0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #380 -: Април 09, 2012, 10:54:15 am »
rosicaal, не се извинявай, реакцията ти е нормална, не може да бъде различна.
"Падането" след неуспех е голямо, за мен, плановете за бъдещето винаги са били отговор за нов заряд и вяра за успех.

Не винаги е подходящо да се пият противозачатъчни предния цикъл, особено за жени с ИЯР. Много често отговорът на яйчниците при последвалата стимулация е незадоволителен.

rosicaal, насочи погледа си към бъдещ план, минали стимулации нямат отношение, защото динамиката при жената е доста голяма за жалост годините имат негативно влияние.

Аз забременях с процедура на ЕЦ при д-р Александров, имах само 1 яйцеклетка и 1 ембрион, трансфер на 2-ри ден. Имам повече от 10 ин витро процедури зад гърба си, яйчниковият ми резерв също не беше задоволителен, поради тази причина се насочих към такъв тип процедура. Разбира се, всичко съм обсъждала с д-р Александров и му се доверих безрезервно във всяко едно отношение.  :lovedock:

Ако правих 6 яйцеклетки на стимулация щях да съм щастлива. :idea:

Успех!  
 
« Последна редакция: Април 09, 2012, 10:56:08 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #381 -: Април 09, 2012, 11:20:44 am »
rosicaal много съжалявам за неуспеха ти, но явно понякога просто липсва инплантация, за мен док каза че съм млада бях на 29, вече съм на 30, имах перфектни Я въпреки ПКЯ имах и перфектни бластоцисти, той беше сигурен в успеха аз също и нищо не се получи така че понякога явно има фактори независещи от лекарите най важното е да не се отказваш и ще се получи аз вярвам и ще се боря  :D

Или успех и дано скоро ни зарадваш

Момичета на последък не влизам често но ви мисля да знаете  :bighug:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #382 -: Април 09, 2012, 11:29:14 am »
Lina_vn успешна процедура и на теб...
Момичета...нека Бог да е с нас ... докторите да си вършат работата и всичко ще е наред!
 :bighug:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #383 -: Април 09, 2012, 15:24:00 pm »
rosicaal, не се извинявай, реакцията ти е нормална, не може да бъде различна.
"Падането" след неуспех е голямо, за мен, плановете за бъдещето винаги са били отговор за нов заряд и вяра за успех.

Не винаги е подходящо да се пият противозачатъчни предния цикъл, особено за жени с ИЯР. Много често отговорът на яйчниците при последвалата стимулация е незадоволителен.

rosicaal, насочи погледа си към бъдещ план, минали стимулации нямат отношение, защото динамиката при жената е доста голяма за жалост годините имат негативно влияние.

Аз забременях с процедура на ЕЦ при д-р Александров, имах само 1 яйцеклетка и 1 ембрион, трансфер на 2-ри ден. Имам повече от 10 ин витро процедури зад гърба си, яйчниковият ми резерв също не беше задоволителен, поради тази причина се насочих към такъв тип процедура. Разбира се, всичко съм обсъждала с д-р Александров и му се доверих безрезервно във всяко едно отношение.  :lovedock:

Ако правих 6 яйцеклетки на стимулация щях да съм щастлива. :idea:

Успех!  
 

Благодаря за разбирането и подкрепата,разбира се че не искам да се отказвам,и наистина мисля да си запиша час само за да обсъдим нещата,да ме насочи към изследвания,главата ми ще се пръсне от инфо което е като каша,чета и търся отговори,прочетох и за сондаж на матката,това не го бях чувала...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #384 -: Април 09, 2012, 15:27:32 pm »
rosicaal много съжалявам за неуспеха ти, но явно понякога просто липсва инплантация, за мен док каза че съм млада бях на 29, вече съм на 30, имах перфектни Я въпреки ПКЯ имах и перфектни бластоцисти, той беше сигурен в успеха аз също и нищо не се получи така че понякога явно има фактори независещи от лекарите най важното е да не се отказваш и ще се получи аз вярвам и ще се боря  :D

Или успех и дано скоро ни зарадваш

Момичета на последък не влизам често но ви мисля да знаете  :bighug:
Много сте мили момичета,колкото и прозаично да звучи,за мен сте ми утеха и упора и надежда.БЛАГОДАРЯ  :balk_81:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #385 -: Април 09, 2012, 16:28:13 pm »
Момичета, май съм пропуснала нещо от обясненията на Ани, защото чета из форумите и  не ми се вързват нещата - нали ми е за пръв път. Дойде ми вчера, започнах противозачатъчните - викат ме да отида на 30.04., за да пуснем изследвания, да направим сондиране и доколкото разбрах - да определим протокола. Разбрах, че се прави някакъв блокаж, но не мога да разбера дали преди или след старта на стимулацията. Бихте ли споделили как беше при вас?
Търпение и надежда!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #386 -: Април 09, 2012, 17:05:15 pm »
Има тук бургазлийки, които може и да не четат в Кафето, та:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34411.msg925662#new
Заповядайте!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #387 -: Април 09, 2012, 19:33:42 pm »
Момичета, май съм пропуснала нещо от обясненията на Ани, защото чета из форумите и  не ми се вързват нещата - нали ми е за пръв път. Дойде ми вчера, започнах противозачатъчните - викат ме да отида на 30.04., за да пуснем изследвания, да направим сондиране и доколкото разбрах - да определим протокола. Разбрах, че се прави някакъв блокаж, но не мога да разбера дали преди или след старта на стимулацията. Бихте ли споделили как беше при вас?
Блокаж се прави при дълъг протокол,в началото на стимулацията.Късмет:))
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #388 -: Април 09, 2012, 19:59:36 pm »
Момичета, май съм пропуснала нещо от обясненията на Ани, защото чета из форумите и  не ми се вързват нещата - нали ми е за пръв път. Дойде ми вчера, започнах противозачатъчните - викат ме да отида на 30.04., за да пуснем изследвания, да направим сондиране и доколкото разбрах - да определим протокола. Разбрах, че се прави някакъв блокаж, но не мога да разбера дали преди или след старта на стимулацията. Бихте ли споделили как беше при вас?
Аз бях по къс протокол с микродози агонист http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=163  тук можеш да разгледаш и останалите протоколи ,но така или иначе ще ти дадат протокол когато започнеш и там ще ти бъде описано всичко. Късмет !!!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #389 -: Април 09, 2012, 21:22:53 pm »
Лина,блокаж се прави само при определен дълъг протокол! дано се включи някое момиче ,което е минало по тоя път! това ще го разбереш,след като ти назначат протокол!До тогава-пий противозачатъчни и на уговорения ден от МЦ да си на линия за изследвания/май на един определен хормон беше/.Това е.От тук нататък-следваш инструкциите и само с усмивка,ей...!!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #390 -: Април 09, 2012, 22:11:41 pm »
Благодаря ви, че толкова бързо ми отговорихте! Точно този дълъг протокол ме притеснява - ако на 21 ден от месечния цикъл се прави блокаж и след това започва стимулация, мен ме викат на 23 ден - поне това разбрах от линка, който ми даде rosicaal (ако изобщо нещо съм разбрала, всъщност :D).
Търпение и надежда!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #391 -: Април 09, 2012, 22:30:32 pm »
лина, не се притеснявай толкова! Моят блокаж почна точно на 23 ден от цикъла, макар и в друга клиника.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #392 -: Април 09, 2012, 22:38:42 pm »
Благодаря ви, че толкова бързо ми отговорихте! Точно този дълъг протокол ме притеснява - ако на 21 ден от месечния цикъл се прави блокаж и след това започва стимулация, мен ме викат на 23 ден - поне това разбрах от линка, който ми даде rosicaal (ако изобщо нещо съм разбрала, всъщност :D).
Спокойно,аз бях по дългия протокол,той е стандартния,и повечето лекари го предпочитат,слагат ти инжекция,която блокира хипофизата и тя вече не може да влияе не яйчниците,влияят им само лекарствата!Няма нищо страшно,спокойно,не се плаши,аз също предпочитам дългия протокол,била съм и с двата!Успех!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #393 -: Април 10, 2012, 07:42:44 am »
Блокаж при дълъг протокол се прави обикновено от 21 ден на предходния цикъл.
     
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #394 -: Април 10, 2012, 08:03:29 am »
Lina_vn   и аз се ще започвам опит по дълъг протокол (макар и в друга клиника) че се питах как се определя точно на кой ден ще се слага блокиращата инжекция? Мисля че бях чела някъде че 7 дни след овулацията и ако цикъла е стандартен 28 дни това идва точно на 21 ден, но ако я засечем на 20 ден, тогава не е ли логично да я сложим на 27. Аз почти на 100% мога да си определя овулацията (и на този етап се движи между 11-17ден), трябва ли да говора за това с доки или да бъде стандартното както те си казват на 21 или 23 ден - блокираща?
Искам да попитам и момичетата от Варна коя от двете лаборатории има по достоверни резултати - Сити лаб или Лабореспрес? Трябва да пусна хормони ЛХ, ФСХ и Е2 на 3-5 ден, но това ще се падне през празничните дни. Дали ще е фатално ако ги пусна в четвъртък на обяд когато може да ми е първи ден или втори ден или дори да най-вероятно първи. Има ли лаборатории във Варна които да работят тази събота?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #395 -: Април 10, 2012, 08:42:14 am »
Lina_vn   и аз се ще започвам опит по дълъг протокол (макар и в друга клиника) че се питах как се определя точно на кой ден ще се слага блокиращата инжекция? Мисля че бях чела някъде че 7 дни след овулацията и ако цикъла е стандартен 28 дни това идва точно на 21 ден, но ако я засечем на 20 ден, тогава не е ли логично да я сложим на 27. Аз почти на 100% мога да си определя овулацията (и на този етап се движи между 11-17ден), трябва ли да говора за това с доки или да бъде стандартното както те си казват на 21 или 23 ден - блокираща?
Искам да попитам и момичетата от Варна коя от двете лаборатории има по достоверни резултати - Сити лаб или Лабореспрес? Трябва да пусна хормони ЛХ, ФСХ и Е2 на 3-5 ден, но това ще се падне през празничните дни. Дали ще е фатално ако ги пусна в четвъртък на обяд когато може да ми е първи ден или втори ден или дори да най-вероятно първи. Има ли лаборатории във Варна които да работят тази събота?
Ситилаб,в другата е много скъпо,дори нямат ценоразпис в сайта им,но аз съм годила и в двете,та си направих заключението.
А за блокажа може ти го сложат и на 2-ри ден от МЦ,ако прецени лекаря.Успяех:))
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #396 -: Април 10, 2012, 09:28:51 am »
Ситилаб,в другата е много скъпо,дори нямат ценоразпис в сайта им,но аз съм годила и в двете,та си направих заключението.


Не съм съгласна, че в Лаборекспрес нямат ценоразпис, дори напротиви, в сайта на Сити лаб не видях.

www.laborexpres.com/price.html -това е ценоразписа в лаборекспрес
« Последна редакция: Април 10, 2012, 09:46:06 am от s.wasi »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #397 -: Април 10, 2012, 09:41:13 am »
Ситилаб,в другата е много скъпо,дори нямат ценоразпис в сайта им,но аз съм годила и в двете,та си направих заключението.


Не съм съгласна, че в Лаборекспрес нямат ценоразпис, дори напротиви, в сайта на Сити лаб не видях.

http://www.laborexpres.com/price.html-това е ценоразписа в лаборекспрес
Поне миналата година беше така,дори ги попитах защо нямат ценоразпис и ми казаха че цените постоянно лавирали и за това нямали.Сега може и да имат вече...ТЕСТ ЗА чхг в ситилаб е 20лв,в Надежда 24,но всъщност грешката е моя,обърках лаборекспрес със тая която е в олимед,забравих й името.
Още веднъж се извинявам за грешката:))
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #398 -: Април 10, 2012, 09:49:34 am »
Ситилаб ме дупкаха 10 мин. докато ми намерят вена.
По повод на дългият протокол- 21 дена-противозачатъчни, започва се декапептила(блокажа), до 2-3 дни обикновено ти идва(повече прилича на зацапване). До 28-мия ден бях на декапептил 1път по 1 ампула. На 29-тия ден отидох за изследване на Е2 и тъй като ми беше висок продължих със същата доза още 5 дни (докато не падна). Същинската ми стимулация започна с гонал и продължих с декапептил (половин ампула от 0.1)
Но според мен всичко е индивидуално. Трябва да се ходи и да се пита. Това НЕпитане и четене по форуми не винаги помага.
Успех.
Меги, успех, миличка. Дано си на правилното място! :bighug:
« Последна редакция: Април 10, 2012, 09:51:15 am от **слънце** »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #399 -: Април 10, 2012, 10:28:30 am »
Момичета,при втория ми и успешен опит бях по дълъг протокол с микродози Декапетил и започнах от 2-ри ден на цикъла.И аз бях чела,че се започва от 21 ден на предходния и постоянно звънях на Док да се"разправям":))))Той ми рече,"колега" остави ме да си свърша работата:))))Е ,оставих го и той верно си я свърши:)))Да е жив  и здрав!А колкото до броя яйцеклетки и по късия и по дългия направих по 7-8(на 30г съм),друг е въпроса,че втория път бяха по-качествени ,от 7,6 бяха оплодени.Трансфер на 2-ри ден само едно ембрионче,което рита в корема ми:)))Така ,че не си пълнете главите с излишна информация,която само ви затормозява.Трябва ви спокойствие и много късмет,желая ви го от сърце!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.