0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Здравейте момичета,
приключи и моят първи опит ICSI.Резултата е отрицателен и аз все още се опитвам да го преодолея.Някакси  се опитвах да не се пренавивам,знам,че да се случи от първият път си е цяло чудо,но нещата се развиваха добре до деня след пункцията..
Историята на кратко е следната - дълъг протокол,стимулация с гонал и меногон и накрая прегнил.Развиха се 13я,от които 2 кухи,т.е 11 годни.При оплождането обаче,се оплодиха само 4 / останалите били некачествени,с много вакуоли /,до 3 ден продължи да се разива само 1,която не се имплантира.......
Заключението на доктора беше,че яйцеклетките не са силни и трябва да се работи в тази посока.
Има ли някой който е преживял този ужас и как точно се подсилват яйцеклетките? Иска ми се да опитам и нещо билково,нещо от природата освен това,което доки ще ми изпише след месец?
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #1 -: Май 08, 2012, 19:14:13 pm »
Фиона, съжалявам за резултата :( По принцип за по-добри яйцеклетки изписват Метфогама и Фертилайд, но все пак това е по преценка на лекаря.Като си запишеш час за преглед и коментар ще ти кажат какво точно да вземаш...
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #2 -: Май 09, 2012, 11:03:54 am »
Момичета,
няма ли да се включите по темата? :(
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #3 -: Май 09, 2012, 11:20:19 am »
как точно се подсилват яйцеклетките? Иска ми се да опитам и нещо билково,нещо от природата освен това,което доки ще ми изпише след месец?

Има данни, че мелатонин (хормон на съня) помага за качествени яйцеклетки и за забавяне на стареенето. Мелатонин съм вземала преди сън за седмица в продължение на един-два месеца.

Също Пчелно Млечице (Royal Jelly, желе роял), с което хранят пчелата-майка, за да бъде репродуктивна и да снася яйца. Желе роял (ампули) съм пила най-много по десет дни след 5-тия ден на цикъла в продължение на два-три месеца.

Продават се свободно в аптеките.
И двете се спират задължително преди цикъла, в който се прави ин витро.
« Последна редакция: Май 09, 2012, 12:06:29 pm от mammita2012 »
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #4 -: Май 09, 2012, 11:59:53 am »
Здравей,Фиона!Искам първо да ти кажа ,че ти е твърде рано да се отчайваш,това само първият ти опит!Напълно съм наясно с притесненията,които имаш относно твоите яйцеклетки и колко безпомощна се чувстваш,а колко много всъщност искаш да си помогнеш със всякакви средства.Така се чувствам и аз напоследък ,от както ми се заговори за "качество на яйцеклетки", което според мен е новата модна линия в средите на асистираната репродукция.Подобни твърдения,че сме с некачествени яйцеклетки,действат много пагубно на психиката и затова трябва на първо място да не ги приемаме на сериозно.Това не пречи да подсилиш цялостно организма си с някои хранителни добавки,от които би имала полза и половата ти система.Това което аз пих и пия -метфогама,мелатонин,омега 3,кю 10,фолиева киселина,пчелно млечице и прашец,сега пия корен от мака.Всички тези добавки ги редувам,пия ги за месец или два,само метфогамата и мелатонина пия вече почти година.Пих също и цинк.Съветвам те да пробваш опит на ЕЦ.А качеството на яйцеклетките при стимулиран опит зависи до голяма степен и от вида и начина на стимулация-т.е.от протокола.Така че ,когато отидеш за коментар, ще обсъдиш всички тези неща с доктора си.
Желая ти успех! :)
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #5 -: Май 09, 2012, 12:34:10 pm »
Момичета, от прочетеното до тук започвам и аз да се питам за качеството. Приключих първи опит по дълъг протокол. От 14 извадени яйцеклетки 6 се оплодиха , до трансфер на 5-ти ден останаха 4 хубави, които ми и върнаха. Опита беше неуспешен. При тези цифри може ли да се мисли за некачествени яйцеклетки. Скоро ще си взема час за коментар. Но все пак да попитам и аз.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #6 -: Май 09, 2012, 12:50:43 pm »
Здравейте,
avallon като отидеш при док за коментар можеш да му зададеш този въпрос. Те преглеждат досието ти и ти казват какви са заключенията на ембриолозите. При мен и при трите опита имах различни количества оплодени, а именно: при първи опит по дълъг протокол от 16 фоликула- 10 яйцеклетки, оплодени 5, имплантация 0,втори опит по къс протокол пак 16 фоликула-5 яйцеклетки, оплодени 2, имплантация 0, трети опит пак по кос протокол от 20 фоликула-12 яйцеклетки, оплодени 9, имплантация 0.Независимо че преди този опит 6 месеца пих Метфогама. Когато последният път коментирахме с д-р Персенска тя прегледа всички досегашни файлове и каза че яйчеклетките според ембриолозите не са много качествени. Предложението и беше да пробваме на ЕЦ, да изчакаме до 5 ден да станат на стадий бластоцист, за да видим дали ще се развият дотогава де ,първо с материал от съпруга ми, а после и с донорски материал и ако пак няма нищо чак тогава да мислим за донорски яйцеклетки. Аз също съм на 40+, като сега при този опит бях говорила с д-р Стаменов да направим диагностика на яйцеклетките заради напредналата ми възраст, но според него не се налагало.
Съжалявам за дългия пост, но преди да си говорила с д-р моят съвет е да не си мислиш ,че са ти некачествени яйцеклетките. Другото което ми каза д-р Персенска е че Метфогамата трябва да я пия докато не се откажем от опити
*
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #7 -: Май 09, 2012, 13:08:22 pm »
sistur много даже ти е много хубав поста - изчерпателен. Благодаря. Не знаех, че след неуспешен опит има заключение на ембриолозите, пък то си е логично да има.
Така и ще направя. Шило в торба не стои, за това питам. Събирам информация за да съм полезна и на себе си и на доки за косултацията. Сега разбирам тезата, че обикновенно първия опит е за  ориентиране в обстановката едва ли не. Друг е въпроса до колко това ни е полезно ( най-малко за психиката)да се ровим, ползваме и тълкуваме информация, която е приоритет на специалистите.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #8 -: Май 09, 2012, 15:57:26 pm »
Аз съм пила тези средства (мелатонин, желе роял и др.) профилактично по други поводи, не съм имала все още ин витро процедури.
« Последна редакция: Май 09, 2012, 16:13:59 pm от mammita2012 »
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #9 -: Май 09, 2012, 16:25:33 pm »
Ще ти споделя моя опит с  3 ИКСИ.
Първи опит 15 яйцеклетки,11 добри ,8 оплодени перфектни  - неуспешен.Бях по къс с Пурегон в АГ Варна.
Втори опит 20яйцеклетки,7 добри,4 оплодени-успешен с едно бебе.Бях по дълаг с 16 Гонал и 6 Менопур. -клиника "Надежда"
Трети опит околко 10яйцеклетки 8 оплодени,5 перфртни ембриона.Трансфер на 3 и два замразени.Успешен с близнаци.Отново по дълаг с Гонал.-кклиника "Надежда"

Всеки опит беше за себе си и нямаше нищо общо с предходния.Само при втория имах вливания на Имуновинин.За третия не се наложи.Правих само контрола и според лекарите имунологията бе добра.

Относно яйцеклетките има голяма  питанка при мен.При изследване на Е2 при втори опит имах около 4000 и накрая само 7 добри .Това бе една от загадките за докторите.При трети опит Е2 беше около 1200, а бройката същата.
Аз оба4е преди всеки опит пиех вит Е400.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #10 -: Май 09, 2012, 23:59:55 pm »
Е,момичета страхотни сте :youwoman:.Благодаря на всички,които се включиха и споделиха опит.Сега се чувствам малко по-спокойна.За миг имах усещането,че само на мен ми се е случило таково "чудо", а пък и познавам 3 девойки,които правиха опит и при трите се получи със замразени я. Наистина бях изпаднала в тих ужас,защото освен всичко друго нямаше и какво да замразя.
П.с. Някой  пил ли е спирулина?
Четох във сайта на д-р Щерев,че препоръчват да се приема заедно с пчелно млечице.
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #11 -: Май 10, 2012, 15:17:33 pm »
П.с. Някой  пил ли е спирулина?
Аз не съм пила спирулина, но има и витамини за бременни (аз се спрях на Centrum Materna), които могат да се започнат преди положителния тест. По-силните средства Доки може да ти ги предпише. Пожелавам ти успех. Има много успели момичета след първия опит.  
« Последна редакция: Май 10, 2012, 15:22:12 pm от mammita2012 »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #12 -: Май 10, 2012, 23:25:45 pm »
Благодаря.Искрено се надявам на това! :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #13 -: Май 13, 2012, 19:04:05 pm »
Фиона пожелавам ти скоро да се случи и с теб едно чудо с ревлив финал  :P Аз се интересувам кога (на кой ден от МЦ?) се започва стимулацията по дълъг протокол? В смисъл кога декапептила и кога пурегона? Благодаря


*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #14 -: Май 13, 2012, 19:11:00 pm »
Дано :youwoman:
Декапептила беше на 21 ден,а след това бях на гоналф от 2 ден до 10 ден;10 и 12 ден - гонал ф + меногон.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #15 -: Май 13, 2012, 19:14:10 pm »
Дано :youwoman:
Декапептила беше на 21 ден,а след това бях на гоналф от 2 ден до 10 ден;10 и 12 ден - гонал ф + меногон.

Фиона, благодаря ти много! Пожелавам ти щастието скоро да те споходи и всички очакващи го!!! :P


Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #16 -: Май 17, 2012, 21:56:50 pm »
Здравейте,поръчах МАKa и червена детелина от iherb.com.Получих код,който според моя превод   :wink: разбрах,че мога да дам на приятели,които ако поръчват за първи път с този код ще получат 5 $ отстъпка.Кода е WEJ799,ползвайте ако решите,само драснете някой ред,че ми е интересно дали се дава наистина такава отстъпка.  :?
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетк&
« Отговор #17 -: Май 21, 2012, 13:41:00 pm »
От прочетеното в темата и аз се успокоих, че не съм някакво изключение - имам предвид факта, че от 11 фоликула само пет се оказаха с "читави" яйцеклетки и четири от тях се оплодиха. Мислех си че има нещо нередно и го отдавах най-вече на това, че ми бе първа стимулация в тази клиника и съзнавам, че донякъде този опит е малко или мното експеримент /не е имало как да се предвиди как ще реагирам на стимулацията/. Бях по дълъг протокол - първите 9 дни гонал и последните три - меногон. Смути ме факта, че като изключим два празни фоликула, другите негодни бяха "презрели" яйцеклетки. Както и да е - трансферът мина и сега се надявам "експериментът" да се укаже накрая успешен.
« Последна редакция: Май 21, 2012, 13:46:15 pm от hope-love »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Дълъг протокол и качеството на яйцеклетките
« Отговор #18 -: Май 21, 2012, 19:25:42 pm »
 :ask:
Дано да е успешен osi_9 osi_9 osi_9
На мен ми обясниха същото - че първият опит е по-скоро диагностичен и от него се правят изводи относно реакцията на организма.Не ми  дава мира обаче един въпрос - защо в много голям процент от случаите първият опит е по дълъг протокол?Не се ли натоварва повече организма с този блокаж,а и ми се струва,че после минава повече време докато се успокои? :ask: