0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2011, 21:08:57 pm »
искат пари, навсякъде искат.
при нас събират текущо само за вода по 1 лв на месец. ние доброволно носим мокри кърпички и салфетки - уж по 1 на месец, ама много хора прескачат.

събираме веднъж годишно по 40-50 лв - с тези пари купуваме моливи, пастели, флумастри, пластелин, лепило, бои, четки (до скоро и учебници, от трета група вече са безплатни), подаръчета за коледа, остават и за малко играчки.

смятам, че никой няма да фалира от 50 лв "данък детска градина" на година. още повече - за нашите деца е. ако не дадем ние, няма да имат тези неща.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2011, 21:16:09 pm »
Парси, при нас всеки месец носим тоалетна хартия, салфетки, мокри кърпи, сапун - може и пожелателно да е, защото понякога се е случвало да закъснеем с носенето, не ни напомнят. Отделно събират пари за водата, за учебни помагала и подобни също.
Но за играчки май не са събирали.
В някои детски градини знам, че в петък родителят взема да пере чаршафчетата, при нас си ги перат на място.
Ние винаги даваме с охота, защото градината не отстъпва и на най-хубавата частна като база, а персоналът е много спокоен и всеотдаен и всичко това срещу 60лв на месец е повече от добре.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2011, 21:21:59 pm »
Лис, стискам палци и изпращам цялата положителна енергия, която имам!
Целувки от София на кака Ники, айде и на батковците по една :wink:

Парси, ние още не ходим на детска, но имам приятелка, чието дете е в частна(поради липса на места в държавната) и миналия месец даде 70 лв. за помагала. А там таксата е доста над 60 лв. месечно. Та, плаща се навсякъде и това е.

*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2011, 21:40:27 pm »
Ние като тръгваха носихме по 1 играчка и книжка, кофичка с лопатки за пясъка. Сега купувах помагала - флумастери, моливи, пластелин, блокчета, лепило, цветни листи, книжка за ожветяване, скицници. В шкафчето си имат мокри кърпи и носни кърпи, отделно всеки месец по 1 пакет чаши. Чаршафите и пижамите са си наши, взимаме си ги за пране. Пари сега събрахме на родителската среща - родителите по 10лв, за да купим нови покривки за масите им и килим. Пари имат забрана да събират в градината, всичко което се купи се прави с договор за дарение.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2011, 21:53:37 pm »
Всяка година, вече три по ред, събираме в началото по 50 лв., за помагала, моливи, пастели, цветни блокчета и т.н. По 10 лв. за вода и чашки, обикновено към март отново по 10 лв., всеки месец носим пакет мокри кърпи, салфетки, сапунче, руло тоалетна хартия и руло домакинска хартия. И честно да ви кажа, като ги разделих тия 50 лв., ми то се пада по 5 лв. на месец за всичките тия пособия, че то една кутийка цветни моливи струва толкова. Не казвам, че задължително трябва да се дава, но както джам каза, ако не им купим ние няма да имат, защото ни е скапана цялата система. А и на фона на 500-те лв. дето плащам всеки месец за ДГ на Елена, защото за нея няма място в държавната, защото майка й баща й плащат вече 15г. всеки месец по една кошница пари за осигуровки и данъци, защото детето е със 70% и то реален... няма смисъл да продължавам, много ми е мъчно последните няколко седмици... :(

А относно покупките, не мисля, че тук някой от нас харчи безумни пари за децата си, че другите чак да се депресират. Моите деца изкараха лятото със сандалки за по 7 паунда. Ели от както се е родила цифром и словом да има 10 неща купени. А за обувки и ботуши за Деси предпочитам да са качесвени, защото след това и Елена ще ги носи. Вместо да дам 2-3 пъти по 50 лв. :wink: Относно дрешките да е жива и здрава леля мини и онлайн разпродажбите, за 100 лв. ги обличам за сезон :)
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #85 -: Октомври 11, 2011, 21:57:12 pm »
Стефи, в София децата с ТЕЛК нямат ли предимство за ДГ?
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #86 -: Октомври 11, 2011, 22:00:32 pm »
уж имат, ама не съвсем :(
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #87 -: Октомври 11, 2011, 22:03:33 pm »
уж имат, ама не съвсем :(
:( както всичко друго в нашата държава...
Тук поне го има това предимство...
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #88 -: Октомври 11, 2011, 22:30:03 pm »
Ники износва обувки и ботуши от племенниците ми. Снаха ми едната е в Шотландия, другата само по разпродажби, та всичко му е Дисни, Некст и всякакви други чужди истории. Дреме ми, че са обличани 3-4 пъти. Здрави са, топли са и засега караме с тях без проблем.
Само баба му купува някакви боклуци за по 30 лв. панталон, който се скъсва. Карам се, викам, че детето има дрехи, ама.. Последния път дала 45 лв. за маратонки през моята глава и като й казах, че има няколко чифта на Найк, Адидас и Кок Спортиф (да не мислите, че не й оставих два чифта като излизахм) стигнахме до там, че се разкрещяхме, тя ме нарече неблагодарница, оставила съм детето гладно, босо и голо (видиш ли, много се кефя да мръзне горкото :lol: :lol:) Но пък да си кажа и ползата от цялата история - категорично заявих, че освен необходимия минимум, няма да говоря за странични неща с нея. И го спазвам 2 седмици, много ми е хубаво и спокойно :)
[/url][/url]
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #89 -: Октомври 11, 2011, 22:38:52 pm »
Ех, Стефи, не знаех, че Ели е в частна градина. Не съм си представяла, че е въможно дете с ТЕЛК да не приемат. Потресена съм! Може ли да се подаде жалба някъде? Еххх ....

Вени, супер са ви дрешките! И ние ги доизносваме и петносваме  :lol:  
Свеки я игнорирай! И аз не обичам да ни подаряват боклуци, ама се случва. Който няма акъл да си дава парите. Ти просто не му ги обувай тези обувки на Ники и това е.  :wink:

Никол вече се придвижва права, държейки се за мебелите. Много е смешна. Не може да взима завоите по ъглите и застава и прави едни физиономии, хехе  :lol



*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #90 -: Октомври 11, 2011, 22:40:34 pm »
Жаси, хайде по кротко. Някой хора трудно си позволяват и 30лв. Не всичко е боклуци. Аз бих постъпила по друг начин-приемам всичко и което не ми харесва подарявам. Така всички са доволни. А робуването на марки ми е адски снобарско лично на мен, не ангажирам никой с мнението ми.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:44:31 pm от shanoar »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #91 -: Октомври 11, 2011, 22:58:48 pm »
Жаси, хайде по кротко. Някой хора трудно си позволяват и 30лв. Не всичко е боклуци. Аз бих постъпила по друг начин-приемам всичко и което не ми харесва подарявам. Така всички са доволни. А робуването на марки ми е адски снобарско лично на мен, не ангажирам никой с мнението ми.

Напълно подкрепям!Цял ден ви чета и не проумявам-100лв. за детски ботуши?????Ива е на 11 години и до сега не съм купила ботуши/обувки за повече от 30-40 лв.Какви обувки купувате бе хора?Та каквито и да са те догодина няма да и стават.Защо е нужно това?Миналата зима сме изкарали с ботушки тип апрески на runners,мисля че бяха около 30 лв-не можах да намеря линк да ги видите,и тази зима с тях ще кара,защото ги взех малко по-големи и ще и стават.Още повече вашите деца са малки и едва ли ходят по улиците,газят по преспите и т.н.Че като тръгнат на училище какви ботуши ще им купите???Лично мое мнение.
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #92 -: Октомври 11, 2011, 23:02:26 pm »
Всеки разполага според чергата си...
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #93 -: Октомври 11, 2011, 23:03:06 pm »
Жаси, хайде по кротко. Някой хора трудно си позволяват и 30лв. Не всичко е боклуци. Аз бих постъпила по друг начин-приемам всичко и което не ми харесва подарявам. Така всички са доволни. А робуването на марки ми е адски снобарско лично на мен, не ангажирам никой с мнението ми.

Да де, ама нея я лъжат и всеки път и пробутват по-малкия номер. Не робувам на марки.
Но Найк са си Найк, Капчица са Капчица. Едните ги носи вече второ дете, другите стискат и правят пришки на детето. Казала съм й като иска нещо да му купи, да звънне и да пита, аз ще й кажа от какво има нужда. За същите парички ще му поръчам два чифта обувчици от асда или некст.
[/url][/url]
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #94 -: Октомври 11, 2011, 23:10:26 pm »
В нашата градина събрахме по 50 лв - 40лв за помагала и 10 лв. за вода и чаши. Останалото - тоалетна хартия, домакинска хартия, мокри кърпи, салфетки и домакински салфетки, всеки месец се носи. Понеже са 1-ва група и сега се сформира, играчки почти си нямат децата, един кош от тия за пране с плюшки и това е. Та предната седмица като започнахме да ходим, насъбрах 2 чанти камиони, трактори, самосвали и тем подобни да поорина малко.
Относно ботушите от седмица две съм засилила гледането по сайтовете. Спряла съм се на няколко модела от спорт директ. Едни гумени също искам да взема, ама чакам да ги намалят. Мин. година взех от Джордж с влакчето Томас за 3 лири и ся 7 ми скъпеят :mrgreen: :mrgreen:
И както каза един човечец "Пуснали са н`еква нова марка - Сале". :lol: :lol:
И да похвала Вяра, от 3-4 дни вече ходи напълно сама, без да се придържа.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 23:12:01 pm от Mary »
*
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #95 -: Октомври 11, 2011, 23:18:16 pm »
Усетихте ли земетресението?Мен бая силно ме разклати,а сме само на 3 етаж.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #96 -: Октомври 11, 2011, 23:29:33 pm »
аз пазарувам от английски сайтове, само по намаления
от време на време ровя и в Ибей, изпадат страхотни оферти на добри цени
последно купих на децата сандали за догодина примерно по 3 паунда от намаленията на Маркс и Спенсър, по 3-4 паунда им купувам пак на намаления гуменки от Пъмпкин пач
много ми харесват всички колекции още като ги пуснат, ама тук при нас се надявам да не разбират, че сме само в стари колекции  :wink:
Ботуши купих на Стефания още май-юни от сайта на Теско- излязоха ми около 7-8 паунда, защото имаше някакви кодове, от там й бяха и миналогодишните, има и гумени от Мадъркеър, пак от намаления от порядъка на 6-7 паунда

http://www.clothingattesco.com/shoes+boots/f+f-ruffle-detail-worker-boot/invt/az121046/&bklist=icat,4,shop,catgkids,kids-footwear
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #97 -: Октомври 11, 2011, 23:34:44 pm »
Усетихте ли земетресението?Мен бая силно ме разклати,а сме само на 3 етаж.

Кога това?
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #98 -: Октомври 11, 2011, 23:36:14 pm »
Усетихте ли земетресението?Мен бая силно ме разклати,а сме само на 3 етаж.
Нали?
Майка ми не ми повярва ама и мен ме разлюля а уж в една стая бяхме. Светльо си легна рано, че е още в Аляска и най-вероятно разлюляването му е като от кораба:)
Децата бяха много смешни:):):) Като влезе го познаха. Никол взе да отстъпва назад и да вика "тата, тата", Алекс и Дани застанали на прага на стаята и само главите им се подават в коридора да го разгледат:))))))))))
И този път им донесе летни дрехи посред зима:) но и много хубави дебели якета:)
Здраве да е:)

Имам питане. Случвало ли се е децата ви да пищят почти по цяла нощ. Не непрекъснато но Ники стана 2 седмици при всяко обръщане в леглото или леко разбуждане е с писъци. Крещи по същия начин когато и се скарам за нещо и тя по този начин ми отговаря. Лошото е е, че буди и Алекс и Дани. Не е от кошмари защото тогава се събужда разплакана и изплашена. Чудя се възможно ли е да е някаква реакция от всички прегледи напоследък и срещи с доктори?! И дали има нещо, което мога да направя.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа дъждовна есенна - 10.10.2011-16.10.2011
« Отговор #99 -: Октомври 12, 2011, 00:01:16 am »
Mary,браво на малката хубост!

Ние събирахме по 16 лв. за учебните помагала ,10 лв. за вода за цялата година и 30 лв. за играчки и материали ,нужни за обучението.Отделно еднократно носим тоалетна хартия 8 рола,веро,течен сапун ,мокри кърпички 1 пакет,салфетки 1 пакет,носни кърпички стек,чашки 100бр.Не ми се струва никак много,даже напротив - 1 пакет мокри кърпи за цяла година,даже се чудя как ще им стигнат.То и за госпожите е доста неудобно да ни ги казат тези неща ,ама какво да се прави.
 
Лис,стискам палци всичко да мине добре на операцията и да има желаният успех!

За дрехите и обувките - Жорко много бързо израства всичко и за това не считам за нужно да се пълня с дрехи,които да носи по 2-3 месеца и да не може да износи.Купувам по 3-4 панталончета за сезон максимум,като повече от 15 лв. не помня да съм давала за каквато и да било негова дреха (с изключение за грейката за 1-вата му годинка).Не робувам на марки,даже не ги и знам повечето ,по МОЛ=ове не ходя(в повечето не съм и стъпвала).Купувам основно от квартални магазинчета и никога не съм попадала на некачествени неща.Последно му купих блузка дебела с дълъг ръкав за 6 лв.,панталон много хубав за 12 и сутчър за 9лв.- от магазинче в квартала.
Обувките - лятото кара със сандали от лидъл за 7 лв. и купих още едни,че ми хареса в един магазин за 8 лева.Миналогодишните му бяха много хубави от спортен магазин за 23 лв. ,но му ставаха точно 2 месеца.Зимни ботушки сме имали на Капчица - не са му мръзнали краката ,нито са били мокри,макар и да гази доста в снега,но нямат никакво разнообразие и всяка година пускат едни и същи.Тази година купих от Лидъл гумани ботуши с топла подплата,ще купим и някакви ботушки друго,но не съм реила още какви.Със сигурност обаче няма да са 100 лв.,аз за мен със свито сърце давам толкова  :lol:,а ги нося с години.Просто много бързо дръпва детето и няма смисъл да го затрупвам с много и скъпи неща.Вече носи 28-ми номер на 3г.
Идеята ми е ,че евтино не значи некачествено,поне моят опит това говори.
 
Мише,дано този път е успешен!

 Ние в Неделя ще бъдем кумуве и леко ме тресе треска.Притесняват ме разни ритуали като танцуване за пилета и торти  :lol:.На нашата сватба нямаше такива неща и не знам даже ,какво трябва да правя. :?Още не съм си купила и нищо за обличане(типично в мой стил,то аз с рокля за сватбата си се сдобих 3 дни преди нея :lol:),накрая ще си ходя с каквото си имам.Огромен проблем са ми обувките с моите дълги и тясни лопати.Какви са тези обувки не знам,уж не са китайски,а 40-ти номер не ми стават на дължина ,а са широкиии...Не знам вече къде да ходя да търся.Лятото така едва си намерих,пак никъде нищо не ми ставаше.
<br />