0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #120 -: Април 11, 2012, 11:53:40 am »
За зъбоникненето и не спането, мога цяла одисея да напиша и няма лек. Само търпение, след това  всичко си идва на мястото.

Ангината при нас премина сравнително бързо за 2-3 дни, но пък кашлицата при мен и хремата са ужасни, още ме мъчат.

За разхвърлията няма оправия, също търпение е нужно. Ние заключвахме със специални закопчалки, но до като не премине този период, всичко е излишно. Ако може да се отвлича вниманието на детето с нещо друго ок, ако ли не, чакате да премине. Освен това забраненото е най интересно, оставете ги да поразхвърлят на воля за ден, два и после ако имате късмет ще се откажат сами. Поне при нас това проработи, плюс това времето се стопля и ще сте повече по разходки навън и няма да има време за тези забавления. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #121 -: Април 11, 2012, 12:17:13 pm »
Христос умря и страда зарад всички (обяснете го това на 5 годишен моля)
Обичаше най-малките цветя (в смисъл - божури и гадиоли НЕ!)
децата и добрите птички (гоним римата, ясно, макар че имам и други предложения  :wink:)
загина той с молитва на уста!

това е уникална простотия, кич, вулгаризъм и ми се изчерпаха прилагателните нататък.

тъй като съм злобна и заядлива, аз бих се поинтересувала от кое учебно помагало е взето това стихче, след което ще драсна едно протестно писъмце до МОН - ей така, за собствено удовлетворение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #122 -: Април 11, 2012, 12:22:45 pm »
А! Нали? Нали?
Сигурно прекалено много мисля, ама адски се ядосах ... кич е и моето определение.

За писмо до МОМН не съм мислила... като познавам нивото, предполагам, че ще решат че съм против религиозното обучение  :x.

Виж на горкия Никола му предстои лекция на тема "Защо не трябва да повтарям думи, които не разбирам и винаги трябва да питам."
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #123 -: Април 11, 2012, 13:15:37 pm »
айде пак детето го отнесе :lol:
шегата на страна, но и аз съм против такъв вид самоинициативи от страна на госпожите. Нашите около Коледа и те се бяха отплеснали на тази тематика. Но аз нали съм по-хитра, пуснах баща й да се разправя. А той милия к'вото му е на душата това и на устата, болезнено наивен и откровен, та един ден около 20 мин. й обяснявал на госпожата, че не бил съгласен с това обучение... :lol:
И сега около ВД нямаме нови изцепки. Утре ще боядисват и украсяват яйца, искат да занесем престилка, кърпа за главата, сварени яйца, абе веселба, ще се забавляват и мажат на воля децата :D
а стихотворенията за ВД, който Деси декламира вече една седмица са няколко, но много добри и подходящи :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #124 -: Април 11, 2012, 13:21:19 pm »
Това е или някакво „авторско“ произведение, за което едни хора е трябвало да вземат едни пари. Или е превод, който също може би е донесъл едни пари на едни хора. Така или иначе си е тъпо. Нека разкажат кое защо се прави, но без такива подробности - па умрял, па на кръста, а че прикован с пирони .... така рискуват някое дете да повтори примера даден от Чуковски - „трябвало е с винтчета“. Мисля, че още са малки да приемат идеята за смъртта, па какво остава за възкресението.
Иначе детската библия е хубава, поне тази която навремето раздаваха в начален курс. Имах една от мама и една ни подари свещеника на кръщенката.
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #125 -: Април 11, 2012, 13:22:15 pm »
айде пак детето го отнесе :lol:

Много ясно!  :wink:

Проблемът ми е генерално с образователната система - ясно ми е. В ДГ, училището - нахвърлят с лопата информацията, а ние в къщи домашно образование. Добре че поне сме се разпределили - аз завеждам хуманитарните специалности, Калинчо природоматематическите, Баба 1 - английски, Баба2 - френски, снаха ми - изкуствата  :lol:
В очакване ....
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #126 -: Април 11, 2012, 13:24:29 pm »
А така ... и после що Никола професор. Тия дето не разполагаме с нужните специалисти ко прайм, а? :wink:
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #127 -: Април 11, 2012, 13:36:22 pm »
обаче и братчедката у Америката казва, че и тя има същия проблем - да накара детето само да мисли, да задава въпроси и да не повтаря като папагал, неща, които не разбира. И най-вече контрол в къщи на наученото в у-ще

 Просто старата истина, че образованието на твойто дете си е твоя работа пак се потвърждава.
В очакване ....
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #128 -: Април 11, 2012, 13:45:32 pm »
Fussii , то било доста по-зле отколкото си представях  8O Аз за разлика от теб и Джам - не съм много наясно къде и на кого би трябвало да се оплача в случая, но ако бях на твое място - бих се оплакала. А и не разбирам какво ти пука, дали някой ще реши, че си против религиозното обучение, та затова си се оплакала...

Ами аз съм против религиозното обучение, което е различно от запознаването с религиите /вече чисто информативно говорим/, така както се учи история примерно. Пък въпросното "стихче" е с "качеството" на чалга-текст, та ни за обучение става, ни за опознаване на религии, то е...нещо, като нищо на света дето има един лаф и си заслужава разправията.
Преди 2-3 години си спомням, че племенницата ми, рецитираше нещо такова "великденско", ама съвсем друго звучеше: "ангели пеят в небето, светъл празник е днес...", /не го помня/,но ставаше дума за това хората да се радват, обичат, да бъдат добри и в този ред. Хем по-абстрактно, хем доста позитивно - колкото да създаде у едно малко дете внушението, че този ден е по-различен от другите и да му обърне внимание колко е хубаво да си добър с околните и пр. Така вече е различно и не бих имала нищо против. Пък ако аз си реша да разяснявам на невръстното си хлапе римските техники за публични екзекуции и тяхната връзка с Великден...това си е мое право, не работа на някоя госпожа в ДГ.

П.П. И на мен мама ми купи някаква детска Библия навремето, имаше картинки и много смилаемо и позитивно беше поднесено всичко в тази книжка. Дано е запазена и тя в кашоните ми с книжки с приказки, като му дойде ред на Дани за тази тематика.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #130 -: Април 11, 2012, 18:03:38 pm »
Приемам всякакви съвети относно справяне с продължаващо вече седми месец недоспиване, свързано с никнене на зъби... Вече съм на ръба да рухна(мъжа ми също), пробвахме мазила-не помагат, налагало се е да давам Панадол (въпреки, че не одобрявам), но я караме на носене, пеене и енергийни напитки. Ограничила съм всякакви форми на сън през светлата част на деня до максимум 1 час, но и това не помага. Ако имате идеи ще съм много благодарна.
При нас много добър ефект имаха едни свещички. Хомеопатични са и се казват: Viburcol -N. Слагах вечер преди лягане и детето си спеше по цяла нощ. При никненето на кътниците, слагах и по 1 сутрин.
<br />[link=http:
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #131 -: Април 11, 2012, 19:00:46 pm »
Е, те пък вече къде са отишли-умрял, страда!Не стига,че е тъпо, ами и използва такива думи!Аз ако съм на твое място направо ще се скарам с учителките!
Ох, да се оплача и аз, та може да предпазя някого от глупост като моята- моят убавец проси да идем в зоопарка от сума ти и време. И, като видях, че за днес прогнозата е хубава,му обещах. Направих си сметката, че автобус 88 минава сравнително близо до нас и няма да е преблем. Да, ама не! Заради строежа на естакадата на бул. "Андрей Ляпчев"маршрутът е променен и 88 не минава през пазара на "Младост"-1. Разбарах го след около 15 мин. киснене на спирката. Газ през блоковете до старото трасе, което се използва сега. След това се впуснахме в невъобразимо околосветско пътешествие, продължило около 40 мин.!На финала се оказа, че вече и 102 не спирал на Зоопарка!
Така че, ако някой е решил да следва моя пример, да се откаже своевременно и да си отиде с кола!Едвам се добрахме обратно до къщи!
А междувременно ни гръмна печката, та сега и едно кафе не можем да си сварим- младежът мина на купешки пюрета. Надявам се поне утре техникът да успее да я поправи, че иначе не знам какво ще правя по празниците.
И те така...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #132 -: Април 11, 2012, 19:47:55 pm »
Инке, ходи отключи църква, това вашетопросто край няма!
Фуси, искрено се изумявам на глупостите, които се набиват в главите на децата! Не знам как бих реагирала, но не съм съгласна това да се учи от толкова малка възраст (кръста и пироните ми идват повечко). Въобще не съм се заисляла как даподнеса тази тема на Ники и с интерес ще ви следя.
Перденце - ако искаш учителка по френски свиркай бе, знаеш ли колко френски детски се гледат в нас, а :lol: :lol: Апропо, там тематиките от световната история и науката с амного добре обяснени. Имам една любима риба Немо, която много добре обяснява и е любима на Ники. Само да не ми изникваше асоциация със суши като я видех :lol:
[/url][/url]
*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #133 -: Април 11, 2012, 20:18:23 pm »
Момичета, много благодаря! Впускам се в изпробване на новите рецепти. С предимство ще са ракията и узото, все още се чудя кое да си сипя първо ;)
Най-ме успокоява факта, че вече има 14, остават само 6 и по-малко от година на този режим. Доста е тежко, но и това няма да ни бутне.
Колкото до религиозните тематики... доста пресилено - на по 2-3-5 години не им е работа да ги разбират тия неща, още повече поднесени по този брутален начин. Ние сме вярващи, слабо религиозни, но и двамата сме против да се говори на тези теми извън вкъщи. Не и докато детенце не е достатъчно голямо, поне в гимназията.
Инке, искрено ти съчувствам за перипетите, особено за печката, остави кафето с малко дете без печка не си е работа. Дано имате късмет и я ремонтират бързо.

Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #134 -: Април 11, 2012, 23:25:25 pm »
Абе мен ако питате жив късмет си изведихме, защото стана в началото на седмицата, та има време да реагираме. Ако беше станало в петък или събота, тогава щеше да е наистина зле. Пък и извадихме късмет, че гръмна само печката, а можеше да изгърми цялата инсталация.Оказа се, че "специалистът" по вградени уреди, който я свърза навремето е пропуснал да я заземи!А ние се чудим защо напоследък биеше ток от нея...
Абе, отървахме се с късмет според мен.Дано и да я оправят утре, че яйца и козунаци чакат, а и дребното все за "упка" се увърта.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #136 -: Април 12, 2012, 16:50:40 pm »
Ох, Джаме, стана ми гадно от тая статия :( Гледката на бебе с шлем е ужасна.

Ех, добре че идват празниците. Не, че ще се почива, ама поне ще сме си с дечицата и ще има бой с яйца и лапане на козунаци. :)


Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #137 -: Април 12, 2012, 17:25:12 pm »
Момичета, много благодаря! Впускам се в изпробване на новите рецепти. С предимство ще са ракията и узото, все още се чудя кое да си сипя първо ;)
Не се излагай! Добави и мента и си направи облак троен :wink:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #138 -: Април 12, 2012, 21:58:52 pm »
Момичета, много благодаря! Впускам се в изпробване на новите рецепти. С предимство ще са ракията и узото, все още се чудя кое да си сипя първо ;)
Не се излагай! Добави и мента и си направи облак троен :wink:

туй се вика градоносен облак!

Раши, статията я пуснах, защото в нея се говори за това да не се оставят бебетата да лежат твърде много време по гръб само - заради риск от тоя flat head syndrome или казано по нашенски - за да не им се сплескат тиквичките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Великденската седмица (9.04-15.04)
« Отговор #139 -: Април 12, 2012, 22:07:50 pm »
Да, наистина, много гадно с този шлем. Дано се е оправило момиченцето.
А пък моя мъж не знам колко е стоял по гръб като бебе, ама отзад си му е сплескана главата на темето  :lol: Та все се бъзика, че затова е по-умен :lol: :lol: