0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #140 -: Май 05, 2012, 13:00:26 pm »
Да,сега като се сетя моята счетоводителка ме беше предупредила като пусках Митко на ясла,но моето майчинство беше изтекло.Това намерих:
Когато майката даде детето на ясла, е длъжна в 7 дневен срок от постъпване на детето в яслата да уведоми работодателя, за да и се спре майчинството. Така е по закон.

Какво правят яслите?
Яслите не пращат списъци до НОИ специално на кои майки да им се спре майчинството. Яслите обаче дават списъци с имената и ЕГН-тата на децата, които са записани в тях, защото на базата на тези списъци си получават парите от държавата. Финансирането им зависи от броя деца, така че информацията в списъците е актуална. Когато има промяна, за нея се уведомява своевременно. Тези списъци попадат и в НОИ.
Значи до тук НОИ има информация, че детето посещава ясла.

Отделно НОИ има информация от СГРАОН. Т.е. НОИ може да установи, че детето е дете на точно тази майката .

Отделно НОИ ( чрез НАП ) получава информация от работодателите за това техните служители със какъв статус са през съответния месец. Така НОИ може да установи че, детето посещава ясла, а майка му все още си ползва отпуск за отглеждане на дете до 2 години и си взима обезщетението за този отпуск.

Какви са последствията? Майката  е недобросъвестна и се е обогатила неоснователно. Дължи обратно парите, при това с лихви. Отделно майката е декларирала неверни данни ( в случая не е декларирала обстоятелство, което е била длъжна да декларира в 7 дневен срок ). Това е нарушение и се наказва съгласно НК. Т.е освен парите с лихви, може да има и глоба.

Защо се получава " Дадох си детето на ясла преди N на брой месеца, а още си получавам парите и никой не ми е направил проблем? " Защото НОИ не прави проверки всеки месец. Правят се периодично. Обаче давността за установяване на това нарушение е 5 години. Т.е. детето ви може вече на училище да е тръгнало, и едва тогава да получите писмо от НОИ, че дължите едни пари обратно. С лихвите за 5 години. Може и изобщо да не ви хванат, но през следващите 5 години, не можете да сте спокойни, че ви се е разминало.
« Последна редакция: Май 05, 2012, 13:03:12 pm от parsi »

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #141 -: Май 05, 2012, 13:09:48 pm »
parsi, да това е ясно, но дали касае и 90% обезщетение.....вероятно да.
А при положение, че няма да има 10м. от септември какво правим?
Тцтц тоя късмет на дъщеря ми ме хвърли в размисли и сметки!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #142 -: Май 05, 2012, 13:14:57 pm »
а как изобщо кандидатствахте, като навремето Системата не ме пусна са кандидатствам преди Ники да има 10 навършени месеца? Промениха ли нещо?
[/url][/url]
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #143 -: Май 05, 2012, 13:31:23 pm »
Системата генерира набор 2011 без значение дали е родено детето януари или декември.
Факт е, че изтеглиха нашият номер!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #144 -: Май 05, 2012, 13:37:12 pm »
Системата генерира набор 2011 без значение дали е родено детето януари или декември.
Факт е, че изтеглиха нашият номер!

Аха, мерси. Питам защото Ники навремето не фигурираше никъде преди навършване на 10 месеца, явно са го променили.

Да ти кажа защо аз се отказах да пускам преди две години - защото на 10-12 месеца са дребчовци, които не могат да си кажат ако изядат шамар или им тъпчат нещо насила в устата. Сега, на две, виждам реакциите на всекидневното общуване и бих могла да разпозная, ако някой ми тормози детето. Мен все ме гони параноя да не го пляскат лелките, както мен навремето.
[/url][/url]
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #145 -: Май 05, 2012, 14:51:24 pm »
Детето не е задължително да тръгне точно на 01.09. Говорете с директорка или учителка. Няма да има проблем детето да тръгне на 07.12

Подайте всички документи и мястото ще се пази. Винаги може да се окаже, че има проблеми с изследвания или на детето му е червено гърлото и не е тръгнало. При моя големия, например, искаха да има и имунизацията за шарките, която се прави на 13 месеца.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #146 -: Май 05, 2012, 17:17:21 pm »
КЪДИ, този срок за уведомление на работодателя и спиране на майчинството тече от момента на тръгване на детето на ясла, не на записването сега. Търси начин да се разбереш с директорката тръгването да е възможно най-късно.

Документи за записване - профилите ще се отключат най-късно утре и класираните ще могат да си ги видят. Това е списъкът от преди 2-3 години, едва ли има промени, защото критериите за прием са си същите - http://kg.sofia.bg/isodz/sdoc/pr1.html;jsessionid=AA0FCE421657F1E6ACFB233F72B90EE3.kg01#_Toc220783677

На всички неприети - успех на следващите класирания, следете си градините, понякога пускат цели нови групи. Желания може да се разместват по всяко време, когато системата не е заключена за извършване на класиране.

И честито на всички приети! Мише, между другото, гледах вашия списък в началото на седмицата и в него имаше още едно дете с по-високи точки, така че Калина отиваше на жребий. 2-3 дни преди затварянето на системата вече желанията му се смениха и така и трите деца с вашите точки влизаха без жребий, много се радвам за вас. На Еленка на СтефиЗ пък й пожелавам поне все така да й върви - имало е жребий и тя е с последния печеливш случаен номер.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #147 -: Май 05, 2012, 19:16:25 pm »
Момичета благодаря ви за отговорите, сега до понеделник няма да мога да спя от вълнение какво ще се разбера с въпросната госпожа директор! :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #148 -: Май 05, 2012, 22:20:50 pm »
и ние сме приети през системата, хех :)


това защо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #149 -: Май 05, 2012, 23:28:42 pm »
А ние също НЕ сме приети. В списъка на неприети е 5-ти от граничната група. Не знам обаче тези номера от жребия, запазват ли се и в следващите класирания или се теглят нови..?
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #150 -: Май 06, 2012, 01:06:47 am »
Не знам обаче тези номера от жребия, запазват ли се и в следващите класирания или се теглят нови..?

Според т. 9.3  би трябвало при следващи класирания да са нови http://kg.sofia.bg/isodz/faq#9. По наше време преди 2-3 години се пазеха за всички последващи класирания в съответната градина.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #151 -: Май 06, 2012, 06:17:12 am »
:flower: Мармотче безценна си!
Благодаря ти за отношението и подкрепата!

Момичета Мармотче е много права, като казва да следите класиранията!
Митака е на 4г и 5м, а бе приет на градина, преди два месеца.
За протокола кандидатстваме от както е навършил 3години.
Детенце беше напуснало и той бе първа резерва.

Успех на всички!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #152 -: Май 07, 2012, 23:59:55 pm »
Не знам обаче тези номера от жребия, запазват ли се и в следващите класирания или се теглят нови..?

Според т. 9.3  би трябвало при следващи класирания да са нови http://kg.sofia.bg/isodz/faq#9. По наше време преди 2-3 години се пазеха за всички последващи класирания в съответната градина.
Мармотче, това направо ме съсипа... ужас! Мислех, че генерираните случайни номера се запазват, а то... не бях прочела т.9.3., по-точно последната част от изречението - "за всяко класиране". Дъщеря ми беше първа след чертата на приетите, именно заради входящият номер. Това ми крепеше крехката надеждица... То пък какъв късмет имаме...
Здрави да сме! Успех на всички дечица на следващото класиране!
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #153 -: Май 08, 2012, 12:32:55 pm »
severina, изчакай класирането след 2 седмици. Дано нещата се развият по най-добрия начин за вас! Аз не съм експерт от ИСОДГ все пак, просто съм била 2 поредни години на тази въртележка и сега споделям, каквото съм научила. Пак казвам, като гледам т 9.3, аз така разбирам регламента - че сега се генерира ново случайно число всеки път, когато детето попадне в гранична група. когато моите деца кандидатстваха (първите 2 години от влизането в сила на системата, 2009 и 2010) не беше така - числото важеше за цялата година напред. Тогава имаше много недоволни родители също, защото пък една девятка в началото на случайното число ти обрича детето никога да не влезе. Стискам ви палци!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #154 -: Май 09, 2012, 00:32:07 am »
Мармотче, и аз така го разбирам, да. Просто не бях прочела внимателно условието на т.9.3.
Виждам, че в списъка на некласираните входящият номер го има след името, а в списъка на чакащите - всички са само със събрания брой точки по съответните критерии, но няма никакви входящи номера. Т.е. явно при самото следващо класиране пак ще се генерират такива.
И за другото си права - наистина една девятка ти обрича детето на вечно некласирало се, така че има резон.
Благодаря ти за палците :)! Дано!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #155 -: Май 09, 2012, 12:03:20 pm »
И аз се интересувам силно за тези номера. Сега като прегледах списъците, има теглени номера само на децата с 8.2 точки и на горе. Значи граничната група на това класиране дори не е включвала деца с 8.1 и 8.0 точки, каквито сме в масовия случай. Това хич не ми звучи обдадеждаващо.


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #156 -: Май 18, 2012, 17:33:34 pm »
Готови за втори рунд!
Хайде на късмет да ни е.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #157 -: Май 18, 2012, 22:24:12 pm »
Стискам палци за всички ни!
Шаноар, вие с колко точки сте?  Коя градина писа на 1 място?


Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #158 -: Май 19, 2012, 10:00:00 am »
Некласирани!
Но и нямаме шанс, след като съм без работа, максимума точки ни е 7.1
[/url][/url]
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2012/2013
« Отговор #159 -: Май 20, 2012, 00:22:25 am »
Вени, влизай да учиш още едно висше или се хващай да работиш в някоя градина, да посъберете точки. То аз на шега го казвам, но познавам хора, които и до там са стигнали от отчаяние. Разбирам те мила. Дано имаме късмет при следващи класирания.  :wink: