0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #40 -: Ноември 25, 2012, 11:13:34 am »
Преди всяка операция задължително се прави консултация с анестезиолог - задай му всичките си въпроси.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2012, 14:23:02 pm »
Здравейте, аз вече съм с дата за лапароскопията за 10 декември и започва да ми става все по притеснено :( Ще постъпя предния ден след обяда и после още 2 дни, сега ми предстоят другата седмица изследвания и консултация с анестезиолог
За лапарото прави ли се клизма?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2012, 14:33:05 pm »
Аз пих едно прахче очестително и предния ден в часа спрях приема на храни а към   на течности.Но навсякъде е различно, предполагам, че ще ти дадат очестително.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2012, 15:08:56 pm »
Аз имам две лапароскопии и дори не съм си и помисляла за очистително,само трябва да си обезкосмена).Отиваш гладна и жадна,правят ти всички необходими изследвания,консултират те с интернист и анестезиолог,правят ти ЕКГ и ориваш в операционната.Поставят ти упойката и,чак след това ти слагат катетър,за да избегнат дискомфорта.Следва събуждането....полежаваш след което идва санитарката с една сестра за да ти помогнат да станеш и да се раздвижиш,също така ти махат катетъра...следват задължително изпускане на газове и чак тогава може да хапнеш нещо.На следващия ден ти махат и дренажа(който за мен беше крайно неприятен) и....те пускат да си ходиш.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2012, 15:31:05 pm »
А на същият ден ли след операцията трябва да стана и да се раздвижа леко или на следващия?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2012, 15:44:50 pm »
На същия ден.Операцията е много лека, аз ставах сама без никой да ми помага.На другия ден пътувах, тъй като не съм от София, и пътя си беше 2 часа с кола.Изморяваш се, има дискомфорт, но е далеч от коремната опреация.Наистина е много лека и възстановяването е много бързо.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2012, 16:08:44 pm »
Не винаги има дренаж, само да спомена. Аз не съм имала и при двете лапароскопии, втората беше оперативна. И катетър не са ми махали, предполагам ако съм имала, са го свалили докато съм била по упойка. Няма страшно, ще видиш. Важното е да се види какъв е проблема, дали изобщо има такъв и ако има - да се отстрани. Всичко ще мине и замине, нормално е да се притесняваш, но няма за какво, наистина. Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2012, 16:23:09 pm »
Привет и от мен! Имам правени две лапароскопии, предстои ми трета. Двете бяха правени по спешност, заради извънматочна бременност и очистително не съм приемала. Дренаж не съм имала, катетър- да.Махнаха ми го на другия ден сутринта и в двата случая. За предстоящата такава, имам указания за очистителни прахчета около 14ч. на предния ден, никаква храна след 18ч. и тенчости след 22ч. Задължително- обезкосмена, изследвания: ПКК, СПИН, ХЕПАТИТ, ВАСЕРМАН, асат, алат и рентгенова снимка на бял дроб и сърце. Относно упойката при мен поставяха маската, която се явява един вид премедикация, докато подейства венозната упойка. След това заспиваш и се събуждаш, чак когато всичко е приключило. На другия ден започна да ме боли гърлото от интубирането и рамото от газа, но това са съвсем нормални неща след лапаро. Успех ти желая! Не е толкова страшно, колкото звучи!
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2012, 16:51:56 pm »
За лапарото прави ли се клизма?

Имам 1 оперативна лапароскопия. Правиха ми 2 клизми- едната вечерта преди манипулацията, а другата на сутринта малко преди да влезна в операционна. Упойката беше пълна, имах катетър. Успях да стана на следващия ден. Момичетата са ти писали за приема на храна и течности. Аз много се притеснявах, а 5- 6 дни след лапарото шофирах 500 км сама, тъй че горе главата, няма нищо страшно.  8)
Успех! 
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2012, 17:08:14 pm »
"Успях да стана на следващия ден" :D Същото важи и за мен и при двете лапароскопии.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2012, 17:25:55 pm »
Момичета благодаря ви много за информацията и за успокоението, но с наближаването на датата все повече ми се свива сърцето и като си представя как ще отида сама до операционата и ще легна, сигурно сърцето ми ще изпръсне тогава направо незнам дали ще се справя :(
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2012, 17:35:41 pm »
elica55, по стечение на обстоятелствата и аз бях сама на другия край на България. Мисли положително и дори малко повърхностно. Колкото повече се задълбочаваш, толкова по- страшно ще ти се струва. Важното е да се установи проблема. Приеми го като стъпка към нещо по- хубаво.  :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #52 -: Ноември 26, 2012, 18:50:20 pm »
elica55, Пепка е абсолютно права. Колкото повече се задълбочаваш, толково по-страшно ще ти изглежда. Аз съм имала само една лапароскопия (оперативна), която не беше планувана, поради извънматочната бременност. Доктора ме успокои, че възстановяването ще бъде много бързо, обясни ми всичко преди самата операция, което определено ме успокои. След лапарото, бях 24 часа в реанимация с катетър, което за мен е абсолютно излишно, защото 4 часа след операцията бях абсолютно адекватна и дори ставах :) Добре, че сестрата в реанимацията беше готина, та се съгласи да ми махне катетъра. Възстанових се много бързо, но честно казано бях в болничен 30 дни - повече, за да се възстановя психически, отколкото физически :)
Трябва да си спокойна, за да може и възстановяването ти да бъде бързо и леко :)
  
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #53 -: Ноември 27, 2012, 13:16:47 pm »
Момичета някой знае ли нещо повече за това http://www.svmarina.com/en/news/196-100
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2012, 09:00:24 am »
Здравейте, на мен ми предстои лапаро в понеделник на 03/12/12.Проблемът е че МЦ не ми е свършил.Почти спря,а от вчера пак се започна.Дали ще е проблем,ако не спре до понеделник?
P.S. Имам вече едно лапаро миналата година и възстановяването ми беше трудно.Почти седмица не можех да стана от леглото.Всичко ме болеше, а от газа не можех да дишам спокойно.Изкарах си 1 месец болничен.Сега мисля пак да си взема болничен и да си почивам.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #55 -: Ноември 30, 2012, 22:31:04 pm »
Здравейте  момичета, аз отново съм над мисълта за лапароскопията и се чудех след операцията, когато  пусне упойката  дали много боли от самата операция(корема, разрезите и т.н.)
Благодаря ви предварително
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #56 -: Ноември 30, 2012, 22:48:34 pm »
Incredible, да се надяваме, че до понеделник цикълът ще е свършил. Най-добре задай въпроса си  на лекарят, който ще извърши лапароскопията.

elica55, разрезите са много малки и мен лично не са ме болели.

Един съвет към двете - след лапароскопията не се залежавайте, а се движете. До седмица всичко ще отшуми.

Успех, момичета!
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #57 -: Ноември 30, 2012, 22:58:29 pm »
Боли, но не много и наистина се движете, много.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #58 -: Декември 01, 2012, 09:45:58 am »
Благодаря ви момичета, стискайте ми палци, аз съм в другия понеделник :(
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #59 -: Декември 01, 2012, 09:47:09 am »
Ще стискаме, разбира се  :) Ще видиш, че няма нищо страшно.