0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #260 -: Юни 13, 2012, 17:04:46 pm »
Сестра ми заминава в събота на Приморско с двете деца (1.10 и 6 г). Предложете ако сте ползвали квартира с прилична стая близо до плажа за максимум 20 лв. Ням значение, че децата са малки, искат си да платят като за възрастни. Звъни на обяви от нета, но като им се обади се държат много нахално и цените вече не са като в обявите. Все едно няма да посрещат клиенти, а навлеци, много, много нахално и грозно държание. Тя ли на такива попадна, не знам!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #261 -: Юни 14, 2012, 11:28:49 am »
mira_mimi, помолих колегите да потърсят нещо за сестра ти, само не ми стана ясно тия 20 лева на човек ли са, но ето какво ми предложиха.

http://www.bgvakancia.com/offer/2704/
http://www.bgvakancia.com/offer/1125/
http://www.bgvakancia.com/offer/1792/


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #262 -: Юни 14, 2012, 23:22:06 pm »
Много ти благодаря за предложенията!
Сестра ми днес ми каза, че са се спазарили с http://pochivka.bg/o-7570-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%8F за 20 лв за стая за нея и децата.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #264 -: Юни 16, 2012, 13:05:21 pm »
20 съвета при пътуване в кола с малки деца
Тъкмо ни предстои дълго пътуване с кола с малки деца, при това за първи път  :wink:
Въпреки, че момата от както се е родила е все по пътищата, но до морето си е доста :wink: Мерси, Ани :D

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #265 -: Юни 16, 2012, 13:19:14 pm »
Ани,и аз благодаря-много полезна статия.Надявам се и тази година Митко да се държи като миналата.Бях много притеснена като тръгнахме,защото той си е доста мрънкащ и се чудех как ще го забавлявам,но от пътя 3 часа спа,а другите му беше адски интересно да гледа навън. :)

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #266 -: Юни 16, 2012, 16:13:22 pm »
Ура! Ще ходим на Банско от 24ти до 29ти вкл. Препоръчайте ми маршрут от Шумен до Банско. Ще ми се на отиване да минем през Етъра, а на връщане през Стара Загора (Мини да не се скриеш, при теб ще дойдем  :lol: ).
Ще съм благодарна, ако ми препоръчате първо педиатър в Банско при нужда (дано не се налага) и места за разглеждане около Банско.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #267 -: Юни 17, 2012, 22:48:37 pm »
Банско е любимата ми дестинация, още от студенските години, когато всеки уикенд ходихме от София да караме там ски, имаше добра студенстка база близо до пистите.
Относно забелижутелностите - къщата музей на Вапцаров, църквите - лично за мен Света Троица е уникална като архитектура, май беше втора по големина след храма "Александър Невски" в София, има няколко антични крепости около Банско, връх Вихрен, Бъндеришките езера, Байкушевата мура. Добринище е на няколко километра и определено освен с пистите се слави и лековитите си минерални извори.
Но какво ще е интересно да видите с малки деца незнам, само кажа, че банската капа е невероятна!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #268 -: Юни 17, 2012, 23:01:59 pm »
Момичета, някоя от вас била ли е във Вършец ? Кой хотел ще ми прпоръчате с малко дете на година и половина ? Много се чудех къде да отидем. Отказах се от Велинград, защото ми е доста скъпо, а и ми се иска да сме на по-спокойно място.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #269 -: Юни 18, 2012, 00:31:22 am »
Благодаря, Стоека, крепостите ме заинтригуваха. Малките обичат да гледат всичко, стига да им разказвам нещо през цялото време - само за мен работа както не ми млъква устата  :lol: Та явно ще си мисля приказки за царе и рицари  :lol:
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #270 -: Юни 18, 2012, 01:26:22 am »
loriane във Вършец хубавите хотели са;
Тинтява и дватаhttp://pochivka.bg/o-16125-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%8F%D0%B2%D0%B0

МЕДИКУСhttp://www.medicus.bg/bg/service/%D0%A1%D0%9F%D0%90-%D0%9F%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8-40.html

Ата http://ata-spa.bg/home.html.
Другото което можеш да потърсиш е някоя къща за гости-има в изобилие.
Също така не далеч от Вършец само на 7км е затворения комплекс Минкови Бани или както още го наричат Спанчевци.Намира се след село Спанчевци и цялата база е с мин.вода.Според мен е по-подходящо за почивка с деца.Много е спокойно.С три басейна е и един вътрешен.Водата е около 28гр.Но имай в предвид, че там са две бази една срещу друга на едни и същи собственици като тази в която се намира хотелската част е по-хубавата.Там има и бунгала които са от преди година две.Добре обзаведени и са идеални за почивка с деца.В хотелската част лично на мен не ми харесва.В базата отсреща пък са по-старите бунгала+детски кът+басейн, но там водата не е толкова топла + ресторанта.В цената на нощувка влиза и ваучер за храна (ако не се лъжа за 10лв беше).Та особено няма къде да се харчат пари.Единствено имам забележки относно хигиената.Предишните години като сме ходили беше много добре, но миналата не останах очарована от чистотата на стаите.Аз бях в хотелската част защото бях сама с Макси пък цяло бунгало не ми се взимаше.То е доста голямо.Ние тогава ходихме 5 жени с 3 деца и останах в единична стая.
За малко да забравя да напиша че през седмицата е много по-спокойно отколкото събота и неделя.Тогава идват доста хора.
http://minkovi-bani.ogosta.com/
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 01:29:15 am от tanj74 »
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #271 -: Юни 18, 2012, 08:22:56 am »
Ура! Ще ходим на Банско  и места за разглеждане около Банско.

В Добринище, което е на 5 км. от Банско може да хапнете в "Македонската кръчма" - готвят много вкусно.
От Добринище може да вземете лифт /ако рабати/ до х. Безбог.
До Банско на броени минутки са и с. Баня и Разлог, където може да се хапне по-евтино.  В самото Банско миналата година по това време; - сач за двама -24 лв. -вътре пълно със зеленчуци, козе сирене запечено във фолио с мед -12 лв. - количество колкото за двата зъба.

Ако ви се навъртат километри с колата, може да се насочите в района на Сандански /около 35 км. от Банско/ и там да обиколите - Роженски м-р, Мелник, Рупите, Самуиловата крепост


Гората от Банско е отдалечена, без кола с малки деца - абсурд, пътя посока пистите е стръмен. Горе на пистите в момента ще се срещнете с пазача и кучетата.  Ако продължите още нагоре по пътя в посока х. Вихрен ще намерите кръчме за хапване, но то е много далеч в усойнота гора- зависи как човек иска да си оползотвори времето.

Минералните извори в селата  около Банско са страхотни, обикаля си човек денем в гората, вечер във водата, после масаж или сауна,  вдене  някоя и друга чаша червено вино и се трупира в безтегловност.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #272 -: Юни 18, 2012, 08:34:18 am »
Тара, много благодаря!
Ние всъщност няма да сме в самото Банско, а на около километър в гората - в хижа на ВиК.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #273 -: Юни 18, 2012, 08:39:34 am »
Минералната вода във Вършец е с уникални качества за цяла Европа. Като дете съм била последно там на почивка, после сме ходили само за през деня там, последно миналата година. Спокойно е, точно за деца.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #274 -: Юни 18, 2012, 08:58:58 am »
а на връщане през Стара Загора (Мини да не се скриеш, при теб ще дойдем  :lol: ).

а на връщане - Банско - с. Баня, Якорура, Юндола, Велинград, с. Варвара, с. Звъничево - излиза се на Пазарджик - оттам магистралата е далеч и много се обикаля, затова; - посока Пазарджик - Пловдив, през Цалапица качване на магистралата и право към Стара Загора.

 Пътя до Банско през Юндола е много лошо състояние / поне до миналата година, сега не знам, участъка - след Юндола, Аврамово/, кара се с 40-50 км/ч
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 09:01:38 am от Тара »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #275 -: Юни 18, 2012, 11:19:20 am »
Вчера се разбра,че Марти ще е от децата дето повръщат като пътуват и за морето трябва да сме подготвени за пътя,Та ако има мами дето децата им повръщат по пътя какво давате на децата
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #276 -: Юни 18, 2012, 14:26:59 pm »
Благодаря ви мира_мими, Tanj74! Ще погледна хотелите. За Ата изчетох много, може би на него ще се спрем  :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #277 -: Юни 18, 2012, 15:24:14 pm »
Вчера се разбра,че Марти ще е от децата дето повръщат като пътуват и за морето трябва да сме подготвени за пътя,Та ако има мами дето децата им повръщат по пътя какво давате на децата

Ох, това е много тежко за всички! Давам кокулин както е написано на опаковката. Хомеопатични са, удържаме положението, но и често спираме. Добре е, ако детето може да спи през повечето време по пътя!

От чужбина ми донесоха лепенки против повръщане, още не са изпробвани!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #278 -: Юни 18, 2012, 15:41:12 pm »
а на връщане през Стара Загора (Мини да не се скриеш, при теб ще дойдем  :lol: ).

а на връщане - Банско - с. Баня, Якорура, Юндола, Велинград, с. Варвара, с. Звъничево - излиза се на Пазарджик - оттам магистралата е далеч и много се обикаля, затова; - посока Пазарджик - Пловдив, през Цалапица качване на магистралата и право към Стара Загора.

 Пътя до Банско през Юндола е много лошо състояние / поне до миналата година, сега не знам, участъка - след Юндола, Аврамово/, кара се с 40-50 км/ч

Аз да кажа, че пътя Велинград - с. Варвара е затворен за ремонт, мисля до м.Октомври. Така че от Велинград до Пазарджик/Пловдив се минава през Батак-Пещера, а за София през Белово. Аз също знам,че този път е лош.


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #279 -: Юни 18, 2012, 19:08:11 pm »
Аз да кажа, че пътя Велинград - с. Варвара е затворен за ремонт, мисля до м.Октомври. Така че от Велинград до Пазарджик/Пловдив се минава през Батак-Пещера, а за София през Белово. Аз също знам,че този път е лош.

Това сигурно ли е? Пътят Велинград - Варвара го затвориха в началото на август миналата година за ремонт.