0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #160 -: Март 16, 2012, 11:47:48 am »
Ех, тук следва тежка въздишка. Никога не си съм си позволявала да пиша тук по политически въпроси, но просто нашата нация наистина е болна, щом продължават да вярват на бат Бойко. Верно е обаче, че кадърното няма да се кандидатира на такива постове и за това никога България няма да може да излезе от блатото, да не кажа тинята. Напоследък, се заговори в публичното пространство и за възможен фалит, в който ние отдавна сме, но по една или друга причина отказваме да си признаем, но всички знаем, че това е факт. И макар,че има единици които се осмиляват да си помислят, че могат да помогнат, биват смачкани, употребени и изплюти.За капак и унизени. Наистина д-р Константонов се опитваше да работи, кой и как му попречи си знае.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #161 -: Март 16, 2012, 12:43:33 pm »
Да върна малко темата на зад. Прочетох, че мерите температура без да будите децата, ще ме светнете ли как става това?

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #162 -: Март 16, 2012, 12:48:40 pm »
С електронен термометър за ухо или чело. :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #163 -: Март 16, 2012, 13:01:45 pm »
и под мишницата става, аз меря само под мишница :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #164 -: Март 16, 2012, 13:17:25 pm »
Еее,Стеф,те твоите много дълбоко спят бре :D.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #165 -: Март 16, 2012, 13:18:46 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #166 -: Март 16, 2012, 13:19:54 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:
и аз така меря
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #167 -: Март 16, 2012, 13:33:41 pm »
Много ми допада тази гледна точка на този британски писател за образователните системи по целия свят. Много важни неща казва този човек: http://www.ted.com/talks/lang/bg/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html

Професорите в университетите гледат на тялото си като на начин на транспорт на главите си. Просто думи нямам. Това е начина да си карат главите на срещи! И последващото за гърченето в ритъм и писане на статия за това, просто...
cygnus изобщо не ми допадат простотиите му. Определено много прекалява с хумора и не само с цитираното. Примера с детенцето и училище за танци е чудесен. Има го при някои деца и родители, децата са длъжни да следват амбициите на родителите си. Това е абсурдно, защото рано или късно детето расте и ще поеме пътя си.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 13:44:38 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #168 -: Март 16, 2012, 13:52:35 pm »
Да, на места оригиналничи за да направи речта си забавна, явно такъв му е стила, но това е за да подчертае по-добре праволинейния модел, който е залегнал в образованието и начинът, по който всички се поместват в общия калъп. А друго важно е, че всяко дете има нещо уникално може би не точно талант е правилната дума, а нещо, което може да прави добре, с любов, с вдъхновение и желание и има потенциал да развие много. Изразът академична инфлация, резултат на тази система, също ме накара да се замисля за дори съвсем недалечното бъдеще/.

П.П. Наистина е доста нестандартно поднесено, но пък мен лично ме хвърли в размисъл.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 14:24:45 pm от cygnus »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #169 -: Март 16, 2012, 13:55:12 pm »
Аз пък съм напълно съгласна с писателя, верно този вид хумор, който се демонстрираше не ми е по вкуса, но е напълно прав.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #170 -: Март 16, 2012, 14:14:25 pm »
Понеже намесихме малко политика:
http://bnt.bg/bg/news/view/72219/

Мисля, че водещата Жени си подписа заповедта за уволнение след това интервю на Б.Б.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #171 -: Март 16, 2012, 14:39:24 pm »
Да разбрах, преди имало работа за бакалаври, сега и за магистри няма. Еми така е,ама ме е срам да мрънкам и да се оплаквам като виждам как седят нещата в ирак например.  :)
Само да вметна, че онези лудите пишещи статиите наравно с мен си бодат цяла нощ очите, участват в проекти и печелят парички. От тях се закупува оборудване и се плащат лицензи с които програми дай боже ще се обучават и работят и вашите деца, дай боже и моето. То лесно да даваме акъл и плюем, ама да се потрудим и да направим нещо за децата, тва е друго.  :) Недоволни и мрънкащи винаги ще има ... В трудни времена живеем, всеки гледа да изяде другия, хората са изнервени и изтощени, така е. И аз така се чувствам. И аз мисля, че в учебния план са натъпкани много неща и не можем да сме добри във всичко, но за мен например не е проблем, аз просто пресявам. Наблягам на най-важното и това което ми доставя удоволствие. Останалото може да ти потрябва, може никога да не ти потрябва, но дори нищо да не си разбрал и да си гледал обясненията като филмче, един ден като стигнеш до там, вече ще си го чувал и виждал и ще се справиш много по-лесно. Затова не отхвърлям с лека рака поднесена ми информация. Тя е сложена там с цел.  :)
Политиката умишлено не я следя, защото много се ядосвам.  
И сега да не си помислите, че видиш ли съм се ядосала, обидила и т.н.или искам някой да обидя, не просто водим нормален диалог и изразяваме мнение. И аз мислех така, докато не загубих 5 месеца да правя курс за студенти, ако го минат печелят стипендия доколкото разбрах, плаща им се магистратурата в чужбина. Има много амбициозни и работливи деца, заслужава си труда  :) Е той писателя сигурно ще е недоволен и от моя курс
, ама да ви кажа пет пари не давам.  :) На 20 работливи и умни деца да дадем шанс да учат и работят извън България и да и дадем един хубав старт в живота, аз ще знам за какво не съм спала толкова време  :). Както и да е. Напоследък съм много емоционална. Искам света да оправя, ама няма.  :)
« Последна редакция: Март 16, 2012, 14:50:11 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #172 -: Март 16, 2012, 15:47:43 pm »
Хм, добре и аз меря с електронен термометър за чело, обаче нещо явно дава грешки. :? Ето, Малкия сега е наред да е болен - има си обилна хрема и като пипам с ръка челото, е топъл. Меря с термометъра - 36.8. Глупости, викам си аз. Пак меря: 37.2, а според мен е повечко (някъде към 37.5 е според моята ръка). Дадох панадол, пък да видим. Мерих моята - 36.9. Язък, че дадох 70лв. за него. Колкото пъти меря - толкова на брой резултати ще получа.

А иначе, Стефи, и моите деца спят само с пижама, не с повече катове дрехи. Но Дребния спи толкова леко, че не смея дори на челото да му измеря Т, а ти викаш да бъркам вътре в пижамата, че под мишницата. :lol: А Михаела пък спи толкова дълбоко, че където и да и бръкна, пак няма да се събуди. :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #173 -: Март 16, 2012, 15:55:25 pm »
Хм, добре и аз меря с електронен термометър за чело, обаче нещо явно дава грешки. :? Ето, Малкия сега е наред да е болен - има си обилна хрема и като пипам с ръка челото, е топъл. Меря с термометъра - 36.8. Глупости, викам си аз. Пак меря: 37.2, а според мен е повечко (някъде към 37.5 е според моята ръка). Дадох панадол, пък да видим. Мерих моята - 36.9. Язък, че дадох 70лв. за него. Колкото пъти меря - толкова на брой резултати ще получа.



Маги, същата работа е и с моя - меря на челото веднъж 37,5 после пак - 38, в ушите 39, после пак на челото 36 - изобщо не го ползвам вече... Само под мишницата меря, с този си играят.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #174 -: Март 16, 2012, 16:00:18 pm »
Като говорите за термометри да питам и аз: вчера меря с един термометър под мишницата 37.8, веднага меря с друг - 38.6 На кой да вярвам? И двата са електронни и меря под мишницата, разликата има само в това, че първия мери уж за 10 сек., но всъщност е по-бавен.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #175 -: Март 16, 2012, 16:04:13 pm »
Сладко, аз например като меря с електронен под мишницата не го вадя при изпискването, стартирам го пак и пак, докато между две изписквания не ми покаже покачване? Понякога след първото изпискване се е вдигало с половин градус още, което не е малко - дали е 37,5 или 38 .
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #176 -: Март 16, 2012, 16:12:11 pm »
В края на седмицата ви пожелавам бързо оздравяване на многото болни и хубави, слънчеви почивни дни!
Бих добавила за шарката нещо, което Бърди препоръчва- бани с препарат от овес реалба- има такъв на А-Дерма- ок.20лв. е за 500мл.На моето дете много му помагаха- облекчаваха сърбежите и подпомагаха възстановяването на кожата.
Нямам нет вкъщи, а на работа не ми остава време и затова рядко се вясвам, но се надявам скоро да чета само добри новини!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #177 -: Март 16, 2012, 16:18:41 pm »
Дони, мила с елекронния термометър не трябва да мериш няколко пъти един след друг. Мисля бърди беше коментирал това, че поне 15 мин. трябва да се изчака между меренията с един термометър! Отдавна беше, и аз така се бях шашнала и после разбрах къде греша! Аз меря с два елекронни един след друг, мерят почти еднакво!!! Ще се опитам да го намеря като линк!!!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #178 -: Март 16, 2012, 16:39:18 pm »
Аз съм ползвала два варианта на ушен термометър - този на Браун и друг, някаква японска марка беше, но не мога да си я спомня сега - в упътването и на двата беше описано колко да се извади от измерената стойност, за да се получи реалната Т - понеже в ушенцето по-принцип била по-висока Т, затова се налагало това изваждане.

Като меря с Брауна, обикновено правя три последователни измервания, не знам колко е правилно - неправилно, и после приемам за вярна усреднената Т. Но талка или иначе при последователните измервания, никога не ми е давало някакви драстични, а по-скоро минимални разлики.           
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #179 -: Март 16, 2012, 17:17:42 pm »
простете, ще ви върна на политическа вълна, ама министър юрист  8O що за лудост
колкото Евдокия Манева навремето направи много прекрасни неща с МОСВ /ако не си спомняте- крилатото предложение да прокопаят тунели в Стара Планина да отбиват реки в тях, за да направят воден транспорт/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит