0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фраксипарин и пункция ?
« -: Март 11, 2012, 13:39:29 pm »
Някой има ли представа може ли да ми направят пункция (за инвитро на ЕЦ) при положение че си инжектирам фраксипарин ? Доколкото разбирам има риск от прокървяване?
*
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #1 -: Март 11, 2012, 21:10:40 pm »
Мисля, че ден преди пункцията трябва да спреш Фраксипарина, а ден след пункцията можеш да започнеш отново да си го поставяш. Поне при мен беше така.
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #2 -: Март 12, 2012, 08:34:50 am »
Щом това решава проблема. при теб имало ли е стимулация?
*
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #3 -: Март 12, 2012, 15:33:29 pm »
Имала съм и опити със стимулация, и на ЕЦ.
Най-добре се консултирай с лекар.
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #4 -: Март 12, 2012, 16:20:19 pm »
Аз съм с тромбофилия и не съм спирала фраксипарина. Даже по принцип си го слагах сутрин, но анестезиоложката поиска да сменя времето и да го сложа в 18 ч. вечерта преди пункцията. Слагах фраксипарин 0.6. В деняна пункцията също си срложихвечерта. Но, аз отново казвам, че съм с тромбофилия и това е причината за фраксипарина. При мен нямаше прокървяване след пункцията. Смятам обаче, че преценката трябва да се направи за всеки конкретен случай от лекаря.
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #5 -: Март 12, 2012, 18:51:30 pm »
Благодаря за отговорите.
Аз съм с Фактор V на Лайден и дефицит на антитромбин III, и освен това имам и тромбоза.
Получих много противоречиви мнения от доктори което ме озадачи. Искам да чуя от първа ръка някой който е минал по този път.
*
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #6 -: Март 13, 2012, 15:32:58 pm »
Здравейте маминки :P Мен също ме вълнува въпроса за спирането на клексана.Аз съм бременна и съм с томбофилия.От деня на трансфера съм на клексан и аспирин протект,док.ми каза да спра аспирина в 30г.с.а клексана в 36г.с.Според вас ще има ли някакъв проблем за бебо  като спра терапията.Бих искала да се влючат мами минали по този път.За съжаление не съм в Бг.и тук ме следят други док.Притеснена съм,моля ви споделете мнение.
Re: фраксипарин и пункция ?
« Отговор #7 -: Юни 18, 2012, 14:00:25 pm »
Здравей aramiz, аз през цялата бременност бях на фраксипарин.
Казаха да го спра преди секциото, но бебо тръгна сам и просто не си го бях била по случайност 24 часа.