0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #420 -: Май 10, 2012, 23:22:22 pm »
Здравей todorovaaa,
ние сме със същата диагноза и първо започнахме с инсе.Имам 4 неуспешни,но нито за миг не съжалявам,че опитах.Това е доста по-бърза и щадяща емоционално,физически и финансово процедура.Аз лично предпочетох да опитаме първо с леката артилерия.Пък и защо да нямаш шанс - нали преди самата процедура материала се обработва и се избират най-добрите плувци?
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #421 -: Май 11, 2012, 10:31:23 am »
Здравей todorovaaa,
ние сме със същата диагноза и първо започнахме с инсе.Имам 4 неуспешни,но нито за миг не съжалявам,че опитах.Това е доста по-бърза и щадяща емоционално,физически и финансово процедура.Аз лично предпочетох да опитаме първо с леката артилерия.Пък и защо да нямаш шанс - нали преди самата процедура материала се обработва и се избират най-добрите плувци?

Е,по принцип си права-така е логично,но от два дена чета по форуми и оставам с убеждението,че много малък процент от надяващите се момичета успяват.А и има друго казваш щадяща емоционално и финансово ,но ако си ги сметна 3-4 инсета по около 1000 лв,и 3-4 пъти разочарование,мисля да изкараме тежката артилерия :)А ти пробва ли ИКСИ или Ин витро?лек ден на всички
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #422 -: Май 11, 2012, 10:49:17 am »
Да,
имам едно неуспешно ICSI в началото на този месец и сега подготвям документи за втори опит.
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #423 -: Май 11, 2012, 18:30:50 pm »
Здравейте,нова съм тук и започваме евентуално ИКСИ по наше настояване.Доктора ни препоръчва да пробваме 3-4-5-6 инсеменации ,само да кажа че  сме с мъжки фактор диагноза oligoasthenozoospermia,изписаха хапчета за съпруга ,и на 28.05 правим втора спермограма,ако била същата или по-добра да сме пробвали инсеминации.Ако някой е запознат или има подобен проблем ,моля нека сподели,защото аз си мисля направо към ИКСИ-с тази диагноза и 10 инсета да направим шанса ни е просто нищожен.Успех на всички момичета!
На моят мъж също му беше написано така в изследванията,но ДНК анализа показва добра оплодителна способност.Правили лиса такъв ДНК анализ.Моя мъж също пие лекарства-андроситол,рибено масло от сьомги и ликопен,като доки каза,че тези лекаства ще запазят сегашното състояние.Успех
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #424 -: Май 11, 2012, 18:46:27 pm »
Ами какво да ти кажа-ДНК анализ не сме правили,но при около 6 години редовен секс-нищо не се получава,и сега чак преди месец отидохме на лекар и за 1 час диагнозата лъсна,при това положение едва ли има смисъл.Иначе му предписаха 4 вида хапчета и на всичките основната съставка е л-карнитин,филиева киселина и селен...ако се подобри спермограмата ок..така или иначе ИКСИ-то не ни мърда/така си мисля аз при толкова години  :(/
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #425 -: Май 11, 2012, 18:50:38 pm »
Здравей todorovaaa,
ние сме със същата диагноза, правихме инвитро през месец март тази година от първи опит успешно. Не сме пробвали никакви други методи, защото ни казаха че са безмислени. При кой лекар сте?
Ако мога да помогна с сещо съм насреща???
 
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #426 -: Май 11, 2012, 18:58:31 pm »
Еее браво първи успешен,и аз се надявам,ами първо бяхме в Майчин дом Варна при Халачева,там ни правиха спермограмата а и цветна снимка/която е ок/много  съм разочарована от тази жена,като отношение и т.н направо ме е страх да отида пак там,затова и се насочихме към ин витро центъра в Бургас-все още е нов и няма мнения за него във форумите...но специалиста там е д-р Георги Николов и Табакова/от София мисля ,,Репробиомед,,/,че именно Николов ни препоръчва няколко инсеминации,но на своя глава май ще ги прескоча,нямам толкова пари и нерви за губене като че ли.Много мерси за подкрепата
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #427 -: Май 11, 2012, 19:04:44 pm »
Нямям мнение за лекарите при които си била, но моя съвет е да направите още една консултация със андролог и уролог. Аз бях в Превен при доктор Бързашки - много съм доволна от него и от клиниката.
Пожелавам ти успех.
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #428 -: Май 11, 2012, 19:08:50 pm »
Каква спермограма правихте и колко % са нормалните сперматозоиди? При нас нормалните бяха 3 %, при спермограма по метода на крюген - те са най-точни.
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #429 -: Май 11, 2012, 19:18:51 pm »
Ами нашата без да ни питат не беше разширшна а обикновена -нормокинетични 25%,хипокинетични 25% и акинетични 50% и общ брой нормокинетични 3x10 на 6та....и нищо не разбирам
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #430 -: Май 13, 2012, 07:58:27 am »
Ами нашата без да ни питат не беше разширшна а обикновена -нормокинетични 25%,хипокинетични 25% и акинетични 50% и общ брой нормокинетични 3x10 на 6та....и нищо не разбирам
както и другите момичета са ти писали потърси още едно мнение,направете си разширена спермограма,незнам за тези лекари в Бургас нищо,но според мен независимо дали ще се прави ИСКИ или инвитро трябва да имате разширена спермограма.Успех ти пожелавам osi_9
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #431 -: Май 13, 2012, 08:01:21 am »
Нямям мнение за лекарите при които си била, но моя съвет е да направите още една консултация със андролог и уролог. Аз бях в Превен при доктор Бързашки - много съм доволна от него и от клиниката.
Пожелавам ти успех.

честито и аз съм при Бързашки и ще правим инвитро юли месец.Пожелавам ти леки и безпрепятствени 9 месеца. :cheerleader:
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #432 -: Май 13, 2012, 10:33:36 am »
Ами нашата без да ни питат не беше разширена, а обикновена -нормокинетични 25%,хипокинетични 25% и акинетични 50% и общ брой нормокинетични 3x10 на 6та....и нищо не разбирам
Тодорова, имам 4 инсета и 4 иксита. Последното е успешно.
Но моето мнение е, че просто е несериозно само на една спермограма да се стъпва. Направете разширена спермограма в друга клиника да се види и морфология и ДНК-микроделеции на Y-хромозомата, след като се твърди, че сте с мъжки фактор. Преди обаче така твърдо да заявят, че е мъжки фактор, е добре да са ти проследили овулацията, да сте правили фоликуметрия, защото това че са проходими тръбите още нищо не значи.
Ние лично преди да пристъпим към икси, правихме и генетични и имунологични изследвания.  
За тази клиника в Бургас можеш да питаш момичетата тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34197.440
Доколкото на мен ми е известно, настина още нямат много опит.
Ако трябва аз да избирам, може би бих пробвала инсета в такава клиника, но за инвитро или икси, определено бих избрала клиника с повече опит и доказана успеваемост.
Успех!
« Последна редакция: Май 13, 2012, 10:35:39 am от Bogi »
*
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #433 -: Май 13, 2012, 10:44:30 am »
И още нещо. Какви са тези суми от по 1000 лв. за инсеминация?
В София не съм платила повече от 350 - 400 лв. за инсеминация.
В ЧРЗ "Надежда" (Малинов) горе-долу толкова (около 1000 лв.) излиза опит инвитро/икси на естествен цикъл.
И ако резултатите от разширената спермограма са ОК и след като направите някое и друго допълнително изследване при теб също се окаже, че е ОК, не отписвай вътрематочните инсеминации като възможност.
Имам позната, която забременя за първи път на 42г. и сега си има хубаво момченце след инсеминация при д-р Персенска в ЧРЗ "Надежда". Тя си мислеше, че заради годините ще трябва направо тежката АРТилерия, но след като ги изследваха, д-р Персенска отсече, че не е необходимо и стана дори от първата инсеминация. Но е много важно да са ти проследили овулацията, т.е. да си с доказана овулация и да определят правилно момента.
Успех пак!
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #434 -: Май 13, 2012, 12:15:10 pm »
 Тодорова, ние сме със същата диагноза , но нас след разширената спермограма ни насочиха на преглед при андролог и уролог.И при разчитането на спермограмата и прегледа андролага ни написа заключение,че единствения възможен начин е ИКСИ.В момента съм бременна след първи опит в клиника Надежда.
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #435 -: Май 13, 2012, 16:01:09 pm »
Здравейте на всички момичета,ние така или иначе имаме час за втора разшерена спермограма,час при уролог след това и FSH/мисля беше/-хормон,и след това вече очакват да решим какво ще правим ИКСИ или инсеминации,а колкото до лекарите те не са от Бургас Табакова и Николов работят в Репробиомед -София,в Бургас нямаме такива специалисти ,за цените -не знам 450лв инсе+200 реинсе+пътни+отсъствие от работа,айде да не са 1000/около 750лв,и ако си ги повтарям няколко пъти/отидоха ми парите събрани за ИКСИ,и тогава вече няма да имам избор освен да чакам фонда.Направо не знам какво да си мисля.Благодаря много на всички за съветите и на бременните ЧЕСТИТО!А на тези които сме в очакване мнооого късмет!
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #436 -: Май 13, 2012, 17:49:45 pm »
Здравей, без да си натрапвам мнението прочети малко за въпросните лекари.
И това са най високите цени за инсеминация, които съм чувала 8O. Моето лично мнение е, че не трябва да се правят повече от 2 инсеменации. Успех, каквото и решение да вземеш!!! :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #437 -: Май 13, 2012, 19:02:16 pm »
Записвам се и аз :) След Дуфастон по схема (15 ден на МЦ за 10 дни) съм в очакване на МЦ ииии стартирам  :P
Малко съм се сдухала от мисли, кога ще ми дойде цикъла :?, ама дано ме изненада скоро :D


Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #438 -: Май 13, 2012, 19:34:07 pm »
ами прочетох и хубави и лоши коментари ,направо се обърках много вече,като че ли винаги има съмнение който и лекар да избереш-дали ще направи всичко по силите си,дали ще те претупа....дано да е на късмет че Плевен и София са ми много далече.и аз вече нямам търпение да ми предпишат стимулацията и да започваме,поне да свърши тази дилема....
Re: Ин витро / икси - март, април, май 2012 г.
« Отговор #439 -: Май 13, 2012, 19:36:00 pm »
Записвам се и аз :) След Дуфастон по схема (15 ден на МЦ за 10 дни) съм в очакване на МЦ ииии стартирам  :P
Малко съм се сдухала от мисли, кога ще ми дойде цикъла :?, ама дано ме изненада скоро :D
и аз като теб искам да ме изненада по скоро :)