0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Косопад
« Отговор #100 -: Ноември 19, 2010, 18:30:55 pm »

  Денис, жалко че няма как да се възползвам от твоята оферта и аз като Вали съм навита за комбина, но кой ще поръча не знам.[/color]
Нямате ли карти?  - толкова е лесно и удобно  да се пазарува в Интернет.
Сайтовете са проверени - така, че няма проблем.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Косопад
« Отговор #101 -: Ноември 19, 2010, 22:29:47 pm »
Карта нямам ,но виж кредит имам и то доста голям :wink:.
Време е за карта,но все пак и с английския май трябва да сме по на "ТИ". :wink:
А аз ли4но съм на по4ти  " ВИ". :lol:
Току виж си поръ4ам вместо грам ,килограм.Шегувам се :wink:.
Но,4естно не бих рискувала сама да поръ4ам 


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Косопад
« Отговор #102 -: Ноември 24, 2010, 22:22:56 pm »
Айде и аз в темата. След раждането косата ми капе с шепи. И друг път ми е капала, но такова чудо не бях виждала досега. Ако продължава с това темпо, ще оплешивея до Нова година. Давайте съвети, момичета! Само имайте предвид, че кърмя!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Косопад
« Отговор #103 -: Декември 02, 2010, 11:14:14 am »
... След раждането косата ми капе с шепи...Давайте съвети, момичета! Само имайте предвид, че кърмя!

Като за начало можеш да ползваш шампоанът на "Клоран"-с хинин и витамин Б комплекс (400ml,около 18 лева).Безвреден и много-ефективен.Но какво да пиеш ,не знам ,след като кърмиш.
Re: Косопад
« Отговор #104 -: Декември 14, 2010, 10:45:55 am »
Цитат
Аз също съм с много далга коса, под краста.И преди година започна да ми пада страшно много и ме посъветваха да си взема една билка "чемерика", също много отровна

Бях й забравила името, точно от тази билка е себорал форте  :D


Серборал помага при пърхот, за косопад не го бива много, а и много омазнява косата.
Re: Косопад
« Отговор #105 -: Декември 18, 2010, 20:17:25 pm »
пробвай с екстат от смрадлика, продават го в големите аптеки и е доста ефективен
Re: Косопад
« Отговор #106 -: Март 21, 2011, 20:17:38 pm »
I az iskam da spodelq moq problem. Imam mn silen kosopad ve4e 1 godina i 2/3 meseca ;( :( kakvo li ne sam napravila vsqkakvi vidove maski za kosata ,pix revalid kapsuli sa6to i 6ampoana revalid i ampulite (cqlata seriq na revalid),sa6to merc drajeta ,ampuli kloran i mn dr vidove 6ampoani profiv kosopad i parxot..mn sam pritesnena .. imax sastoqnie , koeto bqx tootalno v depresiq i se zatvarqx sama v staqta i pla4ex po cql den dori kakvo li ne mazax i ne pravix i ve4e mn mi oredq kosata nz ve4e kakvo da napravq ... pone 400/500 lv sam dala ob6to za vsi4koo .. sa6to si pravix izslednavaniq za xormonite TSH i testosteron ,izleznaxa 4e sa si v norma i 4e nqma problem .. davaite saveti mn sam ot4aqna . pritesnqvam se da ne se stigne do takova sastoqnie da ne iskam da xodq na y4ili6te ... daite saveti molq vi

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 22, 2011, 00:53:03 am от Елфи »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Косопад
« Отговор #107 -: Март 21, 2011, 21:00:43 pm »
Здравей, hopeless. Миналото лято и на мен изведнъж ми се появи много силен косопад, падаха по цели шепи, а аз и без това съм с рядка коса. Факт е че изгубих половината си коса за много кратък период от време :?. Посетих дерматолог и ми назначи следната терапия, която трябва да трае от 3 до 6 месеца.
Шампоан Anaphase на Ducrey 2-3 пъти седмично. Струва около 20 лева и стига за 6 седмици(слага се по 1-2 капки на миене).
Пантогар таблетки 3*1 на ден. За 1 месец струва 48-50 лева
Ампули на Phytocyane, които май бяха 12 бр. и понеже са доста скъпи разделях всяка на 3 и втривах във влажна коса след миене(в корените). Струваха 80 лева мисля и ги ползвах 3 месеца(по 1 на седмица).
Спрей Neoptide на Ducrey всяка вечер се впръсква по няколко капки в корените. 3 броя са в кутия и стигат за 3 месеца точно. Струваха към 80-85 лева.
Ампулите и спреят се продават и на бройка.
Ефектът се появи след около месец и половина и вече изобщо не ми пада косата. Ползвах всичко 3 месеца, само продължих с шампоана и след спирането на всичко друго.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Косопад
« Отговор #108 -: Март 21, 2011, 23:09:09 pm »
 Аз пък си купих "Ревалид" - капсули, пия ги от месец, косопадът ми е овладян. Ще пиша дали има и благоприятен ефект след време.
Re: Косопад
« Отговор #109 -: Март 22, 2011, 13:59:20 pm »
Ползвах Ревалид капсули -4 блистера, но ми дойде доста скъпо и преминах на Фитовал.
Шампоан енргизиращ на Виши, фрикции с домашно подготвена тинктура от корени на коприва, като ги редувах със Себорал Форте. В началото 3 -4 седмици слагах и лосион на Виши с аминексил.
Имайки предвид, че по принцип не давам пари за скъпа козметика, тази сума беше феноменална за мен.
Косопадът намаля, но не е изчезнал съвсем.
Вчера свърших капсулите(3-4 месеца приблизително)продължавам с шампоана на Виши.

В момента, когато ми беше супер силен косопада, ТСХ ми беше се сринал под долната граница, при положение, че обичайно е над 2 и го поддържах с Еутирокс 25.
За да получа някакво подобрение беше нужно около 2.5 месеца.
Косопад ми се появява при нервно напрежение.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Косопад
« Отговор #110 -: Март 22, 2011, 14:36:02 pm »
Ползвах Ревалид капсули -4 блистера, но ми дойде доста скъпо...

  Не искам да споря, но в сравнение със горенаписаните суми е поносимо...90 броя капсули ,които са за един месец ми струват 24 лева.
Re: Косопад
« Отговор #111 -: Март 23, 2011, 14:48:41 pm »
Прегледах състава на капсулите за косопад на различни фирми и установих, че състава е почти еднакъв, а цените различни.
Re: Косопад
« Отговор #112 -: Април 08, 2011, 19:50:35 pm »
Косопад ми се появява при нервно напрежение.

И при мен е така.
Отделно, че като съм нервна имам навик да си провирам пръсти из косата и да я дърпам. Свлича се с шепи.
*
Re: Косопад
« Отговор #113 -: Април 08, 2011, 21:34:31 pm »
Косопад ми се появява при нервно напрежение.

И при мен е така.
Отделно, че като съм нервна имам навик да си провирам пръсти из косата и да я дърпам. Свлича се с шепи.
И аз съм същата история.


Re: Косопад
« Отговор #114 -: Април 09, 2011, 21:43:10 pm »
Бях писала по темата преди Нова година. Косата ми капеше  толкова много, че очаквах скоро да оплешивея напълно. Покрай бебето нямах време нито маски да си правя, нито съм ползвала някакви ампули против косопад. Ей този шампоан ми предложиха в един магазин и стана чудо! В момента не само, че почти не ми капе, но е покарала нова коса, и то много :D:
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=233747
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Косопад
« Отговор #115 -: Април 13, 2011, 19:15:46 pm »
Вследствие на това, че ми се разстрои ЩЗ след спонтанен аборт преди 2 месеца имах ужасен косопад ... мислех, че ще остана без коса  8O в един момент и някъде ми попадна една маска с Тривитанимол (това е разтвор за животни, селскостопански, при тях за козината) маската е следната:
2 с.л тривтанимол
2 с.л кисело мляко
1 с.л мед
1 с.л зехтин/ свинска мас ( аз лично я правя със зехтин с мас не съм пробвала)
1 с.л ракия
1 непълна с. л оцет
Всичко това се разбърква добре да се получи хомогенна смес. След това се намазва хубаво косата, най-вече се втрива в корените.
Маската престоява час/два (колкото повече, толкова по-добре :wink:) и се измива добре.
Прави се веднъж седмично!
От 3 седмици я правя редовно, и косопада спря ...незнам, дали е от хормоните или е съвк от тях и маската, но и косата ми стана някак по жива и лъскава  8)


Re: Косопад
« Отговор #116 -: Април 14, 2011, 14:22:33 pm »
Тривитаминолът се отразява вълшебно на косата. В мамата легенди се носят и що теми са изписани. Аз съм правила, но при мен проблемът е, че се налага да се боядисвам често, а маските свалят боята и за това ги правя рядко като стана за боядисване.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Косопад
« Отговор #117 -: Април 20, 2011, 12:55:33 pm »
Мдаа, като стана дума за Тривитаминол ( за овце хахаха;-) да се намеся и аз. Наистина е вълшебно за косопад и въобще за заздравяване на косата. Аз усетих доста голямо подобрение.
Трябва редовно да се прилага.Също и хининова вода помага
Re: Косопад
« Отговор #118 -: Април 20, 2011, 14:24:15 pm »
Мдаа, като стана дума за Тривитаминол ( за овце хахаха;-) да се намеся и аз. Наистина е вълшебно за косопад и въобще за заздравяване на косата. Аз усетих доста голямо подобрение.
Трябва редовно да се прилага.Също и хининова вода помага
Аз искрено се смях като четох, че подобрява яйценосенето :lol: :lol: :lol:.