0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #40 -: Март 05, 2012, 23:39:52 pm »
И на мен ми е на дневен ред пишкането.Днеска се съгласи след сън да го сложа на гърнето, ама явно много му се пишкаше на човека, та резултата не беше никак добър-опикахме къщата. Само за сведение-беше седнал. Та сега съм в чуденка как да го уча :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #41 -: Март 06, 2012, 07:47:03 am »
Аз смятам идната събота и неделя да сваля памперсите, за да видя как ще е.  И понеже тук е вече топло,смятам да прекара почти целият ден на двора, че по-малко да чистя подове :-). Накупих общо 12 чифта гаши - дали ще ми стигнат за един ден или да купувам още?

Боби


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #42 -: Март 06, 2012, 08:26:43 am »
Добро утро от нас.
Темата за памперсите ни е на ред. Чакаме малко да се постопли и ги махаме. Иначе Ники знае отдавна за какво служи гърнето и даже си го търси за акото. Та се надяваме, като ѝ стане мокро на дупето, бързо да свикне. Но аз я слагам 2-3 пъти на ден на гърнето. И съм забелязала, че когато се противи - гърнето е празно. Но когато се съгласява да седне - винаги пишка. И да попитам - за следобедния сън - с памперс или без, когато го махнем. Нощния знам, че по-късно.
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #43 -: Март 06, 2012, 08:34:16 am »
 И понеже тук е вече топло,смятам да прекара почти целият ден на двора, че по-малко да чистя подове :-). Накупих общо 12 чифта гаши - дали ще ми стигнат за един ден или да купувам още?

Дворът си е най-добрият вариант :) За щастие аз и при двамата разполагах с комбинацията двор + топло време и така значително се улесняват нещата (хем и гащите съхнат по-лесно :))
Боби, 12 чифта би трябвало да стигнат...

Моето момченце също пишка седнало. Веднъж навън се опитах да го изпишкам прав, но той нещо се смути, не можа да разбере, че това е поза за пишкане и пак си минахме на "момичешка поза" :)
« Последна редакция: Март 06, 2012, 08:51:18 am от tzvetenze »
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #44 -: Март 06, 2012, 08:52:39 am »
Пеше,за следобедния памперс смятам че детето само си"показва" кога да го махнеш.Митко от 1 месец е без памперс следобяд,защото може би около седмица преди това забелязах че със ставането памперса е сух.За 1 месец се е напишкал само веднъж и то защото спа 3 часа :).

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #45 -: Март 06, 2012, 09:02:24 am »
Пеше, махнах памперса по време на сън тогава, когато имаше един продължителен непрекъснсат период, през който след ставане памперса е сух. Така процедирах и със следобедния, и с нощния. Сега не си спомня точно колко е бил този период, но някъде поне 2 седмици изчаках, за да се уверя. От около половин година спим без памперс и не се сещам да имаме напишквания (с изключение един път, докато беше болен), но съм сложила непромукаеми протектори по всички легла, включително и нашето, за всеки случай. Че матрак не се чисти и не съхне лесно.

При Тони обаче проблем е да каже на друг, освен мен и татко му, че му се пишка. Докато бяхме във Варна и аз бях по лекции, отне известно време да свикне да казва на баба си. После имаше един случай, когато майка ми излязла за малко и той остава с баща ми, започва да търси и пита за баба си и накрая се напишкал - изобщо не казал на дядо си за какво я търси. Сега в яслата очаквам да го имаме този проблем.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 09:06:05 am от tzvetenze »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #46 -: Март 06, 2012, 09:49:48 am »
При Тони обаче проблем е да каже на друг, освен мен и татко му, че му се пишка. Докато бяхме във Варна и аз бях по лекции, отне известно време да свикне да казва на баба си. После имаше един случай, когато майка ми излязла за малко и той остава с баща ми, започва да търси и пита за баба си и накрая се напишкал - изобщо не казал на дядо си за какво я търси. Сега в яслата очаквам да го имаме този проблем.

Това ми направи впечатление и на мен през минлата седмица. Жената, която ми помага с чистенето стоя с тях един преди обед и никой от тримата не се е изпишкал нито веднъж в гърнето а в гащите. Не са искали и не са и казали.
Засега при сън немога да ги махна защото и тримата все още се събуждат с пълни памперси но предполагам, че трябва време за да се научат "да стискат":) А и предполагам оказва влияние, че пият много вода по цял ден и особено вечер. Дори ги ограничавам преди сън защото всяка сутрин се събуждат мокри до гърдите:)
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #47 -: Март 06, 2012, 10:02:42 am »
Лисе, слагай им памперс, разбира се, докато спинкат.
Предполагам, че това да не се напишкват на сън е някакъв рефлекс, който узрява, когато организмът е готов, едва ли е до научаване и приучаване. Щом са мокри сутрин, значи си ви трябва памперс за сън. Ти ще се ориентираш във времето кога можеш да го махнеш.













« Последна редакция: Март 06, 2012, 10:04:58 am от tzvetenze »
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #48 -: Март 06, 2012, 10:17:50 am »
Засега при сън немога да ги махна защото и тримата все още се събуждат с пълни памперси но предполагам, че трябва време за да се научат "да стискат":) А и предполагам оказва влияние, че пият много вода по цял ден и особено вечер. Дори ги ограничавам преди сън защото всяка сутрин се събуждат мокри до гърдите:)
Не сте само вие :D Но и Дара като Гериния Стефан пие много мляко нощем, та засега не мисля да го махам. Иначе през деня си казва - и в къщи и на яслата. Махнахме го почти от раз като беше на 2 и един-два месеца.
Деси, тя разбира, но знае, че горчи и й става гадно от него, затова не го иска и го даваме по описания от теб начин - с писъци, натискане и т.н...След което само се моля да не го повърне. Писна ми да пера - вече приличам на ходеща пералня  :(
Та по тоя повод днес си имаме и нова екстра - диария. незнам вече какво се случва с това дете - тъкмо днес се канех вече да я водя на ясла, като ми вдигна температура през нощта и се оплака, че я боли корема. Та гърлото вече е видимо добре но пък явно се е сдобила с някакъв стомашно-чревен вирус и ако продължи да вдига температура ще трябва да сменяме антибиотика. А аз пък за късмет на цялата ми каръщина сега имам и много работа по приключването, а вече цяла седмица не съм ходила. Опитвам се да правя нещо от къщи, но не ми се отдава кой знае колко.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #49 -: Март 06, 2012, 10:23:21 am »
Здравейте, не съм писала досега в седмичната тема  :D. Надявам се седмицата да е успешна за всички!
Като разисквате за памперсите - у нас това си беше сериозна работа. В смисъл, че на няколко пъти пробвах, но преди две години се оказа истински мазохизъм за мен като майка. И да е имало ефект е било по-скоро случайност, после минаха период на пълно отрицание. Изобщо им беше все едно мокри ли са или не.
Като станаха на 2 г. и 1-2 м вече се затопли и започнаха да поемат от примера на другите деца в градинките и да им подражават.
На ден да е имало 4-5 чифта гащи начишани. Все пак вече са в период, когато дори с памперс редуцират изхожданията на през час някъде.
Следобедният памперс го махнах първо при девойката, по време на сън си беше суха.
След като се научи да задържа през деня пък младежът започна да се върти и да е неспокоен, докато спи /макар с памперс/ и тогава ми хрумна, че може да му се чиша. И го вдигах и си имаше детето.

И у нас доста поразии имаше докато се научи да чишка седнал, за това повечето пъти прав м у е по-удобно и така свикна "като мъж". Но като е седнал, крачетата трябва да са широко отворени, пишлето надолу.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #50 -: Март 06, 2012, 11:42:24 am »
Блу,защо да чистиш бе,то в началото ти му държиш пишлето ,после започва и той .До сега не сме имали проблеми с това.
 Кокиче,малко преди да напррави 2 г. започна,но обедният памперс махнахме чак лятото ,а вечерният на 2г. и 7-8 м. някъде - беше му сух поне 1 м. и тогава спрях да слагам и не е имал нито един фал с напикаване.
 Аз не съм чакала лятото ,нито съм се зареждала с много гащи.Пробвах го през седмица и ако се напика 2 поредни пъти ,слагам памперса.Не виждам смисъл той да ми пикае по 10 пъти на ден и аз да упорствам.Много лесно стана при нас.Той сам взе да си казва,макар да имаше памперс на дупето и реших,че явно е готов.Даже на дълъг път му слагах в началото ,за да не спираме в студа да го разголваме,но той не искаше да се изпика вътре.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #51 -: Март 06, 2012, 13:17:19 pm »
Здрава, усмихната и щастлива седмица!

Голяма тегоба ми е тръгването сутрин на Митака за детска,
то се започва от предната вечер с 1000 уговорки,
много говорене и убеждаване!Ще свикне, но дотогава,
дано не ми се накъса сърцето на също толкова хиляда парчета!

Моето момче пишка прав през деня, след сън обаче пишка седнал.
За мен, когато се почувстват готови тогава, и най-вече тате да покаже!
Аз просто, няма как...

Пампите и гърнето са дълга тема и при двамата съм махнала дневния на 1г и 10 месеца, 
за 10 дни с 10-15 чифта гащи, като още два месеца слагах и на обед!
Калина сега е само с нощен, защото пие мляко та пушек се дига!
Явно до първи клас ще мъкне шишето.

Аз боледувам, мислех си само с гърлобола да се размина съботно неделно,
но възпалих ухо снощи и си отвисях в 20то ДКЦ и се нагледах
на "чудно" отношение на доктор към спешен пациент в края на работния ден!
Уши, нос, гърло тази сутрин като разбра, че ме боли ухото
от страната дето се пребих  преди 10 дни ме прати и на невролог,
ще оцелея се оказа, следващия път по-хубаво да падна!
Само се моля мишоците да ги подмине, че за първи път ме боли ухо,
но не искам да повторя никога вече!

Хубав и усмихнат ден на всички!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #52 -: Март 06, 2012, 14:09:03 pm »
нуну, аз след сиропа винаги му давам да пие каквото обича. Когато бях дете и трябваше да взимам някое гадно лекарство, винаги ми даваха нещо сладко след това.  :lol: Тъй като ние не сме по сладкото, давам му мляко и той е предоволен.

Зори, къде ще държи, къде ще блее ... Ще играя на сигурно.

Лисицо, ама ти направо си нахална.  :lol: Искаш за две седмици и дневния, и нощния да махнеш. Полека! Като дойдем през лятото, тъкмо могат тризнаците да покажат на моя хубостник, нищо, че са по-малки от него.

мише
, да се оправяш бързо!

Лек ден от мен!

Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #53 -: Март 06, 2012, 14:10:22 pm »
Прекрасна седмица и от нас!
Моето дете е голяма клюкарка - всичко разказва в градината.

Зори, честита годишнина. Още много да отпразнувате и все щастливи да са! По повод  разказите на децата, на първата родителска среща в градината нашата директорка много ме разсмя като каза "И не се тревожете за нищо. Ние знаем много семейни тайни, но на никого не казваме." :wink:

За момченцата - не трябва ли татковците да ги учат на разни мъжки неща, като пишкане прав например? У нас поне така стана, на около 2г 9м.

Мише, оправяй се бързо. УНГ-то погледна ли ти тъпанчето? Понякога се пука от силен удар на тази страна на главата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #54 -: Март 06, 2012, 14:56:27 pm »
Мише, оправяй се бързо. УНГ-то погледна ли ти тъпанчето? Понякога се пука от силен удар на тази страна на главата.

Мармотче, ако имаш предвид с отоскоп, да!
Аз нямаше и да кажа, че съм паднала, но гърлото и ухото ми са възпалени
едностранно в дясно от страната на удара и затова споменах, за да изключа
или потвърдя евентуално съвпадение!Според УНГ е вирусна инфекция
възпалила гърлото и оттам ухото!

 :flower: Зори, прощавай, честита ви годишнина!
Здраве, обич и пълна къща!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #55 -: Март 06, 2012, 15:03:33 pm »
Зори,честита годишнина!Много любов и щастие желая!
Мише,бързо оздравяване,а на Митачо бърза адаптация!
Аз пък съм в другата крайност.След като реших да го задържа Митко поне още седмица,в Неделя вечерта 1 час се молеше "Мамо,дина/градина/утре може?".Та трябваше да го пусна.дано да е по дълго здрав. :)

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #56 -: Март 06, 2012, 15:04:20 pm »
Ех, Мише, много си имала да теглиш! :( Това да ти е за последно!!!

Аз днес си отдъхнах, малкия ураган е изчистил хриповете! И как няма като не се спира нито за секунда!
Едвам го опазвам вечер от посещение на спешен я ортопедичен, я хирургичен кабинет!!! :oops:
За съжаление аз я окъсах пак с тоя ужасен синузит! :( Гадна работа е това - през деня съм ок, ама легна ли вечер - ад!!! Ако искате ми вярвайте спала съм с почти виснала глава от леглото за да не кашлям и събуждам всички! :?
Че не се и стопли това време вече...
*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #57 -: Март 06, 2012, 15:35:47 pm »
Ооо, това с пишкането седнал при момче е отлична идея. Така няма да се опикава тоалетната. У нас като идва един приятел на мъжа ми опикава тоалетната.  :x Направо се чудя как още не съм го скастрила или дала да си изчисти.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #58 -: Март 06, 2012, 15:41:08 pm »

Деси, тя разбира, но знае, че горчи и й става гадно от него, затова не го иска и го даваме по описания от теб начин - с писъци, натискане и т.н...

Как горчи??? Как може детските АБ да горчат. Не знаех, че има такова чудо...

Всички АБ, които са вземали моите деца са сладки сиропчета

*
Re: Най-милата и сладка седмица - на МАМА - 05 - 11.03.2012
« Отговор #59 -: Март 06, 2012, 15:55:40 pm »
Албена, последният ни сироп беше ужасно сладък. Все едно глюкоза трябваше да пие. А и имаше някакъв неприятен привкус.
Иначе антибиотикът е с вкус на ягода, но пак не искаше да го пие моят син.