0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #340 -: Септември 09, 2012, 15:06:52 pm »
Завръщайки се от хотел Азалия в св.Константин и Елена искам да кажа,че изкарахме страхотно.Хотела е много хубав,базата и храната страхотни.Единствения недостатък е че нямат никакъв детски кът за по-малки деца.С две думи препоръчвам-другата година пак сме там живи и здрави.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #341 -: Септември 09, 2012, 18:50:27 pm »
Преди почивните дни бяхме на Елени палас в гр. Елена. Искахме да останем до днес, но нямаше свободни стаи. Всичко беше резервирано от рано.  :( Хотелчето е много чистичко и почти на центъра. Ползвахме пакет със закуска и вечеря. В ресторанта готвят вкусно и порциите са огромни за нашите възможности. :oops: Има закрит басейн, но водата си беше студеничка. От там направихме еднодневни разходки до Етъра, Капиновския, Лясковския манастир, Търново. Доволни сме, бихме повторили!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #342 -: Септември 09, 2012, 22:32:01 pm »
Бяхме в хотел Пар Авион в Априлци. Много хубаво и цената беше добра. Има малък външен басейн и много приятен двор. Добра кухня. Цените в ресторанта са малко високи. Обслужването и стаите бяха перфектни. Има голяма стая пълна с играчки за децата.

Бяхме и в Акватоник във Велинград. Не ходете там, особено с малки деца. Басейнът и храната в ресторанта са чудесни. Но, цените са ужасно високи, а стаите и изобщо хотела не заслужават пет звезди. Чисто е, но не е нищо особено. Има беден детски кът с една псевдоаниматорка, която не става за нищо и не би трябвало да и разрешават да работи с деца изобщо! Обслужването в ресторанта е добро, макар и малко мудно. Спа центърът е ок, но не е нищо впечатляващо. Не бих отишла там отново.

Закуската, обслужването и стаите в първия хотел са много по-добри от тези във втория и то на половината от цената. :)
« Последна редакция: Септември 09, 2012, 22:49:16 pm от Раши »


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #343 -: Септември 10, 2012, 09:25:04 am »
Ние сме се запътили към местенце наречено "Семеен хотел "Престолът на Мария"

http://prestolyt.tryavna.biz/


Ако някой има наблюдения,нека сподели :D
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #344 -: Септември 14, 2012, 11:59:22 am »
Върнахме се от марето - черни като африканци. Беше чудно! Горещо препоръчвам Блу Ориндж край Созопол - страхотно местенце за семейна почивка с малки деца.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #345 -: Септември 17, 2012, 14:49:04 pm »
Ние ходихме до Беланташ Имах известни притеснения дали е подходящо за детето, но е било напразно. И ние и Ния (как звучи само  :D) изкарахме чудесно. Предимство е, че има възможност да се стигне с кола близо до светилището. В едната посока е около 40 минути.
Снимки ТУК
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #346 -: Септември 18, 2012, 16:12:33 pm »
Момичета, бихте ли ми препоръчали добър хотел във Велинград? Държа да има вътрешен минерален басейн и по възможност да не е много скъп :oops:
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #347 -: Септември 18, 2012, 17:09:01 pm »
От мен хотел Селект http://spahotelselect.com/index.php?id=1. Ние сме доволни.
     
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #348 -: Септември 18, 2012, 22:03:44 pm »
Ако идвате натук, звъннете :-))


Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #349 -: Септември 19, 2012, 12:35:02 pm »
Момичета, бихте ли ми препоръчали добър хотел във Велинград? Държа да има вътрешен минерален басейн и по възможност да не е много скъп :oops:
Аз бих ти предложила станцията на Народното събрание/Министерски съвет във Велинград. Двойната стая струва 48 лева, тройката е 60 лева. Мястото е разкошно с огромен заграден двор, където децата абсолютно необезпокоявани могат да тичат и играят на воля. Ако времето е лошо същото може да се случи във фоайето на станцията, което е половин декар застлано с дебели килими място, а родителите спокойно могат да си почиват в кожените кресла наоколо. Има и разкошен вътрешен басейн с топла минерална вода, в който може да се кисне по цял ден, но за децата си трябват пояси или ръкавели. Всичко е след основен ремонт с голям "депутатски" бюджет и е много чисто. И да не забравяме евтината и вкусна храна на "народни" цени - тройка кюфтета за 1,36 лева :))).  За съжаление нямат сайт, а само телефон +35935950030, на който се обаждаш за резервация. Имат и мейл, ако ти върши работа: velingrad@parliament.bg
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #350 -: Септември 21, 2012, 16:26:22 pm »
Никитали, живо ме заинтригува с тази станция на МС. Ние засега се спряхме на едно хотелче в Чифлика, Велинград ще го отложим с поне месец, защото имаме едно мероприятие там и ще ги съчетаем двете неща. :wink:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #352 -: Ноември 22, 2012, 00:03:54 am »
Там горе е невероятно красиво, като ученичка и студентка ходихме всяка зима на ски там и х. Гоце Делчев и х. Безбог си бяха доста мизерни, ама тогава нямахме особени претенции към обстановката, други неща бяха важни. Сега като гледам снимките има доста прилични условия.

Някой да препоръча хотелче в Чепеларе? Ние тази година там ще караме ски, защото на Пампорово е голяма лудница, доста често се чака на опашка на лифта, скъпо и т.н.


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #353 -: Януари 17, 2013, 16:17:07 pm »
Препоръчаха ми да заведа детенце напролет в Сандански за по-дълъг период. Ако някой може да ми даде препоръки, насоки ще бъда много благодарна.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #354 -: Януари 17, 2013, 21:14:13 pm »
Чувала съм, че в санаториума е по-евтино и има процедури. Аз съм била там като малка, но за сега нямам никакви отзиви. Видях от сайта им, че има свободен приеми  с направление. http://www.rehabilitation.bg/bg-filiali-sandanski.php Разгледай сайта, събери впечатления от познати или от нета. Предполагам, че ще е доста по-изгодно, отколкото в хотел, особено ако си с направление.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #355 -: Януари 18, 2013, 09:04:32 am »
Сиа, на санаториум няма да я заведа. Там всяко второ е болно, освен това разбрах, че само за възрастни може с направление. Поне това разбрах от написаното в нета! Процедурите не били кой знае какво, освен инхалации и нагревки. Мои близки са ходили, не са доволни. Освен това докторката деликатно им е намекнала, че е достатъчна разходката и въздуха в района.
Аз се интересувам от някакъв малък апартамент или студио за да ми е по-изгодно финансово. Мисля, понеже пътя е много да останем 10 дни. Ако успеем да ползваме и минерална вода ще е супер. 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #356 -: Януари 18, 2013, 10:39:01 am »
yana-v, а защо ти препоръчаха да заведеш детето на Сандански?

ако е заради астма, алергия или дихателни проблеми - не е Сандански единственото място за климатичен курорт. даже си мисля, че Сандански е силно преувеличаван в това отношение.
честно казано, ако само ще стоите там 10 дни да им дишате въздуха, без да правите някакви лечебни процедури, аз не виждам смисъл да се вдигнете от Варна чак до там.

има и други места по-близо до вас - зависи за какъв точно проблем ви насочват към Сандански.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #357 -: Януари 18, 2013, 11:12:50 am »
Точно това са причините Джаме! При нас пролетта е много влажна и неприятна. За тези проблеми ми препоръчаха Трявна и Сандански и втория най-вече, дори 2 пъти в годината. :(
Приемам и други варианти - ще ти бъда благодарна за насоки!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #358 -: Януари 18, 2013, 11:46:49 am »
имате ли впечатления от хижа Безбог / Добринище?

Най-красивото място в България! Не се колебай.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #359 -: Януари 18, 2013, 14:22:11 pm »
за Трявна щях да ти говоря и аз.

Сандански е голо и жегаво място. не знам откъде тоя чуден климат за астматици. даже в една статия (http://www.segabg.com/article.php?issueid=2741&sectionid=21&id=0001502) четох, че вече не го считат за много полезен в климатично отношение за астматиците.

мисълта ми беше, не пречи да идете и там, но търси и други варианти. така или иначе, и пролет и есен е хубаво да се правят тия неща, така че можеш да разнообразяваш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!