0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
В коя седмица родихте?
« -: Април 14, 2012, 12:23:13 pm »
Здравейте момичета,
Разгледах форума и не видях подобна анкета, за това реших да попитам вече родилите момичета в коя седмица са родили техните прекрасни дечица. Мисля, че ще бъде интересно да видим средностатистически в коя седмица са се раждали най-много бебета.
Благодаря Ви предварително.

П.С. Анкетата се отнася само за момичета родили по естествен начин.


*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #1 -: Април 14, 2012, 15:53:08 pm »
Криси, то всичко хубаво, ама моето раждане беше предизвикано в 41 седмица, така че няма да гласувам.  :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #2 -: Април 14, 2012, 16:29:08 pm »
Криси, то всичко хубаво, ама моето раждане беше предизвикано в 41 седмица, така че няма да гласувам.  :lol:

И моето, и моето  :lol:. Също и трябва да се помисли как ще гласуват момичетата с повече от едно раждане  :).
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #3 -: Април 14, 2012, 18:55:47 pm »
П.С. Анкетата се отнася само за момичета родили по естествен начин.

И това защо?

Останалите родили по неестествен начин и пишешти в този форум не са го направили по желание а от необходимост да родят живи бебета.
Преди някой да ме е обвинил, че се заяждам си признавам, че не се. Не визирам себе си или многоплодните бременности, макар и нашите деца да имат рожденни дни а не извадени дни. Има много жени, които не са и предполагали, че ще се наложи да родят секцио до последния момент.
Защо е това делене? И с какво ще помогне тази анкета направена по този начин?
Криси, наистина не се заяждам, не го разбирам и затова питам?
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #4 -: Април 14, 2012, 19:09:12 pm »
36 г.с.

Лиско, предполагам й се иска да знае дали процентът на избързалите бебета е по-голям от преносваните.
Мен лично много ме беше шубе от преносване, знаейки, че момченцата се бавят, та горе-долу преди раждането бях изтрещяла на тема "няма ли да родя по-рано или ще пренося. Ама то преносването опасно, ще взема да уморя бебето, ахххх".
А секциото ако е планово обикновено се прави преди 40 седмица или греша?
[/url][/url]
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #5 -: Април 14, 2012, 19:14:15 pm »
Е, избързах /секцио ме родоразешаваха/ ... видях въпрос и ето ме там.
Ако искате конкретизиране, задайте по-точно въпроса.
И моето си беше раждане, или поне така му казваха в болницата.
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #6 -: Април 14, 2012, 19:32:31 pm »
И аз избързах с гласуването,преди да прочета,че става въпрос само за естествено раждане,Криси ако искаш изтри ми гласа,аз съм гласувала преди 37г.с. :).
*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #7 -: Април 14, 2012, 20:05:37 pm »
36г.с. :)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #8 -: Април 14, 2012, 20:09:54 pm »
38 г.с.:wink:
*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #9 -: Април 14, 2012, 21:07:18 pm »
blue_sky Може да се сменят опциите и да има опция само след термин, така че всички момичета родили след термин да гласуват с тази опция, защото така или иначе много рядко изчакват момичетата след 41г.с.

elle22 наистина си права, не се замислих за момичетата раждали повече от веднъж  :oops: Може би ако се премахне забраната за гласуване само по веднъж и да се надяваме, че няма да има момичета които да си гласуват на воля по 10 пъти  :D

За анкетата - от всички бременности, завършили с естествено раждане, едва 5% са завършили в деня на термина. Останалите 95% от бебетата са се появили на бял свят или преди или след определеният термин.  Целта на анкетата беше именно това да се види - колко бебета се раждат преди термин и колко след. Сега, някой със сигурност ще ме попита защо тогава опциите не са "преди термин", "в деня на термина" и "след термин"? Ами, защото, като повечето момичета в 9ти месец, аз се чудя постоянно кога ли ще родя и ми беше интересно да видя колко процента от бебетата тук са се родили в 38 г.с например, колко в 39та и т.н.

За естественото раждане - мисля, че е ясно защо. С простичката си анкета, не съм искала да нападам никой за това, че са родили секцио и дори не знам къде из между редовете ми се намери такъв аргумент 8O  Аз самата не съм родила още, както виждате, и нямам представа как ще раждам. Да, моят избор е естествено раждане, но дали няма да родя по спешност със секцио след 5 дена  или след 5 часа- незнам!

Мисля, че стана ясно каква е целта на анкетата, ако някой има идеи как да бъде формулирана по-добре или идеи как да бъде подобрена, ще се радвам да ги чуя  :wink:





*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #10 -: Април 14, 2012, 22:01:34 pm »
Криси, благодаря за разясненията и дано не си се засегнала от моя пост, но аз не съм си и помислила, че целта ти е да нападаш жените родили секцио. Беше ми интересно какво на теб ще ти покаже тази анкета, защо е пусната по този начин.

Леко раждане:)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #11 -: Април 15, 2012, 00:38:08 am »
аз съм раждала два пъти, първият в 38 седмица, втория на края на 36
много ми е трудно да отговоря с една опция
и двата пъти с индуцирано раждане с нормално родоразрешение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #12 -: Април 15, 2012, 01:37:24 am »

Lisko благодаря ти, дано да е леко :) В никакъв случай не съм се засегнала :wink:

mini да, както спомена вече elle има проблем с даването на повече от един глас :?  Смятате ли че ще е удачно ако се премахне лимита за даване на един глас само?

Благодаря на всички гласували!


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #13 -: Април 15, 2012, 01:46:46 am »
В 33 седмица :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #14 -: Април 15, 2012, 08:36:50 am »
Въпреки, че родих секцио, да си кажа. Преносвах с 2 дни и нямах ама абсолютно никакви индикации, че ще стане и скоро. Лекарят ми реши да ме приеме в болницата. Там стоях 2 дни и той реши да предизвиква раждане. Още почти в началото обаче тоновете на бебчо взеха да се влошават(постоянно ги мереха) и ме преместиха в операционната. Т.е. родих в 41г.с.
В рамките на шегата - моя има известни резерви към зодия дева, макар че и аз съм същата зодия. Та искаше той детето да се роди или лъв или да го "карам" до Козирог. 8O  Та с липсата на каквато и да е контракция, болка и т.н. като нищо можех да си откарам - айде да не е до козирог, ама поне до везни :lol: :lol: :lol:


Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #15 -: Април 15, 2012, 13:46:07 pm »
В 34 гс  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #16 -: Април 15, 2012, 15:12:10 pm »
аз родих секцио,но гласувах преди да прочета условията.
 При мен обаче тръгна нормално със спукване на мехура и до пълно разкритие стигнах,но накрая се наложи секцио,така че според мен ,ставам за анкетата,защото бебето си тръгна само.
 В първият ден на 36-та седмица родих.
<br />
*
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #17 -: Април 15, 2012, 23:31:50 pm »
И аз си дадох гласа преди да прочета по-надолу.. Родих бебоците със секцио, но и при мен не беше планувано, имах си разкритие и контракции и сигурно щях да си ги родя по естествен път същия ден..( едното бебе беше с дупето надолу, не искахме да рискуваме) бях в 35г.с + 5 дена :lol:
Леко раждане, Криси :)

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #18 -: Април 16, 2012, 00:54:29 am »
аз родих секцио,но гласувах преди да прочета условията.
 При мен обаче тръгна нормално със спукване на мехура и до пълно разкритие стигнах,но накрая се наложи секцио,така че според мен ,ставам за анкетата,защото бебето си тръгна само.
 В първият ден на 36-та седмица родих.


Абсолютно същата картинка...дума по дума, само дето не изчаках до пълното разкритие. :wink:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: В коя седмица родихте?
« Отговор #19 -: Април 16, 2012, 10:37:09 am »
Гласувах само за първото раждане.То бе в 35г.с.
Второто запо4на пак естествено с едно кра4е в  по4ти 33 г.с.,но завърши със спешно секцио.


Д-р Стаменов,обичаме ви!