0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1000 -: Февруари 16, 2012, 23:27:11 pm »
Мами и аз да се включа.... Дъщеря ми е на 6 месеца вече втора седмица повръща кашите, дайте съвет какво да правя, според педиатърката трябва да сменя вида каша но ми омръзна само да трупам каши вкъщи и да изхвърлям. И малко уточнение храним се с Аптамил АР, тъй като от самото начало доста връщаше, след 4-ти месец дадох каша на Хумана Бананово млечна с пребиотик и тогава не повръщаше. След 5-ти месец давам зеленчукови пюрета, от две седмици давам 2 пъти седмично 1/4 жълтък. Повръщането започна преди да дам жълтък, бях и взела нова каша на Слънчо пак Бананова.
Не знам дали е така, но понеже и ние сме с рефлукс и беше намалял и после пак стана повече, та ще ти кажа какво намерих. Пише, че около тази възраст можело да се засили рефлукса, защото стават по-активни и после щял да отшуми.  Обаче ако само кашата повръша, а нищо друго,значи проблема е в нея, а не общо че си повръща повече детето.

Боби
Боби благодаря, наистина само кашата повръща, но вече не знам каква каша да взема и да и дам. На ХИП - повръща, Слънчо повръща, в началото давах на Хумана от нея не повръщаше но изяждаше много малко количество и за това реших да я сменя. Сега пак сме на Хумана и вече и нея я повръща. Четох в нета че на Нестле има каша с Рожкови, която се препоръчва при повръщане но пък не знам дали ще я хареса. Госпожицата е доста злояда и не ми се иска да дам 10 лева за поредната каша която ще изхвърля.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1001 -: Февруари 17, 2012, 08:20:08 am »
ketybg вземи друг вид каша пак на Хумана. Моето момче не харесваше една с ябълка и така изяждаше малко и после се тръшва и не ще, но другите си ги хапва.
За бактерии в носа и мен ме интересува какво препоръчва д-р Бърди, че имам съмнения, но искам да отида подготвена при нашия Док.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1002 -: Февруари 17, 2012, 08:43:13 am »

светлана, каква би била връзката между мазилото и ваксината? не виждам причина да се чака, това е нещо локално, което няма връзка, не е да кажем калпол, за който казват да не се дава след ваксини ако температурата не е над 38, за да не се подтиска температура, която е естествената реакция на организма.
Хмм, на нас педиатърката ни каза( и аз съм давала) да давам сироп за температура след ваксините - за всеки случай. Дали не съм сбъркала?


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1003 -: Февруари 17, 2012, 10:10:24 am »
ketybg пробвай с Блевит плюс на нея пишеше,че е за злояди дечица не помня точно на коя,разгледай ги в нета имаше доста информация :lol:Дано скоро приключи не яденето  и повръщането
                                                                       
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1004 -: Февруари 17, 2012, 10:26:51 am »
Пробвай да правиш кашите по-редки. Моето бебе също повръща, когато кашата е гъста. Можеш да слагаш и по 2-3 лъжици каша към млякото, за да привиква с вкуса.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1005 -: Февруари 17, 2012, 11:26:52 am »
Иксам да попитам: какво значи повръща кашата/пюрето? В какво количесто, колко време след приема, само кашата или и някакъв сок или с мляко?
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1006 -: Февруари 17, 2012, 13:35:52 pm »
Иксам да попитам: какво значи повръща кашата/пюрето? В какво количесто, колко време след приема, само кашата или и някакъв сок или с мляко?
Какво значи - ами нещо като оригване и връща кашата, понякога още докато я храня, друг път след като сме приключили, има моменти когато и час и половина след това връща кашата (пак като оригване). Няма значение дали е права или легнала с леко повдигнати раменца. Само кашата ако е повече време след ядене е леко като пресечена.
А относно съвета да правя кашата по рядка и да слагам в млякото - първо на Хумана кашата е доста гъста и за това реших да я сменя да не би от това да не иска да яде повече от 80 мл, замених със Слънчо доста по редки са и всъшност от там ни започна повръщането аз слагам в устата тя се оригва и връща, сега вече с всички опитани до сега е така. А да слягам в млякото не си и помислям, давам Аптамил АР който е достатъчно гъст.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1007 -: Февруари 17, 2012, 13:47:06 pm »
Ами освен да спреш кашите и да даваш само пюрета или в пюрето малко каша. ако толкова държиш на каша. "Слънчо", "Ганчев" и други бг не давай. Досега не съм попадала на такива, които нямат сол или захар.
Кашата ориз и рожкови е много хубава, поне на моите много се харесваше. Но пак казвам, аз чиста каша не съм давала, винаги в пюре.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1008 -: Февруари 17, 2012, 14:01:49 pm »
Ами освен да спреш кашите и да даваш само пюрета или в пюрето малко каша. ако толкова държиш на каша. "Слънчо", "Ганчев" и други бг не давай. Досега не съм попадала на такива, които нямат сол или захар.
Кашата ориз и рожкови е много хубава, поне на моите много се харесваше. Но пак казвам, аз чиста каша не съм давала, винаги в пюре.
Държа на кашата защото когато яде с лъжичка и харесва, ще пробвам и тази каша с рожкови пък ако не става е пробвам и от тези в бурканчетата!
Благодаря на всички за съветите. Ако с нещо постигнем резултат ще пиша пак да се похваля, за сега стига съм спамила темата, че не сме само ние с проблем (за съжаление).
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1009 -: Февруари 17, 2012, 14:09:19 pm »
И пюретата се дават с лъжичка, не само кашите.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1010 -: Февруари 17, 2012, 14:19:35 pm »

Хмм, на нас педиатърката ни каза( и аз съм давала) да давам сироп за температура след ваксините - за всеки случай. Дали не съм сбъркала?


Аз винаги, след всяка ваксина давам Панадол. Досега сме вдигали тем. само н апървите ваксини, на реваксинациите - не сме. Но съм давала Панадол.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1011 -: Февруари 17, 2012, 14:34:51 pm »
И пюретата се дават с лъжичка, не само кашите.
:D :D Да знам, давам пюрета - зеленчукови на обяд. И тях си ги хапва без проблем с голямо удоволствие!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1012 -: Февруари 18, 2012, 02:46:08 am »
вижте не знам за ваксините и панадола, тук в англия предупреждават да не се дава предварително като болкоуспокояващо и да несе дава освен ако не вдигне 38 или дори 39 (не съм сигурна, знам, че ми се видя доста висока границата). обосновават се, че температурата била естествена реакция на организма, за активиране на имунната система и ние не искаме да подтискаме, за да е пълна ползата от ваксината. затова известна температура и ако детето не е видимо зле не препоръчват да я лекуваш. досега веднъж  ми се е налагало да давам беше над 38 и аз си й дадох, иначе моята девойка спи след ваксини, явно така се възстановява - спяща на гърдата :). нямаше темп, когато настоях да й ги бият една по една, нямаше никакъв проблем, така че за напред аз това мисля да правя.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #1013 -: Февруари 19, 2012, 10:26:09 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47638.0

Нова тема, моля използвайте я да задавате въпроси по същество!
Без записване, следене и подобни, както и лични нападки и разправии!
"Кой е по-по-най" с бате Енчо се дава в събота сутрин по Бтв!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит