0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #480 -: Май 23, 2012, 10:34:14 am »
baubaux, честито и от мен :bighug:Леко бременеене :)
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #481 -: Май 23, 2012, 11:24:13 am »
Привет, момичета! В петък (25 май) трябва да направя бета чхг в района на Габрово, но не знам лабораториите и коя би работила в петък. Може ли да ме насочите някъде? Не знаех в коя тема да попитам.
До колкото зная лабораториите от Габрово изпращат кръвта за това изследване в Плевен или Търново. Проверявала съм и в Севлиево - същото. Ако искаш резултат на същия ден отиваш в Търново или Плевен. В Търново съм ходила в лаборатория Медика - в поликлиниката на центъра, а в Плевен има повече варианти. Има и друга възможност да ти вземат кръв в Габрово и твой близък или пък с куриер да се изпрати до Търново или Плевен, но се свържи предварително с лабораторията, за да знаеш техните изисквания. Ако имаш още въпроси - питай.
Успех.
Много благодаря! Отказах се да пътувам преди теста, тъй като е много вероятно нито лабораториите, нито куриерите да работят в иначе почивния ден и става много сложно. Това ще ми е предварителния тест и реших че държа на него, защото ако опитът е неуспешен ще ми е важна информацията дали е имало поне имплантация, за да построим по-добър план за следващият път. Нямам никакви усещания, но днес имах кърваво парченце на бельото (3-ти ден след трансфер) което ме притесни.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #482 -: Май 24, 2012, 12:01:31 pm »
Лили,защо трябва да правиш тест на 25 май? Ако правилно съм  разбрала тогава ще ти е 5ден след трансфер,което е безумно рано за каквито и да било тестове.Ако имаш някакви притеснения се обади на лекуващия те лекар(и) и сподели и те ще ти кажат,ако е необходимо нещо с лекарствата да коригирате.Зависи на кой ден и колко ембриона са ти трансферирали,но принципно и за имплантация е още рано- тя обикновенно настъпва между 6-10 ден.
Успех ти желая и стискам палци за положителен тест!!!
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #483 -: Май 24, 2012, 15:27:39 pm »
Лили,защо трябва да правиш тест на 25 май? Ако правилно съм  разбрала тогава ще ти е 5ден след трансфер,което е безумно рано за каквито и да било тестове.Ако имаш някакви притеснения се обади на лекуващия те лекар(и) и сподели и те ще ти кажат,ако е необходимо нещо с лекарствата да коригирате.Зависи на кой ден и колко ембриона са ти трансферирали,но принципно и за имплантация е още рано- тя обикновенно настъпва между 6-10 ден.
Успех ти желая и стискам палци за положителен тест!!!
Мерси, наистина ще ми бъде 5-ти ден. В 'моята' клиника предписват подобен ранен тест за да се проследи дали има имплантация, т.е. ако има ще търсим причини за неуспех на следващо ниво (аз поне така си представям). Имплантацията настъпва 6-7 ден, но след овулация, а все пак трансфера е известно време след овулацията (3-5 дни) ;). Бтв, и на мен предишния път ми беше ужасно странен такъв ранен тест (даже писах тук възмутена  :lol:), но явно дава информация.
Успех и на теб, миличка! И на всички момичета, които се борят!
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #484 -: Май 25, 2012, 15:02:00 pm »
Просто за протокола да си кажа, че днес, на 5-ти ден от трансфер бета хсг-то ми беше 1,9 (реф.0-3). Щастлива съм, само дано до другата седмица не се объркат нещата.
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #485 -: Май 26, 2012, 09:53:18 am »
lili2011, дано нищо не се обърка и след още няколко дена ЧХГто да продължи да расте с пълна сила! :)
Миналата година бях изключително много активна в темата Март, Април, Май 2011. Трансфера ми беше на 5ти Май и около датите след 20ти Май,вече се знаеше, че нашето Икси е било успешно.. Желая на всички положителни тестове и сбъднати мечти! :)

Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #486 -: Май 26, 2012, 15:29:15 pm »
Здравейте момичета не знам дали въпроса ми е за тук но ме интересува някой правил ли е пренатална диагностика в 8-12 гседмица
Красиfile:///
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #487 -: Май 28, 2012, 16:24:51 pm »
lili2011, дано нищо не се обърка и след още няколко дена ЧХГто да продължи да расте с пълна сила! :)
Миналата година бях изключително много активна в темата Март, Април, Май 2011. Трансфера ми беше на 5ти Май и около датите след 20ти Май,вече се знаеше, че нашето Икси е било успешно.. Желая на всички положителни тестове и сбъднати мечти! :)
Много, много благодаря! Знам че е много рано да търся симптоми, и не се и опитвам, но тази нощ пишках повече от 5 пъти (не ми се случва нито по веднъж обикновено) и се надявам да е добър знак  :bighug: И ние бяхме икси (казаха че на по-малко от 5 не правели инвитро?!). Успех на всички момичета в процедура!!!
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #488 -: Май 29, 2012, 09:28:53 am »
И ние бяхме икси (казаха че на по-малко от 5 не правели инвитро?!). Успех на всички момичета в процедура!!!
По-малко от 5 яйцеклетки ли?
Аз имах цели 26 извадени яйцеклетки, от които 22 годни за оплождане..
Бях част от клинично изследване за годността на яйцеклетки,след замразяване.  Половината ги замразихме преди да ги оплодим.. размразихме ги и - ИКСИ на всичките - и тези, които не бяха замразявани. 2 от замразените Я-ки се оплодиха, другите 9 не бяха хубави след размразяването, от останалите незамразявани Я-ки,  11 се оплодиха.. 4 не се развиха.. Всичко на всичко, двете Я-ки, които бяха замразявани и след това размразявани и оплодени - станаха най-добрите ембриончета :)Тях ми трансферираха, сега и двамата спят сладко в леглото си :)
Останаха ни 7 замразени ембриончета на стадий бластоцит, от които смятам да си "прибера" поне още едно след около 10тина месеца, дай Боже! :)
От теб очаквам да чуя най-хубавата новина! Честото пишкане е на добре  :wink:

Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #489 -: Май 29, 2012, 19:29:59 pm »
Много, много благодаря! Знам че е много рано да търся симптоми, и не се и опитвам, но тази нощ пишках повече от 5 пъти (не ми се случва нито по веднъж обикновено) и се надявам да е добър знак  :bighug: И ние бяхме икси (казаха че на по-малко от 5 не правели инвитро?!). Успех на всички момичета в процедура!!!
И аз да попитам по-малко от пет яйцеклетки ли? Аз досега не съм имала толкова "много" и сме правили класическо ин витро (доколкото си спомням сме в една клиника). Аз знам, че показател за икси е мъжкият фактор, а не малкият брой яйцеклетки.
Стискам ти палци за втория тест. Утре е големият ден, нали?




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #490 -: Май 30, 2012, 13:17:03 pm »
И ние бяхме икси (казаха че на по-малко от 5 не правели инвитро?!). Успех на всички момичета в процедура!!!
И аз да попитам по-малко от пет яйцеклетки ли? Аз досега не съм имала толкова "много" и сме правили класическо ин витро (доколкото си спомням сме в една клиника). Аз знам, че показател за икси е мъжкият фактор, а не малкият брой яйцеклетки.
Стискам ти палци за втория тест. Утре е големият ден, нали?
Ами да, и аз мислех че се прави ИКСИ само по мъжки фактор, а ние уж нямахме такъв и като чух в деня на трансфера, че сме ИКСИ много се изненадах (неприятно, а предния път си бяхме инвитро). По-късно ми обясниха, че когато яйцеклетките са по-малко от 5 и/или по преценка на лекаря и ембриолозите може да се направи ИКСИ за най-добър и сигурен резултат. Явно така са преценили за нас, обясниха ми че са се опитали да направят най-доброто и... момичета, на 10-ти ден мога да се похваля с над 18 чхг! Само да мине още малко време и ще се върна да ви поръся всичките :bighug: !!! Засега просто още не смея да се зарадвам.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #491 -: Юни 01, 2012, 11:53:41 am »
Айде някое нова бременелка да пусне нова темичка и да повлече краче да има много нови коремчета с малки сладки бебчета! :D