0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #60 -: Март 06, 2012, 16:10:29 pm »
Горчи, и още как! Да не мислиш, че не съм го опитала?  :D Прави сте - вони ужасно на дъвка, като цяло е сладък, но има един отвратителен привкус, а и стои малко на гранулки и явно й полепва по небцето и езика и я дразни. Както и да е - до утре сутрин ще трябва да изтраем някак си и да го давам. Иначе да се похваля, че нямаме вече темпертура и поне /надявам се/ антибиотика няма да сменяме. Все още се одрисква до ушите, но поне започна да хапва помалко, което ме радва.
Зори, честита ви годишнина! Още дълги години да се обичате и да се радвате един на друг!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #61 -: Март 06, 2012, 16:20:07 pm »
Момичета, моля ви който купува детско бельо на Вис Виталис да ме ориентира с размерите защото в сайта пише, че е според кг. на детето и са с размери 24, 26, 28 и т.н.
Какъв размер трябва да взема за дете на 2г. (2-3 г. примерно). Понеже незная къде във Варна има такова бельо ще си го поръчам по и-нет. Ще отида и до един склад да купя но там също няма доколкото знам на тази фирма а ми препоръчаха стоката им като добра.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #62 -: Март 06, 2012, 16:26:32 pm »
Лиско, заповядай:
http://www.pumpal.net/size.php

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #63 -: Март 06, 2012, 16:47:15 pm »
Зори, честита годишнина - желая ти любов и топлина в семейството!

Мише, бързо възстановяване!

Лисе, бельо на Вис Виталис съм купувала от онези бебешки магазинчета под кооперациите до пазара. Но размери не знам, винаги на око съм вземала :oops:
В Хиполенд също имаше, преди година някъде последно съм вземала от там.
Но то май нищо от изброеното не ти е удобно и близко...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #64 -: Март 06, 2012, 17:10:33 pm »
Лиско, заповядай:
http://www.pumpal.net/size.php



Супер си:))))))))))Благодаря ти Вера.

Цвети, няма на кого да оставя децата за да изляза и трябва да поръчам спешно няколко чифта, че бодитата без памперс им висят до коленете и са им ледени дупетата:)
Майка ми като дойде ще проверя и на тези места за които си казала.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #65 -: Март 06, 2012, 17:15:44 pm »
Лисе, ако купуваш бодита пак, мога да ти измеря боди на Вис Виталис имаме и 28 и 30 размер /от по-малките също мога да поровя да видя дали имам останали в къщи/.

р-р 30:
от рамото до долу /закопчано естествено ;)/- 48 см
под мишниците- 29-30 /разтегливичко е и не мога точно да измеря/
от рамо до рамо- 26
ръкав от рамо- 29

р-р 28:
от рамото до долу- 43 см
под мишниците- 28
от рамо до рамо- 24
ръкав от рамо- 26

И двата модела са еднакви- бели с дебел рипс. Доста пране са отнесли и не са мръднали. Много съм доволна. Само дето се е случвало размера да не им е много точен от модел до модел. Като беше по-мъничък моя съм му вземала от друга материя и понякога не улучвах размера, въпреки че уж им го знам.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 17:34:13 pm от джиджи »


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #66 -: Март 06, 2012, 17:35:14 pm »
Лисе, ако купуваш бодита пак, мога да ти измеря боди на Вис Виталис имаме и 28 и 30 размер /от по-малките също мога да поровя да видя дали имам останали в къщи/.

Джиджи, няма да купувам вече бодита, че ми е неудобно и бавно докато ги закопчея и разкопчея. Мисля да минем на потничета и боксерки/слипове, бикини.
Много благодаря.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #67 -: Март 06, 2012, 17:36:57 pm »
Тогава не мисля, че ще има проблем с размерите :) + - един нагоре или надолу за потничетата и боксерките не е толкова фатално.


*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #68 -: Март 06, 2012, 17:48:28 pm »
специално за потниците моя съвет е да купиш дори един номер по големи, за да се загащтват хубаво, още повече че и при пране се свиват.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #69 -: Март 06, 2012, 18:23:59 pm »
специално за потниците моя съвет е да купиш дори един номер по големи, за да се загащтват хубаво, още повече че и при пране се свиват.

Подкрепям! На мен не са ми се свивали, въпреки сушилнята, но точно потниците много бързо се израстват и кръстчетата са все голи. Като взема един номер+ и се носи и за есента, че дори сега имам за резерва.
Ако има начин да избираш, вземи рипсено трико - по-еластично е, не се променя с прането и се носи по-дълго време.
Имаме два, три комплекта потник+слипове, които купих точно миналия април и тогава взех един номер по-голям, носим си ги и изглеждат много добре.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #70 -: Март 06, 2012, 18:38:05 pm »
Лисано, не знам дали ще ти е от полза,
аз вече два сезона поръчвам бельо от един английски сайт
там са на години и за този сезон им взех на Калина 4-5г,
а на Митака за слипчета дори 6-7г това с опция да му е свободно!
Също и боксерки, но те са за 5-6 г, съвсем са му добре и идеални за зимата.
Потничетата ги поръчвам една година по-големи, ама много съм доволна!
Комплект 7 слипчета ми излиза около 10 лв....
на Калина понеже са по пъстри гащурките 5 броя бяха една идея по-скъпи!
Ей като видя в магазин комплект потник и слипче за 10-12 лв и ми призлява.

 :flower: Благодаря за подкрепата, по-добре съм!
Всички да оздравяват и малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #71 -: Март 06, 2012, 20:32:10 pm »
Мише, я давай бързо тоя сайт :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #72 -: Март 06, 2012, 21:09:45 pm »
Лисе, моят клечо още носи гащи №28-30 на Вис Виталис :) тениските и потниците са вече № 32

тия размери, дето са дадени в сайта pumpal, според мен са много заблуждаващи. според тях, детето ми би трябвало да носи вече №36.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 21:20:40 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #73 -: Март 06, 2012, 21:26:44 pm »
оф и кака ти Деса си носи гащите от преди 3 г. :lol:
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #74 -: Март 06, 2012, 21:29:36 pm »
И ние носим гащи още за 3-4 год., но и аз ги купувам от Англия или Франция. Тук са такива цени, че ... българско взимам само потничета, бельото или ни е голямо или не съм доволна от към цена качество или пък и двете.Между другото винаги като купувам дрехи от БГ е на око и ми еужасно трудно с панталоните и обувките, че нас и лепките не ни ловят.

Ние памперса го махнахме от раз, като съм опитвала преди това, два три пъти през годината. Мисля беше готов още преди яслата, но от както тръгна /навършени 2 год./, ходихме с памперс гащи се затвърди.  В яслата е вършил работата под час обаче. Изобщо не си казваше, всъщност до 3-3 и половина години не си иказваше. Ходеше когато го заведат, явно е бил доста стресиран. По голяма нужда категорично отказва да ходи в яслата и градината. Мноооого рядко се случва, но когато аз го взимам.
Сега се опитвам да му втълпя, че не е нужно да казва какво му се прави, а къде му се ходи, но още не осъзнава. Първо пишкаше седнал, но чурката му щръкваше и опикаваше пак около гърнето. После се научихме прави, защото се падаше лятото и естествено у дома също прав на гърнето. По едно време искаше и  прав да ака в гърнето, ама му секнах ентусиазма.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 21:35:28 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #75 -: Март 06, 2012, 21:57:01 pm »
Чудя се дали да ви завиждам, че вече сте на нивото с махането на памперса, или да изпадам в ужас от мисълта какво предстои :-) Кай дори не желае да опита да седне на гърнето, веднага става да си се вее по голо дупе и да ми се хили... Поне още не му е хрумнало да си го нахлупи на главата (още помня един разказ на свекърва ми за баща му)....

Дали не мога да ви отклоня за малко от тази тема? Че тука е събран доста концентриран опит: дали знаете за "бебешки детски клуб" в София, където да може да си играе Кай (стои прав и пристъпя за ръчичка или за секцията например, и пълзи, но да стои изправен сам може само докато не се сеща, че го е страх и тогава тупва по дупе)? Иска ми се да намеря някаква "детска площадка", където да не се налага на 100% да го държа да не се пречука - кръста ми съвсем се предаде пред това 10-килограмово чудо-юдо, а и пак ни чакат дъждовни дни и ще полудее у нас; пък и вече се изправя точно на височината на първите ми рафтове книги и почнаха да дават фира....
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #76 -: Март 06, 2012, 22:02:22 pm »
Аз купувам предимно бельо на Венера - Българско, много съм доволна. Номерът е 98-104, но според мен не си отговарят много, леко са умалени.
Мише, има една леля тук в квартала, която продава много хубави неща /български/, основно потници, гащи, бодита, но и блузки анцузи, пазарува от някакви складове и наистина са й много евтини нещата. Аз лично, предимно от нея се запасявам с такива неща. Върти ми се в главата нещо от сорта на 3-3,50 лв. за потниче+гащички, но наистина не беше скъпо. Не може да не си я срещала. Пропуснала съм из редовете някъде твоите преживявания. Скорошно оздравяване!
Аз, не смея да се похваля, но от днес следобяд не сме дрискали изобщо, дано това да ни е..Сега спи спокойно незнам отколко вечери насам...
Лека и спокойна нощ ви желая!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #77 -: Март 06, 2012, 22:41:54 pm »
Нинко, знам я...много ми е тъжен начина по-които предлага,
винаги се чувствам виновна, като откажа  :oops:
Иначе са хубави нещата, имам от нея един комплект на Калина!


Мише, я давай бързо тоя сайт :)

Джиджи заповядай  :PТУК George at Asda
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #78 -: Март 06, 2012, 22:47:29 pm »
Бельо съм купувала последно от Карфур. При разпродажбите на текстила цените стават символични (до 70% са финалните разпродажби).Номерата са на възраст и взимам следващия номер. От качеството съм доволна.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #79 -: Март 06, 2012, 22:58:02 pm »
Мише, дано си добре вече.

Аз видях къде във Варна има магазин в който предлагат бельо на Вис виталис а предполагам и други марки също. Ще отида до там за да се ориентирам в размера защото най-много да поръчам нещо, което не трябва.

Много благодаря за всички споделени мнения. Ще имам предвид всичко:) Особено за потниците да са по-големи.