0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #640 -: Август 22, 2012, 18:26:11 pm »
Shoko, аз познавам една страхотна руса принцеска от ЗЕТ при д-р Александров, мисля след един неуспешен опит при него. Ще разровя да видя какъв беше ника на момичето, но има нейни постове в предните теми на АГ Варна.
Много ти благодаря тъкмо бях започнала да се притеснявам, че никой не пише.

Аз като че ли се страхувам повече за този опит и от една страна нямам търпение да започна опита,от друга се чудя как да не отида в клиниката,че като вляза и ми се "обръща" всичко....явно съм доста объркана:(

На някои от вас да му предстои сега на есен пореден опит?Как се чувствате?

На мен ще ми е 3ти опит но не мога да реша още кога точно да е малко ме е страх  :D
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #641 -: Август 22, 2012, 18:49:18 pm »

На мен ще ми е 3ти опит но не мога да реша още кога точно да е малко ме е страх  :D
Ще взема да ти повярвам  :lol: :lol: :lol:.
Хайде септември дойде и да ходим на поправителен,аз вече съм се записала в списъка на очакващите да стартират  :D
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #642 -: Август 22, 2012, 19:47:12 pm »

На мен ще ми е 3ти опит но не мога да реша още кога точно да е малко ме е страх  :D
Ще взема да ти повярвам  :lol: :lol: :lol:.
Защо бе мила не ми вярваш :bighug:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #643 -: Август 22, 2012, 21:00:07 pm »
 Аз май ще съм за октомври.Настройвам се  :D
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #644 -: Август 23, 2012, 08:41:20 am »

Защо бе мила не ми вярваш :bighug:

Ми защото си мисля,че е страшно първия път(страха от неизвестното),пък то няма да ни е за първи ,НОООО защо не последен път  :wink:

Аз май ще съм за октомври.Настройвам се  :D
Или7372 ти къде ще пробваш?
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #645 -: Август 23, 2012, 09:59:36 am »
Здравейте момичета!
Септември месец ще стартирам моя първи опит при д-р Александров, който ще е всъщност 9 поред. Ще бъда по къс протокол, който за мен е новост. Каза ми че лекарствата се вземат от аптека във Варна. Някой може ли да ми каже коя е аптеката и каква е цената на гонала там.
« Последна редакция: Август 23, 2012, 10:35:30 am от djudjy »

 
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #646 -: Август 23, 2012, 10:44:13 am »


И да попитам момичетата от Варна, в коя аптека имат цитротид наличен постоянно? Първоначално ми изписаха 3, но днес Александров каза, че може да се наложи да си взема още един, а моите понеже са от Турция, и не знам ако се наложи, откъде да  взема.

Мисля, че се казва Фарма плюс аптеката, намира се точно на гърба на театъра на центъра / уличката зад него/! Доколкото ми е известно поддържат лекарствата за инвитро в наличност, но все пак, не е зле да провериш и ако е нужно да поръчаш да ти го доствят! Не мога да те ориентирам за цената обаче ... успех!
s.wasi, телефона на аптеката е 052/617447 и мобилен - 0879/578630. Обади се и ги питай, ако нямат в момента ще ти доставят
Успех!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #647 -: Август 23, 2012, 12:29:27 pm »


И да попитам момичетата от Варна, в коя аптека имат цитротид наличен постоянно? Първоначално ми изписаха 3, но днес Александров каза, че може да се наложи да си взема още един, а моите понеже са от Турция, и не знам ако се наложи, откъде да  взема.

Мисля, че се казва Фарма плюс аптеката, намира се точно на гърба на театъра на центъра / уличката зад него/! Доколкото ми е известно поддържат лекарствата за инвитро в наличност, но все пак, не е зле да провериш и ако е нужно да поръчаш да ти го доствят! Не мога да те ориентирам за цената обаче ... успех!
s.wasi, телефона на аптеката е 052/617447 и мобилен - 0879/578630. Обади се и ги питай, ако нямат в момента ще ти доставят
Успех!

Благодаря!

 
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #648 -: Август 23, 2012, 12:58:09 pm »
Shoko, аз познавам една страхотна руса принцеска от ЗЕТ при д-р Александров, мисля след един неуспешен опит при него. Ще разровя да видя какъв беше ника на момичето, но има нейни постове в предните теми на АГ Варна.
Сигурно за Денди говорите  :wink: Нейната страхотна принцеска е точно от ЗЕТ
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #649 -: Август 23, 2012, 14:28:26 pm »
Да, Джи, точно за Денди говоря :) :)
Видях я с малката преди втория ми опит-еее, голяма кукла е !

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #650 -: Август 24, 2012, 00:16:14 am »
Много ви благодаря момичета вече съм по голям оптимист

sugari75 само ако знаеш колко ми се иска този път да е последен но вече ми е странно май опитите се превръщат в някакъв вид наркотик отначало страшна еуфория, а накрая пълна депресия и така за това ме е страх не от неизвестното ами от страх да не се получи известното до сега, а по прицип съм оптимист нищо, че не звучи за вярване :D
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #651 -: Август 24, 2012, 08:50:00 am »
Много ви благодаря момичета вече съм по голям оптимист

sugari75 само ако знаеш колко ми се иска този път да е последен но вече ми е странно май опитите се превръщат в някакъв вид наркотик отначало страшна еуфория, а накрая пълна депресия и така за това ме е страх не от неизвестното ами от страх да не се получи известното до сега, а по прицип съм оптимист нищо, че не звучи за вярване :D
osi_6  ще ти дам аз една депресия.Хайде говори с Александров да си септември,че да те ,,метна ,,и аз :lol: Ми то аз какво да кажа с диагнозата ИЯР ама все си вярвам,че нещата ще станат  :wink:
Здравейте момичета!
Септември месец ще стартирам моя първи опит при д-р Александров, който ще е всъщност 9 поред. Ще бъда по къс протокол, който за мен е новост. Каза ми че лекарствата се вземат от аптека във Варна. Някой може ли да ми каже коя е аптеката и каква е цената на гонала там.
Аз моите лекарства си ги купувах от аптека ,,Манолова,,.Е,вяно,че разликата е 20-25 лв,но при моята по-силна стимулация дето имах,бяха от значение.Късмет Джуджи!!!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #652 -: Август 24, 2012, 17:28:55 pm »
Пуснах си хормони на 3 ден от цикъла,това се резултатите ми:
LH -11.58 mIU/ml
FSN - 7.90mIU/ml
Estradiol - 116.30 pmol/L
Prolaktin - 551.30 mIU/l

Как бихте коментирали?Пролактинът ми е малко завишен(102-496),досега не ми се е случвало,незнам на какво се сължи :(

Успех на всички,започващи през септември :)....и на останалите,разбира се!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #653 -: Август 24, 2012, 17:43:14 pm »
Ние живот и здраве започваме септември.Лекарствата са налице-от Турция са.Направихме сондажа и прегледа и установихме портокола.Да питам в кои лаборатории превихте изследванията и на какви цени.Става въпрос за Спин,Васерман,Хепатит С и Хепатит Б.
И да попитам момичета микробиологията кога я пускат.Сега ми казаха да отида на първия ден от цикъла
lagrimita пусни и референтните стойности.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #654 -: Август 24, 2012, 17:57:46 pm »
lagrimita относно пролактина - може да е инцидентна тази стойност, и моята беше висока веднъж, но не й обърнаха внимание :) Все пак последната дума има доктора :)
_gucci_ изследванията ги пускахме в лабораторията на АГ Варна - струваха някъде към 140 лв. за двамата, нооо...доколкото знам част от тях можеш да пуснеш по Здравна каса и да намалиш разходите. Микробиологията ще ти я пуснат, когато започне процедурата :)

Успех, момичета и момчета...дано този "сезон" е също така успешен!  :bighug:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #655 -: Август 24, 2012, 18:17:46 pm »
Dragony говорих днес с личната и каза че не може да ми даде направление-не минавали по здравна каса.Чудя се дали да споря с нея или да ни си тровя нервите и да ги прежаля тези 140 лв.В понеделник пак ще я тормозя май или направо ще ги пусна.Някой знае ли в колко отваря лабораторията на АГ и дали работи в събота.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #656 -: Август 24, 2012, 19:52:19 pm »
АГ-то работят с две лаборатории само и държат изследванията да са направени в някоя от тях - на 2 етаж и Сити Лаб (срещу окръжна болница, малко по-надолу по Цар Освободител от АГ-то). Вторите работят с НЗОК, ние всичко пуснахме там. За пълния пакет от списъка, който Малена ни даде, доплатихме 48 лв за двамата.
И СПИН се поема от касата, пуснала съм кодовете в темата за задължителните изследвания преди ин витро.
Доплащането е за Тотал Хепатити...(малко не съм наясно, признавам си, на бележката пишеше 'total' и в лабораторията ни обясниха, че трябва да доплатим за това.)
Отделно всяка лаборатория взема по 3 лв мисля на човек за вземане на венозна кръв и ... абе събират се. Но доплащане от 48 лв за двамата за голям списък от изследвания си е нищо.

Или, не ги прави в Бургас, в АГ-то държат да са направени в техните две лаборатории, това си е тяхна политика. Няма смисъл да ги пускаш два пъти, излишни парички са.


Ето тук два цитата - ако ти се занимава може да се поровиш кое се поема от касата...иначе...ще ги прежалиш, няма как тези парички...но пък ако може да си ги спестиш ще е добре :)

Опа намерих и въпросния пост, дано ти е полезно:

Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С

« Последна редакция: Август 24, 2012, 19:56:09 pm от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #657 -: Август 24, 2012, 20:01:11 pm »
sugari75 Александров ,Ковачев.
Излезе ми АМХ - 0,75   при   1-6 референтни.Можеше и по-зле да е  :D
,а хормоните ми са добре  :?  Съвет ,моля    :oops:
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #658 -: Август 24, 2012, 23:28:10 pm »
здравейте,
много се чудих какво да напиша.
ние сме "млади и зелени" така да се каже, едва една година опити - а през септември са първите ни изследвания, и на мен, и на приятеля ми.
през май една гинеколожка ми изрази съмнение за ЛУФ, изчетох където каквото можах и се появих "на вратата" на АГ етаж 7.
През юни говорих с ковачев, който препоръча да се обадя през септември и да започнем излесдвания.
едновременно ме е страх и съм развълнувана. От всичко прочетено разбирам че съм се насочила към правилното място ... вие спомняте ли си - дали сте изпитвали този страх - като пред изпит - "какво ще покажат изследванията" ...

извинявам се ако звуча несвързано и объркано, но наистина нямам с кого да обсъдя чувствата си в момента
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #659 -: Август 24, 2012, 23:51:27 pm »
  Доколкото знам 3-ти ден от цикъла е фол.фаза,нали не греша?Ако е така хормоните поне са ми в рефер.стойности с изключение на пролактина.Аз изследванията си ги пукам в Сити Лаб,предпочитам ги пред лабораторията в АГ,там ми направиха доста лошо впечатление,но няма да настройвам никого:)
  Цената на хормоните е по 12лв.Иска ми се и на мен СПИН,Васерман и т.н този път да спестим и да минем по Здравна каса,но предния път личния ми лекар ми отказа под някакав странен претекст,като се има предвид,че ми е познат близък.
  gucci ти по къс протокол ли ще си?
 
« Последна редакция: Август 24, 2012, 23:54:46 pm от lagrimita »