0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #980 -: Февруари 15, 2012, 09:21:21 am »
marsi, тези наши деца като от една майка раждани  :D - не ядат от шише, спят в сходни часове по сходен начин... На мен това придремване в 18.00 - 19.00 часа ми беше много странно и гледах да го предотвратявам, че да може после да спи, но май ще си я оставям и аз да си дреме.

misi, аз като един "виден експерт" по килограмите  :wink: мисля, че много добре си наддава детето... Ние нали все сме на долна граница, та от статистиките, които съм гледала, вашето си е направо златна среда. Дано скоро се решат проблемите!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #981 -: Февруари 15, 2012, 10:13:59 am »
Дари, при моите деца АД рядко се провокира от храна, да не кажа, че не съм забелязала зависимост. Много по-лошо им се отразява студът и варовитата вода. Симеон (на 5,5 г) отново е с екземи, макар една година да му беше спокойна кожата. При него мажа само с А-Дерма (млакото с помпата - цената си заслужава!). При Боби (на 10 м.) - А-дерма и елоком, когато е наложително. Обикновено третирам 2 дни и кожата се успокоява. Преди това обаче съм правила два цикъла с кортикостероиди по почти същата схема, като при вас - седмица по два пъти и седмица по веднъж мазане. Предишният ни кортикостероиден крем, престана да действа, затова втория курс беше с Елоком. Мажа лицето на съвсем тънък слой, само засегнатите места. После леко "забърсвам" с опакото на ръката, за да остане съвсем тънък филм. При Симеон след продължителна употреба преди години на елоком се забелязваше лека промяна в структурата на кожата, особено лятно време при почерняване. После се оправи.
Опитай да не претопляш детето. Аз държа Боби дори по-леко облечен от мен, иначе веднага започват зачервявания. Къпя 2 пъти седмично! Откакто използвам олио за вана кожата е по-спокойна. Избягвам да мокря често лицето. Аз не бих държала детето само на мляко, как ще знаеш дали помага и колко бавно трябва да е последващото захранване, за да прецениш реагира ли на нещо?

Ани, много ти благодаря.  :kiss:
Ние предполагам прекаляваме с къпането, защото я къпем всяка вечер, Хриси много обича водата но логично е да  се пресушава кожата особено сега през Зимата, въпреки лосиона за тяло.
Това с диетата е наистина трудно да се определи кое и как влияе. Днес стават 5 дни  и съм решила да дам оризова безмлечна каша с  Аптамила, защото определено смятам, че кърмата е недостатъчна.

Миси,

при Хриси се получи проблем с изхожданията, по стечение на обстоятелствата  точно след поставения втори прием на sinflorix и infanrix, едва ли има зависимост но хронологично забелязах. Като гледам приблизително на вашата възраст е била, педиатъра предписа лактулоза мип или дуфалак, избрах първото заради по-приятния вкус, давах го за кратко. Имаше периоди, при които по 5 дни не беше имала изхождане, много се притеснявах. 8O Нормализира се изхождането, когато смених Аптамил-а с Фризо Вом, тогава беше на кърмене с дохранване.
Според мен също е рано за захранване, особено с брокол, спанак...

Като съпоставям кръвните изследвания на Хриси и Жорко са много приблизителни, според нашия педиатър са добри. Например хемоглобина на Хриска е 111 g/l това на 7 месеца, аз си мислих, че е много нисък но се оказа, че е добре.
Дано д-р Birdie сподели своето мнение.
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 11:06:23 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #982 -: Февруари 15, 2012, 10:55:25 am »
Още миналата седмица се съветвах с консултанти по кърменето, тъй като педиатъра ми каза, че това било кърмаческа стачка. Правих какво ли не - сменях различни пози, кърмих го права, той легнал върху мен, в тъмна стая, сменях гърди и нищо... захапва гърдата суче 2/3 минути и после плаче, огъва се назад, пищи и не и не. Тая сутрин пак същото, от шише също не иска. Суче само през нощта и след следобедния сън, когато е сънен, през останалото време е голяма мъка. Забелязах и че фонтанелата му ту хлътва, ту се изправя.
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 10:57:29 am от misi »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #983 -: Февруари 15, 2012, 11:49:18 am »
То е през 4 часа при нужда т.е. ако има температура. Няма как да знаете, ако не мерите.
Много благодаря, Боби!
Забравих да кажа - тези двете се редуват, нали? Не ги давате и двете заедно, надявам се.
Да разбира се. Днес бях при педиатъра и той потвърди, че така е правилно. Благодаря отново!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #984 -: Февруари 15, 2012, 19:39:31 pm »
marsi, тези наши деца като от една майка раждани  :D - не ядат от шише, спят в сходни часове по сходен начин... На мен това придремване в 18.00 - 19.00 часа ми беше много странно и гледах да го предотвратявам, че да може после да спи, но май ще си я оставям и аз да си дреме.
При нас спането в този час не е излишно, защото нощният му сън започва към полунощ и продължава до към 8.00 (с два пъти кърмене през нощта). Имало е единични случаи да заспи по-раничко, тогава се буди бодър към 5.00-6.00 и иска да играе, което е много извън моя личен ритъм :D.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #985 -: Февруари 16, 2012, 15:40:30 pm »
Момичета, дайте ми съвет какви биберони с шишета да взема, за да додавам кърма/АМ.
Сега ползвам на Авент номер 1,2 и 3 и от нито едно от тях не иска да пие. От гърдата ми изсуква 40/50мл и повече не иска. Аз изцеждам още толкова и сега му ги давам с лъжичка или със спринцовката на Панадола, но става много бавно и много се цапаме.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #986 -: Февруари 16, 2012, 15:44:42 pm »
Миси, можеш да пробваш с НУК или НУБИ. При нас обаче отказът беше пълен. Спринцовката ме спасяваше. Бавно, на глътки, търпеливо.
Гушкам те.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #987 -: Февруари 16, 2012, 15:46:47 pm »
миси, докато кърмех успешно съм давала изцедена кърма с Нук.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #988 -: Февруари 16, 2012, 15:54:48 pm »
Благодаря момичета!  :thankyousign: Ще пробвам с Нук.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #989 -: Февруари 16, 2012, 16:07:44 pm »
Миси, пробвай и с каучуков биберон, Боби такъв предпочита.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #990 -: Февруари 16, 2012, 16:25:51 pm »
миси, съвсем не искам да те обезкуражавам, но аз бях с каучуков на нук и девойката отказа. дано да зависи от биберона. не зная дали си видяла тези неща:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/alternative-feeding.html
мисля, че има интересни и полезни статии, има и за храненето с чаша, може би да е по-бързо от спринцовка, не зная. успех
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #991 -: Февруари 16, 2012, 16:42:15 pm »
Миси, погледни тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #992 -: Февруари 16, 2012, 16:55:50 pm »
 Момичета, можете ли да ми кажете това прилича ли ви на лишей?
 Ще съм благодарна и на д-р Бърди, ако се включи с мнения и препоръка
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #993 -: Февруари 16, 2012, 17:21:50 pm »
Миси, аз пък ти препоръчвам да вземеш на МАМ - съвместими са с авентските шишета, така че може да си купиш само биберон.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #994 -: Февруари 16, 2012, 18:15:53 pm »
Миси на медела има шише бибата на което имитира гърда.Моята племеничка е с такова и хапва с удоволствие.
ето това е http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?products_id=433
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 18:19:38 pm от tanj74 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #995 -: Февруари 16, 2012, 18:40:59 pm »
Миси на медела има шише бибата на което имитира гърда.Моята племеничка е с такова и хапва с удоволствие.
ето това е http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?products_id=433
Какво странно шише!!
Хората какво са измислили :-)) Ако имам второ, ще си го взема, нищо че и цената му е хубава ;-)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #996 -: Февруари 16, 2012, 19:06:08 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам нещо, виждам, че Д-р Бърди не се е включвал скоро, но ако може някой да ми отговори какво е неговото мнени /ако има такова по такъв въпрос/: днес бихме ваксини, педиатърката ни изписа бактробан за мазане на нослето /имаме стафилокок ауреус/. Кога мога да почна да го мажа, да изчакам ли няколко дена да минат от ваксината или още утре?
Благодаря предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #997 -: Февруари 16, 2012, 19:09:44 pm »
дидонче, баш на лишей ми прилича, ади имаше такива но на крака и на ръката, с а дерма екзомега ги мазах и все още мажа като забележа кожата да започне да загрубява там. доколкото знам от сухия въздух и студа се обострят. много ти е пораснал момъка, да е жив и здрав  :D

светлана, каква би била връзката между мазилото и ваксината? не виждам причина да се чака, това е нещо локално, което няма връзка, не е да кажем калпол, за който казват да не се дава след ваксини ако температурата не е над 38, за да не се подтиска температура, която е естествената реакция на организма.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #998 -: Февруари 16, 2012, 22:49:55 pm »
Мами и аз да се включа.... Дъщеря ми е на 6 месеца вече втора седмица повръща кашите, дайте съвет какво да правя, според педиатърката трябва да сменя вида каша но ми омръзна само да трупам каши вкъщи и да изхвърлям. И малко уточнение храним се с Аптамил АР, тъй като от самото начало доста връщаше, след 4-ти месец дадох каша на Хумана Бананово млечна с пребиотик и тогава не повръщаше. След 5-ти месец давам зеленчукови пюрета, от две седмици давам 2 пъти седмично 1/4 жълтък. Повръщането започна преди да дам жълтък, бях и взела нова каша на Слънчо пак Бананова.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #999 -: Февруари 16, 2012, 23:11:06 pm »
Мами и аз да се включа.... Дъщеря ми е на 6 месеца вече втора седмица повръща кашите, дайте съвет какво да правя, според педиатърката трябва да сменя вида каша но ми омръзна само да трупам каши вкъщи и да изхвърлям. И малко уточнение храним се с Аптамил АР, тъй като от самото начало доста връщаше, след 4-ти месец дадох каша на Хумана Бананово млечна с пребиотик и тогава не повръщаше. След 5-ти месец давам зеленчукови пюрета, от две седмици давам 2 пъти седмично 1/4 жълтък. Повръщането започна преди да дам жълтък, бях и взела нова каша на Слънчо пак Бананова.
Не знам дали е така, но понеже и ние сме с рефлукс и беше намалял и после пак стана повече, та ще ти кажа какво намерих. Пише, че около тази възраст можело да се засили рефлукса, защото стават по-активни и после щял да отшуми.  Обаче ако само кашата повръша, а нищо друго,значи проблема е в нея, а не общо че си повръща повече детето.

Боби