0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #460 -: Май 19, 2014, 22:43:56 pm »
 Извинявам се за въпроса ,но при втори опит какви документи се прилагат.
Изпратих  тук посочените ,но от Селена ми връщат за попълване бланка  че...   ИМА  промяна на обстоятелствата ??? А то няма така бланка , а и какво се  е променило...
Моля помогнете . :bighug:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #461 -: Май 20, 2014, 06:53:12 am »
ili7372, каква бланка? Какво си попълнила и какво искат те? Промяна в обстоятелствата може да бъде; смяна на  лични документи, партньор и др.  Обади се и ги питай.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #462 -: Май 20, 2014, 18:52:20 pm »
 Пратих им всички 7 бр декларация и заявление ,че няма промяна в обстоятелствата.
 Всички декларации и заьявления ,които са в сайта ,дори и 3 ненужни ...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #463 -: Юни 01, 2014, 15:17:20 pm »
Дами, преди време бях умувала тук над въпроса какъв точно е приноса на ФАР за раждаемостта в България - е, днес случайно си намерих отговор в отчета на министерството за 2013:

1.   Проведени заседания на Обществения съвет към центъра – 19 заседания.
2.   Одобрени заявления и финансирани процедури – 2904 броя.
3.   Доказани клинични бременности – 997 бременности.
4.   Родени деца – 610.

Значи имало данни, при това изглеждат обнадеждаващо! :)



Едва ли сте пропуснали новината, че 2013 е с рекордно ниска раждаемост - малко над 59000 бебета.  Не успях да намеря данни колко деца се раждат годишно благодарение на ФАР, а би било интересно да съпоставим цифрите. 
При 15 млн бюджет, 5000 лева на процедура, значи 3000 жени годишно участват. (четох, че средната сума е по-малка и така пари остават за повече жени, но сега правим само груба сметка)
При 30% успеваемост, би следвало да има към 900 бебета, даже 1000 заради многоплодните бременности.   Та това са над 1.5% от всички родени бебета! 

При цялото говорене за насърчаване на раждаемостта, ФАР не се споменава много, а е от малкото мерки с лесно измерим резултат.  Има ли някъде реални данни?

Добавям един интересен коментар, стъпил на добросъвестен и интелигентен поглед към данни за раждаемостта:
 
http://yurukov.net/blog/2013/12/20/danoto-po-rajvdaemost/
http://yurukov.net/blog/2013/12/19/balgarite-sa-na-izchezvane/


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #464 -: Юни 09, 2014, 16:21:17 pm »
Здравейте,

имам едно такова питане:

Имам ли право да кандидатствам по фонда с 3 инсеминации + 1 неуспешно ин-витро при положение, че имам навършени 43г. / в края на тази година правя 44/?

Могат ли директно ще ме отрежат само въз основа на възрастта?
ФСХ ми е под 12 например...

Предварително благодаря за отговорите.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #465 -: Юни 09, 2014, 16:30:06 pm »
Ann Marie ,здравей! :)Аз скоро ще кандидатствам по фонда това са телефоните на лицето което се занимава с въпросите свързани с кандидатстване по Фар за клиника Надежда -0882193979 и 024417979 Силвия Стефанова ако искаш обади и се и я попитай как седят нещата с кандидатстването в твоя случай не зная в коя клиника искаш да правиш опита но мисля че няма да има проблем да получиш информация от първа ръка. :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #466 -: Юни 09, 2014, 17:44:49 pm »
Ann Marie,
за съжаление - не.
За да получиш одобрение трябва да сте подали заявление преди да си навършила 43 години.

П.П. Видях че, StefiZ ти е отговорила в другата тема.
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 17:47:24 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #467 -: Юли 23, 2014, 17:23:32 pm »
Здравейте, искам да попитам нещо. Значи ние след няколко дни ще подаваме документи за фонда с тубарен фактор сме. Искам да питам колко време след одобрението трябва да се извърши самата процедура, т.е веднага ли трябва да се започне или може да се изчака малко? Ще се радвам някой да отговори. :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #468 -: Юли 23, 2014, 17:27:50 pm »
След като вземете заповедта /горе-долу 9-12 месеца след като сте подали документи/ имате срок от една година да направите опита.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #469 -: Юли 24, 2014, 17:51:08 pm »
Много благодаря за отговора, Врабчо!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #470 -: Ноември 26, 2014, 13:55:02 pm »
запис  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #471 -: Декември 07, 2014, 20:30:40 pm »
Здравейте, момичета, нова съм във форума, в темата и въобще по въпросите, свързани със стерилитета. Въпросът ми е следният: мъжът е с диагноза-Азоспермия, все още не знаем точните причини, довели до нея, около 15-ти ще имаме повече яснота, въпросът ми е- можем ли да кандидатстваме по фонда и колко време горе-долу, се чака за одобрение и започване на процедура?
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 20:32:27 pm от Atlanta »





Бореща се за една мечта.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #472 -: Декември 08, 2014, 21:42:19 pm »
Здравей Атланта,
според информацията на първа страница, можете да кандидатствате с тази диагноза:
"Фондът финансира двойки с безплодие, лечимо чрез ин витро оплождане, при наличие на следните индикации:
...
2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
а) обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;"

От клиниката, която ще ви подготвя документите, ще ви дадат повече информация.
Получаването на заповед отнема от 9 месеца до година. След това веднага може да започнете процедура, ако имате готовност.

Успех!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #473 -: Декември 09, 2014, 09:20:43 am »
Врабчо, много ти благодаря! Другата седмица ще си задав въпросите и в клиниката.  :bighug:





Бореща се за една мечта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #474 -: Декември 27, 2014, 20:29:16 pm »
Добра новина, да се надяваме че е вярна:

http://www.dnevnik.bg/zdrave/2014/12/27/2445449_hiliada_in_vitro_proceduri_poveche_shte_budat/


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #475 -: Декември 28, 2014, 10:23:39 am »
Дано е вярно!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #476 -: Декември 28, 2014, 10:33:14 am »
А, дано!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #477 -: Януари 08, 2015, 19:42:03 pm »
Здравейте момичета,
след дълго отсъствие пак съм на линия с едно въпросче:
Искам да кандидатствам за втори опит ин витро, но съм с нов партньор, който е чужденец. Какви документи трябва да попълним сега и може ли той да си направи спермограмата в чужбина?
Благодаря ви за отделеното време
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #478 -: Февруари 18, 2015, 18:35:12 pm »
Здравейте, момичета!
Предстои ми подаване на документи към Фонда и имам следното притеснение. От клиниката са ми подготвили медицинската документация, но освен ФСХ, в бланката фигурират и другите хормони, които са ми пускани. Нищо лошо, но АМХ и Инхибин са ми с трагични стойности и не знам дали няма да повлияят на решението на Фонда. Иначе, ФСХ ми е в норма. Не знам как да процедирам и дали да се свържа пак с лекарката си  :?
ПП: Кандидатстваме с ЛУФ
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #479 -: Февруари 18, 2015, 20:52:54 pm »
Не би трябвало да е проблем, ако ФСХ е в норма. Предполагам, че другите хормони не ги гледат. А и няма как да ти отхвърлят документите, на какво основание? Никъде не е казано колко да са АМХ и Инхибин.

Сега видях, че и Мели ти е отговорила в другата тема.

Успех!