0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #20 -: Март 22, 2012, 10:42:24 am »
Да, точно както Фелиндра и Стефи са обяснили, наредбата забранява донорството на ембриони, но позволява донорски яйцеклетки и донорски сперматозоиди.
*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #21 -: Март 22, 2012, 12:29:25 pm »
Отново огромно благодаря на всички, включили се!
Подкрепата ви е безценна за мен!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донорски ембрион
« Отговор #22 -: Март 22, 2012, 14:25:00 pm »
Да, точно както Фелиндра и Стефи са обяснили, наредбата забранява донорството на ембриони, но позволява донорски яйцеклетки и донорски сперматозоиди.

Аз мисля, че е точно обратното затова са болднати от Стефи ;)
1.4. поставяне в тялото на жената на зиготи (ембриотрансфер), получени
от оплождането на:
     
1.4.1. яйцеклетки от същата жена и сперматозоиди от партньорa;
     1.4.2. яйцеклетки от същата жена и сперматозоиди от донор;
     1.4.3. яйцеклетки от донор и сперматозоиди от партньора;
     1.4.4. яйцеклетки от донор и сперматозоиди от донор;

1.4.4 става въпрос за получен по този начин донорски ембрион!


*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #23 -: Март 22, 2012, 15:04:33 pm »
Да, но това не е донорски ембрион, а е получен от донорски яйцеклетки и сперматозоиди, тоест не е това да е ембрион дарен от друга двойка.
Всъщност не съм убедена дали го забранява даряването на ембрион от други партньори или просто не е регулирано в нея, поне не намирам.
« Последна редакция: Март 22, 2012, 15:37:12 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донорски ембрион
« Отговор #24 -: Март 22, 2012, 15:36:51 pm »
изрично съм търсила дали в наредбата има текст, забраняващ даряването на ембриони - няма такъв текст.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #25 -: Март 22, 2012, 15:37:38 pm »
изрично съм търсила дали в наредбата има текст, забраняващ даряването на ембриони - няма такъв текст.


и аз това правих преди малко, няма значи.
Re: Донорски ембрион
« Отговор #26 -: Март 22, 2012, 15:43:59 pm »
Това по принцип лекарската етика го изисква и аз например не бих пожелала такива ембриони.
Не може две различни жени да износват един и същи генетичен материал.
В случай, че някой лекар си го позволява, не ми се мисли какво ще напишат медиите. Според мен трябва да се забрани да се слагат такива ембриони.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донорски ембрион
« Отговор #27 -: Март 22, 2012, 16:13:34 pm »
Това по принцип лекарската етика го изисква и аз например не бих пожелала такива ембриони.
Не може две различни жени да износват един и същи генетичен материал.
В случай, че някой лекар си го позволява, не ми се мисли какво ще напишат медиите. Според мен трябва да се забрани да се слагат такива ембриони.


А някъде извършва ли се подобен тип процедура изобщо?
Аз пак на темата, нали яйцеклетката като се оплоди става ембрион, дали е подарен в такъв готов вид или е "сделан" в лабораторни условия той за мен, пак си е ембрион и то изцяло донорски 8O


*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #28 -: Март 22, 2012, 16:13:47 pm »
болднала съм го, за да се види, че не е донорство на ембрион, т.е. на мен са ми останали и аз вместо да ги замразя ги дарявам на друга двойка. не, тук става дума за съвсем независими и анонимни един от друг донор на яйцеклетка и донор на сперма.
донорството на ембрион в онзи смисъл за който всички се сещаме първоначално не е уредено, поне и аз не намерих :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донорски ембрион
« Отговор #29 -: Март 22, 2012, 16:16:52 pm »
болднала съм го, за да се види, че не е донорство на ембрион, т.е. на мен са ми останали и аз вместо да ги замразя ги дарявам на друга двойка. не, тук става дума за съвсем независими и анонимни един от друг донор на яйцеклетка и донор на сперма.
донорството на ембрион в онзи смисъл за който всички се сещаме първоначално не е уредено, поне и аз не намерих :)
Да, да аз разбрах това ;) Просто си продължих разсъжденията пак в тази насока ...


Re: Донорски ембрион
« Отговор #30 -: Март 22, 2012, 16:21:01 pm »
Стефи, много точно си го обяснила :D
Доколкото разбирам красавицата има впредвид, замразени ембриони останали на съхранение в дадена клиника, и двойката след време се отказва от тях, дали се предлагат на нуждаещи се от такива ембриони.
За това казах, че аз не бих се възползвала от такива.
*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #31 -: Март 22, 2012, 16:44:36 pm »
Да, точно това даряване никъде не е уредено, мисля в някой по стар вариант на Наредба 28 имаше нещо, че може да се даряват за научни екпсерименти, но не съм сигурна :oops:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донорски ембрион
« Отговор #32 -: Март 22, 2012, 19:47:25 pm »
Стефи, много точно си го обяснила :D
Доколкото разбирам красавицата има впредвид, замразени ембриони останали на съхранение в дадена клиника, и двойката след време се отказва от тях, дали се предлагат на нуждаещи се от такива ембриони.
За това казах, че аз не бих се възползвала от такива.

Не, Фелиндра изобщо нямах това напредвид, т.к както го изяснихме вече, не виждаме текстове в Наредбата да е уредено!
По-скоро говорех за такъв ембрион получен в лабораторни условия от оплождане на дарени яйцеклетки с дарени сперматозоиди, което е равно пак на донорски ембрион, но не дарен от сем-во!


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Донорски ембрион
« Отговор #33 -: Март 22, 2012, 20:16:53 pm »
Спомням си, че в договора за съхранение на замразени ембриони, който ние подписахме, пишеше че можем да направим трансфер, да ги унищожим или да ги дарим за научни изследвания.


Re: Донорски ембрион
« Отговор #34 -: Март 22, 2012, 20:22:43 pm »
Или аз не чета правилно, или и ти не знаеш какво питаш.
Нали Стефи ти каза, удебеления текст е от наредбата в която се разрешава, но само както ти го определяш донорския ембрион, а не останал от двойка.
Мен не ме мързи да пиша, но поне се изразявам ясно, така че всички да ме разберат, а не приказки все едно си говорят адвокат и съдия.

не виждаме текстове в Наредбата да е уредено!

точка 1.4.4 отговаря точно на това, че е разрешено такъв вид ембриони да се поставят, затова е удебелено.

Eille, абсолютно си права, така е не трябва да се предоставят на друга двойка.
*
Re: Донорски ембрион
« Отговор #35 -: Март 23, 2012, 11:25:05 am »
Момичета, моля ви по-спокойно!
Всички можем да четем, всички можем и да разсъждаваме и да преценяваме последиците, клиниките също си знаят работата, едва ли е необходимо този леко менторски тон в темата, която сама по себе си е достатъчно деликатна!
Още малко и ще викнем и М.Б, за да направи един филм...
Не съм я пуснала за това тази тема!


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донорски ембрион
« Отговор #36 -: Март 23, 2012, 13:44:54 pm »
Или аз не чета правилно, или и ти не знаеш какво питаш.
Нали Стефи ти каза, удебеления текст е от наредбата в която се разрешава, но само както ти го определяш донорския ембрион, а не останал от двойка.
Мен не ме мързи да пиша, но поне се изразявам ясно, така че всички да ме разберат, а не приказки все едно си говорят адвокат и съдия.

не виждаме текстове в Наредбата да е уредено!

точка 1.4.4 отговаря точно на това, че е разрешено такъв вид ембриони да се поставят, затова е удебелено.

Eille, абсолютно си права, така е не трябва да се предоставят на друга двойка.

Ами всъщност аз нищо не питам само си изказах мнението, извинете


Re: Донорски ембрион
« Отговор #37 -: Октомври 02, 2012, 23:15:58 pm »
стана ми интересно - би ли могло донорството на ембрион да бъде ползвано като вратичка за неприетия закон за сурогатното майчинство? да се дари ембриона на евентуалната сурогатна майка, при раждането да се запише на биологичния баща, и след това да бъде осиновено от биологичната майка?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Донорски ембрион
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2012, 16:45:06 pm »
Рени, мисля че тази тема може да ти отговори донакъде на въпроса. Фуси много хубаво е написала за рисковете от такива "вратички" по отношение на основяването.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48152.0;all



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донорски ембрион
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2012, 17:13:10 pm »
стана ми интересно - би ли могло донорството на ембрион да бъде ползвано като вратичка за неприетия закон за сурогатното майчинство? да се дари ембриона на евентуалната сурогатна майка, при раждането да се запише на биологичния баща, и след това да бъде осиновено от биологичната майка?

няма законови актове, които да регулират даряване на ембрион, още повече - лично, неанонимно даряване. това се писа 4-5 постинга по-нагоре в тая тема.

тоест - нищо "по-узаконено" не може да излезе от тая трънка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!