0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #400 -: Април 10, 2012, 10:55:34 am »
Момичета, Здравейте! Искам да Ви попитам за тич изследвания на 3-ти и 5-ти ден от цикъла който се правят трябва ли док. да ги изпише или мога да отида в лабораторията и да си ги направя сама и какви точно са те какво се прави. много искам май месец да започнем процедурата , но до няколко дни ще ми дойде и искам да си ги направя предварително . Ние все още не сме говорили с Александров , но се надявам да стане скоро. Колко време е необходимо предварително да си запиша час?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #401 -: Април 10, 2012, 11:13:08 am »

vesito90 , няма смисъл да бързаш със изследванията-доктора ще прецени какво и кога трябва да направиш. Да не се окаже, че си направила някакви изследвания, а те например са ненужни, или пък трябват други и пак да не можеш да започнеш процедура. Най-добре се срещни с доктора първо. Часове не се записват,поне миналата година беше така-обаждаш се на доктора, уговаряте се в кой ден горе-долу да отидеш, отиваш и чакаш да се освободи, за да те приеме. Въоръжи се с търпение, понякога се чака доста, но си заслужава :wink:
 






Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #402 -: Април 10, 2012, 11:17:01 am »
Vesito,много правилно ти е написала Сиска81-не прави никакви изследвания преди срещата си с Док!! Първо прегледа,начертавате плана за действие и той съответно дава насоки за изследвания.  :wink:Това е най-добрия начин!
Иначе,до колкото помня/ще ме прощават момичетата тук,ако греша/,на 3 и 5 ден от МЦ се пускаха изследвания за определени хормони. Все пак съвета ни е-изчакай срещата с Док.както си му е реда-чинно на диванчето в коридора! :lol: :lol:Успех!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #403 -: Април 10, 2012, 11:21:45 am »
Благодаря за бързите отговори Рачо и Сиска. Много се надявам да не чакам до септември защото нали лятото не правят процедури.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #404 -: Април 10, 2012, 12:27:18 pm »
Много се надявам да не чакам до септември защото нали лятото не правят процедури.
Ако отидеш сега, преди този цикъл, може и да стане. Ако не, ще изчакате до другия месец-доколкото знам, до края на юни гледат да са приключили с транферите, така че имаш време.
Успех и от мен.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #405 -: Април 10, 2012, 17:12:02 pm »
Момичета, правя процедурата в друга клиника, но там лабораторията ще почива през празниците, както и много други във Варна, вчера звънях и питах. Та знаете ли дали някоя лаборатория изобщо ще работи тия дни?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #406 -: Април 10, 2012, 22:43:31 pm »
Момичета, правя процедурата в друга клиника, но там лабораторията ще почива през празниците, както и много други във Варна, вчера звънях и питах. Та знаете ли дали някоя лаборатория изобщо ще работи тия дни?
Виж лаборатория "Надежда". Днес бях там и споменаха, че ще работят по празниците, но до обяд или нещо такова.
http://nadejda-bg.net/bg/
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #407 -: Април 11, 2012, 09:24:48 am »
Обадих се днес в лаборатория Надежда и наистина ще работят през всички празнични дни, но не прочетох добри отзиви за тази лаборатория и че цените били x2, Някой правил ли е там изследвания скоро да даде актуални отзиви и цени за ФСХ, ЛХ и Е2? osi_1
Ще се боря до край, за да те имам!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #408 -: Април 11, 2012, 09:35:36 am »
Така питах ги за цените значи пакет ФСХ, ЛХ и Е2 (3х13.90 и вземане на кръв) излизат 46 лева срещу 40лева (3х12.50 и вземане на кръв) в Лаборескпрес. 6 лева ще ги преживея (поне поради факта че тези хора не почиват по празниците), въпроса остана дали са коректни изследванията там?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #409 -: Април 11, 2012, 10:19:28 am »
Да Надежда ще работят, но те работели по друга формула. Попитайте лекарите си дали ще са им от полза тези резултати, защото моята лекарка ми каза че не и върши работа osi_10. Не мога да повярвам, че в голям град като Варна няма къде да си пуснеш хормони в точния момент - звънях и по лаборатории в големите болници - не изследвали хормони в празнични и почивни дни 8O. Какво да се прави - ще чакаме първия работен ден. 
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #410 -: Април 11, 2012, 10:39:01 am »
"kravi4ka" какво означава по друга формула? Момичета моля ви включете се относно изследванията на хормони във Надежда Варна. На мен днес ми дойде. Утре ми е втори ден. Дали да не ги направя тогава утре вечерта към 17ч., ще са минали почти пълни 2 дена?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #411 -: Април 11, 2012, 10:58:21 am »
Не знам какво означава - май че в други мерни единици ги изчисляват. Най-добре питай доктора си кога да ги пуснеш или, ако решиш да ги пуснеш в лаборатория различна от Надежда питай кога ще си получиш резултата, в случай че си правиш изследването четвъртък следобяд.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #412 -: Април 11, 2012, 11:40:16 am »
Меги,според мен след като има референтни стойности,се определя и резултата по тях.Отделен е въпроса на кои лаборатории има доверие твоят доктор.Така,че обади се и попитай дали ще ти приемат резултатите от тази лаборатория.Късмет
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #413 -: Април 11, 2012, 11:51:49 am »
Благодаря момичета, аз нямам номера на моя лекар :oops:, но ще видя какво мога да направя. Какъв ужас е нашата България, няма единство, няма стандарт!
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #414 -: Април 11, 2012, 12:08:24 pm »
Меги, ако не се лъжа, ти беше в Щерев, нали (нещо такова ми се върти в главата...)? Те си имат тяхна лаборатория. Звънни в клиниката и попитай дали държат изследванията да са направени в тяхната лаборатория. Аз като започвах опит там преди 4-5 години искаха там да си правя всички изследвания.... Да не стане да правиш всичко по два пъти....
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #415 -: Април 11, 2012, 12:23:54 pm »
Змимка не последно ме приеха в Клиника Надежда и сега там ще започвам опита, но няма как да пътувам до София само заради едни хормони. Трябва да ги пусна във Варна.
Надявам се да не ви досаждам, защото все пак темата е за АГ варна, но като бивша съфорумка се радвам все още и на вашето мнение. Благодаря момичета. Късмет на всички в процедури и прегръдки на всички с плюсчета, дано всичко до края върви добре!
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #416 -: Април 11, 2012, 12:25:58 pm »
А, не съм разбрала... :oops:
А защо не се обадиш да питаш дали работят с кръвна плазма? Т.е. да изпратиш кръвна плазма и парички по куриер, аз съм правила там с друга лаборатория.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #417 -: Април 11, 2012, 12:36:44 pm »
Змимка праилно си разбрала, до последно щях да бъда в Щерев, само защото си мислих че в Надежда трябва да чакам 1 година, но като си по фонда ставали веднага нещата. Това обаче го научих после. Слава богу сега вече се ориентирах къде искам да съм  :oops: А за кръвната плазма не зная.Ще мисля сега какво да правя!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #418 -: Април 11, 2012, 18:29:48 pm »
Момичета, извинете ме, но нямам време да изчета последните 2-3 дни от темата. Само бързо да попитам- в крайна сметка на коя лаборатория разчита Александров? Къде да отида? мерси!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #419 -: Април 11, 2012, 19:10:39 pm »
Рамирез, по принцип д-р Александров предпочита изследванията да се правят в лабораториято на АГ Варна. Казвал ми е, че вярва на техните резултати. Аз всичко съм си пускала там с изключение на СПИН, хепатит В, хепатит С и васерман. Дали ще работят по празниците незная, но е много вероятно. Все пак цялата АГ болница разчита на тази лаборатория. Успех!