0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте приятели,

Искаме да поканим настоящите и бъдещи родители, които посещават нашия форум в този раздел на подфорума "Дългоочакваната бременност и  майчинство след стерилитет", чиято основна идея е да събере теория, практика и споделен опит в детското развитие, където могат да се включат и "професионални тактики" за ролята на игрите в развитието на когнитивните процеси, вниманието, развитието на речта, паметта, мисленето, въображението, подготовката за училище. Можем да споделим проблемите, които срещат децата в детската градина и училище.

Идеята за този подфорум е на Снежи от Плевен, която е детски и социален психолог с много опит по проблемите на детското развитие (на деца с увреждания, с различна степен на умствена изостаналост). Корекционната й работа е свързана с поведенчески прояви, работа с деца от аутистичния спектър, работа с деца с ХАДВ.

Снежи може да помогне професионално в организирането на информацията в подфорума и да се включи активно в дискусиите.

В този подфорум можем да обособим отделни теми в зависимост от възрастта на децата и конкретните похвати и теми. Да съберем много игри, римушки, залъгалки, приказки, песнички, стихотворения, игри с пръсти и музикално-подвижни игри. Да научим как да развиваме познавателните процеси: внимание, мислене, памет, въображение, формиране на базови понятия. Да споделим какви филмчета гледат децата, на кои приказни и анимационни герои са фенове, какви приказки им четем, с какви играчки играят, на какви игри.Да обсъдим идеи за занимания - моделиране, рисуване, отборни игри, полезни дестинации, които биха били интересни на децата- съответно с условия и цени. Можем да споделим опит как отговаряме на въпросите, които задават децата ни, как обясняваме явленията в природата и света в който живеем и как правим с тях първите стъпки в науката. Насреща сме за всички идеи и теми, които можете да предложите и вие.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2012, 00:27:50 am »
Снежи, на добър час и благодаря за готовноста винаги да помагаш на Зачатие.

Идеята ти е страхотна и ще ми е голямо улеснение да ползвам "наготово" събраната и предоставена от теб информация.
И като чета сега темите, осъзнавам от бързане да облека, нахраня, изчистя децата, колко много неща пропускам. Уж пея понякога, но не се сещам кога последно беше:(


Благодаря ти още веднъж:)
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 00:32:44 am от Lisko »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2012, 08:32:09 am »
благодаря на Снежка за труда и за чудесната идея! отдавна си мечтаех за нещо такова и съм сигурна, че ще има огромна полза от този подфорум.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2012, 08:39:04 am »
Това е страхотна идея!!! Мисля, че ще бъде от огромна полза за всички майки и дечица!!! :youwoman:
*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2012, 08:41:02 am »
Прекрасна идея, ще чета с интерес :D
Благодаря, Снежи и успех!

*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2012, 08:50:16 am »
Много ми харесва идеята, Снежи! Благодаря и успех!
     
*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2012, 09:53:59 am »
Благодаря! Чудесна идея!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2012, 10:18:25 am »
Благодаря за чудесната идея  :balk_47:
Много полезни и нужни теми !


*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2012, 11:14:19 am »
Страхотна идея!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2012, 11:30:16 am »
Страхотен подфорум  :balk_46:Снежи за идеята
сигурна съм,че ще е от голяма полза информацията тук за всички
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2012, 11:31:31 am »
Поздравления за чудесната идея!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско раз
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2012, 11:34:36 am »
Страхотна идея, вече ще има къде да сравнявам инфото от педиатърката, че се бях попритеснила с едни изречения на година и половина. Винаги и всичко първо сверявам с момичетата от Зачатие, та този подфорум много ще ме улесни.
Благодаря на Снежи за идеята.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 12:12:57 pm от Pesheck »
*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2012, 12:11:43 pm »
Поздравления за прекрасната идея  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2012, 14:55:10 pm »
Снежи, а тема със стихчета за по-големите ще има ли? Ние имаме две любими, които хич не са подходящи за по-малки дечица, но заради забавния си характер бяха стимул за Симеон да ги научи. Така след 4 години опити да го накарам да запамети обикновени стихчета, намерихме вярната посока :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2012, 15:03:39 pm »
И аз подкрепям-наистина страхотна идея!Ще чета с интерес...

Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #15 -: Февруари 09, 2012, 15:15:50 pm »
Благодаря за радушния прием. Пък и то не е кой знае каква сложна мисъл, за мен е удоволствие да съм в детската градина и попивам всякакви сладурски детски неща. Отдавна ми се въртеше тази мисъл, но мислех, че Сдружението предпочита форума да си остане с чисто пациентска насоченост.

Успех на всички и дано има все повече бебета и все повече мами, които да надникват тук!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #16 -: Февруари 09, 2012, 15:52:37 pm »
Благодарности и от мен за новият подфорум! Ще го следя редовно.
*
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #17 -: Февруари 09, 2012, 18:40:48 pm »
Още едно невероятно улеснение за нас, предоставено на страниците на любимия форум.  :)
Досега губех сума ти време в търсене на песни, залъгалки и други занимания из Интернет и много се радвам, че ще намирам тук събрана и споделена информацията.

Благодаря Ви! :flower:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2012, 20:07:55 pm »
Много съм щастлива....фантастична идея,
много и навременна помощ! Благодаря!
 :flower:Снежи, приветствам те!
Успех!

- cofee lungo е любимия ми аромат! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Добре дошли в новия подфорум за детско развитие
« Отговор #19 -: Февруари 09, 2012, 20:40:01 pm »
Снежи, страхотна идея, благодаря ти! Ще ни бъде от огромна полза! Отдавна ми се искаше да има място, където са събрани най-различни песнички, стихчета, приказки и изобщо всякакви идеи за забавление и "обучение" на децата. Много мило, че си си направила труда, благодаря отново! Определено ще се възползвам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!