0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: хормонални изследвания
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2011, 08:00:54 am »
Благодаря ти Денис, толкова се радвам, че коментира резултатите ми. Точно така е за поликистозата. Хормоните я доказват, но тестостерона никой не го коментира, нито в Щерев, нито в Малинов. Заради инициативата на Зачатие минах и през Щерев, а на следващият ден бях и в Малинов, където ми поискаха резултатите и от щитовидните-те са от преди няколко месеца и каза, че няма забележка към тях. 
След дато лекарите казват, че няма проблем - значи е така :) и трябва да си спокойна

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: хормонални изследвания
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2011, 12:14:13 pm »
Здравейте и от мен! :)
Това са първите изследвания,които съм правила и много ви моля да ги коментирате.Сега започваме да търсим проблема.Правени са на 3-ти ден:
   LH   9.58   IU/l   М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59

   FSH   10.14   IU/l   М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8

   Estradiol   96.83   pmol/l   М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2011, 15:21:10 pm »
Това са първите изследвания,които съм правила
Едни чудесни изследвания, поздравления! Дано всички следващи са ти толкова добри!  osi_9
Re: хормонални изследвания
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2011, 15:56:03 pm »
Едни чудесни изследвания, поздравления! Дано всички следващи са ти толкова добри!  osi_9
Наистина ли...? :)
Не са ли много високи стойностите на FSH и LH?!
Много се надявам да си права! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: хормонални изследвания
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2011, 17:51:56 pm »
Здравейте и от мен! :)
Това са първите изследвания,които съм правила и много ви моля да ги коментирате.Сега започваме да търсим проблема.Правени са на 3-ти ден:
   LH   9.58   IU/l   М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59

   FSH   10.14   IU/l   М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8

   Estradiol   96.83   pmol/l   М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)


   ЛХ и ФСХ са ти високи - може да показват проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: хормонални изследвания
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2011, 18:16:45 pm »
Здравейте,

това са моите резултати на 3-ти ден и съм на 41 г.:
AMH - 0.848 ng/ml (референтни стойности от 1 до 6.8ng/ml)
InhB - 48.698 pg/ml (референтни стойности от 10 до 200)
E2 - 41 pg/ml (референтни стойности от 24 до 114)
PRL - 11.61 ng/ml (референтни стойности от 3.30 до 26.70)
hFSH - 13.53 IU/L (референтни стойности от 3.85 до 8.78)
hLH - 4.72 IU/L (референтни стойности от 2.12 до 10.89)

Много моля помогнете и дайте съвет какво да направя, за да ги подобря и забременея, независимо по какъв начин.

Предварително благодаря за всеки отговор.
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 18:18:35 pm от senga »
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2011, 18:30:46 pm »
Сенга,кой ти назначи изследванията,посещаваш ли клиника?


Re: хормонални изследвания
« Отговор #27 -: Ноември 08, 2011, 12:00:57 pm »
Да, изследванията са направени в клиниката на д-р Щерев и той самият ми каза, че нямам никакъв шанс да забременея и по - добре да се насоча към осиновяване.
Все пак аз искам да опитам и затова въпросът ми е какво мога да направя, за да подобря тези резултати или въобще има ли някакъв начин да забременея.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #28 -: Ноември 08, 2011, 17:52:35 pm »
Знам,че д-р Щерев е изкл.добър миличка,но потърси и друго мнение.За Малинов надали ще се вредиш,звънни за час при д-р Владимиров Специализирана болница по Акушерство, Гинекология и Репродуктивна медицина София чувала съм,че е много добър относно ИЯР и повтори АМХ и ФСХ другият месец!

Не знам дали можеш да подобриш тези резултати.. :bighug: Пожелавам ти успех!


Re: хормонални изследвания
« Отговор #29 -: Ноември 08, 2011, 17:59:38 pm »
Jolie, много благодаря за отговора и вниманието. Вече записах час за д-р Владимиров, дано резултатите са по - добри следващият месец.
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #30 -: Ноември 08, 2011, 18:36:07 pm »
Jolie, много благодаря за отговора и вниманието. Вече записах час за д-р Владимиров, дано резултатите са по - добри следващият месец.
Една мацка забременя скоро от инвитро в Щерев, като част от показателите и са сходни с твоите. Звучи ми странно, че ти е казал че нямаш шанс, но де да знам...
Re: хормонални изследвания
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2011, 09:20:59 am »
Лили, благодаря и на теб, че ми даваш надежда. Знаеш ли при кой точно лекар е била?
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2011, 11:42:26 am »
Лили, благодаря и на теб, че ми даваш надежда. Знаеш ли при кой точно лекар е била?
Уви не. Твоята надежда е и моя надежда  :bighug: . Ще успеем!
Re: хормонални изследвания
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2011, 11:27:55 am »
Здравейте момичета
преди изместно време бях на хормонални изследвания и на 21 ден прогестерона ми е 4,44 при реф стойности 1,27 - 27,0 - от това ли става ясно че ми е нисък. Само през един цикъл ми е правено наблюдение и след това доктора ми каза да ми прави лапароскопия. Незнам какво да правя  но все си мисля че трябва поне още 2 пъти да се види  :balk_144:
*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #34 -: Ноември 21, 2011, 16:55:49 pm »
Незнам какво да правя
Не си длъжна да правиш лапароскопия веднага, така че спокойно. Разбери какви точно са съмненията на твоят лекар и тогава направи консултация с друг лекар за второ мнение. Ако ти е нужно, се консултирай дори с трети такъв. Гинекологична лапароскопия по спешност се прави при извънматочна бременност или спукани тръби, всяка друга може да почака месеци и години. Разбира се, ако си над 30 и особено над 35 може би нямаш много време за губене, но пак няма причина да правиш нещо, в което не си убедена че е за твое добро и не си убедена, че е необходимо. Успех при консултациите! Дано не трябва да правиш лапароскопия, но пък ако трябва - няма драма, избери си добър оператор (опериращ), на добра цена (моята беше 400 лв преди няколко месеца) и дерзай. Всички ние всеки ден правим малки стъпки към една голяма цел! :)
П.П. На мен ми бяха казали, че е хубаво да направя лапароскопия, но аз попрочетох и реших, че ще направя цветна снимка, пък ако тя покаже проблем тогава ще му мисля. Отложих лапароскопията с няколко месеца, разбрах защо ще я правя, свикнах с мисълта и тогава се обадих на доктора ми да започнем.
Re: хормонални изследвания
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2011, 14:22:37 pm »
Благодаря ти lili и аз така мислия като теб. Достора не ми каза че е спешна просто искал да види ако фоликулите ми не са спукани да ги спука и да разгледа да види тръби и т.н. Аз февруари месец имам час при друг докнор така че ще видим какво ще каже и той. Интересно ми е от цметната снимка това за фоликулите воже ли да се вид Б :balk_88:
Re: хормонални изследвания
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2011, 18:25:51 pm »
ilinor, при цветната снимка не могат да се видят фоликулите.
Тя е просто рентгенова снимка, при която благодарение на контранстното вещество, което се вкарва с катетър във влагалището се виждат матката и маточните тръби.

Да се прави лапароскопия заради неспукани фоликули ми звучи някак неоснователно.
Ако е доказано че става въпрос за неспукан фоликул има и други методи за действие преди да се стигне до оперативна намеса.
Относно тръбите както ти е писала и Лили цветна снимка на първо време е добро решение.

Преди да изследвате прогестерона проследихте ли овулацията? Ако не е доказана овулация няма смисъл от изследването и интерпретацията на резултата е невярна. Изследването се прави 7 дни след доказана овулация и не е задължително това да е на 21 ден.
Други хормони изследвали ли сте?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: хормонални изследвания
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2011, 10:12:24 am »
Доктора не ми каза че е спешна просто искал да види ако фоликулите ми не са спукани да ги спука
Ами той може да види спукани ли са или не на ехограф. Ако недовижда може да купи очила. След това ако се налага може да се проведе медикаментозно лечение за спукване на фоликулите. Някои момичета правят коремни преси за спукването им и казват, че метода работи. Този лекар ако смята да те отваря всеки път, като (ако изобщо) имаш неспукан фоликул... нали...
Проходимостта на тръбите може да се проследи с цветна снимка.
хормонални изследвания
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2011, 11:42:42 am »
Здравейте момичета :) от доста време ви чета,и сега реших да се включа и аз при вас с няколко реда....с диагноза СПКЯ съм от около 7 години..през това време с малки почивки съм приемала противозачатъчни таблетки,... менс. цикъл  е не редовен (понякога и месеци го няма) хормонални изследвания съм си правила доста пъти и винаги тестостерона ми е над нормата...От близо половин година правим опити за бебе и няма резултат..Сега не приемам никакви медикаменти,доктора ми предлага лапароскопия но на мен не ми се иска :( Сега цикъла ми е пак не редовен но поне не прескача месеци,но е доста дълъг..Днес ми излезнаха хор. изследвания,и искам Вашето мнение и коментари
 :ask:
                 Referentni stoinosti
LH 8.5              2.4-12.6
FSH 6.8             3.5-12.5
Prolaktin 548       127-637
estradiol 180.5     22-99.1
testosteron 2.5     0.2-2.9
TSH 1.84            0.27-4.2

Направени са на 5ти ден.Спонтанен цикъл.Благодаря Ви предварително  :D
Re: хормонални изследвания
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2011, 12:35:40 pm »
cecinka12, изследванията ти са типични за ПКЯ, ЛХ-то и тестостерона завишени, естрадиола също е висок - възможно е това да се дължи на киста.

С каква идея докторът ти предлага лапароскопия? Да проверите тръбите или да направи фенестрация (надупчване/надраскване на яйчниците)?

Хубаво е да направиш тест за инсулинова резистентонст, както и ДХЕА-С и 17-ОН Прогестерон (за надбъбречна хиперплазия) и двете проверяват състояния, които имат тясна връзка с СПКЯ. И съответно да посетиш ендокринолог.

Другото което може да направиш за начало е да проследите овулацията с ултразвук, има случаи в които жени с ПКЯ имат овулация, макар и било на по-късен ден от цикъла или не всеки месец, а това е важен ориентир за последващо лечение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!