0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте ,
опитвам се да забременея от 2 години.през това време направих 2 спонтанни аборта .направените имунологични изследвания  показаха,че имам антитела , които отхвърлят клетките на ембриона.трябва да пия аспирин непрекъснато .бих искала да разбера дали сте  чували нещо за това? :?:
*
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #1 -: Март 10, 2004, 12:27:02 pm »
Здравей,
Чела съм за отхвърляне на сперматозоидите и изграждане на антитела срещу тях. Може би при теб го има проблема с отхвърлянето на ембриона, не съм компетентна, но и това за аспирина не ми звучи никак добре...
Как така ще го пиеш постоянно, лекар ли ти го каза и как го обоснова?
Моят съвет е да отидеш при друг лекар и да му кажеш и на него за случая ти, може би трябва да се пият някакви лекарства след като забременееш, но не и АСПИРИН!
Това е моето некомпетентно мнение, дано ти пише Мели, тя е лекар.
Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Само предположение
« Отговор #2 -: Март 11, 2004, 00:29:53 am »
Може би става въпрос за антифосфолипидните антитела. Това са автоантитела, насочени срещу собствените за организма фосфолипиди (части от клетъчните мембрани) или белтъци, които се свързват с фосфолипидите.
Двете известни на мен автоантитела са антикардиолипиновите антитела и лупусния антикоагулант. Всъщност те не са насочени директно срещу ембриона, а повлияват функцията на плацентата, като се образуват кръвни съсиреци в плацентарните съдове. Те могат да причинят спонтанен аборт, нарушения в растежа на плода, прееклампсия и раждания на мъртъв плод. Някои жени с антифосфолипидни антитела могат също така да имат трудности при забременяването.
Лечението е с антикоагуланти - варфарин, а за бременни жени - аспирин и хепарин. Хепаринът трябва да се прилага ежедневно по време на бременността с подкожна инжекция. При използване на такова лечение и внимателно наблюдение от страна на акушер-гинеколог около 80% от жените биха износили успешно бременността.

Все пак само предполагам, тъй като е малко далече от моята област. Можеш да ми напишеш повече на бележка или на мейла.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    анита

антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #3 -: Март 14, 2004, 19:13:21 pm »
благодаря за изчерпателния отговор.А тези антитела наследствени ли са .Така ли съм се родила или съм ги придобила по някакъв начин?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #4 -: Март 19, 2004, 16:52:14 pm »
Да, има наследственост при тези заболявания. Все пак е редно да повториш изследванията и да направиш и други, за да се разбере дали боледуваш от системен лупус или не. Трябва ти добър ревматолог (интернист, който се занимава с автоимунни заболявания). И евентуално да обсъдите приема на кортикостероиди.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #5 -: Март 20, 2004, 22:06:47 pm »
Досега не е ставало въпрос за системен лупус.Така ли се нарича това заболяване?А кортикостероиди -това какви лекарства са? Аспирина спада ли към тях?Питам се ,защо гинеколозите не са ми споменавали за тези изследвания?Може би имам нещо друго ?
Засипах те с въпроси , но се лутам като пате в калчища , а времето си минава
анита
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #6 -: Март 21, 2004, 23:14:25 pm »
Все пак някой ти е назначил това изследване за антифосфолипидни антитела, така че би трябвала да се обърнеш към него. Това е интердисциплинарен проблем, даже е повече приоритет на интернистите (специалисти по вътрешни болести), отколкото на гинеколозите. От това, което си ми написала на електронната поща, мога да коментирам, че изработваш антитела (имуноглобулини - IgM) срещу 2GPI - това е съкращението на молекулата, която предизвиква автоимунен отговор.
Цялата група заболявания се наричат автоимунни, едно от тях е системният лупус. Кортикостероидите са друг вид лекарства, подтискащи образуването на автоантител, а приемът на аспирин е за да предотврати образуването на тромби в кръвоносните съдов, вкл. и на плацентата, което се смята за причината за спонтанните аборти.

Ако си здравно осигурено, пойскай си направление от личния лекар за консултация с интернист и си намери такъв, който разбира от автоимунни заболявания. Обичайно това са ревматолозите. Както и коментирай по - нататъшното си лечение с гинеколога.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #7 -: Април 05, 2004, 22:54:15 pm »
Zdraveite moicheta,

Meli, vijdam che otgovariash na vaprossite po tazi tema dosta professionalno i izcherpatelno. Imam vapros - na men palni immunologichni izsledvania sa mi praveni predi 5-6 godini , no v Moskva.
Moje li da me posavetvate kade moje da se napravi palno immunologichno izsledvane v Sofia. Az imam endometriosa i 4 neuspeshni In-vitro opita.
Pri endo pazientite se zabeliazva povishena stoinost na NK kletkite i za tova iskam da izsledvam vsichko pak.

Blagodaria!

Diva
*

    Simon

антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #8 -: Април 05, 2004, 23:44:46 pm »
diwagirl ... az moje bi imam ednometrioza
in witro li e edinstweniq wariant za zabremeniawane s tazi bolest ?
ti lekuwash li se ?
imashe li simptomi predi da ti ia otkriiat ?
blagodaria  za otgowora :)
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #9 -: Април 06, 2004, 21:15:48 pm »
Mnogo boleznena menstruazia prez detskite i mladejkite godini, no sled tova stana po-ponossimo.
Parvata mi laparoskopia beshe s doz. Nalbanski prez 1996 i vsichko beshe OK, samo niakolko malki endo petna, koito biaha koagulirani s lazer, toi ne mi predpissa i lekarstva daje.
Vtorata mi laparoskopia beshe sega prez January i endometriosata se e varnala pak - II-III stepen, daje i na iaichnizite.
Predpolagam, che izpolzvaneto na stimulirastite lekarstva za in-vitro-to sa spomognali za tova.
Sega vsichko e izchisteno i se gotvia za nov IVF zikal v BG, koito ste e 5 za men. Az imam i povishen FSH, koito e sasto problem.

Uspeh ti jelaia!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
антитела отхвърлящи клетките на ембриона
« Отговор #10 -: Април 10, 2004, 00:14:49 am »
Divagirl, при такава морфология на партньора ти, ако е вярна, няма как да стане ин витро.
Все пак се консултирай с хората, които ти препоръчват съответната асистирана технология.
За имунологични изследвания в София - трудно ми е да ти отговоря, аз съм от Пловдив и не познавам добре лабораториите в София. Но антифосфолипидни антитела могат да се изследват навсякъде, както и хормони.
Все пак при тебе явно водеща е ендометриозата. И, пак казвам, спермограмата изисква внимание.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу