано! Благодаря!
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #89 -: Май 23, 2012, 22:55:31 pm »
Мидж,да си изкарате страхотно! :)

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #90 -: Май 24, 2012, 00:37:58 am »
И аз от дебилите дето не мръднаха от леглото по време на земетресението. :oops: А всъщност..след вторият трус ходих до тоалетната. Аз по принцип спя много дълбоко и заспалият ми мозък явно не е могъл да прецени какво да прави в подобна ситуация, само си спомням ча гушнах детето и пак съм заспала. С мъжа ми дори не си и помислхме да тичаме навън, сега като си помисля какво е могло да се случи само си викам да не дава Господ. :( Факт е, че като дете съм преживявала не едно земетресение и може би поради тази причина не се уплаших, не знам. Езиният дори си спомням, че бях сама вкъщи и майка ми се обади да тръгна към завода при тях /майка ми и баща ми работеха там/, брат ми незнам дори къде е бил, най-вероятно на детска градина, беше следобед си спомням и чух много силен тътен и прозорците започнаха да дрънчат, така дрънчаха когато минаваха големи камиони, тъй като сме до улицата и част от къщата е закопана в земята. Още веднъж да благодарим на Господ, дано няма повече такива бедствия.
Ние пък отиваме на Цигов чарк за почивните дни, като гледам прогнозата се чудя къде сме тръгнали. Подготвих се подобаващо - гумени ботуши, дебели якета, дъждобрани, е взех и някоя тениска с къс ръкав пък дано успеем да ги облечем :oops:
Гери, стискам палци всичко да е наред с майка ти. Къде я лекуват - в Търново ли? Ако е така ако имаш възможност я мести в София и изобщо не се чуди... Стискам палци...
Приятна почивка на всички!
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #91 -: Май 24, 2012, 01:19:40 am »
сега пак ни тресе.
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #92 -: Май 24, 2012, 01:26:00 am »
още не пише нищо,ама беше слабичко и за малко.Ели,и ти не спиш


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #93 -: Май 24, 2012, 01:50:39 am »
абе у нас беще силничко и ми се видя продължително :)
поне го нямаше онзи адски тътен
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #94 -: Май 24, 2012, 02:01:51 am »
То днес е имало два труса, освен този. Аз усетих само сега. Ако продължава в същият дух ще ме хване морска болест, честно :-).


  
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #95 -: Май 24, 2012, 02:08:06 am »
кисела, аз по това време разпускам, детето спи, аз в нета. не знам за морската болест, ама ортикария  :wink:. намерихте ли апартамент, боби?
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #96 -: Май 24, 2012, 02:29:49 am »
абе у нас беще силничко и ми се видя продължително :)
поне го нямаше онзи адски тътен
Аз така виках първия път, че не съм чула тътен. Не че се гордея с това де :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #97 -: Май 24, 2012, 07:47:46 am »
Земята е все така неспокойна, 4.1 беше снощи и го усетихме .
Проверих децата, спяха си, ни е се облякохме се, отключихме и легнахме...
Дано се успокои ситуацията, защото тази тревожност никому не е полезна,
аз все мисля приятели и близки който живеят на високите етажи  :?

Приятна ваканция на всички който заминават и ли вече почиват!
Ние ще заминем тези дни за една седмица при майка ми.
Хем да разнообразим, хем да се отдалечим поне със 100км от епицентъра.

Хубав и спокоен ден на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #98 -: Май 24, 2012, 12:41:48 pm »
Мише, спокойно ние от високите етажи сме добре.
Така хубаво съм си спала, че нищо не съм усетила  8)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #99 -: Май 25, 2012, 10:17:43 am »
Дано трусовете вече са отминали, че четох че вторичните могат да продължат с дни.
Да се успокоите и да спите спокойно.

Нашата одисея с колелото приключи  :D Боби е горд притежател на
Изключително е Бен-тенско, ама го преживях  :lol: Взехме го на половин цена, съвсем малко ползвано от магазина за велосипеди, върви си с година гаранция.
Все пак се спряхме на 16-ка и на детето му е удобно. Е, може би догодина ще купуваме ново, ама здраве да е.