0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #120 -: Октомври 12, 2011, 15:04:24 pm »
Лисе, много съжалявам, много...
Подкрепям те и дано стеченията на обстоятелствата
следващия път са на ваша страна!
Силни прегръдки за теб и Никол!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #121 -: Октомври 12, 2011, 15:06:27 pm »
Боже, Лис, аз се ядосах, само мога да си представя, какво ти е на теб ...  :(
Толкова съжалявам, за това което сте преживели, детето и ти ... Може ли такова нещо бее ...
Наскоро Коки беше попаднала на идиот, сега и ти на тая ... Аман от тая здравна система, аман от всичко в тая държава  :(
Голяма прегръдка от нас и дано скоро всичко се подреди по най-добрия начин!  :bighug:
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #122 -: Октомври 12, 2011, 15:22:19 pm »
Лисе, стискам палци всичко да е наред!

З22, и аз съм висока и с голям номер.  :wink: Напоследък си купувам обувки от Аутлет Центъра зад Метро на Цариградско. Там има магазин на Мандарин и още един за обувки, имат и големи номера!


*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #123 -: Октомври 12, 2011, 15:32:39 pm »
Ами освен дружно да се махнем от тая държава друго не ни остава за съжаление :( Аз от вчера се опитвам да намеря отговор на един съвсем прост въпрос и трима различни лекари ми казаха различни неща, добре че е д-р Бърди /да е жив и здрав/ та ми даде насока за действие. За безхаберието на нашата лична лекарка не ми се говори просто...
Лисанке, :bighug:
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2011, 15:41:16 pm »
Лисицо смела, целуни Никол и продължавай с изследванията сега. Представям си колко ти е безсилно и омерзено сега, ама няма да спираш пред финала.

За ботушите - и моите деца имат точно по 1 чифт обувки или ботуши на сезон, но хубави. За лятото хубави значи често и български, не робувам на марки. Но за зимата досега не съм открила тук среден вариант на хем хубави, хем не скъпи ботуши. Като по-малки сме носили Капчица с кеф, но сега вече са страшно активни, прекарваме много време навън в градската киша, често сме в планината. И като добавим и лек двигателен дефицит на едното дете - ами топлите и удобни обувки са ми най-важният приоритет, за якета и дрехи съм много по-склонна на компромиси. Разбира се, човек знае и 2, и 200 - била съм и на двете места и съм се разпростирала според чергата си. Дано има повече хора, на които не се налага да правят копромиси с необходимостите за децата си. Макар че като чета Лиса, Коки, и Стефи - няма да е скоро.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #125 -: Октомври 12, 2011, 15:47:44 pm »
Лис, поплачи си, за да ти олекне и после продължавай напред! Не че ще ти помогне особено, но и в чужбина има понякога неуредици.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #126 -: Октомври 12, 2011, 16:07:42 pm »
Лисе, ужасно съжалявам за провалената днес операция и за стреса, който сте преживяли.

но недейте при всеки изживян стрес да обвинявате държавата, в която сте се родили. не е полезно за психичното здраве и създава излишни илюзии. не си мисли, че в чужбина са цъфнали и вързали по отношение на здравеопазването, особено осигурителното. идиоти има навсякъде. невежи, груби и неграмотни лекари има навсякъде. не е от държавата, повярвай ми.

а ти, аз и друг път съм ти казвала, извличай опит от всяка такава случка. не всички хора са добронамерени и любезни. усещай накъде духа вятърът и парирай овреме опитите да ти се качват на главата. сега, аз пак малко френско остроумие на стълбите ще приложа, но не бих допуснала (не и след натрупания опит) да ми се случи това нещо. най-малкото, разговорът ще мине на друг тон, та дори и бих скъсала "педиатричното" заключение и бих поискала второ мнение (както се е оказало, че може).

а оплакване напиши. непременно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #127 -: Октомври 12, 2011, 16:10:38 pm »
ох, наскоро прочетох нещо, което не е никак смешно, но : Откакто в България има Здравна каса, смъртното наказание не е необходимо като присъда- тя ни е достатъчна
така се чувствам и аз понякога
вчера бяхме на Телк, по повод спазмите, които прави Стефания
миналата година дадоха 20 процента- писаха ми препоръки в каква среда да я отглежда и да й профилактирам инфекциите, ще кажеш, че детето живее в катун и не е лекувано никога, много тъжно ми беше, много плаках
вчера, след етапна епикриза, в която пише, че е развила атопичен дерматит,че въпреки лекарствата не се повлиява добре и има трайно влошаване на състоянието й, след 10 амбулаторни листа за 6 месеца, в които пише как детето се друса с Медрол, Новфилин, 3 вида сиропи, изписвани са й по два АБ едновременно /не, че аз съм ги давала/, почти всеки месец откарва по 10 дена на инхалации с Урбазон и вентолин лекарите попитаха- че какво й е влошеното, толкова  8O 8O 8O
за нас 40- процента, това е
друго си е да си циганин, да родиш 5 деца, на три дадат 50 процента- ей ти ги 900 лева, а оплачете ми се на мен
и на всичкото отгоре, представете си, не трябва да се оплаквам, защото с този процент нямало съм да плащам такса за ДГ, на която така или иначе детето ми не ходи, защото до 3тия ден е с алергичен сопол, а на петия със спазъм
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #128 -: Октомври 12, 2011, 16:13:22 pm »
Лис, много съжалявам за провалената операция :( Поплачи си, нека ти олекне. :bighug:
Мини, Стеф, не знам какво да ви кажа...Затова мога само да ви прегърна виртуално  :bighug: :bighug: :bighug:
[/url][/url]
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #129 -: Октомври 12, 2011, 16:29:53 pm »
Ех, Мини, много ми става мъчно като си го описала така! Много, много съжалявам! Може ли да се обжалва решението на ТЕЛК? Пожелавам много сили на теб и Лиса!  :bighug:


*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #130 -: Октомври 12, 2011, 16:45:28 pm »
Лиско и Мини  :bighug:

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #131 -: Октомври 12, 2011, 17:25:31 pm »
не си мисли, че в чужбина са цъфнали и вързали по отношение на здравеопазването, особено осигурителното. идиоти има навсякъде. невежи, груби и неграмотни лекари има навсякъде. не е от държавата, повярвай ми.

Подкрепям това мнение и съчувствам от сърце на майките, които се борят за здравето на децата си било с лоши лекари, било със системата.

А за тези, които обмислят живот извън България, регистрацията за лотарията за зелени карти вече тече: https://www.dvlottery.state.gov/default.htm?aspxerrorpath=/photo.aspx
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #132 -: Октомври 12, 2011, 17:40:27 pm »
Лиско, много съжалявам за случилото се  :(

Лиско, Мини и за двете  :bighug:

Отдавна не съм влизала, но покрай работата, рождения ден на Ели и ходенето по очни лекари не ми оставаше време.
И да се отчета от ходенето на очен лекар. Доволна съм от доктор Димитрова, Стефан слуша колкото можа. "Успокои" ме, че далекогледството е наследствено, а не от лежането в кувьоз. Само дето нямам роднини с далекогледство нито мъжът... Наложи се да му разширяваме зениците с атропин заради големия диоптър и резултатът е 7.5 на едното око и 9 на другото далекогледство и ще трябва да закриваме "мързеливото око" за по 2-3 часа на ден. След 4 месеца ще ходим на контролен преглед и трябва да е научил картинките от таблото. Обясних на лекарката, че той ги знае, но е въпрос на проява на инат дали ще ги каже. Тия дни, трябва да видя откъде ще поръчаме очила и да се сдобия с лепенка или парцалче и да почва да свиква с положението.

Нуну, чета че Дара не е искала да се облича, Стефан е същия от неделя сме почнали с драмите, не искам шапка, не искам ботуши и не искам яке, просто всяко ново или добре забравено старо не се иска и се тръшкаме, тропаме и ревем, а когато се случва сутрин когато бързаме за работа, ми вдига кръвното и ми опъва нервите до краен предел.
За дрехите и обувките, честно казано напоследък купувам от дрехи на килограм, има нови неща за стотинки или износваме от съседчетата. Стефан така съсипва обувки, че е абсурд да дам 100 лева за ботуши. Елена миналата година изкара с ботуши за 3 лева от магазин от типа "за един лев" сега Стефан ще ги носи, здрави са, топли и не пускат вода. Всичко е въпрос на късмет.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #133 -: Октомври 12, 2011, 18:11:18 pm »
Мини, много ми е тежко да чета какво преживявате и не за първи път!
Дано Стефи не се влошава, и е усмихната и щастлива
с прекрасните си и отдадени родители!

С ТЕЛК съм имала сблъсък не веднъж, татко така си отиде на 50г
в мъки и пенсия за бог да прости 8 години ,
като че ли увреденото му сърце можеше да се върне в предишния му вид!
Едната леля на мъжа ми е с по-къс крак, всеки път я карат да изживява
един и същи срам все едно той ще е пораснал отново...
Системата на тези комисии е порочна изначално!
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 18:25:55 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #134 -: Октомври 12, 2011, 18:14:01 pm »
Гери, като носила лепенка за закриване на здравото и развиване на лениво око ще си позволя един съвет. Консултирай се и с лекарката, но съм виждала закрито оченце с такова като от очила за плуване. Понеже аз се изтарикатявах и гледах над закритото стъкло. До такава степен свикнах с това, че и до днес на очен преглед си притискам здравото око с пръст, за да не надзъртам с него. И много, много постоянство се иска.
Лисе, каквото и да кажа ще е малко, за това -  :bighug: :bighug: :bighug: Разбирам я Никол за плача - омръзнало ѝ е на милата. То адашката ѝ се дере като магаре от едно теглене и преслушване та .... Нагушкай я от нас и пусни жалба. Никой, ама никой не бива да е груб с дете. Особено лекар с болно.
Мини, за вашия ТЕЛК пък .... :evil: :evil: :evil:
Мише, свекърва ми е с напълно отстранена щитовидна жлеза, ама периодично трябва да ходи на прегледи, че току-виж ѝ порасне нова, пък тя набутва ЗК с по 3 - 4 лева за лекарства на месец.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 18:24:09 pm от Pesheck »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #135 -: Октомври 12, 2011, 18:20:04 pm »
Гери,има специални протектори за закриване на оченцето,продават ги по оптиките,ние ползвахме такова.Ива също беше с лениво око и се оправи,но трябва постоянство.

Мини,Лиско съжелявам за това което преживявате вие и децата ви!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #136 -: Октомври 12, 2011, 19:22:52 pm »
Лисе,Мини, сърцето ми се скъса. Ако бих могла да помогна с нещо, насреща съм  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #137 -: Октомври 12, 2011, 19:26:38 pm »
Много съжалявам да прочета неволите ви мили мами,а най тъжно е че това рефлектира върху децата ни. Много случки имах подобни на Лиско и Коки описаните и във Варна и в Пловдив и в нашият "прекрасен" Бургас. Но Джам е права извадете си поуки и овреме да парирате такива лекари. В Пловдив както не искаха да ни пускат от болницата, след скандал от мъжа ми бързо, бързо ни изписаха. Но за жалба не се сетих тогава, гледах колкото се може по бързо да се махнем и приберем у дома.
Да не говорим, че ни хоспитализираха без да ни обяснят защо, само казаха че детето е назначено за операция, ама за какво и защо отговор никакъв. Нямах представа какво означава фисура, там на място се установи това. Която пък в последствие се оказа, че е можело въобще да не бъде оперирана, а с едно мехлемче да се оправи.
Всичкото ходене по болници го преживяхме толкова мъчително заедно с Антоан, че когато прочета за неволите на някой друг, още настръхвам и обзема ярост от безсилие.
Иначе и аз съм от групата с желание за емиграция.

За обувките, на същото мнение съм като Цветенце и Стефи.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 19:39:45 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #138 -: Октомври 12, 2011, 22:27:10 pm »
Ох Лис, чудя се колко може да издържи едно майчино сърце. Имаш стиснати палци за теб и Никол. Много сили и кураж на семейството ви.
Мини днес се сетих за вас и аха аха да те питам, но нямах достъп до компа, Вяра реши, че няма да спи.
Така като  ви чета и двете  с Лис и за лекарите и за ТЕЛК, си мисля колко голяма късметлийка съм, че сме попаднали на всичките лекари през които минахме и не само лекари, ами и мед. сестри, акушерки, санитарки и прочие. Сега чак се замислям какво би ми коствало едно такова отношение на фона на случващото се в семейството ни. Явно Бог ни е пожалил.
Онзи ден говорих с една приятелка и тя ми каза за доста права на деца с ТЕЛК, ние  сме със 100% + чужда помощ. Честно казано доста от нещата въобще не мислех да се разправям, при което тя ми се накара. Каза това са пари отпускани от ЕС и ако не се използват от дете с имащи права, това не означава, че ще отидат при друго дете с такива права, което много ме учуди.

п.п. Перде, може ли с две думи пак да кажеш за застраховката, ние нали вече отговаряме на условията :lol:
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 22:30:39 pm от Mary »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #139 -: Октомври 13, 2011, 10:01:26 am »
Аз пък не искам да си напускам държавата и не мисля, че в друга държава ще ми подарят къща, работа за тройни пари и ще ме галят по главичката всеки път в който отида на лекар. И там хора, както и тук. Може да има някои предимства, но да започна всичко на ново, щото Пена днеска била на горе с трибуквеника, няма как да стане. По скоро ще ликвидирам Пена  :x. Плюс това обичам да се поставям на мястото на човека срещу мен. Опитвам се да отгатна мислите и чувствата му. За случая на Мини и Лиско не говоря изобщо, там ми идва да ги натикам в миша дупка. Но не забравяйте, че монетата винаги им адве страни и вина няма само единя спорещ.
Ето пример, вчера една колежка се разпеняви, нямала да гласува за сегашното правителство, не че ме бърка за кой ще гласува... Ама на отговора защо, ми отговори, че и секнали едни нелегални благинки и тя затова беснее. Еее викам, то има закони за всички, ти с какво си по-специална. Обърнаха ми гръб, аз съм лоша и не разбирам как се чувства...Признавам се за виновна.
Един клиент и той, няма да гласувам за бате Бойко. Що питам с интерес аз? Ами само магистрали прави, що не ни вдигна пенсиите  :lol:. На него магистрали не му трЕбвали на село. Дреме му, че София се поотпуши и се оправиха пътищата. На него на село магистрала не му трябвала  :lol:. А тия като нас, дето се бутат цял ден и минават 30 км за 2 часа, да пасат трева. Изобщо на тия неща се гледа малко по-мащабно, а не на мене тука не ми изнася, дай са да обвиним цяла България, правителството и, политиката и, народа и и т.н. Един индивид е виновен и е редно да понесе последствията за действията си. Пишете жалби, стойте му на главата, докато не си свърши работата, карайте му се и изобщо, не се давайте така лесно. Вярно, че когато на човек му се събере му идва повече, но това е живота. Непрекъсната борба. Желая ви здраве и по-малко отрицателни емоции. Аз си харесвам държавата. Обичам си народа и искам да съм тук, с тях и да вървим към по-добро. В друга държава на разходка, това би ми донесло положителни емоции. А тук с моя си народ и с мойте си близки и приятели, ще се борим за една чиста, красива и нормална за живеене държава. Така ги чувствам нещата аз.  :)
Здраве и усмивки желая.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0