0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #720 -: Юли 11, 2012, 13:14:19 pm »
боб
салата домати и краставици
плодове

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #721 -: Юли 11, 2012, 16:59:26 pm »
скумрия с доматен сос, босилек и маслини на фурна
пържени кюфтета
пържени картофи
шопска салата
салата зеле и моркови
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #722 -: Юли 11, 2012, 17:10:49 pm »
гювеч с тиквички основно (толкова много има в градината, че вече не знам как да ги сготя, моля идеи......)

млечна крем супа от тиквички с грис
пълнени тиквички с кайма и ориз или само с ориз и зеленчуци
кюфтета от настъргани тиквички с яйце и сирене
тиквички огретен
мусака от тиквички
замразяване
изпращане на голям колет на Джам

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #724 -: Юли 11, 2012, 17:26:59 pm »
Ирина, напиши рецептата за кюфтетата от тиквички, моля
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #725 -: Юли 11, 2012, 18:25:12 pm »
Ирина, напиши рецептата за Кюфтетата от тиквички, моля


рецептата е малко на око. настъргваш 2-3 тиквички на рендето. може да поизцедиш чрез леко стискане, а може и не. 1-2 яйца разбити (опционално с натрошено сирене, може и без), сол, копър, брашно на око - това се обърква добре, докато стане смес с гъстота, позволяваща гребване с лъжица и изсипване в тигана. понякога става по-гъсто, понякога по-рядко, важното е да не се разтича в тигана, а да седи на купчинка.

пържат се в маслена баня, като обикновени кюфтета. ако не ти се пържи - към тая смес прибавяме и малко олио, разбъркваме, разстиламе в тавичка и печем на фурна, но вкусът е по-друг.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 07:52:32 am от mishanta »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #726 -: Юли 11, 2012, 20:54:51 pm »
Благодаря момичета, вече изпробвах повечето рецепти и се оказаха мнооого сполучливи! Обаче днес след като видя в тавата тиквички с ориз и домати, мъжът ми заяви, че една седмица искал само кюфетата и пържоли на скара  :lol: :lol:, всякакво друго ядене:
замразяване
изпращане на голям колет на Джам
Така че, моля Джам за точният адрес на доставката.

Ама кой го слуша, утре ще яде:
крем супа от тиквички  :lol:
печено пиле с картофи на фурна
праскови

А за другият ден ще има кюфетата от тиквички и от кайма!

Току що, успях да изчета и предложенията на midge, невероятна идея за сандвичис тиквички, лук, яйце, сирене и маслини прочетох и закуската утре е осигурена! :x
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 21:26:18 pm от stoeka71 »
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #727 -: Юли 12, 2012, 08:42:19 am »
Миналата седмица колегите ме водиха на някакво ресторантче с кухня аюрведа (не знам дали така се пише), та там ядох много вкусно нещо с тиквички и снощи пробвах да го сготвя.

Омлет от тиквички със семки

Та: настъргах 2 тиквички, изцедих хубаво, сложих сирене, 2 яйца и малко царевично брашно, нямам техните подправки за това с подправките импровизирах - малко магданоз, малко червен пипер, чубрица и малко олио. След това на тефлоновия тиган без мазнина го изпекох като палачинка от двете страни, малко трудно се обръща, но стана. Слага се в чинията, и върху палачинката се слага салата от домати, краставици, настърган морков, малко зеле и се захлупва с другата половина от палачинката, от горе се поръсва със сурови слънчогледови или тиквени семки. стана божествено :D
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 22:42:37 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #728 -: Юли 12, 2012, 08:55:37 am »
Ирина, напиши рецептата за кюфтетата от тиквички, моля


рецептата е малко на око. настъргваш 2-3 тиквички на рендето. може да поизцедиш чрез леко стискане, а може и не. 1-2 яйца разбити (опционално с натрошено сирене, може и без), сол, копър, брашно на око - това се обърква добре, докато стане смес с гъстота, позволяваща гребване с лъжица и изсипване в тигана. понякога става по-гъсто, понякога по-рядко, важното е да не се разтича в тигана, а да седи на купчинка.

пържат се в маслена баня, като обикновени кюфтета. ако не ти се пържи - към тая смес прибавяме и малко олио, разбъркваме, разстиламе в тавичка и печем на фурна, но вкусът е по-друг.

Точно така ги правих и аз, но вътре сложих и копър, 3 лъжици кисело мляко с мъничко хлябна сода, за да не останат сплескани и ги пекох във фурната върху хартия за печене. Станаха вкусни, децата ги харесаха.
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #729 -: Юли 12, 2012, 09:09:10 am »
Може и руло от тиквички, много бързо и лесно става и е страхотно за ракия или мастика :)

Или както Jam е предложила, да ти даваме адреси и да пращаш :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #730 -: Юли 12, 2012, 11:00:16 am »
Миналата седмица колегите ме водиха на някакво ресторантче с кухня аюрведа (не знам дали така се пише), та там ядох много вкусно нещо с тиквички и снощи пробвах да го сготвя. Та: настъргах 2 тиквички, изцедих хубаво, сложих сирене, 2 яйца и малко царевично брашно, нямам техните подправки за това с подправките импровизирах - малко магданоз, малко червен пипер, чубрица и малко олио. След това на тефлоновия тиган без мазнина го изпекох като палачинка от двете страни, малко трудно се обръща, но стана. Слага се в чинията, и върху палачинката се слага салата от домати, краставици, настърган морков, малко зеле и се захлупва с другата половина от палачинката, от горе се поръсва със сурови слънчогледови или тиквени семки. стана божествено :D

именно, сватя - тва е същото кюфте от тиквички :) рецептата е силно разтеглива и позволява сместа да я пържиш, печеш, на тиган, на фурна, на секак.

обожавам тиквички, ама домочадието не ги кльопа иначе, освен пържени, ама за това не е познало...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #731 -: Юли 12, 2012, 11:14:54 am »
да, да пробвай, на вкус е по различно, защото го разтилаш като палачинка, т.е. тънко и се изпича по-добре от кюфтето, много е вкусно мисля че ще го каресат и домашните :D
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #732 -: Юли 12, 2012, 12:11:56 pm »
моля за рецепти за супи или ядене с БАМЯ.
на много места съм яла по заведения и много ми харесва. днес си взех от магазина, но не знам как да си направя. ако не е за темата, може и на лични. благодаря предварително.
днес ще ядем пица и салата домати със сирене. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #733 -: Юли 12, 2012, 12:19:07 pm »
и ние тази вечер ще сме на домашна пица и салата :)
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #734 -: Юли 12, 2012, 13:04:22 pm »
Снощи таратор и пилешки пържолки и шунка на скара.
За днес отново таратор и баница.
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #735 -: Юли 13, 2012, 17:41:53 pm »
Кебапчета на скара
Пържени картофи и ще пробвам някоя от рецептите за тиквички че и аз имам в хладилника :-)

*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #736 -: Юли 13, 2012, 19:02:43 pm »
Пилешки бутчета на фурна и картофки на фурна, естествено и таратор  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #737 -: Юли 15, 2012, 12:02:17 pm »
гофрети със сладко за закуска
тънка наденица с картофи и печурки във фурната
дебела наденица на грил тиган
таратор
салата зеле и моркови
диня
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #738 -: Юли 15, 2012, 15:19:13 pm »
мусака с риба тон
Re: Какво ще готвим тази вечер-16!
« Отговор #739 -: Юли 15, 2012, 17:08:21 pm »
пилешка супа
любимата ми лятна манджа- чушки с доматен сос
бутчета в плик