0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #40 -: Януари 22, 2013, 18:09:20 pm »
Момичета можете ли да ми дадете информация за отглеждане на
циклама, имам една подарък която в момента няма нито едно листо.
Предполагам че спи зимен сън но който е отглреждал нека сподели...
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #41 -: Януари 22, 2013, 23:12:20 pm »
Цикламите наистина спят зимен сън, не поливай много сега, даже може на тъмно да сложиш. Друго не знам, моята майка все ги умаряше и аз съм с настройка, че това е много капризно цвете.
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #42 -: Януари 30, 2013, 23:22:27 pm »
здравейте,

ще ми се да питам - имам един балкон, на който гледах цветя, но сега дъщеря ми ще е на две и малко като стане време за излизане на балкона. искам отново да посадя неща, но ми се ще да се безопасни за дете, ако случайно не я видя и изяде нещо. та си мислех основно за подправки и зеленчуци, но ще съм благодарна ако можете да ми кажете неща, които са красиви и не-опасни. също така аз живея на влажно място, балконът е със западно изложение и те ще бъдат основно на слънце, за да са далеч от парапета, да не може да се катери по саксиите. благодаря предварително.

пп -цветята от снимките ви са прекрасни
Re: Моята градинка 6
« Отговор #43 -: Март 13, 2013, 10:55:19 am »
Ехо момичета,
време е да събуждаме градинките,аз почивните дни успях да се справя с пролетното почистване и сега с нетърпение очаквам да цъфнат зюмбюли и нарциси.
Успях да си засея семенца калифорнийски мак имате ли някаква представа дали лесн се отглежда,изглежда много красив и непритенциозен?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята градинка 6
« Отговор #44 -: Март 22, 2013, 21:47:24 pm »
    :D Здравейте,момичета! :D Като стана дума за градинки, ето част от тазгодишните ми зюмбюли.  
      
      
        
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #45 -: Март 23, 2013, 00:35:59 am »
баракуда, тежка завист ме тресе покрай зюмбюлите ти. прекрасни са, аз имам две саксии  :oops:
Re: Моята градинка 6
« Отговор #46 -: Март 25, 2013, 14:43:01 pm »
baracuda, прекрасни са и си представям как ухаят  :bighug:
« Последна редакция: Март 25, 2013, 14:45:26 pm от lily28 »
няма да забравя моите ангелчета...
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #47 -: Март 26, 2013, 09:02:51 am »
Бари, много красиво и благоуханно включване! Очакваме продължение...:)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Моята градинка 6
« Отговор #48 -: Март 26, 2013, 20:51:31 pm »
Баракуда прекрасни са :D
Имам едно обещание аз от теб :wink: преди време беше споменала, че като/ако разсаждаш ще ми дадеш някое цветенце за градинката, която поддържаме пред блока :lol: Имай ме впредвид  :oops:


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята градинка 6
« Отговор #49 -: Март 26, 2013, 22:44:04 pm »
... че като/ако разсаждаш ще ми дадеш някое цветенце за градинката, която поддържаме пред блока :lol: Имай ме впредвид  :oops:

  Oк, още тези дни мога да ти дам нецъфнали луковици на зюмбюли,пуснали са листа и корени.Само пиши кога и как. :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Моята градинка 6
« Отговор #50 -: Март 26, 2013, 23:07:28 pm »
... че като/ако разсаждаш ще ми дадеш някое цветенце за градинката, която поддържаме пред блока :lol: Имай ме впредвид  :oops:

  Oк, още тези дни мога да ти дам нецъфнали луковици на зюмбюли,пуснали са листа и корени.Само пиши кога и как. :D
Суперррррррррр  :lol: Страхотна си!  :bighug:


Re: Моята градинка 6
« Отговор #51 -: Март 27, 2013, 11:21:28 am »
Baracuda, като един специалист в зюмбюлите кажи ми моля те мога ли да засея сега от луковиците в градинката.Знам, че това се прави на есен,но тъй като ми подариха доста такива в саксийки за 8-ми март,незнам дали ще успея да ги стопанисам до есента.В саксийките вече са прецъфтели.

Опитах се да ви покажа моите минзухари,но нещо не ми приема снимките,ще пробвам пак!!

Хубав ден момичета!!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята градинка 6
« Отговор #52 -: Март 28, 2013, 10:21:21 am »
   anelino, по-добре изчакай да пожълтеят листата, даже да изсъхнат, като постепенно започваш да намаляш поливането.По-нататък ги извади от саксийките и ги съхрани във малко стърготина до засяването им.Не е трудно, аз така правя.Иначе има написани много начини за съхранение на луковици в мрежата.На есен като ги засееш в градинката, повече не ги вади.Абе, както прецениш, не го мисли много.:D

  Другият месец ще разсаждам хризантеми, не са някакви специални, но са красиви.Който иска, да се обади! :D
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #53 -: Март 28, 2013, 10:59:14 am »
Аз искам да гледам в саксии зюмбюли, обаче се чудя дали ще стане. Фани, отворена съм към съвети и луковици  :lol: . Иначе имам една циклама от 3 години, сега пак пусна листа и идва време да цъфти.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята градинка 6
« Отговор #54 -: Март 28, 2013, 22:56:42 pm »
   :D Значи, луковици във саксии, винаги трябва да се вадят и да се съхраняват до есенното им засяване.Иначе в повечето случаи изсъхват или не цъфтят със едър цвят.Поне при мен са такива наблюденията, иначе със цикламите съм скарана.Веднъж ми бяха подарили циклама, уж я гледах както трябва, но не можах да я "събудя" след прецъфтяването й...та така си и изсъхна. :wink:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята градинка 6
« Отговор #55 -: Март 31, 2013, 22:50:36 pm »
   :D Малко красота от природата, от днешната разходка на к.к."св.св.Константин и Елена" :D
      
      
        
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #57 -: Март 31, 2013, 23:37:03 pm »
Подариха ми сини минзухари в саксийка и сега, след като прецъфтяха, не знам какво да направя с луковичките. Да останат ли в саксийката, сега има само листенца, дали ще цъфнат пак или чак догодина? Една позната ми каза, че може като прецъфтят да ги пресадя в градината, сега ли да го направя или в друг сезон, нищо не разбирам от тези неща ?!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята градинка 6
« Отговор #58 -: Април 06, 2013, 09:43:05 am »
 :) Страхотно
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята градинка 6
« Отговор #59 -: Април 06, 2013, 19:08:08 pm »
Ще се радвам всяка отглеждала циклама в саксия да сподели.
Защото ми подариха такава а сега я чакам да се събуди
но за сега нищо. Слагам и вода в чинийката и имам чувстово че
я глътва...   :lol: