0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Запис на тоновете
« -: Ноември 23, 2011, 13:23:25 pm »
Правят ли се някъде записи на тоновете в Шумен, Търговище, Тутракан или Варна, ако бременната не е хоспитализирана в болница?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Запис на тоновете
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2011, 15:37:55 pm »
Би трябвало да се прави във всеки родилен дом, както и в лекарска практика, специализирана в проследяване на бременността. Хоспитализация по принцип не е необходима за този тест, а само малко повече време за записа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Запис на тоновете
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2011, 10:27:16 am »
Благодаря ти, Мели!  :bighug:
Re: Запис на тоновете
« Отговор #3 -: Ноември 30, 2011, 09:48:33 am »
A стандартна процедура ли е записването на тонове в края на бременността или се налага при определени показания? След коя седмица започва да се прави?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Запис на тоновете
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2011, 18:50:23 pm »
Стандартна процедура е при всяка бременна с честота 1 път на 7-10 дни след 34 г.с.
При бременни с риск може да се прилага и по-често.

Ние правим биофизикален профил, по-подробно е като оценка и по-малко неща се пропускат. Едновременно с това провеждаме и доплерова велосиметрия на няколко артераилни съда, но това е все още елитарно изследване и не се предлага стандартно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Запис на тоновете
« Отговор #5 -: Ноември 30, 2011, 19:43:52 pm »
Благодаря за подробната информация, Мели!
Завиждам на пловдивчанки. :wink:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Запис на тоновете
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2011, 21:51:21 pm »

Завиждам на пловдивчанки. :wink:

Да, има защо...  :wink:
Ако решиш да ни дойдеш на гости, ще се убедиш.  :wink:  :kiss:

Сори за спама.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Запис на тоновете
« Отговор #7 -: Декември 01, 2011, 09:02:47 am »
Знам си аз, но е по-сложния вариант. :)
*
Re: Запис на тоновете
« Отговор #8 -: Декември 06, 2011, 15:07:14 pm »
Аля, незнам дали ще ти е от полза информацията ми, но в Шумен в АГ има доплер. Както и доста лекари имат 4Д, които могат освен да ти чуят тоновете и да ти ги запишат на флашка или диск. Ако те интересува, мога да ти съдействам :)

Само да допълня, че клиниката в която ходех, също имат, и когато влязох в 9м, всяка седмица следяха тоновете на бебето :)
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 15:18:45 pm от Breiv »