0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #20 -: Декември 19, 2012, 20:05:36 pm »
http://www.enchantedlearning.com/crafts/ ето и един сайт пълен с идеи
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #21 -: Януари 04, 2013, 12:06:02 pm »
Много ми се иска да занимавам детето си с подобни тврочески неща, че да отвличам малко вниманието му от купените играчки и от гледане на телевизия. Ама време не достига, а и... не съм много сръчна. Въпреки това не съм се отказала да го правя. Тази година не успяхме да си направим сами суровачката, но тук пред вас се заричам догодина да го сторим. 
*
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #22 -: Януари 23, 2013, 08:11:06 am »
Давам ви една идея за малките деца, който тепърва усещат света около себе си, а и за по-порасналите на който ще им е интересно.

Тематични Вани.

Естествено за целта трябва да имате вана, един свободен следобед, топла вода и много настроение.Тези вани може да са с най-различна тематика, зимни, пролетни, есенни, за рожден ден и т.н.Тук е важна фантазията на родителя.Водата може да я оцветите с боички, безопасни естествено има такива, тя става бистра, но с нюанса на цвета.Можете, ако е зимна например, да налепите или нарисувате снежинки по плочките, да вземетое стиропорени топки, които предварително да измиете и да ги сложите във ваната, все едно са топки сняг и т.н.Стават много интересни за децата.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #23 -: Януари 23, 2013, 14:38:21 pm »
 leaf, разгледах линка, многоооо интересни идеи!
 Ние успяхме да си направим навреме суровачката, Ния донякъде успя да се включи в изработката. Е тоя и суровачката

Предлагам ви една игра, ние не сме я правили, но утре ще я пробваме и ще ви разкажа как е минало.

Материали:
* 1 малък пакет ориз
* 1 малък пакет боб
* 2 платнени торбички или дълбоки купи (желателно е да са еднакви)
* дребни предмети, които детето познава:
- количка
- топка
- кукла
- захарче
- кестен
- орех
- лъжичка
- щипка ....

Броят и видът на предметите зависят от възрастта на детето.

Изпълнение:
Предметите се пускат в торбите или купите при боба и при ориза. По-големите деца може да играят със затворени очи. По-малките с отворени.

Цел:
Детето да изрови предмета и да го познае без да го вижда (за по-голеите), по-малките просто да го изровят и познаят.



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #24 -: Януари 26, 2013, 10:18:14 am »
Пробвахме играта, хареса се. Тук http://hubavinki.blogspot.com/2013/01/blog-post_26.html съм описала подробно.

При подбора на предметите трябва да се внимава да не са много дребни.
*
Re: Творчески занимания, моделиране, рисуване
« Отговор #25 -: Май 19, 2016, 15:08:47 pm »
Трябваше да измислим интересно занимание за дъждовните дни, през които си бяхме предимно вкъщи - правихме колаж.
Предварително изрязах картинки от списания, а след това лепихме заедно. Децата са на 3 г. и 1м., пробвали са и сами да изрязват, но им е много интересно да си режат и косите  :lol:, затова предпочитам аз да изрязвам засега  :).

Колажите от първите 2 снимки правихме заедно, те си избираха картинките, аз им показвах и обяснявах как да лепят, а следващите два лепиха сами  :):

 

« Последна редакция: Май 19, 2016, 15:22:25 pm от marsi »