0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #20 -: Март 08, 2012, 12:11:52 pm »
Здравейте,

за мен най-добрия специалист по HPV проблеми е Карагьозов старши в Токуда. Аз съм ходила при него в Майчин дом, още когато вс беше на конвейрен принцип и въпреки това помагаше на всеки. Доста е остарял но мисля, че все още се справя блестящо http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/214/%D0%95%D0%BA%D0%B8%D0%BF
Моя близка е с конизация, забременя с АРТ, защото пък и тръбите и бяха запушени, но се наложи да и 'зашият' шийката и цервикалния канал, за да задържи плода- не се сещам как се казваше точно процедурата по 'зашиването'
Пожелавам ви успех!
Любовта ще спаси света
*
Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #21 -: Март 08, 2012, 15:42:07 pm »
На мен ми е правена конизация 2008 година, заради ЧПВ :( За момента не съм имала проблеми с износването на бебето, миналата седмица ми казаха, че шийката се е скъсила малко, но не е страшно, казаха само да спирам дългите разходки. Скъсяването не е задължително заради конизацията, на много момичета се случва и без да им е правено. Дано всичко е наред и успея да износя до 38г.с. Но, както са писали и на други места момичетата, много зависи колко голяма част е изрязана и на колко места. При мен беше много малка.


Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #22 -: Май 05, 2012, 15:03:33 pm »
здравейте,

искам да ви попитам колко мм от изрязания канал се смята за малко...

и колко по принцип е дълъг канала, някъде пише 4-5 см, а някъде 2,5- 3 см.- имам предвид теоретично
Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #23 -: Март 24, 2017, 09:10:16 am »
Здравейте.
Случвало ли се при някоя от вас, след конизация, в резултат от заздравителната тъкан да запуши и шийката?
При мен се получи такова нещо и се установи, че се задържа менструална кръв.
Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #24 -: Март 24, 2017, 09:28:05 am »
MagiK отгових  ти е в  др. тема,не е необходимо да пишеш в няколко темички
*
Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #25 -: Март 24, 2017, 13:35:24 pm »
Момичета, аз съм с конизацио, правено през 2006 година. Когато забременях  ми сложиха серклаж (това е процедурата по зашиване на шийката). Когато е конизирана шийката, тя се скъсява и при бременност, кoгато плодът натежи, се скъсява още повече, което води до рискове. Ето, защо много често, се налага серклаж. Серклажът се прави под пълна упойка и не е болезнен. Успех!


Re: Има ли някой с конизация?
« Отговор #26 -: Март 24, 2017, 14:57:15 pm »
Раши,това е така.Аз самата съм със серклаж в момента,даже коремен,не вагинален.Няма нищо страшно в това,както го описват на много места.Благодарение на него стигнах до тук и се радвам,че настоях да го напраят,защото моя доктор ми предложи варянта да оставим нещата на случайността.
MagiK говори по-скоро за проблема със зарастването и нагъването на цервикалния канал,който при цикъл пречи на изчистването на меструалната кръв,което се получи при мен първите 3 месеца,но се оправи от самосебе си.Същото нещо и го написах в другата тема