0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #520 -: Февруари 07, 2016, 10:13:35 am »
Аз също споделям мнението на Блу, като не твърдя, че съм компетентна. Просто разсъждавам логически. А и без, надявам се, да засегна бижу: Защо са ти тези три опита по Фонда, ако във вашия случай е доказана необходимостта от донорска яйцеклетка? Изключвам съмненията ми, че изобщо може да кандидатствате, но би ли се подложила на още три опита със свои яйцеклетки, ако това предполага лош резултат? Готова ли си да понесеш физически и психически това? И не смяташ ли, че факторът "време" също е съществен в случая? Ти пишеш, че си на 42 год. Одобрението и вземането само на първата заповед отнема около 7-8 месеца. Разпитай в клиниката, където сте правили опитите и където си включена в донорската им програма за вашия казус. Все пак те също ще участват в изготвянето на документите за Фонда, ако се стигне до тази стъпка. Каквото и да решите, желая успех и щастлив финал.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #521 -: Февруари 07, 2016, 15:50:13 pm »
Благодаря за отговорите! Всички сте прави няма нито време нито смисъл. Просто търсим  начин да си помогнем финансово. Успех на всички които се борят за мечтата си!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #522 -: Февруари 07, 2016, 16:14:50 pm »
По принцип с това ФСХ можеш да кандидатстваш за Фонда, но с твои яйцеклетки. Молбата ти ще бъде разгледана с приоритет, защото си на 42 г. На 43 г. спира финансирането. Нооо щом ще правите опит с донорски, няма как да стане.  :(

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #523 -: Март 25, 2016, 14:29:21 pm »
Здравейте! Искам да попитам нещо относно кандидатстването по фонда. Интересува ме когато се кандидатства с неизяснен стерилитет дали има значение как са направени 4-те инсеминации - т.е. дали са стимулирани или на естествен цикъл или важното е просто да са 4?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #524 -: Март 25, 2016, 14:36:15 pm »
Няма значение как са направени самите инсеминации в този смисъл, важното е да имаш 4 АРТ опита, а те се включват в това число.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #525 -: Март 25, 2016, 15:44:41 pm »
Маги, благодаря! А дали има значение през какъв период от време са направени  и също така отделна епикриза ли се представя за всеки опит? Може ли опитите да са направени в рамките на година?
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #526 -: Април 10, 2016, 01:53:33 am »
Здравейте, момичета! От няколко години се мъчим със стерилитета. До сега проблема беше моята поликистоза и някои хормони, които регулирахме, а спермограмата на мъжа ми е добре. Но на 4.04 ми правиха лапарото след което се разбра каква е истинската причина - едната тръба е запушена, а другата пропуска много малко. И естествено малко изневиделица ни дойде, но ни препоръчаха да пристъпваме към ин витро, защото няма смисъл да си даваме парите за инсеминация към която се бяхме насочили вече. Изчетох доста по темата и ме извинете предварително, но след такава диагноза за да кандидатстваме за фонда нужно ли е да правим инсеминация? Благодаря ви предварително!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #527 -: Април 10, 2016, 08:58:30 am »
Здравей Наталчето!
Не е необходимо да правите инсеминации. Можете да кандидатствате във фонда с тубарен фактор. Прекъснахте ли тръбите? От болницата ще ви издадат епикриза от лапарото. Ако сте в репродуктивна клиника ще ви подготвят направо целия пакет документи за фонда.
Подавайте по-скоро, че и без това се чака много.
Успех!


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #528 -: Април 10, 2016, 13:35:39 pm »
Благодаря ти rosss! Тръбите не ми ги прекъснаха, защото нямало нужда. Издадоха ми епикриза и диск. Утре ще пътувам до клиниката да ми кажат какви изследвания трябва да правим от тук нататък. За сега със съпруга ми сме решили да си самофинансираме първия опит докато чакаме да ни одобрят, защото наистина това чакане е страшно много.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #529 -: Април 10, 2016, 16:13:46 pm »
Наталчето, от клиниката ще ви подготвят документите.
Обсъди с лекаря, към който сте се насочили, дали не смята, че трябва тръбите да се прекъснат. С това състояние на тръбите рискът от извънматочна бременност е голям.
Иначе и ние така направихме: подадохме документи септември 2015, а януари тази година самофинансирахме един опит. За щастие, беше успешен! А заповедта от фонда, когато ми се обадят, ще помоля да ми я запазят. Силно се надявам, да сме живи и здрави, да ползваме заповедта за второ детенце :)
Пожелавам и на вас успешна първа процедура :) !
« Последна редакция: Април 10, 2016, 16:19:02 pm от rosss »


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #530 -: Април 10, 2016, 20:12:56 pm »
http://www.peticiq.com/142772
Момичета, видели ли сте тази петиция?
Днес имаше репортаж в новините по Нова.
Дано гласността да има ефект!


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #531 -: Април 10, 2016, 21:27:41 pm »
Маги, благодаря! А дали има значение през какъв период от време са направени  и също така отделна епикриза ли се представя за всеки опит? Може ли опитите да са направени в рамките на година?

Алекса, няма значение кога са правени инсеминациите. Важното е да са 4 на брой. Може и три инсеминации и едно ин витро (самофинансирано, със стимулация или без).

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #532 -: Април 10, 2016, 22:56:20 pm »
Честито и лека бременност, rosss!
Лекарят каза, че нямало проблем. Аз също се надявам да се получат нещата колкото се може по-скоро, но са само надежди. Утре съм на преглед и ще искам по-скоро да задействаме процедурата.

 А тази подписка трябва да се разпространи, момичетата са създали и фейсбук група МЕЧТА ЗА БЕБЕ
« Последна редакция: Април 10, 2016, 23:05:02 pm от natalcheto »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #533 -: Април 11, 2016, 18:24:18 pm »
Благодаря, Наталчето!
Надеждата и вярата са тези които ни движат напред :)  не е лесно, но пък си заслужава :)

Можеш да се включиш и в тези теми:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51415.0

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51230.0

Успех!


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #534 -: Април 13, 2016, 02:02:26 am »
Благодаря ти, ще ги разгледам.
Вчера бях на преглед или по скоро консултация. С мъжа ми ще правим изследвания до края на месеца, защото не са актуални и ако всичко е на ред през май стартираме. За сега съм затаила дъх и се моля всичко да е ок.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #535 -: Септември 16, 2016, 10:24:52 am »
Здравейте, момичета.
Подготвяме се да подадем документи за ФАР и имаме налични епикризи и две спермограми по изискванията на фонда. Обърках се само от фсх-то. Възможно ли е да си пусна изследването в който и да е ден от цикъла или задължително трябва да чакам 3-ти ден на следващия цикъл? Този месец го пропуснах, защото не бяхме в България когато настъпи МЦ.
Извинявам се, ако въпросът е обсъждан вече, но не попаднах на информацията :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #536 -: Септември 16, 2016, 14:14:30 pm »
Трябва да е на трети ден, за да е коректно.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #537 -: Септември 19, 2016, 11:02:21 am »
Благодаря за отговора. Ще чакаме явно... :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #538 -: Януари 23, 2017, 10:47:53 am »
Здравейте, бихте ли ми казали какви документи се изискват за кандидатстване по т.2 - мъжки фактор. Доколкото разбрах са необходими 2 спермограми по Крюгер от ин витро клиники с над 30 дни разлика между тях, но не повече от 6 м спрямо датата на кандидатстване. На първа страница пише и за преглед от уролог?! Това не го видях на страницата на фонда. Дали има някъде по-подробно инфо? Също трябват ли епикризи за жената, изследване на яйчников резерв?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #539 -: Януари 23, 2017, 11:11:56 am »
Алекса, мисля че трябва да има едни актуални хормони с ФСХ и ЛХ.За спермограмите си видяла 2 броя направени в рамките на месец, хубаво е и двете да са от репродуктивни клиники(трябва да са от 2 различни клиники) и поне едната да е с Крюгер. За уролога не мога да кажа.