0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #180 -: Март 02, 2013, 13:53:54 pm »
Прочетох темата за фенестрация на яйчниците, разбрах защо не се препоръчва - заради риск от ИЯР. Обаче имам въпрос - аз не се повлиявам добре от стимулация с кломифен в комбинация с утрогестан, който помага на фоликулите да се спукат и да се отдели яйцеклетка. Фоликулите ми растат до 12 мм. и остават в яйчниците. Не идва менструация.. имам удебелена обвивка на яйчниците. Имам инсулинова резистентност. Аз лично не виждам как може да се направи дори инвитро при мен :? Изпила съм какво ли не вече... направо се чувствам като любител-ентусиаст. Не искам да губя още минимум 6 месеца в експерименти с лекарства - от кое ще се повлияя и от кое не... Мислите ли, че ще бъде толкова фатално ако се подложа на лапаросопия и евентуално фенестрация? Наистина, момичета, имам нужда от съвет... Консултирах се с лекар по репродуктивно здраве, предложи ми 6 месеца пробно прием на глюкофаж и инофолик по схема и ако не повлияе, увеличена доза.. а след това - лапароскопска фенестрация. Имам нужда от вашето мнение и съвет. Моля!  :balk_145: Как бихте постъпили вие? :( Извинявайте ако ставам вече досадна  :?

До преди седмица-две бях в твоето положение. През 5 мин. си сменях мненитето "За" или "Против" фенестрацията. Колкото повече четях, толкова повече се обърквах. 
От това, което изчетох, в общия случай фенестрацията се препоръчва да се направи в два случая:
1. при жени, които са резистентни към кломифен цитрат;
2. без да е приеман кломифен, но ако се налага лапароскопия поради друга причина (както беше при мен).
В крайна сметка реших да се доверя на преценката на лекаря. Какъв ще бъде при мен резултатът от фенестрацията само времето ще покаже.
Както вече си видяла, няма лечение на тези проблеми, което да помага на всички. Всяка от нас се повлиява различно, защото факторите и взаимовръзките им са много и не за всички е намерено медицинско обяснение.
Моя съвет е да потъсиш второ мнение и може би да се довериш на интуицията си. Най-важното е да се почувстваш спокойна от това, което ще предприемеш.
Успех  yahoo_17
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #181 -: Март 02, 2013, 19:47:10 pm »
Илияна, благодаря за линковете. Мога ли да те помоля, когато откриеш другите, да ги постнеш направо в тази тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49187.100
Не се подвеждай от заглавието й :lol:, не се говори за секс в нея, кръстихме я така, за да привлечем повече хора, които да се включат. Там събираме различни материали на медицинска тематика, които биха били полезни за потребителите. Когато намерим нещо нови и интересно, го преглеждаме, превеждаме, ако се налага и го качваме в библиотеката.

Направила си много точно обобщение на въпроса с фенестрацията. Само ще внеса една корекция по т.2. Не се прилага винаги, когато така или иначе се прави лапароскопия. Прибягва се до нея след внимателна оценка на цялостното състояние на пациентката. Ако се налага ин витро, поради тубарен фактор или мъжки фактор, е по-добре да не се прави фенестрация, тъй като има риск от лош отговор на яйчниците при стимулацията.
Пожелавам ти съвсем скоро да имаш положителен резултат!
Момичета, много е важно ако се решите на тази стъпка, много внимателно да подберете лекарят, който ще я направи. Това трябва да бъде специалист по репродуктивна медицина, който също така е добър оператор. Не всички репродуктивни специалисти са добри в лапароскопиите. А обикновен АГ хирург също не е желателно да я прави. Проучете възможностите, лекарите и тогава изберете.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #182 -: Март 04, 2013, 10:37:03 am »
Здравейте момичета, благодаря за съвета.. извинявайте, че не писах веднага, премислях нещата. Реших какво да правя - мисля да се доверя на преценката и професионализма на лекарите. В петък съм на консултация с интернист и за още някои изследвания.. между 11-ти и 14-ти ще направим лапароскопията. Това ми подсказва интуицията, както каза iliyana_dm - понякога е добре да и се доверим. Не искам да губя повече време в експерименти с лекарства. Благодаря ви много за съветите, ще ви разказвам какво се случва. Стискайте ми палци всичко да мине добре. И скоро след лапароскопията да се похваля с две чертички. :) sixsens, благодаря ти много. Страшно много ми помогнахте.  :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #183 -: Март 04, 2013, 13:04:14 pm »
Няма защо! Радвам се, че сме помогнали.  Къде реши да направиш лапарото?
Стискам палци всичко да мине добре и скоро да се похвалиш! Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #184 -: Март 04, 2013, 14:37:08 pm »
Здравей sixsens! :) Благодаря ти. Реших да се доверя на лекарката при която сега ходя; да се доверя на нейния опит, професионализъм, добро отношение и отговорност.. Лапароскопията ще направя в "Тина Киркова". Зная, че не е клиника за репродуктивно здраве, но там е лекарката на която имам най-много доверие, тя ще направи лапароскопията. Освен това тя помогна на братовчедка ми да забременее (която съвсем скоро роди), същата лекарка извърши нейното секцио, което въпреки усложнената поза, която беше заело бебчето мина идеално.. общо взето имам само добри впечатления. Почти сигурна съм, че всичко ще мине както трябва. Все пак стискай палци :) Надявам се скоро да се похваля. Благодаря ти отново! :bighug: Извинявам се, ако не се изразявам много правилно днес - за съжаление се случи нещо ужасно днес с кученцето ми, тааа май цял ден не съм много адекватна.. :balk_145:




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #185 -: Март 04, 2013, 15:42:39 pm »
Съжалявам за кученцето ти! Стискам палци за лапарото, ще чакаме да пишеш като мине, за да разкажеш какво е станало.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #186 -: Март 04, 2013, 18:26:04 pm »
Starshine, желая ти от все сърце всичко при теб и кучето да бъде наред. Само не губи вяра и спокойствие. Дано скоро всички да се похвалим с добри новини.

Sixsens, намерих изследването, което имах пред вид. Постнато е в "онази" ;) тема.
Мога да помогна и с превеждане на нещо, но само от английски :).
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #187 -: Март 04, 2013, 18:55:48 pm »
Благодаря ви много. За съжаление кученцето ми почина още сутринта
 Беше отровено от съсед  :balk_134: Зная, че трябва да съм спокойна, но някак тази седмица не зная как ще се получи това след ситуацията днес. Не ми стигат здравословните проблеми.. Благодаря ви за милите думи! И извинявайте, че ви занимавам с това.. някак имах нужда да го споделя  :?




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #188 -: Март 04, 2013, 23:37:40 pm »
Що за хора има, недоумявам! Съжалявам, Старшайн :(

Илияна, благодаря, видях, че си дала линк там. Нека го прегледа екипа, когато има време и ако преценят, че ще ни бъде от полза, ще кажат. Тогава можеш да се включиш с превод.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #189 -: Март 14, 2013, 10:13:26 am »
Здравейте момичета :) В понеделник пуснахме изследванията и вчера се чух с моята лекарка - лапароскопията ще се извърши на 25-ти март. Стискайте ми палци всичко да мине добре. Имам въпрос - казаха ми да си нося нощница, чехли, здравна амбулаторна карта и тоалетни принадлежности - какви трябва да са чехлите? И тоалетните принадлежности освен паста за зъби, четка, сапун и хавлиена кърпа, какво друго трябва да включва? Извинявайте за вероятно глупавите въпроси, но до сега не съм била в болница и нямам идея какво трябва да нося..  :)
О, и още нещо - трябва ли да си нося някакви обезболяващи или нещо друго?
« Последна редакция: Март 14, 2013, 10:15:27 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #190 -: Март 14, 2013, 10:28:05 am »
За тоалетните принадлежности трябва да питаш в болницата тъй като навсякъде е различно.Може да искат да се изкъпеш на другия ден след лапарото знам ли.А чехлите аз бих си взела такива тип за баня.

За обезболяващи аз не съм си носела, все пак си в болница као има нещо би трябвало те да ти бият.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #191 -: Март 14, 2013, 10:38:56 am »
Попитай в болницата конкретно какво позволяват или изискват да носиш. За обезболяващи - едва ли. Но, един съвет от мен, вземи си ефералган или друг подобен ефервесцент, ще ти помогне за облекчаване на дискомфорта, който ще имаш, причинен от газа, който ще ти вкарат в коремната кухина.
Успех, стискаме палци, после да пишеш как е минало!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #192 -: Март 14, 2013, 10:48:42 am »
Благодаря много за бързите отговори :) Стискайте ми палци :bighug: Нямам търпение това да мине, и всичко да започне да се оправя най-накрая. И скоро след това да се похваля с добра новина stork-boy




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #193 -: Март 14, 2013, 20:18:42 pm »
Старшайн, за чехлите са ти казали - джапанки, за да може да се ползват и в банята, като ти разрешат да се изкъпеш. Вземи си също чаша (някоя пластмасова, че не тежи и ако падне няма да се счупи), тоалетна хартия, мокри кърпички и бельо. Може да не ти потрябват, но не тежат много и ще ти е по-спокойно.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #194 -: Март 15, 2013, 09:08:40 am »
Благодаря ти rtfrtf :)




Quiet people have the loudest minds.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #195 -: Март 16, 2013, 09:08:17 am »
От всичко, което си носех използвах само чехлите, четката и пастата за зъби  :)
Тъй като на следващия ден ме изписаха, къпането остана за вкъщи. Вземи си превръзки, възможно е да се появи слабо течение.
В болницата ми предоставиха нощница, тоал. хартия, сапун и хавлия. Обезболяващи може би са ми давали, но не знам. След като се освестих от упойката за около 5 мин. леко ме боля корема като при МЦ. Имах някакъв дисконфорт от катетъра, но след като го махнаха и това отшумя. Най-много ме боля гърлото, заради тръбата от упойката. Но и това премина за 2-3 дни. От газа, който вкарват не съм имала никакви болки.
Носех си 2 бутилки вода от по 1,5 л. И двете ги изпих, въпреки че в болницата и това даваха. Може би е най-добре да си вземеш от малките бутилки с "биберон"  :) Носех и солети за всеки случай. На вечеря или ме забравиха или умишлено не ми донесоха да хапна - не знам. Но тъй като повече от 24 ч. не бях яла единия пакет замина  :lol:
Като се прибрах в нас се оказа че нямам нощница, спя с пижами. А първите няколко дни се наложи да използвам, защото ми бяха сложили някакви телчета, вместо да ме шият. Те боцкат ако върху тях сложиш някакви дрехи или ако седиш в някакво определено положение.

Стискам палци всичко да мине бързо и да донесе желания резултат :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #196 -: Март 17, 2013, 12:30:30 pm »
здравейте,
 дано не съм объркала тема в която пиша, ако е така се извинявам предварително.
исках да ви попитам колко месеца след направеното лапаро сте постигнали бременност.
при мен вече минаха 5 месеца и няма резултат(
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #197 -: Март 18, 2013, 10:18:19 am »
Много ти благодаря iliyana_dm! :) За нощниците нямам проблем - имам около 4, ще нося всичко, което мога, пък ако от болницата ми дадат ще си си ги прибера чисти  :D .. тази нощ сънувах лапароскопията :lol: толкова много я мисля. Надявам се всичко да мине добре, благодаря ви за стискането на палци :bighug: Относно храната си мислех да се заредя с 2 бурканчета бебешки пюренца или супички.. заради болката в гърлото едва ли ще ми се яде нещо, но все пак ще взема.. сега само дилемата ми е - дали мога да отида и да се прибера с нещо по-спортно.. анцуг например, за да не ми стягат дънки или панталони? На прибиране ще съм с кола, но от София до Петрич са 3-4 часа горе-долу..




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #198 -: Март 18, 2013, 10:53:20 am »
Buterfly, аз не забременях след лапаро.Не при всички се постига забременяване след операцията, казват че е по-лесно, но не казват, че всички ще забременеят.

Starshine, аз бях с един сукман, който точно да не ми стяга на корема, другото момиче беше с нацунг.Важното е на теб да ти е удобно.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #199 -: Март 18, 2013, 19:08:34 pm »
Starshine, анцуг, сукман и всяко друго нещо, което е широко е подходящо. Аз не се бях сетила за това, както и за пюретата :D.

Buterfly, всеки организъм реагира различно. Статистиките, които четох напоследък, дават около 60-80% забременяване в рамките на година от фенестрацията, при жени със СПКЯ. Резултатите са по-добри при жени с нормален индекс на телесна маса, както и при такива, които са приемали метформин поне 6 мес. преди нея. Но всичко зависи от конкретния случай.
Важното е да сме спокойни и да не губим вяра.