0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #20 -: Май 21, 2012, 23:39:58 pm »
иванита, по принцип веднъж годишно, ако нямаш проблеми. След раждането ходих около 6 седмици по-късно.
На годишния преглед гинекологът ми ми проверя и гърдите.

Албена, по принцип си казва синът ми, като му се прави нещо. Май тогава му казахме да изчака малко, а той е бил на зор. Не знам. При всички положения трябва да се научи да чака. По принцип не може на улицата да върши такива неща.

Хубава и слънчева седмица ви желая!
« Последна редакция: Май 21, 2012, 23:42:40 pm от blue_sky »

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #21 -: Май 22, 2012, 00:10:00 am »
Хубава седмица на всички. Ние втора седмица сме в България и няма помен от хремата на Ивана и от астмата 'и. Направо се чувствам гузна, че след 10 дена трябва да я върна пак на онзи климат, но за сега нямам избор. Толкова съм раздвоена, иде ми захвърля всичко и да се върна тук и ако поне имахме къде да живеем, може би щях да го направя, ама пусто и това дори нямаме.


  
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #22 -: Май 22, 2012, 00:43:39 am »
Ех, Боби, не сте само вие така. И аз нямам апартамент в София, но за момента съм доволна, че мога да си позволя да си наемам за краткото време, когато съм там. А мераци да се прибирам за постоянно нямам никакви.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #23 -: Май 22, 2012, 03:52:14 am »
Ех, Боби, не сте само вие така. И аз нямам апартамент в София, но за момента съм доволна, че мога да си позволя да си наемам за краткото време, когато съм там. А мераци да се прибирам за постоянно нямам никакви.
Как става това с наемането за кратко? Тук сме се завряли в един апартамент един куп народ и неееам нерви вече.
 Току що не събуди земетресение и вече половин час няма никаква информация къде е,колко силно и така нататък.


  
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #24 -: Май 22, 2012, 04:01:41 am »
Епицентърът е между София и Перник. Магнитуд 5,6 - 5,8 по Рихтве. Доста страшно беше. Дано не се повтори.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #25 -: Май 22, 2012, 04:17:02 am »
Дано с тези два силни труса се приключи...
Такъв ужас изживявам за първи път!
Приготвила съм якета, дъждобрани, отключихме
ако се наложи да извеждаме децата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #26 -: Май 22, 2012, 04:31:23 am »
Ние сме добре, има ли пострадали, щети? Дано сте добре всички!
Илияна не разбра, спи си, ние сме в бойна готовност все още...

*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #27 -: Май 22, 2012, 04:46:22 am »
За момента не съобщават за щети и пострадали в София.Както казва Мишето-дано не се повтаря,защото беше ужасно.Още ми трепери под лъжичката.Ние сме на третия етаж и доста силно раздруса :?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #28 -: Май 22, 2012, 05:01:42 am »
Преди десетина минути имаше трети, по-лек...
Земята още не е спокойна  :(

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #29 -: Май 22, 2012, 05:28:17 am »
Най-лошото в такъв момент е че наистина не знаеш какво да направиш и дали ще е правилно.Знам по-принцип какво се прави в подобни моменти,но не знам от всичко кое по правилно.Да седиш вътре или да хукваш навън...

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #30 -: Май 22, 2012, 05:42:21 am »
Какво да правим при земетресение? 1. Не се паникьосвайте и не хуквайте да бягате напосоки. 2. Не трябва да напускате сградата, в която се намирате, освен ако можете да излезете на открито до 10 секунди. 3. В никакъв случай не тръгвайте да бягате по стълбите или с асансьора, това може да е смъртоносно. 4. Заемете най-безопасното място в помещението, в което сте - под рамката на вратата, близо до вътрешна стена, колона, под стабилна маса или легло. 5. Ако сте на улицата, застанете далеч от сгради и далекопроводи. 6. Ако земетресението ви завари зад волана, спрете на открито безопасно място и изчакайте. 7. След затихване на земетресението напуснете по най-бързия начин сградата, като преди това изключите тока, газта и водата. На територията на България са известни четири големи активни земетръсни огнища, способни да породят земетресения от 7 и по-висока степен. 1. Крупнишко-Кресненско земетръсно огнище - последно голямо земетресение 1904 г. Прогнозиран магнитуд - 7-8 степен по Рихтер (X-XI по Медведев-Шпонхойер-Карник).

Dir.bg
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #31 -: Май 22, 2012, 06:10:42 am »
чудех се защо сайта мълчи, докато не се сетих за седмичната тема. ужасно беше и пак имаше, мисля, най-лошото мина, но и е както винаги неизвестността. ади също проспа данданията, а пък аз между едни трусове даже вода и курабии сложих в чантата (щото друга преносима храна в къщи няма). сложила съм я на пода до една маса, за да я скрия под нея ако се наложи, но пък по едно време се светнах, че това е тъпо, щото отгоре има компютър и от старите екрани  8O

боби, дават се апартаменти на хотелски начала, цените са като на хотелска стая, но получаваш апартамент. преди време ползвах един сайт апартаменти софия или нещо такова, но ако гугълнеш ще излязат, няма начин да не излязат.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 06:12:40 am от Elena B »
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #32 -: Май 22, 2012, 09:29:44 am »
Пфуу, дано няма повече трусове, че първия особено си беше страшничък. Ние не изязохме навън, но общо взето не сме спали след 3 часа и бяхме в бойна готовност. Но пък хубавото е че децата не усетиха нищо и спаха добре :)

Иначе информация в нета имаше още в 3ч. и 10м., къде му е епицентъра каква степен е и т.н.
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #33 -: Май 22, 2012, 09:32:29 am »
Това беше най-страшния тътен, който съм чувала! Не знам вие дали го чухте преди да разлюлее, но звукът беше ужасен, имах усещането, че блокът пада!
После самото земетресение. Признавам, инстинктите ми за самосъхранение се сбориха с майчинските. Леглото на Ники е между три подпорни стени - демек защитено. Обърнах се по гръб в леглото и исках да избягам с него, но чувах какво става в хола, коридора и кухнята. Всичко се изсипа от библиотеката, една купа с миди падна в кошарата за игра на Ники, ако беше през деня, щеше да му разбие главата! Миди, които бяха в тази купа ги чистих до сега. Книгите - най-тежките бяха навсякъде.

Много се ядосах на мъжа ми, беше "Абе то ще мине, кво се стягаш". Аз не спах и само слушах кучетата. Виеха на умряло преди всеки трус, после млъкваха и 2 мин. по-късно ни почваше следващ трус. Усетих много силно 4 труса, в 4:30 вече заспах. Преди всеки будих Калоян да сме на нисък старт да бягаме.

Мисля да приготвя една раница за бягство, защото нещо нямам доверие на Перник. Снаха ми каза (някаква изтекла и непотвърдена информация), че община Перник е поръчала изследване на сеизмологичната активност преди седмица. Сеизмолозите са казали, че има опастност от 7 по рихтер тази седмица! Ако това е истина....

П.С. Ето го, инфо от 6 май, публикувано само тук: http://www.7heplace.com/news/8810/
« Последна редакция: Май 22, 2012, 10:08:29 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #34 -: Май 22, 2012, 09:49:40 am »
Ся, може да кажете и вие както мъжа ми, че съм за психиатър и нямам никакво чувство за самосъхранение  :roll:, ама аз труса го усетих, отворих очи, усетих как труса разлюля спалнята, той спря и след 5 минути си бях пак заспала. После май усетих в съня си още един-два, но си спах благополучно до сутринта  :oops: :oops:
Мъника нищо не усети, сигурно се е залюляла кошарата, ама то най много да го успи още повече.
А мъжа ми - АБСОЛЮТЕН ПЪН!!!  :lol: :lol: :lol: със сигурност нищо не е усетил иначе щеше да ме събуди и да ме изкара навън.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #35 -: Май 22, 2012, 09:52:36 am »
Пфуу, дано няма повече трусове, че първия особено си беше страшничък. Ние не изязохме навън, но общо взето не сме спали след 3 часа и бяхме в бойна готовност. Но пък хубавото е че децата не усетиха нищо и спаха добре :)

Иначе информация в нета имаше още в 3ч. и 10м., къде му е епицентъра каква степен е и т.н.

И у нас нещата протекоха в същия порядък...
Бяхме отключили вратите, за да се изнесем по-бързо!

А за инфото, мисля първите новини от вашия дом изтекоха!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #36 -: Май 22, 2012, 10:03:56 am »
хахах да, нали се сещаш кой се хвана за комптъра в 3ч. и 1м. :lol:
ние станахме, взехме децата и се запътихме към врататя, но то спря, след което решихме че няма нужда да излизаме и ги върнахме в леглата им, ние също си легнахме, но тъкмо задрямвах и то пак друскаше, та едва ли може да се каже, че съм спала :)
А Добромир пък излезе на терасата да гледал дали има хора навън, абе луда работа, това дето всички го знаем за действия при земетресение изобщо не го спазихме :oops:
« Последна редакция: Май 22, 2012, 10:23:23 am от StefiZ »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #37 -: Май 22, 2012, 10:14:29 am »
Аз понесох Калина, но също я върнах... докато се окопитя и видя мъжете как са!
Тя плаче много сега от кътника и сме се отделили с нея по женски.

Ами ние сме на втория етаж и преценихме, че ще ги оставим да спят,
събрах една чанта с дрехи, вода и нещо за хапване, ако се наложи да ги грабнем и изнесем!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #38 -: Май 22, 2012, 10:39:46 am »
При нас също се усети много силно.
Взех само вода и обувки за детето, завихме го с едно одеало и постояхме в колата около 40 минути. Пуснах радиото веднага, около 15тина минути след първия трус по Хоризонт се включиха с основна информация - къде е епицентъра и колко е силно. След това също имаше допълнителни включвания.
*
Re: Кратка, работна седмица /21-23-27.05/
« Отговор #39 -: Май 22, 2012, 11:23:04 am »
Боби, виж в bookings.com. Иначе съм взимала от тази фирма: http://www.bgaccommodations.com/

И в гугъл да пуснеш, пак ще ти излязат оферти.

Това беше идея на мъжа ми, защото наистина и ние сме като в дядовата ръкавичка на 60 квадрата заедно с майка ми и брат ми. В началото ми се струваше странно. Все пак не е обичайно за нашата народопсихология. Но в крайна сметка, не е чак толкова лоша идея. Винаги гледаме да си вземем нещо близо до жилището на майка ми, което е в Младост, за да можем да ходим поне по веднъж-два пъти дневно до нея.   

Това със земетресението много страшно звучи. :(