0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    alkata

спермограма
« -: Юни 13, 2006, 12:06:52 pm »
има ли лечение ако сперматозоидите са 5млн а доколкото знам триабва да са 20 млн,това е подвижността им доколкото знам ПОМОГНЕТЕ МИ МОЛЯ ВИ СЕ
*
спермограма
« Отговор #1 -: Юни 13, 2006, 12:07:48 pm »
Дай ни малко повече информация за резултатите. Къде е правена спермограмата?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
спермограма
« Отговор #2 -: Юни 13, 2006, 12:14:32 pm »
Алката, ти прочете ли вече постнатите материали, ориентира ли се, че спермограмата е надеждна само, ако е нпаравена в клиника по стерилитет?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    alkata

спермограма
« Отговор #3 -: Юни 13, 2006, 12:16:21 pm »
не ги знам на изуст резултатите но като се върна от работа ще ви напиша подробно всичко
правена е в АГ лаборатория
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: спермограма
« Отговор #4 -: Юни 13, 2006, 12:18:49 pm »
Цитат на: alkata
има ли лечение


Еднозначен отговор няма - в някои случаи има лечение, то е лесно и много успешно (напр. дори простички неща като спирането на цигарите и оправянето на диетата имат ефект), а в други случаи няма лечение, но пък медицината е напреднала достатъчно, за да може човек и с 5 млн. сперматозоиди да стане родител.

Дали има или няма лечение зависи от причината за намаления брой сперматозоиди. Затова след такава спермограма се налага да се направят още малко изследвания, за да се установи къде е проблема.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
спермограма
« Отговор #5 -: Юни 13, 2006, 12:18:50 pm »
Тогава повторете в клиника по репродуктивно здраве! С кой специалист се консултирате?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    alkata1

za spermogramata
« Отговор #6 -: Юни 13, 2006, 19:22:11 pm »
полово въздържане-5дни
количество/мл/-3мл
РН-8.5
вискозитет-нормален
концентрация на сперматозоидите в 1 мл- под 5 млн
подвижност след 1 час
нормокинеза-единични
хипокинеза--
акинеза-единични
седимент
левкоцити-8-10 левкоцита на поле
бактерии -
аглутинати

ТОВА Е КАЖЕТЕ ДАЛИ СЕ ЛЕКУВА ИЛИ ПОНЕ ЧЕ ИМА НАДЕЖДА
спермограма
« Отговор #7 -: Юни 13, 2006, 20:23:32 pm »
Ей Алката 1, без да съм ама никакъв специалист: тази спермограма ми се струва много лежерна. За пръв път виждам обозначение: подвижност сред 1 час. Това времето на втечняване ли ще дойде :? И как така концентрация ПОД 5 млн?? В нашата спермотрама например си е точна бройка???


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
спермограма
« Отговор #8 -: Юни 13, 2006, 20:43:17 pm »
Ми на нашата първа спермограма пишеше обем около 3 мл  :lol: , ама тогава не ми беше смешно. Що ли ми се струва че тази спермограма е правена в Стара Загора. Алката, напиши в кой град си за да те насочим къде да направите свястна спермограма мила. Нещата с тази не са особенно прекрасни, ама не я взимаме под предвид въобще.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
спермограма
« Отговор #9 -: Юни 13, 2006, 21:34:38 pm »
кажете къде да направим от Варна съм правихме в АГ лаборатория там ни прати моята лекарка

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
спермограма
« Отговор #10 -: Юни 13, 2006, 22:00:36 pm »
Алката, ама трябва си да попрочетеш материали. Ако пуснеш търсачка, няма начин да не откриеш нужното. Ето например инфо за спермограма във Варна от този форум
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3346


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Meli
« Отговор #11 -: Юни 14, 2006, 09:16:25 am »
Meli ще може ли и вашето компетентно мнение по въпроса относно данните на спермограмата???

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
спермограма
« Отговор #12 -: Юни 14, 2006, 09:22:38 am »
Мели дава компетентни отговори на реални стойности  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Meli
« Отговор #13 -: Юни 14, 2006, 11:07:35 am »
Цитат на: alkata
Meli ще може ли и вашето компетентно мнение по въпроса относно данните на спермограмата???


Просто ми беше неудобно да коментирам.  :oops:

Напраете си спермограма на читаво място. Защото нали разбираш, че трябва да се знае точния брой сперматозоиди, под 5 млн може да са и 3 млн, както и 2 000 примерно. Освен това от подвижността нищо не се разбира (тя също трябва да се оцени в проценти).

И вече по истинските показатели ще можем да коментираме нещо.

А какво значи АГ лаборатория, кой всъщност е правил спермограмата?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
спермограма
« Отговор #14 -: Юни 14, 2006, 11:35:05 am »
Мъжа ми го пратиха в АГ лабораторията и той м каза че някаква докторка е била там ,незнам подробности,но вече ми стана ясно от всичко че тая спемограма въобще не е това което по принцип трябва да е .
Но на едно не можах да си обесня защо разкарват хората и им вземат парите за неща който бъобще не отговарят на реалните,жалко за всичко в БГ явно няма да има оправия!!!!
И всички неща повлияха много зле на мъжа ми!!!
Но надеждата умира последна :)

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
спермограма
« Отговор #15 -: Юни 14, 2006, 11:47:50 am »
Алката, права си, уви не всеки е достатъчно кадърен да си свърши работата, или пък добросъвестен да си признае, че не може да се справи. Всички ние тук сме се парили вече по един или друг начин. Затова е добре, че съществува форум като този, хиляди благодарности към сдружението, че прави нещата възможни.
Не губете време, знам че мъжете не са никак интусиазирани, когато се налага да правят спермограма, но наистина те съветвам да побързате. После се свъжете с добър специалист във вашия град. От личен опит знам - понякога се налага да мине доста време, преди проблемите да се разрешат. Не се отчайвайте, действайте. Желая ви всичко най-хубаво!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
спермограма
« Отговор #16 -: Юни 14, 2006, 13:26:36 pm »
Цитат на: alkata
Но на едно не можах да си обесня защо разкарват хората и им вземат парите за неща който бъобще не отговарят на реалните,жалко за всичко в БГ явно няма да има оправия!!!!
И всички неща повлияха много зле на мъжа ми!!!
Но надеждата умира последна :)


Едно момиче преди време беше написало в подписа си - "Надеждата никога не умира, никога."  :)

На въпроса ти може да се изпише много, но не е нужно да е в твоята тема. Няма да разсъждаваш нихилистично - нещата имат оправия и именно това е целта на сайта. И точно защото в областта на репродукцията има неща, които не отговарят на реалните, е създаден и сайта, и сдружението, и така. Никакво отчаяние.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу